Polska

Lublin 2015: Świetny poranek Goraja, Stokowski i Łuczak tracą rekordy Polski

Szymon Gagatek 2015-12-17 15:07

Marcin Goraj kontynuuje świetną passę! Utalentowany zawodnik Galicji Kraków poprawił podczas pierwszej sesji eliminacyjnej mistrzostw Polski w Lublinie dwa rekordy Polski w swojej kategorii wiekowej: na 200 m stylem grzbietowym i 100 m stylem motylkowym, odbierając je kolejno Kacprowi Stokowskiemu i Piotrowi Łuczakowi.

Goraj zaledwie kilka dni temu startował wraz z innymi zawodnikami Galicji Kraków na długim basenie w Berlinie, gdzie wyśrubował rekord Polski na 100 m stylem motylkowym, należący od dziewięciu lat do Piotra Łuczaka. Dziś zawodnik AZS AGH Kraków stracił kolejny najlepszy wynik w hisorii - również na 100 m stylem motylkowym, ale na 25-metrowej pływalni. Reprezentant Galicji pokonał cztery długości basenu w 56.07 s, a więc o dokładnie dwanaście setnych sekundy szybciej od rezultatu Łuczaka z 2006 roku. Dało mu to w klasyfikacji końcowej trzydziestą siódmą lokatę.

Dużo wyżej Goraj uplasował się chwilę wcześniej na 200 m stylem grzbietowym. Cały dystans przepłynął w 2:02.85, dzięki czemu wymazał z tabel rekordów wynik Kacpra Stokowskiego sprzed dwóch lat, gorszy aż o sekundę i cztery dziesiąte! Taki czas pozwolił zawodnikowi z Krakowa znaleźć się na dziewiętnastej pozycji i awansować do pierwszego w życiu finału B mistrzostw Polski. Po południu dostanie więc kolejną szansę na poprawienie swojego porannego osiągnięcia.

Po sesji eliminacyjnej pierwszego dnia mistrzostw Polski Goraj posiada już trzy rekordy Polski 14-latków na krótkim basenie (200 m stylem grzbietowym, 100 m stylem motylkowym i 100 m stylem zmiennym) oraz dwa na długim (100 m stylem grzbietowym i motylkowym). I nie wykluczone, że do niedzieli ten dorobek uda mu się jeszcze powiększyć.

Zobacz również:
Goraj i Woś z rekordami Polski w Berlinie!