Polska

MP 15latków: Rekord Polski juniorów Goraja!

Joanna Kwatera 2016-07-16 01:07

 

Bohaterem dnia na rozpoczętych dziś w Lublinie mistrzostwach Polski juniorów 15letnich został zawodnik SMS Galicji Kraków – Marcin Goraj, który pobił rekord kraju i uzyskał dwa najwyżej punktowane wyniki dzisiejszego dnia zawodów wśród chłopców!

Już poranne eliminacje wróżyły kolejność na podium w konkurencji 100m stylem motylkowym chłopców oraz zaciętą rywalizację w finale pomiędzy Marcinem Gorajem, Adrianem Krzywnickim (Orka Ciechanów) i Wiktorem Muszyńskim (Warta Poznań). Pierwszy z nich popłynął wtedy nieco ponad sekundę wolniej niż dotychczasowy rekord kraju Kacpra Stokowskiego, ustanowiony w 2014 roku. Popołudniu kolejność na mecie była dokładnie taka sama jak rano, ale Goraj zostawił w tyle swoich konkurentów, docierając do mety z nowym rekordowych rezultatem, łamiąc pierwszy raz w historii kraju juniorów 15letnich granicę 56 sekund i wpisując w rankingi wynik 55.97!Krakowianin uzyskał za ten start 705 pkt, a wynik ten okazał się najwyżej punktowanym rezultatem dzisiejszego dnia wśród chłopców.

Po zakończeniu tego finału Goraj miał około trzy kwadranse, aby stawić się na starcie wyścigu finałowego na dystansie 200m stylem grzbietowym. Okazało się, że zawodnik z Krakowa szybko zregenerował swoje siły i doskonale poradził sobie i w tej konkurencji, a tempo jakie narzucił utrzymał jedynie Jan Karolczak (G-8 Bielany Warszawa), który ostatecznie uległ Gorajowi na mecie o 0,72 sekundy. Pływak ze stolicy Małopolski uzyskał czas 2:05.98 i 701 pkt – drugi najlepiej punktowany rezultat dzisiejszej rywalizacji chłopców w Lublinie i mógł cieszyć się z drugiego już dziś złotego medalu krajowego czempionatu juniorów 15letnich. Bardzo blisko pobicia rekordu kraju Goraj był i tutaj, gdyż do najlepszego osiągnięcia Jakuba Skierki z Berlina z 2013 roku brakło mu tylko 0,57 sekundy. Poprawił on za to swój rekord życiowy na tym dystansie aż o półtorej sekundy.