Polska

Megatiming.pl prezentuje: Najlepsze wyniki w historii ZMP

Szymon Gagatek 2015-12-23 12:50

Tak szybkich i obfitujących w znakomite rezultaty zimowych mistrzostw Polski jeszcze nie było! W ciągu czterech dni na pływalni w Lublinie padło osiemnaście rekordów Polski, z czego dwanaście w rywalizacji indywidualnej. Co więcej, w aż trzydziestu jeden z czterdziestu sześciu konkurencji ustanowiono najlepsze czasy w historii zmagań na krajowym czempionacie!

Liczby te są niezwykle imponujące. Z tabel rekordów mistrzostw Polski na krótkim basenie zostało wymazanych 67% dotychczasowych wyników! Wśród nich znalazł się również jedyny rezultat, który pochodził jeszcze z XX wieku. Przez ostatnie osiemnaście lat żadna kobieta nie był w stanie popłynąć szybciej od osiągnięcia Alicji Pęczak z czempionatu w Koszalinie w 1997 roku (2:23.94). W Lublinie w końcu dokonała tego Weronika Paluszek (2:23.31).

Większość rekordowych czasów w historii zawodów pochodziła do tej pory z mistrzostw w Gorzowie Wielkopolskim w 2009 roku. Rezultaty uzyskane w strojach poliuretanowych również masowo zniknęły z zestawienia. Ich liczba z dziewiętnastu zmniejszyła się po rywalizacji w Aqua Lublin do zaledwie siedmiu!

Poniżej prezentujemy dokument z najlepszymi wynikami w dziejach zimowych mistrzostw kraju. Tegoroczne oznaczyliśmy na czerwono, przez co kolor ten stał się dominującym zarówno w tabeli z czasami kobiet, jak i mężczyzn. Robi wrażenie!