ME w pływaniu: Finał nie dla Czerniaka

Szymon Gagatek 2012-11-25 15:59

Konrad Czerniak zajął 11. miejsce w półfinałach 50 m stylem motylkowym, podczas Mistrzostw Europy na krótkim basenie, które odbywają się w Chartres. Polaka nie zobaczymy zatem w wielkim finale.

Czerniak w pierwszym wyścigu półfinałowym uzyskał czwarty wynik - 23.36 s - znacznie poprawiając swój czas z kwalifikacji (23.62 s). Pojawił się zatem cień szansy na awans do wyścigu o medale. W drugiej serii szybszych od naszego reprezentanta było jednak aż siedmiu zawodników. Podopieczny Bartosza Kizierowskiego nie powtórzył zatem sukcesu sprzed roku, kiedy to w Szczecinie zdobył brązowy medal w tej konkurencji. Najszybszy w dzisiejszych półfinałach okazał się Frederick Bousquet. Faworyt gospodarzy uzyskał czas 22.73 i w finale, który odbędzie się pod koniec dzisiejszej sesji finałowej, wystartuje z czwartego toru. Obok niego popłynie Jauhien Tsurkin z Białorusi (22.78 s) i Andriy Govorov z Ukrainy (22.93 s).

Był to ostatni występ reprezentanta Polski na Mistrzostwach Europy. Tym samym zmagania w Chartres kończymy z jednym medalem - złotym - wywalczonym przez Radosława Kawęckiego na 200 m stylem grzbietowym. Na czwartym miejscu wyścig na 1500 m stylem dowolnym ukończył Mateusz Sawrymowicz. W finale płynął też Czerniak, który na 50 m stylem dowolnym zajął siódmą pozycję.