Świat

Czwarty dzień mistrzostw świata niepełnosprawnych - zapowiedź

Marcin Ryszka 2015-07-16 10:38

Dziś przed nami kolejny dzień zmagań na pływalni w Glasgow. W porannej sesji kwalifikacyjnej wystartuję pięcioro Polaków, w tym dwóch naszych medalistów. Zapraszamy do zapoznania się z programem startów Biało-czerwonych.

Jako pierwszy do wody wskoczy bohater wczorajszego dnia, Wojciech Makowski. Wystartuję on w konkurencji 200m stylem zmiennym (grupa S11). Polak w dotychczasowych startach udowodnił, że znajduję się w świetnej formie. W każdej konkurencji ustanawiał w Glasgow rekordy życiowe. Liczymy na pewny awans do finału.

Drugim Polakiem, którego będziemy mogli podziwiać w porannych eliminacjach będzie Krzysztof Stefanowski. Zawodnik trenujący na co dzień pod okiem trenera Mirosława Fica będzie walczył o wejście do finału na 100m stylem dowolnym w grupie S4. 

Po mężczyznach do głosu w końcu dojdą kobiety. Paulina Woźniak, która w swojej koronnej konkurencji (100 m stylem klasycznym) zaprezentowała się ze znakomitej strony, ustanawiając nowy rekord Polski i plasując się na czwartej pozycji, wystartuję na 50m stylem dowolnym w grupie S9. Już sam awans do popołudniowego finału będzie dla Polki wielkim sukcesem.

Na zakończenie eliminacji w konkurencji 50m stylem dowolnym w grupie S3 wystartuję dwóch naszych reprezentantów. Jacek Czech, mimo, że ma przyznaną grupę S2, a więc jest bardziej niepełnosprawny niż zawodnicy w S3, zdecydował się na start w tej konkurencji. Jak sam mówił na łamach naszego portalu, chce skrócić przerwę w swoich startach, ponieważ ważny występ w swojej grupie ma dopiero siódmego dnia mistrzostw. Swój debiut zaliczy 16-letni Kamil Otowski, dla którego te zawody to pierwsza międzynarodowa impreza. Trzymamy kciuki za udany start młodego Polaka.

Początek eliminacji niezmiennie o 11:06 czasu polskiego.