Polska

Bohaterowie mistrzostw świata nominowani w 81. Plebiscycie PS i TVP!

Szymon Gagatek 2015-11-25 12:34

Sukcesy polskich pływaków w 2015 roku nie przeszły bez echa w świecie sportu! Radosław Kawęcki został nominowany w 81. Plebiscycie Przeglądu Sportowego i Telewizji Polskiej na najlepszego sportowca w kraju, natomiast Jan Świtkowski powalczy o tytuł Odkrycia Roku! Głosować na naszych zawodników można już teraz!

Kawęcki w tym roku ponownie potwierdził swoją przynależność do światowej czołówki w stylu grzbietowym. Na mistrzostwach świata w Kazaniu po raz drugi z rzędu wywalczył srebrny medal na dystansie 200 metrów, przyczynił się również do wywalczenia kwalifikacji olimpijskiej przez naszą sztafetę 4x100 m stylem zmiennym. Kapituła plebiscytu uznała, że zasłużył na miejsce wśród dwudziestu najlepszych sportowców naszego kraju - wśród takich gwiazd jak Agnieszka Radwańska, Robert Lewandowski czy Kamil Stoch.

GŁOSOWANIE

Głosowanie internetowe na najlepszego sportowca Polski w 2015 roku potrwa do 8 stycznia. Wyboru można dokonać codziennie - raz na 24 godziny. Istnieje również możliwość oddawania głosów tradycyjnym sposobem - poprzez wysyłanie wyciętych kuponów, publikowanych na łamach Przeglądu Sportowego już od jutra!

Pełna lista nominowanych w 81. Plebiscycie PS i TVP:
1. Bartłomiej Bonk (podnoszenie ciężarów)
2. Paweł Fajdek (lekkoatletyka)
3. Andrzej Fonfara (boks)
4. Magdalena Fularczyk-Kozłowska - Natalia Madaj (wioślarstwo)
5. Krzysztof Głowacki (boks)
6. Joanna Jędrzejczyk (MMA)
7. Michał Jurecki (piłka ręczna)
8. Radosław Kawęcki (pływanie)
9. Justyna Kowalczyk i Sylwia Jaśkowiec (biegi narciarskie)
10. Adam Kszczot (lekkoatletyka)
11. Michał Kubiak (siatkówka)
12. Robert Lewandowski (piłka nożna)
13. Rafał Majka (kolarstwo)
14. Piotr Małachowski (lekkoatletyka)
15. Weronika Nowakowska (biathlon)
16. Agnieszka Radwańska (tenis ziemny)
17. Rafał Sonik (rajdy terenowe)
18. Kamil Stoch (skoki narciarskie)
19. Marta Walczykiewicz (kajakarstwo)
20. Anita Włodarczyk (lekkoatletyka)

Z kolei Świtkowski otrzymał nominację do tytułu Odkrycia Roku. Wyboru w tej kategorii dokona Kapituła Plebiscytu. Oprócz naszego brązowego medalisty mistrzostw świata, który w ostatnich tygodniach błyszczy w rywalizacji za oceanem, na wyróżnienie mogą liczyć siatkarz Mateusz Bieniek oraz mistrzyni Europy do lat 23 i wicemistrzyni Igrzysk Europejskich w kolarstwie szosowym Katarzyna Niewiadoma.