Drugi rekord Świata na Mistrzostwach Francji!

Szymon Gagatek 2012-11-23 00:31

Na IX Mistrzostwach Francji w pływaniu na krótkim basenie, które odbywają się w Angers, Trójkolorowi prezentują się fenomenalnie. Wczoraj Yannick Agnel ustanowił rekord Świata na dystansie 400 m stylem dowolnym. Dziś rano dołożył do tego rekord Europy na 800 m kraulem. Na tym samym dystansie przed chwilą najlepszy czas w historii ustanowiła również Camille Muffat!

Francuzka uzyskała kosmiczny rezultat 8:01.06, miażdżąc poprzedni rekord globu, który należał do czterech lat do Alessi Filippi i wynosił 8:04.53. Włoszka ustanowiła go na Mistrzostwach Europy w Rijece, mając na sobie zakazany w dzisiejszych czasach poiluretanowy strój, który pomagał uzyskiwać lepsze rezultaty. Muffat znakomicie rozłożyła siły i o niemal szesnaście sekund wyprzedziła Dunkę, Lottę Friis – aktualną Mistrzynię Europy na tym dystansie!

Szybko pływał dziś również Jeremy Stravius. W porannych kwalifikacjach na 400 m stylem zmiennym poprawił rekord zawodów (4:09.89). W finale wystartował jeszcze lepiej i pobił rekord Francji, należący do Sebastiena Rouault (4:07.97), o ponad sekundę! Do mety dopłynął w czasie 4:06.85.

W bardzo ciekawym finale 100 m stylem dowolnym mężczyzn znakomitą formę potwierdził Yannick Agnel, który zdobył kolejny tytuł z czasem 46.68 s. Francuz wyprzedził trzech panów „M”. Drugi do mety dopłynął William Meynard (47.40 s), trzeci był Mehdy Metella (47.64 s), a czwarty – Gregory Mallet (47.76 s).

Najlepsza na 100 m stylem zmiennym okazała się Laure Manaudou, która niespodziewanie ustanowiła na tym dystansie… nowy rekord życiowy. Cztery długości basenu pokonała w czasie 1:00.55 i o sześć setnych wyprzedziła Charlotte Bonnet. Trzecia była rekordzistka kraju – Sophie de Ronchi. Czyżby zatem plotki o przejściu Manaudou na sportową emeryturę były przedwczesne? A może Francuzka chce się pożegnać z pływaniem w wielkim stylu?