Świat

Tym razem pływają po bicie, czyli #hot16challenge2 [NOWE]

Szymon Gagatek 2020-06-01 19:46

Już od kilku tygodni w polskiej części internetu pojawiają się masowo filmiki z akcji #hot16challenge2, która w czasie pandemii koronawirusa ma pomóc naszej służbie zdrowia. Popularność zbiórki zapoczątkowanej przez Solara przerosła najśmielsze oczekiwania i w końcu dotarła też do naszego pływackiego światka. Sprawdźcie, co do tej pory wypuścili do sieci nasi reprezentanci!

Zaczęło się niewinnie. Na drugą edycję akcji, która 6 lat temu opanowała środowisko hip-hopowe, Solar przystał na zwykłym live'ie charytatywnym u Maty. Nagrał 16-stkę, rzucił pierwszymi nominacjami i mógł tylko obserwować jak błyskawicznie jego inicjatywa wyszła poza rapową scenę. Nikt nie chciał przejść obok akcji obojętnie, więc kwota na koncie siepomaga.pl rosła w błyskawicznym tempie. Zwrotki do tej pory zdążyła już opublikować trudna do zliczenia liczba osób. Rapowali piosenkarze, aktorzy, youtuberzy, celebryci, politycy, influencerzy, w końcu musiała więc przyjść pora na sportowców.

W pływackim świecie jako pierwszy zwrotkę opublikował Wojtek Makowski. I nic dziwnego, w końcu nasz mistrz paraolimpijski pasjonuje się rapem i sam już od dawna nagrywa swoje kawałki. Niewiele później do zabawy w szczytnym celu dołączyli Jakub Pasula i Łukasz Borkowski z Feel The Water. Jak przystało na przedstawicieli Łodzi, z której wywodzi się przecież wielu znakomitych hip-hopowych artystów, pokazali kawał dobrego rapu, nominując na koniec Alę Tchórz, Bartłomieja Kubkowskiego i właśnie Wojtka Makowskiego. I tak ruszyła maszyna, w której sporą rolę odegrał Kacper Rodziewicz, przygotowując kilka teledysków. Swoją drogą, trener G-8 Bielany Warszawa sam wziął udział w wyzwaniu i jako jedyny trzymał się pierwotnego zamysłu Solara, by akcja rozeszła się też za granicą - nominował więc samego Caeleba Dressela. Do tej pory uzbierało się już 7 klipów z #hot16challenge2. Zobaczcie sami!

I pamiętajcie, co w całej akcji jest najważniejsze. Link do zbiórki -> https://www.siepomaga.pl/hot16challenge

Feel The Water (Pasul x Borek): [nominacje] Alicja Tchórz, Wojciech Makowski, Bartłomiej "Foka" Kubkowski

Bartłomiej Kubkowski: Robert Karaś, Grzegorz Jarecki, SwimLand Olsztyn, Stanislaw Klimaszewski, KoronaCamp

Wojciech Makowski: Enero Faust, Przemek Kossakowski, Prezes PKPar Łukasz Szeliga

Alicja Tchórz: Kacper Majchrzak, Kacper Rodziewicz, Juvenia Wrocław i Gryf Dębica

Kacper Majchrzak: Anatema Tatto, KoronaCamp, Marcin Stolarski, Tomasz Kaczor, Roksana Słupek

Kacper Rodziewicz: Paweł Korzeniowski, Marcin Cieślak, Caeleb Dressel

Marcin Cieślak: Kacper Stokowski, Szkoła nauki pływania H2O w Bochni

Marcin Stolarski: Jan Kozakiewicz, Marcin Opalski, Wojciech Wojdak, Paweł Słomiński

Jan Kozakiewicz i Marcin Opalski: Dariusz Polkowski, Jan Kałusowski, Michał Szer, Adam Peaty, Michał Rudnik, Michał Szymański, Wojciech Kaźmierczak, Julia Koluch, Bartosz Piszczorowicz