Świat

Netanja 2017: Do boju Polsko!

Szymon Gagatek 2017-06-27 20:17

Gdy patrzy się na listy zgłoszeń tegorocznych mistrzostw Europy juniorów, rozpoczynających się jutro w Netanji, trudno nie być optymistą. Spośród 24-osobowej reprezentacji Polski wielu zawodników znajduje się w ścisłej czołówce i może powalczyć o naprawdę wysokie lokaty. Spodziewajmy się zatem pięciu dni wielkich emocji z udziałem naszych młodych nadziei!

Liczna kadra Biało-czerwonych (pełna lista TUTAJ) przyleciała do Izraela ze sporymi ambicjami. Już za kilka dni przekonamy się czy dorobek aż siedmiu medali z ubiegłorocznych mistrzostw jest do powtórzenia. Szanse na dobry występ wydają się być spore, biorąc pod uwagę chociażby pozycje w pierwszej trójce, jakie okupują na listach zgłoszeń Kacper Stokowski (50 i 100 m stylem grzbietowym), Weronika Hallmann i Rafał Kusto (50 m stylem klasycznym) oraz Bartosz Piszczorowicz (100 m stylem dowolnym). Do tego dochodzą też oczywiście nasze sztafety czy chociażby długodystansowcy. Potencjał jest zatem ogromny.

Po prawej stronie artykułu przygotowaliśmy dla Was specjalny plik w formacie .pdf z rozpiską poszczególnych startów Polaków. Kto, w jakiej konkurencji i o której godzinie rozpocznie swoje zmagania? Kiedy można się spodziewać największych emocji w sesjach finałowych? Wszystko będziecie mogli sprawdzić we wspomnianym dokumencie. Nie pozostaje nic innego, jak mocno zacisnąć kciuki!

Mistrzostwa Europy juniorów potrwają pięć dni. Sesje eliminacyjne będą się rozpoczynać o godzinie 8:30 polskiego czasu, natomiast finały o 16:30. Wyjątkiem jest pierwszy dzień zawodów, w którym poranny blok wystartuje już o 8:00. Transmisję z całego wydarzenia będzie można śledzić na kanale Europejskiej Federacji Pływackiej na Dailymotion