Seria zakończona, Tarczyński z mistrzostwem!

Szymon Gagatek 2013-03-07 10:36

Uniwersytet Kalifornijski, z Marcinem Tarczyńskim w składzie, triumfował w Mistrzostwach Konferencji Pacific-12, które odbyły się w Federal Way. Tym samym ekipa Berkeley zakończyła serię zwycięstw Uniwersytetu Stanford, który klasyfikację generalną wygrywał nieprzerwanie od… trzydziestu jeden lat!

Ostatniego dnia zawodów Tarczyński wziął udział w rywalizacji na dystansie 200 jardów stylem grzbietowym. Trochę niespodziewanie nie udało mu się dostać do finału A. W kwalifikacjach zajął dziewiątą pozycję, do ósmego zawodnika stracił zaledwie 0.24 s. W finale B okazał się najlepszy (1:43.22), ale nie udało mu się wypełnić minimum A na Mistrzostwa NCAA. Wraz z kolegami Polak zajął też piąte miejsce w kończącej zmagania sztafecie 4x100 jardów stylem dowolnym.

Dla Konrada Antoniuka ostatnią konkurencją zawodów była rywalizacja na 1650 jardów stylem dowolnym. Polak, urodzony w USA, zajął ostatecznie piętnastą pozycję, z czasem 15:46.01.

Klasyfikację generalną mistrzostw Uniwersytet Południowej Kalifornii wygrał z łączną liczbą 825 punktów. Dokładnie 25 oczek straciła do nich uczelnia ze Stanford. Natomiast ekipa Antoniuka z California Polytechnic State University zajęła ostatnią, ósmą pozycję.