Świat

NCAA: Wilk wraca do rywalizacji

Szymon Gagatek 2016-01-14 17:57

Katarzyna Wilk wraca do rywalizacji w lidze NCAA! Polka po raz pierwszy w tym sezonie wystąpiła w akademickich rozgrywkach za oceanem, startując w barwach Uniwersytetu Południowej Kalifornii w wygranym spotkaniu z Uniwersytetem Wisconsin. W ekipie Trojans zaprezentowali się również Paweł Furtek i Michał Domagała.

University of Southern California vs. Wisconsin University | KOMPLET WYNIKÓW
*Katarzyna Wilk (USC)
*Michał Domagała (USC)
*Paweł Furtek (USC)

Wilk powróciła do drużyny w drugim semestrze, podobnie jak bardzo dobra amerykańska delfinistka Kendyl Stewart oraz estoński sprinter Ralf Tribuntsov. Polka zajęła ósme miejsce na 100 jardów stylem dowolnym, zdecydowanie lepiej prezentując się na dwukrotnie dłuższym dystansie, na którym zanotowała trzeci czas rywalizacji (1:51.28). Wystartowała też w sztafetach Uniwersytetu Południowej Kalifornii 4x50 jardów jardów stylem zmiennym i 4x100 jardów stylem dowolnym.

Trzy zwycięstwa udało się odnieść Domagale, który okazał się najlepszy na 200 jardów stylem motylkowym (1:48.50) oraz w rywalizacji sztafet. Nasz zawodnik dołożył do tego dorobku również trzecie miejsce na 100 jardów stylem dowolnym. Z kolei Paweł Furtek był dwukrotnie drugi - na 500 i 1000 jardów stylem dowolnym - przegrywając jedynie z Matthew Hutchinsem z Wisconsin.

University of the Incarnate Word vs. Southern Methodist University | KOMPLET WYNIKÓW
*Bartosz Krzyżaniak (Southern Methodist University) 

Kolejny start w NCAA zaliczył również Bartosz Krzyżaniak. Nasz grzbiecista w starciu z drużyną Incarnate Word wystąpił tylko w jednej konkurencji indywidualnej, zdecydowanie zwyciężając na dystansie 100 jardów stylem grzbietowym (48.95 s). Najlepsze rezultaty uzyskiwały także sztafety 4x50 jardów stylem zmiennym i 4x100 jardów stylem dowolnym, w których pływał Polak. Cała rywalizacja zakończyła się triumfem gości w klasyfikacji punktowej 150 do 91.

Pozostałe starty Polaków:

Colorado Mesa University vs. Lindenwood University | KOMPLET WYNIKÓW
*Ewa Dymarek (Lindenwood University)
*Kinga Lesińska (Lindenwood University)
*Sylwester Borowicz-Skoneczny (Lindenwood University)
*Mateusz Pacholczyk (Lindenwood University)
*Michał Szczukowski (Lindenwood University)