Świat

NCAA: Szybki Werner, rekordowy Danielewski

Szymon Gagatek 2014-10-12 14:26

Paweł Werner kontynuuje dobrą passę z All-Florida Invitational. W spotkaniu z Louisiana State University Polak wygrał rywalizację na dystansie 200 jardów stylem dowolnym i pomógł kolegom w odniesieniu wyraźnego zwycięstwa nad rywalami. Rekordem obiektu w Milwaukee popisał się natomiast zawodnik Uniwersytetu Oakland, Aleksander Danielewski!

Louisiana State University vs. Florida University | WYNIKI
*Paweł Werner (Florida University)
*Daniel Świetlicki (Louisiana State University)

W spotkaniu na swoim obiekcie w Gainesville podopieczni Gregga Troy'a wygrali z Louisiana State University 162.5 - 122.5. Jednym z najważniejszych wydarzeń pojedynku był powrót do ekipy Gators Daniela Wallace'a, który w lipcu w Glasgow wywalczył złoto Igrzysk Wspólnoty Brytyjskiej na dystansie 400 m stylem zmiennym. Szkot, który rozpoczął swój ostatni rok startów w lidze NCAA, nie startował w pierwszych zawodach sezonu, ale w piątek był już najlepszy na 200 jardów stylem klasycznym.

Swój wkład w sukces Uniwersytetu Florydy miał również Paweł Werner, który okazał się najszybszy na dystansie 200 jardów stylem dowolnym. Polak popłynął niemal dwie sekundy wolniej niż przed tygodniem (1:39.04), ale to wystarczyło by pewnie odniósł zwycięstwo nad rywalami. Wrocławianin imponował również na swoich odcinkach w wyścigach sztafetowych 4x50 jardów stylem zmiennym i 4x100 jardów stylem dowolnym. W obu przypadkach wystartował na czwartej zmianie i uzyskiwał najlepsze czasy spośród startujących zawodników (kolejno 20.24 s i 43.07 s).

Oakland University vs. Wisconsin | WYNIKI
*Aleksander Danielewski (Oakland University)

Kluczową postacią Uniwersytetu Oakland w wyjazdowym spotkaniu z Wisconsin był Aleksander Danielewski. Pływak z Piaseczna, który na krajowej arenie reprezentuje barwy MKP Szczecin, poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa 173-127, wygrywając aż trzy konkurencje indywidualne i pomagając kolegom triumfować w sztafecie 4x50 jardów stylem zmiennym. Najlepiej spisał się na 200 jardów stylem grzbietowym, uzyskując czas 1:50.03. Poprawił tym samym rekord obiektu w Milwaukee! Drugiego na finiszu zawodnika wyprzedził o ponad siedem sekund. Na dystansie o połowę krótszym zanotował wynik 51.43 s, a 200 jardów stylem zmiennym pokonał w czasie 1:54.96.

University of Alabama vs. Georgia University | WYNIKI
*Karolina Szczepaniak (University of Alabama)

Od przegranego spotkania (130-164) z mistrzyniami NCAA, Uniwersytetem Georgii, rozgrywki ligowe rozpoczęły zawodniczki z Alabamy, wśród których znajduje się Karolina Szczepaniak. Polka popłynęła w dwóch konkurencjach indywidualnych i sztafecie 4x50 jardów stylem zmiennym. Na dystansie 200 jardów stylem dowolnym była siódma (1:54.68), zapunktować udało jej się natomiast na 400 jardów stylem zmiennym (4:25.27), gdzie szybsze od niej były cztery zawodniczki.

Tennessee vs. University of North Carolina | WYNIKI
*Matt Kwatyra (University of North Carolina)

W Chapel Hill, na własnym obiekcie, sezon na dobre zainaugurowali zawodnicy Uniwersytetu Północnej Karoliny. W spotkaniu z Uniwersytetem Tennessee wystąpił między innymi syn polskich emigrantów, Matt Kwatyra, który w 2010 roku został w Kanadzie wybrany Juniorem Roku. Wystąpił w dwóch indywidualnych konkurencjach, na 100 jardów stylem grzbietowym zajmując piątą lokatę (51.55 s), a na dwukrotnie dłuższym dystansie czwartą (1:51.92). Pojedynek zakończył się niespodziewanie wysokim zwycięstwem gospodarzy, 170-130.