Polska

Lublin 2015: Pierwsza runda na remis

Szymon Gagatek 2015-12-19 10:06

Walka o złoto mistrzostw Polski na dystansie 50 m stylem grzbietowym kobiet pomiędzy dwiema medalistkami czempionatu Starego Kontynentu w Netanji, Aleksandrą Ubrańczyk-Olejarczyk i Alicją Tchórz, powinna być jednymz najciekawszych wydarzeń trzeciego dnia mistrzostw Polski. W eliminacjach obie zakończyły swoje wyścigi z dokładnie takimi samymi rezultatami.

Najpierw do wody wskoczyła Tchórz. Zawodniczka Juvenii Wrocław pokonała dwie długości basenu w 28.39 s i czekała na odpowiedź łodzianki. Urbańczyk wzięła udział w ostatniej serii i uzyskała identyczny czas. Żadna pływaczka nie była rano w stanie popłynąć szybciej. Tuż za plecami reprezentantek Polski znalazła się wczorajsza wicemistrzyni kraju na dwukrotnie dłuższym dystansie, trenująca na co dzień w USA Ludwika Szynal (28.42 s), z niewielkimi stratami rywalizację zakończyły także Agata Naskręt (28.45 s) i Katarzyna Górniak (28.47 s).

Tchórz i Urbańczyk rywalizowały ze sobą w tym roku na 50 m stylem grzbietowym dokładnie trzynaście razy. Dziewięć z tych pojedynków na swoją korzyść rozstrzygała łodzianka, z kolei zawodniczka z Kalisza wyżej klasyfikowana była czterokrotnie, ale ani razu na krótkim basenie. Po raz ostatni podopieczna Bartosza Olejarczyka dała się pokonać na początku lipca, podczas Open EDF w Vichy. Na zawodach w Lublinie Tchórz zdążyła już jednak pokazać swoje spore możliwości w tej konkurencji, płynąc na pierwszej zmianie sztafety mieszanej 4x50 m stylem zmiennym i uzyskując czas 26.25 s, gorszy o zaledwie trzynaście setnych od rekordu Polski i lepszy od najlepszego wyniku Urbańczyk w tym sezonie.

Przydatne linki:
Oficjalna strona mistrzostw
Minima na ME w Londynie
Listy zgłoszeń
Wyniki LIVE
Transmisja