Świat

Tbilisi 2015: Kałużyński i Piszczorowicz z kwalifikacją

Szymon Gagatek 2015-07-28 13:37

Antoni Kałużyński z szóstym czasem awansował do finału rywalizacji na dystansie 400 m stylem dowolnym podczas drugiej sesji kwalifikacyjnej Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy w Tbilisi. Wejście do półfinałów 50 m stylem dowolnym zagwarantował sobie natomiast Bartosz Piszczorowicz. Początek sesji popołudniowej już o 15:00!

Kałużyński popłynął tylko o trochę ponad półtorej sekundy wolniej od swojej życiówki, uzyskując czas 4:01.46. W kwalifikacjach szybszych od niego było tylko pięciu pływaków, co pozwoliło naszemu zawodnikowi wejść bezpośrednio do wyścigu finałowego. Dwudziestą trzecią pozycję zajął rano jedyny piętnastolatek w polskiej ekipie, która udała się do Tbilisi, Karol Młynarczyk (4:08.39).

Udany występy w rywalizacji sprinterów w stylu dowolnym zanotował Bartosz Piszczorowicz, który poprawił swój rekord życiowy, uzyskując czas 24.04 s. Taki rezultat dał mu piąte miejsce i spokojny awans do półfinałów. Tym samym zawodnik Włókniarza Kalisz niespodziewanie wyeliminował z dalszej rywalizacji Karola Ostrowskiego, który miał w tym roku szósty wynik na europejskich listach wśród 15- i 16-latków w tej konkurencji. Pływak Neptuna Stargard Szczeciński był rano wolniejszy od swojego reprezentacyjnego kolegi o jedenaście setnych sekundy.

Z dalszej rywalizacji odpadły nasze zawodniczki startujące na 100 m stylem dowolnym. Dwudziesta dziewiąta była Kornelia Fiedkiewicz (1:00.58), a trzy lokaty niżej sklasyfikowana została Zofia Woźniak (1:00.86). Bez powodzenia wystartowała również polska sztafeta mieszana 4x100 m stylem zmiennym (Oliwia Wiśniewska, Łukasz Solak, Kamil Kaźmierczak i Fiedkiewicz na ostatniej zmianie), która uzyskała łączny czas 4:11.36 i uplasowała się na czternastym miejscu.

KOMPLET WYNIKÓW