Polska

Drugi dzień MPJ – niepełnosprawnych, Biskup ponownie z rekordem!

Marcin Ryszka 2015-04-12 16:20

Mistrzostwa Polski juniorów niepełnosprawnych przeszły już do historii. Drugi dzień tak jak i pierwszy dostarczył wielu emocji.
Jako pierwsi zaprezentowali się specjaliści od stylu grzbietowego na dystansie 50m, a wśród nich Patryk Biskup, który ustanowił wczoraj rekord Polski na 2 razy dłuższym dystansie. Zawodnik z Kalisza nie zawiódł i ponownie ustanowił nowy rekord, uzyskał 702 pkt. Bardzo wartościowy wynik osiągnął również w tej konkurencji Kamil Karpiuk 666 pkt. Kolejnych emocji dostarczyli zawodnicy startujący na 200m stylem dowolnym. Srebrna medalistka z Londynu Oliwia Jabłońska po wczorajszym dobrym występie na 400 również na polowe krótszym dystansie pokazała się z dobrej strony i uzyskała 937 pkt. Biskup nie długo po ustanowieniu nowego rekordu Polski pokazał, że kraul jest również jego mocną stroną. Jego wynik to 811 pkt.

Wyniki cieszą i pozwalają mieć nadzieje, że na najbliższych głównych imprezach polscy juniorzy nawiążą skuteczną walkę z największymi na świecie. Trzymamy kciuki, a o wynikach niepełnosprawnych pływaków będzie można przeczytać na łamach naszego portalu.
zdjęcie: www.lifeimage.pl