Świat

Mistrzostwa świata niepełnosprawnych – sprinterzy walczą dalej!

Marcin Ryszka 2015-07-13 14:51

Pierwszy dzień eliminacji mistrzostw świata w pływaniu osób niepełnosprawnych za nami. W popołudniowych finałach zobaczymy trójkę naszych reprezentantów. Zapraszamy do zapoznania się z relacją z wydarzeń, które miały miejsce w sesji eliminacyjnej.

Jako pierwszy z Polaków na pływalni w Glasgow awans do finału wywalczył Wojciech Makowski. Już pierwszym swoim startem udowodnił, że przyjechał dobrze przygotowany i z szóstym czasem zakwalifikował się do popołudniowego wyścigu na 100m stylem dowolnym (grupa S11).

Na bardzo wysokim poziomie w porannych eliminacjach popłynął Patryk Biskup w konkurencji 100m stylem grzbietowym (grupa S9), który uzyskał czas minimalnie wolniejszy od jego rekordu życiowego. Młody Polak zanotował trzeci wynik kwalifikacji i w popołudniowym finale wystartuje na trzecim torze. Miejmy nadzieję, że czeka nas pasjonująca walka o medal.

Do popołudniowej sesji finałowej bardzo pewnie zakwalifikowała się Joanna Mendak, która na dystansie 50m stylem dowolnym w grupie S13 weszła do ósemki z piątym czasem. Patrząc na rekordy życiowe zawodniczek startujących po południu, Asia ma szansę, by włączyć się do walki o medale.

W porannych eliminacjach odpadła trójka naszych reprezentantów. Na 50m stylem dowolnym w grupie S10 na 9. miejscu uplasowała się Oliwia Jabłońska. Na tej samej pozycji wśród panów w konkurencji 200m stylem dowolnym (grupa S4) zmagania zakończył Krzysztof Stefanowski. Na dystansie 100m stylem grzbietowym grupa S9 12. miejsce zajął Mateusz Bartnik.

Start popołudniowych finałów o 19:06 czasu polskiego. Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów.