Świat

Kolejne zwycięstwo Phelpsa

Szymon Gagatek 2014-07-12 13:47

Michael Phelps po swoim powrocie do pływania nie przestaje zadziwiać! Amerykanin wystartował w nocy z piątku na sobotę polskiego czasu na dystansie 100 m stylem motylkowym w zawodach Bulldog Grand Slam w Athens (w stanie Georgia) i odniósł kolejne zwycięstwo, uzyskując swój najlepszy wynik po wznowieniu kariery, drugi w tym roku na świecie!

Phelps bardzo wyraźnie pokonał w bezpośrednim pojedynku swojego największego rywala, Ryana Lochte'ego. Podopieczny Boba Bowmana dwie długości basenu przepłynął w czasie 51.67 s i nie dał swoim rywalom żadnych szans. Lochte, który zajął drugie miejsce, stracił do niego dokładnie sekundę i czterdzieści jeden setnych! Tym samym Phelps zrewanżował się mu za porażkę w finale Grand Prix USA w Mesie i po raz pierwszy w tym roku złamał barierę pięćdziesięciu dwóch sekund.

Wynik ten daje mu w tym momencie drugie miejsce na tegorocznej liście najlepszych rezultatów na dystansie 100 m stylem motylkowym. Szybszy w 2014 roku był jedynie Viacheslav Prudnikov, który na Mistrzostwach Rosji uzyskał czas 51.60 s.

Do ciekawych pojedynków doszło w Athens na dystansie 200 m stylem dowolnym. Allison Schmitt pokonała Shannon Vreeland o osiemnaście setnych sekundy, cztery długości basenu pokonując w 1:58.16, a w wewnątrzklubowej rywalizacji kolegów Phelpsa z North Baltimore Aquatic Club Yannick Agnel minimalnie wyprzedził Connora Dwyera (1:47.27-1:47.44).

FINAŁ 100 m stylem motylkowym

Konferencja prasowa