Polska

Zostań częścią rekordu Guinnessa!

Szymon Gagatek 2018-08-29 11:23

Już za 10 dni, dokładnie 8 września 2018 roku, w łódzkiej Zatoce Sportu, a więc jednym z najnowocześniejszych basenów w samym sercu Polski, podjęta zostanie próba ustalenia rekordu Guinnessa… której możesz być częścią! Wszystko za sprawą pomysłu fundacji Swim For a Dream, nad którym z wielką przyjemnością objęliśmy patronat medialny.

Chodzi o to by w ciągu 24 godzin, co najmniej 1440 osób przepłynęło jeden 25 m basen. Na ten moment jest juz zapisanych prawie 1000 osób (zapisy trwają do 6go września na stronie www.swiatowydzienmarzyciela.pl/zapisy). Wydarzenie o nazwie Światowy Dzień Marzyciela ma charakter charytatywny, a osoby biorące w nim udział wspierają realizację projektu edukacyjno-mentorskiego „Uniwersytet Potężnych Dzików”, przeznaczonego dla zdolnej młodzieży.

W weekend 8-9 września (start o godz. 11:00 w sobotę, koniec o godz. 12 w niedzielę), niezależnie od wieku, wykształcenia i sprawności fizycznej, każdy kto umie pływać, może stać się częścią czegoś wielkiego! Dla każdego kto się zgłosi czeka bogaty pakiet startowy w skład, którego wchodzi m.in. medal i czepek zaprojektowane specjalnie na tę imprezę, plecaczek sportowy, kosmetyk moviGO, woda, batony zbożowe i vouchery zniżkowe dla produkty i usługi Partnerów imprezy

Pomysłodawcą fundacji i bicia rekordu Guinnessa w kategorii „największa liczba osób, która przepłynie jedną długość 25-metrowego basenu w 24-godzinnej sztafecie” jest Adam Jerzykowski – łodzianin znany z imponujących i spektakularnych wyczynów pływackich. W 2015 roku przepłynął wpław z Helu do Gdyni. Rok później podjął się ucieczki wpław z Alcatraz. Z kolei w sierpniu 2017 roku przepłynął wpław 40 kilometrów szlakiem siedmiu mazurskich jezior - od Giżycka do Mikołajek, aby zebrać środki na stworzenie Uniwersytetu Potężnych Dzików.

Oprócz bicia rekordu Guinnessa i zmagań sportowych, w Zatoce Sportu odbędzie się dodatkowo wiele otwartych i rodzinnych imprez towarzyszących, popularyzujących zdrowy tryb życia i aktywność fizyczną: m.in. bezpłatne lekcje pływania dla najmłodszych, organizowane przez szkółkę Aqua Speed, zawody w wspinaczce na ściance, zawody w badmintona, lekcje jazdy na wrotkach, badanie ogólnego stanu zdrowia „Stacja Zdrowia”, czy stacja Virtual Reality. Ponadto w tym dniu odbędzie się konferencja „Na styku biznesu i sportu”, organizowana przez firmę PwC, której celem będzie popularyzowanie zaangażowania lokalnego biznesu w promocję i rozwój sportu amatorskiego i rekreacyjnego. 

Fundacja Swim For a Dream została zarejestrowania 20 listopada 2013 roku i do chwili obecnej wszystkie jej działania mają charakter non-profit. W 2017 roku Fundacja uzyskała status Organizacji Pożytku Publicznego, co potwierdza, że wszystkie zorganizowane dotąd charytatywne akcje zostały przeprowadzone w zupełnie transparentny sposób i zgodnie z najwyższymi standardami.

Zaproszenie wideo na wydarzenie tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=j1Hxy3_eZeo

Rejestracja na Rekord Guinnessa tutaj: www.swiatowydzienmarzyciela.pl/zapisy

Wydarzenie na FB: @Bijemy Rekord Guinnessa w Dzień Marzyciela!