Puchar Silesia 2013

Jarek Blazek 2013-02-05 17:36

W najbliższy weekend, na pływalni katowickiej AWF odbywać się będzie prawdziwa pływacka bitwa. Po raz trzeci zostaną rozegrane zawody Puchar Silesia, zwane inaczej meczem Silesia kontra reszta kraju. Do sobotnich zawodów zostało zgłoszonych 467 zawodników z 49 klubów pływackich z całego kraju. W zawodach tych wezmie udział m.in. Karolina Szczepaniak (AZS-AWF Katowice) - dwukrotna uczestniczka Igrzysk Olimpijskich - w Pekinie oraz w Londynie.

 

Tegoroczna liczba uczestników przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Podczas pierwszej edycji tych zawodów w 2011 roku do startu zgłosiło się 303 zawodników, w zeszłym roku było ich 307, a w tym roku ma być  o 160 więcej niż w roku 2012. To bardzo duża liczba startujących mając na uwadze, że zawody zostana przeprowadzone na pływalni 6-torowej, o długości 25m.

Na zawodach, jak już wcześniej wspomnieliśmy, będzie można oglądać zawodniczkę gospodarzy, uczestniczkę Igrzysk Olimpijskich w Pekinie oraz Londynie - Karolinę Szczepaniak, która wystartuje na wszystkich dystansach 50-metrowych, 100 i 200 m stylem dowolnym oraz 100  m stylem zmiennym. Prócz Szczepaniak, będziemy mogli także podziwiać starty takich zawodników jak Michał Poprawa (AZS AWF Katowice - finalista ostatnich Mistrzostw Świata w Istambule na 200 m stylem motylkowym), Tomasz Polewka (Ruch Grudziądz - uczestnik Mistrzostw Świata na krótkiej pływalni w Istambule w 2012 roku), Katarzyna Górniak (Unia Oświęcim - uczestniczka Mistrzostw Europy Seniorów w 2012 roku w Debreczynie) czy Karol Zaczyński (AZS AWF Katowice - uczestnik Mistrzostw Świata na krótkiej pływalni w Istambule w 2012 roku). Wystartuje też spora część medalistów Mistrzostw Juniorów, na czele z Joanną Janiczek, Joanną Szczepanik, Pauliną Nowak, Anną Kozłowską, Martyną Żarłok, Filipem Krogulskim, Dawidem Murzynem, Miriam Kwiatek, Dawidem Pietrzakiem czy Kacprem Łopacińskim.

Zawody zostały podzielone na dwa bloki. W każdym z tych bloków zostaną rozegrane wyścigi eliminacyjne i finałowe na poszczególnych dystansach. Jest o co walczyć - zwycięzca klasyfikacji OPEN za dwa najlepsze starty, zarówno u kobiet jak i u mężczyzn, wygrywa nagrodę specjalną w kwocie 1000 zł. Oprócz tego przewidziano wiele innych nagród finansowych i rzeczowych.

Podczas zawodów do Waszej dyspozycji bedzie stoisko sklepu H2O Shop.pl

Patronatem honorowym zawody objęła Fundacja im. Grzegorza Dolniaka "Sportowa szansa"
Zawody wspiera TVP Katowice, Polskie Radio Katowice, Omegatiming.pl, Plywanie.pl, Hotele Diament, Katowice -Miasto Ogrodów, URSS AWF Katowice
Sponsorami zawodów są: ARENA, HUHTAMAKI, Laserhouse, garmin.sklep.pl, Grupa Powen-Wafapomp SA, AQUA AEROBIC, Frostex Sport, Olimp Sport, Śląska Szkoła Pływania oraz  Katowickie Wodociągi S.A.

Zapraszamy do śledzenia rywalizacji z katowickiej pływalni na stronie www.omegatiming.pl, o ile oczywiście nie bedziecie startować w Katowicach!