Świat

NCAA: Domagała walczy dalej!

Szymon Gagatek 2015-03-28 19:31

Michał Domagała został dziś naszym jedynym reprezentantem podczas mistrzostw NCAA w Iowa, któremu udało się przebrnąć kwalifikacje w konkurencji indywidualnej. Zawodnik Uniwersytetu Południowej Kalifornii zajął rano piętnaste miejsce na dystansie 200 jardów stylem motylkowym. Szansę na dobry rezultat ma wciąż również jego kolega z uczelni, Paweł Furtek, którego w późniejszych godzinach czeka start na 1650 jardów stylem dowolnym.

Domagała zanotował czas 1:42.77, gorszy o zaledwie dwie setne sekundy od swojego rekordu życiowego, dzięki któremu wygrał kwalifikacje 200 jardów stylem motykowym podczas niedawno zakończonych mistrzostw konferencji Pacific-12. Dziś taki wynik dał mu piętnastą lokatę i awans do finału B swojej koronnej konkurencji w debiucie na mistrzostwach NCAA. Najszybszy rano był obrońca tytułu, Dylan Bosch z Michigan (1:40.15), który w ubiegłym roku powstrzymał Marcina Cieślaka przed przejściem do historii i wywalczeniem trzech indywidualnych zwycięstw na jednym ligowym czempionacie (w tym roku na taki wyczyn nikt nie ma już szans).

Rano wystartował również drugi z naszych reprezentantów, Paweł Werner. W rywalizacji na 100 jardów stylem dowolnym był jednak dopiero czterdziesty piąty (44.19 s). Prawdziwą sensacją okazało się niepowodzenie jego kolegi z Uniwersytetu Florydy, Caeleba Dressela. Zwycięzca zmagań na o połowę krótszym dystansie nie zdołał dziś awansować do finału A, kończąc kwalifikacje na dziewiątej lokacie!

W późniejszych godzinach, w czwartej z pięciu serii na czas na dystansie 1650 jardów stylem dowolnym wystartuje Paweł Furtek. Polak ma czternasty czas zgłoszenia w stawce trzydziestu pięciu zakwalifikowanych zawodników. Początek ostatniej sesji finałowej o pierwszej w nocy.

KOMPLET WYNIKÓW