Polska

Szczecin 2016: Finał dla seniorów

Szymon Gagatek 2016-05-27 11:53

Doświadczenie okazało się kluczowe w walce o wejście do najlepszej dziesiątki eliminacji 50 m stylem dowolnym na mistrzostwach Polski w Szczecinie. Wśród najlepszych zawodników, którzy po południu powalczą o medale i minima olimpijskie, nie zobaczymy żadnego juniora. Średnia wieku finalistów na sprinterskim dystansie wyniosła dziś ponad 23 lata.

Najszybszy okazał się Paweł Juraszek, który w swojej serii zanotował nowy rekord życiowy, lepszy od poprzedniego aż o cztery dziesiąte sekundy (22.42 s)! Dwudziestodwuletni zawodnik Dziewiątki Dzierżoniów od kilku lat notuje stały progres w tej konkurencji i już na dobre zadomowił się w krajowej czołówce. Co ciekawe, do minimum olimpijskiego zabrakło mu zaledwie piętnastu setnych sekundy i być może spróbuje się do niego jeszcze zbliżyć w finale. Gdyby uzyskał czas 22.39 s, w czerwcu dostałby kolejną szansę na niespodziewane zdobycie przepustki na Igrzyska podczas zawodów Mare Nostrum w Monako.

W popołudniowym wyścigu obok Juraszka, na torze piątym, popłynie Filip Wypych. Aktualny wicemistrz Polski na mecie zameldował się rano zaledwie z jedną setną sekundy straty do zawodnika z Dzierżoniowa. W finale nie zabraknie też gwiazd naszego pływania, które mają już na swoim koncie minima olimpijskie: Konrada Czerniaka, Pawła Korzeniowskiego i Kacpra Majchrzaka. Podopieczny Bartosza Kizierowskiego był rano trzeci (22.64 s), zawodnik AZS AWF Warszawa zajął piątą lokatę (22.90 s), a poznaniak był szósty (22.95 s).

Skład finału 50 m stylem dowolnym meżczyzn:
Paweł Juraszek ("9" Dzierżoniów)
Filip Wypych (AZS UŁ PŁ Łódź)
Konrad Czerniak (AZS AWF Katowice)
Przemysław Gawrysiak (Omega Kleszczów)
Paweł Korzeniowski (AZS AWF Warszawa)
Jan Hołub (Śląsk Wrocław)
Kacper Majchrzak (Warta Poznań)
Maksymilian Zgierski (AZS UŁ PŁ Łódź)
Paweł Sendyk (MKP Szczecin)
Michał Brzuś (AZS UŁ PŁ Łódź)