Polska

Świtkowski Odkryciem Roku w Plebiscycie PS i TVP

Szymon Gagatek 2016-01-09 17:37

Jan Świtkowski został wyróżniony przez Kapitułę 81. Plebiscytu Przeglądu Sportowego i Telewizji Polskiej na 10 Najlepszych Polskich Sportowców! Reprezentanta Skarpy Lublin wybrano Odkryciem Roku 2015. Dziś w Warszawie odbędzie się Gala Mistrzów Sportu, na której najlepsi zawodnicy otrzymają pamiątkowe statuetki.

Brązowy medalista mistrzostw świata w Kazaniu na dystansie 200 m stylem motylkowym był nominowany wraz z siatkarzem reprezentacji Polski, Mateuszem Bieńkiem oraz wicemistrzynią Igrzysk Europejskich w kolarskim wyścigu ze startu wspólnego, Katarzyną Niewiadomą. Jednak według dokonującej wyboru kapituły to właśnie pływak z Lublina, który od kilku miesięcy na co dzień trenuje w Gainesville na Florydzie, najbardziej zasłużył na statuetkę za swoje występy w ubiegłym roku.

Przedstawiciele Przeglądu Sportowego i TVP podjęli już także decyzję w kwestii zwycięzców innych kategorii. Trenerem Roku został Adam Nawałka, który wprowadził naszych piłkarzy na tegoroczne mistrzostwa Europy we Francji. Drużyną roku zostali polscy szczypiorniści - trzecia ekipa czempionatu globu, natomiast statuetka dla Niepełnosprawnego Sportowca Roku trafi tym razem do kulomiota, Bartosza Tyszkowskiego. Dziś wieczorem poznamy jeszcze dziesięcioro najlepszych polskich sportowców ostatnich dwunastu miesięcy w głosowaniu widzów. W gronie nominowanych znalazł się między innymi jeden pływak, Radosław Kawęcki. W ubiegłym roku podopieczny Pawła Słomińskiego zajął wśród najlepszych jedenaste miejsce.