Świat

NETANJA 2015: CZWÓRKA POLAKÓW W PÓŁFINAŁACH!

Katarzyna Kasperek 2015-12-05 10:05

Za nami już czwarta sesja eliminacyjna Mistrzostw Europy w Netanji, kolejna udana, ponieważ startujący rano Polacy spisali się świetnie i zobaczymy ich w sesji finałowej na platformie startowej. 

Obie Polki pewnie awansowały do półfinału w sprincie stylem grzbietowym, Aleksandra Urbańczyk, która plasowała się przed dwoma laty na drugim stopniu podium w tej konkurencji, z wynikiem 26.88 na drugiej pozycji, a srebrna medalistka sprzed dwóch dni na dwukrotnie dłuższym dystansie, Alicja Tchórz, uplasowała się w wyścigach eliminacyjnych na 7. pozycji. Najszybszy czas eliminacji uzyskała niezastąpiona Hosszu. Najszybsze panie zobaczymy dziś po południu na słupkach startowych już o godzinie 16.30.

Kolejną pozytywną wiadomością jest awans do półfinału na "setkę" kraulem wczorajszego niespodziewanego medalisty, Sebastiana Szczepańskiego. Polak zakwalifikował się do szesnastki z 2. wynikiem (47.30), który jest równocześnie jego drugim najlepszym w karierze na tym dystansie. Szybciej zawodnik ten pływał tylko dwa tygodnie temu, podczas kwalifikacji do tej imprezy. 

Marcin Cieślak po nieudanym występie na dystansie 200m stylem zmiennym, dziś pewnie awansuje do półfinału 100m stylem zmiennym z czwartym wynikiem eliminacji (53.28). 

W popołudniowej sesji finałowej zobaczymy wobec tego czwórkę Polaków:

 

16:30 - 50 m stylem grzbietowym kobiet - półfinał 
              Alicja Tchórz, Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk

16:51 - 100 m stylem dowolnym mężczyzn - półfinał
              Sebastian Szczepański

17:12 - 100 m stylem zmiennym mężczyzn - półfinał
              Marcin Cieślak

18:01 - 50 m stylem grzbietowym kobiet - FINAŁ
              ew. Alicja Tchórz, Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk

WYNIKI LIVE

TRANSMISJA LIVE