Świat

Budapeszt 2017: Gotowi do walki!

Szymon Gagatek 2017-07-22 11:58

Już tylko godziny dzielą nas od rozpoczęcia najważniejszej tegorocznej imprezy pływackiej. W Budapeszcie trwa ostateczne odliczanie, Dunaj Arena jest gotowa do przyjęcia wielkich gwiazd i tysięcy kibiców z całego globu. My z kolei nie możemy się doczekać startów naszej 20-osobowej reprezentacji, chcącej pokazać się światu z jak najlepszej strony.

Po nieudanych igrzyskach w Rio de Janiero czas pokazać światu, że ubiegłoroczna pozycja polskiego pływania na olimpijskiej pływalni była tylko wypadkiem przy pracy. Ambicje Biało-czerwonych są spore, możliwości również. Rywalizacja z międzynarodową czołówką zapowiada się więc rewelacyjnie. O naszej sile ma stanowić drużyna, na której czele stanie Kacper Majchrzak, wybrany kapitanem reprezentacji. Podopieczny Michała Szymańskiego wystartuje w Budapeszcie na 100 i 200 m stylem dowolnym, będzie też podporą sztafet.

Najwyżej na listach zgłoszeń znajduje się Konrad Czerniak. Na swoim koronnym dystansie 100 m stylem motylkowym jest piąty, jedynie za wielkimi gwiazdami: mistrzem olimpijskim Josephem Schoolingiem, srebrnymi w Rio de Janeiro Chadem le Closem i Laszlo Csehem oraz rewelacyjnym Amerykaninem, Caelebem Dresselem. Zawodnik AZS UMCS Lublin zaprezentuje się w najbliższych dniach także w konkurencji 50 metrów delfinem, w której legitymuje się dziewiątym czasem zgłoszenia.

Świetny występ Pawła Juraszka w mistrzostwach Polski w Lublinie rozbudził nasze apetyty na sukces w kraulowym sprincie. Rekordowy rezultat z maja (21.68) daje zawodnikowi 9 Dzierżoniów siódmą pozycję w rankingu najszybszych zawodników, których zobaczymy w stolicy Węgier. Wysoko na listach są również Wojciech Wojdak (6. na 800 i 8. na 1500 m stylem dowolnym) oraz nasi grzbieciści: Tomasz Polewka (8. na 50 metrów) i Radosław Kawęcki (8. na 200 metrów).

Czempionat globu w Budapeszcie będzie pierwszym w XXI wieku, na których nie pojawią się ani Michael Phelps, ani Ryan Lochte. My też znaleźliśmy się w niecodziennej sytuacji. W kadrze zabraknie bowiem Pawła Korzeniowskiego, który na początku roku zakończył karierę. Po raz ostatni oświęcimianina nie oglądaliśmy na najważniejszej międzynarodowej imprezie sezonu letniego piętnaście lat temu.

Już jutro o 9:30 rozpocznie się pierwsza sesja eliminacyjna. Na relacje prosto z Dunaj Areny zapraszamy już teraz, jednocześnie przekazując w Wasze ręce rozpiskę startów Biało-czerwonych. Sprawdźcie, kiedy warto mocniej zacisnąć kciuki za naszych faworytów pobierając plik .pdf po prawej stronie artykułu!

Portal megatiming.pl składa podziękowania:
- wszystkim, którzy wsparli wyjazd redakcji na mistrzostwa świata przez zakup czepków i koszulek "WSPIERAM MEGATIMING.PL" oraz firmie H2O Shop,
- Paulinie Kujawie, Michałowi Harasimowi oraz Arturowi Żakowi za wsparcie finansowe na platformie PATRONITE, którego celem było sfinansowanie wyjazdu na mistrzostwa świata w Budapeszcie,
- Panu Zbigniewowi Dubielowi za wsparcie finansowe wyjazdu na mistrzostwa świata w Budapeszcie.

Portal megatiming.pl składa szczególne podziękowania Pani Katarzynie Stokowskiej za nieocenioną pomoc, wsparcie oraz zaangażowanie w pozyskaniu środków finansowych na wyjazd redakcji na mistrzostwa świata w Budapeszcie.

Partnerem relacji z mistrzostw świata w Budapeszcie jest Firma H2O Shop.