Piątek - 7.12.2012

Jarek Blazek 2012-12-07 23:33

Sporo się dzieje na pływalniach całego kraju. W wielu województwach w ten weekend rozgrywane są  Mistrzostwa Województw, dla wielu ostatni sprawdzian przed Zimowymi Mistrzostwami Polski Seniorów i Młodzieżowców, które odbędą się w dniach od 19 do 22 grudnia w Ostrowcu Świętokrzyskim. Zawody te rozgrywane są między innymi w Kędzierzynie Koźlu, Opolu, Oświęcimiu, Nowej Rudzie i Olsztynie. Czy coś się wydarzyło ciekawego podczas tych zawodów?

Wydaje się, że ten okres, nie jest jeszcze optymalnym momentem do osiągania najlepszych rezultatów, Mistrzostwa Polski Seniorów dopiero za dwa tygodnie. Tymczasem w Gliwicach padł dzisiaj rekord... Polski. Jego autorem jest utalentowany szesnastolatek z Raciborza, uczeń tamtejszej Szkoły Mistrzostwa Sportowego - Krzysztof Tokarski, który na dystansie 50 m stylem klasycznym uzyskał wynik 0:28,17 s. Dotychczasowy rekord posiadał Maciej Hołub z klubu Orlik Przeworsk, który podczas zeszłorocznych Mistrzostw Polski Seniorów w Poznaniu uzyskał 0:28,24 s. Wynik Tokarskiego to nie przypadek. Zawodnik MKS Victorii Racibórz już wielokrotnie w swojej karierze wymazywał z tabel różne rekordowe wyniki w stylu klasycznym, głównie na dystansach 50 i 100 m, uzyskiwał także minima na Mistrzostwa Europy Juniorów, będąc na te zawody...zbyt młodym zawodnikiem.

Szybciej niż Krzysiek, w Olsztynie podczas Mistrzostw Województwa Warmińsko - Mazurskiego ten dystans przepłynął starszy kolega z AZS- UWM Olsztyn, Piotr Puciło, który uzyskał wynik 0:27,42 s. Bardzo dobrze podczas tych zawodów popłynęła także jego koleżanka klubowa - Monika Czerniak, która dystansie 200 m stylem dowolnym przepłynęła w 2:00,95 s. Wynik ten na pewno stawia ją jako kandydatkę do medalu podczas MP na tym dystansie.

W Nowej Rudzie, podczas Mistrzostw Województwa Dolnośląskiego, ku zdziwieniu wielu osób, mogliśmy zobaczyć na słupkach startowych Alicję Tchórz (Juvenia Wrocław), która w poniedziałek wraz z reszta ekipy wyleci na Mistrzostwa Świata do Stambułu. Ala w dniu dzisiejszym wystartowała trzykrotnie pokazując się z dobrej strony - na dystansie 100 m stylem zmiennym  usyskała 1:01,60 s., na dystansie 100 m stylem grzbietowym osiągnęła rezultat 0:59,76 a na pierwszej zmianie sztafety 4 x 100 m stylem dowolnym tablica pokazała wynik 0:55,79 s. Liczymy, że to nie jest jeszcze najwyższa forma Ali i w Stambule oraz w Ostrowcu będzie pływała dużo szybciej.

 

Życzymy powodzenia wszystkim w startach w dniu jutrzejszym, gdziekolwiek startujecie!!!