Amerykanie powalczą o Igrzyska w...

Szymon Gagatek 2013-04-29 19:54

Amerykański związek pływacki zdecydował gdzie odbędą się kwalifikacje olimpijskie dla pływaków z USA przed Igrzyskami w Rio de Janeiro w 2016 roku. Wyboru dokonano spomiędzy trzech miast. Do końca o najważniejszą pływacką imprezę w Stanach Zjednoczonych walczyły Omaha, San Antonio i St. Louis.

Po raz pierwszy w historii werdykt ogłoszono na specjalnej konferencji prasowej, transmitowanej za pośrednictwem internetu. Zaszczytu goszczenia najlepszych zawodników walczących o udział w najważniejszej imprezie sportowej czterolecia ponownie dostąpi Omaha. Miasto w stanie Nebraska było organizatorem kwalifikacji olimpijskich również przed Igrzyskami Olimpijskimi w Pekinie i w Londynie. Zawody odbędą się w CenturyLink Centre, mogącym pomieścić siedemnaście tysięcy widzów.

Na decyzję krajowej federacji na pewno wpłynęły bardzo udane zawody sprzed roku, które okrzyknięto najlepszymi w historii. Na trybunach w ciągu ośmiu dni pojawiło się łącznie ponad 164 tysiące kibiców, a impreza została nominowana do Sports Business Awards w kategorii "sportowe wydarzenie roku".

Tegoroczne amerykańskie kwalifikacje na Mistrzostwa Świata będą jednocześnie krajowym czempionatem. Odbędą się w Indianapolis od 25 do 29 czerwca.