Świat

Budapeszt 2017: Historyczny występ Pielowskiego!

Szymon Gagatek 2017-07-18 23:30

Krzysztof Pielowski zaliczył kolejny znakomity występ w mistrzostwach świata w pływaniu długodystansowym na węgierskim Balatonie! Po zajęciu 12. miejsca na 5 km, tym razem uplasował się o jedną lokatę wyżej na dwukrotnie dłuższym dystansie. Tak dobrego wyniku w tej olimpijskiej konkurencji na czempionacie globu nie odnotowaliśmy jeszcze nigdy!

Zawodnik Kormorana Olsztyn udowodnił dziś, że na Węgry udał się w świetnej dyspozycji i sobotni występ na 5 km nie był przypadkowy. Przez cały wyścig utrzymywał się w czołówce, a na finiszu był w stanie nawiązać walkę z najszybszymi długodystansowcami i awansował jeszcze o kilka lokat. Uzyskał świetny czas (1:52.24.5), docierając do mety na 11. pozycji ze stratą zaledwie dwudziestu sześciu sekund do złotego medalisty. 

Na podium znaleźli się wielcy faworyci. Pierwsze miejsce zajął mistrz olimpijski Ferry Weertman. Holender zrewanżował się Jordanowi Wilimovsky'emu za porażkę w Kazaniu dwa lata temu i tym razem to on dotknął ściany na finiszu najszybciej. Amerykanina wyprzedził o jedną dziesiątą sekundy. Z kolejnego medalu cieszył się z kolei Marc-Antoine Olivier - Francuz, który w sobotę triumfował na dystansie 5 km. W pierwszej grupie do mety dotarli jeszcze Jack Burnell z Wielkiej Brytanii, reprezentant gospodarzy Kristof Rasovszky i kolejny zawodnik Trójkolorowych David Aubry.

Jutro czeka nas kolejny wyścig pań. W rywalizacji na 5 km weźmie udział sześćdziesiąt pływaczek, wśród których jest Justyna Burska.

Wyniki wyścigu na 10 km mężczyzn:
1. Ferry Weertman (Holandia)   1:51:58.5
2. Jordan Wilimovsky (USA)   1:51:58.6
3. Marc-Antoine Olivier (Francja)   1:51:59.2
...11. Krzysztof Pielowski (Polska)   1:52:24.5

foto: Monika Pielowska