Świat

Pierwszy dzień mistrzostw świata niepełnosprawnych - zapowiedź

Marcin Ryszka 2015-07-12 19:20

Już jutro na pływalni w Glasgow ruszają mistrzostwa świata w pływaniu osób niepełnosprawnych. W porannych eliminacjach wystąpi sześcioro naszych reprezentantów. Zapraszamy do zapoznania się z programem startów polskich pływaków.

Już pierwszego dnia mistrzostw zaprezentuje się najbardziej utytułowana polska zawodniczka w historii pływania niepełnosprawnych w naszym kraju, Joanna Mendak. Polka wystartuję na 50m stylem dowolnym w grupie S13. Wejście do finału powinno być tylko formalnością. Prawdziwa walka o medale rozpocznie się popołudniu i nasza zawodniczka jest w gronie kandydatek do miejsca na podium.

Pierwszego dnia zaprezentuję się również młoda nadzieja polskiego pływania, Patryk Biskup, który wystartuję w swojej koronnej konkurencji 100m stylem grzbietowym. Podopieczny trenera Siemanowskiego właśnie na tym dystansie będzie jednym z zawodników liczących się w walce o medale. W tej samej konkurencji wystąpi również drugi Polak, Mateusz Bartnik. 

Na 50m stylem dowolnym w grupie S10 swoją formę sprawdzi Oliwia Jabłońska. Na pewno nie jest to koronny dystans tej zawodniczki, ale możliwość startu przed najważniejszymi wyścigami powinna przynieść pozytywny efekt w kolejnych dniach zmagań.

W grupie S11 na 100m stylem dowolnym wśród panów wystartuję brązowy medalista mistrzostw Europy z 2014 roku, Wojciech Makowski. Polak, jeśli myśli o wejściu do finału, już rano musi zaprezentować się z bardzo dobrej strony.

Szóstym reprezentantem, który wystąpi w porannych eliminacjach jest Krzysztof Stefanowski (grupa S4). Polak będzie walczył o awans do popołudniowego finału na dystansie 200m stylem dowolnym.

Start porannych eliminacji o 11:06 polskiego czasu. Link do strony mistrzostw [TUTAJ].