V MIĘDZYNARODOWY MYTING PŁYWACKI MASTERS W SZCZECINKU

Joanna Kwatera 2013-09-17 01:06

W dniach 14-15 września odbył się w Szczecinku V Międzynarodowy Mityng Pływacki w kat Masters. Jeszcze nie ucichły echa zakończonych niedawno Mistrzostw Europy, a Mastersi znów ruszyli do boju, by walczyć o medale tym razem w imprezie krajowej. Do Szczecinka zjechali zawodnicy nie tylko z Polski, ale również goście z Rosji z liczną ekipą zespołu Pregel Kaliningrad na czele. Na starcie mogliśmy oglądać kilku naszych uczestników Mistrzostw Europy w Eindhoven: m.in.  Leszka Madeja, Edytę Olszewską (oboje WMT), Miłosza Kaczanowskiego (SMTS Szczecin), Jowitę Malchar, Ewę Szałę czy Stefana Skrzypka (wszyscy KP Koziegłowy). Ponadto na listach startowych ukazało się też nazwisko doskonałej zawodniczki teamu Masters Sopot Joanny Puchalskiej.

Najlepiej punktowany wynik całych zawodów zaliczył tym razem mężczyzna, a był nim Leszek Madej, który 100m stylem dowolnym przepłynął w 58.18 i uzyskał aż 912 pkt. Na drugim i trzecim miejscu znaleźli się sprinterzy. Drugą lokatę zajął Marek Michałkowski (Niezrzeszony Koszalin) za przepłynięcie dystansu 50m stylem dowolnym w 24.41 (836 pkt), a trzecią Miłosz Kaczanowski, który najkrótszy dystans stylem motylkowym pokonał w 28.44, co dało mu 803 pkt.

Wśród kobiet dwa najlepsze wyniki uzyskały zawodniczki Pregel Kaliningrad Natalia Aleshchenko oraz Elena Kolyadina. Pierwsza z nich dystans 400m stylem dowolnym pokonała w 5:49.14 co dało jej 781 pkt, natomiast drugiej wynik 3:25.47 w konkurencji 200m stylem klasycznym pozwolił osiągnąć 732 pkt. Na trzeciej pozycji w statystykach ulokowała się Jadwiga Weber (Niezrzeszona Szczecin), która uzyskała 708 pkt za przepłynięcie 200m stylem grzbietowym w 3:13.15.

Posiadaczka najlepiej punktowanego wyniku została również najlepsza zawodniczką tych zawodów (wg 4 startów) wśród kobiet, gromadząc na swoich koncie w sumie 3065 pkt. Drugie miejsce zajęła jej koleżanka klubowa Elena Kolyadina (2690 pkt), a trzecie Joanna Puchalska (2529 pkt). Wśród Panów najjaśniej błyszczeli uczestnicy niedawnych ME w Holandii – Leszek Madej – zwycięzca klasyfikacji na najlepszego zawodnika (3493 pkt) oraz drugi - Miłosz Kaczanowski (3170 pkt). Na trzeciej pozycji znalazł się Marek Michałkowski (3044 pkt).

Zespół naszych wschodnich sąsiadów – Pregel Kaliningrad – wygrał również klasyfikację medalową zawodów. Jego pływacy zdobyli w sumie aż 68 medali (40 złotych, 14 srebrnych oraz 14 brązowych). Na drugim miejscu znaleźli się zawodnicy klubu Gdynia Masters z liczbą 41 medali, a na trzecim SZTP Masters Szczecinek – 28 medali.

Podczas zawodów tych możliwość wykazania się miały również dzieci na dystansie 25m -  9-latki oraz 50m -  10-15-latki. Można było również wystąpić w sztafecie rodzinnej. To doskonałe połączenie rywalizacji Mastersów z rywalizacją ich dzieci, a także możliwość aktywnego spędzenia czasu z najbliższymi. Czy rosną już nowe gwiazdy pływania Masters? Z pewnością tak!

Następna okazja do pościgania się na krajowym „boisku” już pod koniec października w Konstancinie i to będzie już ostatni sprawdzian przed Zimowymi Mistrzostwami Polski, które odbędą się w połowie listopada w Krakowie.