Polska

Lublin 2015: Wypych znów w kadrze narodowej!

Szymon Gagatek 2015-12-17 13:25

Cztery lata po swoim debiucie na mistrzostwach Europy, Filip Wypych ponownie wystąpi na czempionacie Starego Kontynentu! Zawodnik AZS UŁ PŁ Łódź wygrał eliminacje 50 m stylem dowolnym i, podobnie jak Sebastian Szczepański, uzyskał czas poniżej minimum na londyńskie zawody, które będą dla naszych reprezentantów pierwszą szansą na wywalczenie przepustek na Igrzyska w Rio.

Rezultat podopiecznego Marcina Babuchowskiego z porannej sesji mistrzostw Polski w Lublinie (21.72 s) to jego trzeci wynik w karierze, lepszy od minimum ustalonego przez Polski Związek Pływacki, pozwalającego na start w stolicy Wielkiej Brytanii (21.84 s). Oznacza to, że Wypych po występie na mistrzostwach świata w Szanghaju w 2011 roku i mistrzostwach Europy w Debreczynie rok później, ponownie pojawi się na wielkiej międzynarodowej impezie pływackiej! W ciągu ostatnich czterech lat reprezentant AZS UŁ PŁ Łódź na światowych arenach prezentował się jeszcze w trakcie Uniwersjad w Kazaniu i Gwangju, na obu zajmując ósme miejsce na 50 m stylem dowolnym.

Wypych to niespodziewany mistrz Polski w tej konkurencji z ubiegłego roku. W Ostrowcu Świętokrzyskim, po niebywale emocjonującym wyścigu, wyprzedził o jedną setną sekundy faworyzowanego Konrada Czerniaka. W Lublinie obaj będą musieli uważać na kolejnego groźnego rywala. Po fantastycznym występie na mistrzostwach Europy w Netanji i dwóch brązowych medalach, tempa nie zwalnia Sebastian Szczepański. Zawodnik Kornera Zielona Góra poranne kwalifikacje przegrał z łodzianinem o zaledwie trzy setne sekundy i również zapewnił sobie start na olimpijskiej pływalni w Londynie. Czerniak zajął ostatecznie trzecie miejsce (21.77 s).

WYNIKI ELIMINACJI 50 m stylem dowolnym

Półfinały i finał rywalizacji sprinterów odbędą się oczywiście jeszcze dziś. Wygląda na to, że walka o medale może być jeszcze ciekawsza od, trzymającego w napięciu od początku do końca, wyścigu decydującego o podziale miejsce na podium z ubiegłego roku!