Świat

Czerniak już kolekcjonuje medale!

Szymon Gagatek 2015-11-27 17:56

Szykujący się do startu na czempionacie Starego Kontynentu na krótkim basenie Konrad Czerniak rozpoczął dziś starty w ostatnim sprawdzianie przed zawodami w Netanji. Podopieczny Bartosza Kizierowskiego zdobył złoty medal mistrzostw Hiszpanii w rywalizacji indywidualnej na 100 m stylem motylkowym, dobrze spisał się również w wyścigach sztafetowych.

Zimowe mistrzostwa kraju to trzydniowa impreza, podczas której pływacy rywalizują ze sobą w seriach na czas. W piątek Czerniak indywidulanie wystartował tylko raz, na 100 m stylem motylkowy. W swojej koronnej konkurencji nie znalazł równorzędnego rywala i do mety ostatniego wyścigu dopłynął z olbrzymią przewagą, uzyskując swój najlepszy czas w tym sezonie, 51.04 s. Polak zamierza na tym dystansie wystartować również podczas europejskiego czempionatu w Izraelu, warto więc odnotować, że w ostatnich tygodniach szybszych na Starym Kontynencie było jedynie pięciu zawodników.

Najlepsi zawodnicy w Europie w 2015 roku:
50.02   Nikita Konowałow (Rosja)
50.10   Matteo Rivolta (Włochy)
50.51   Aleksandr Sadownikow (Rosja)
50.86   Mehdy Metella (Francja)
50.94   Steffen Deibler (Niemcy)
51.04   Nikołaj Skworcow (Rosja)
51.04   Konrad Czerniak (Polska)

Nasz reprezentant do sesji popołudniowej przystępował już jako wicemistrz Hiszpanii w sztafecie 4x50 m stylem dowolnym. Na pierwszym odcinku w zespole C.N. Sabadell uzyskał czas 21.42 s. Szybciej w tym sezonie w naszym kraju pływał jedynie Sebastian Szczepański, który podczas zeszłotygodniowego Grand Prix w Poznaniu pokonał dwie długości basenu w 21.40 s.

Jeszcze tego samego dnia Czerniak zaprezentował się wraz z kolegami w wyścigu na dystansie 4x100 m stylem dowolnym, zdobywając kolejy złoty medal. Popłynął na pierwszej zmianie i zanotował swój kolejny najlepszy wynik w tym sezonie (47.16 s). W sobotę i niedzielę nasz reprezentant również pojawi się na słupku startowym kilkakrotnie. Jutro czeka go między innymi start na 50 m stylem dowolnym, natomiast w niedzielę powalczy o medale na dystansach 50 m stylem motylkowym i 100 m stylem dowolnym.

KOMPLET WYNIKÓW