Aktualności

Netanja 2017: Starty Polaków - dzień 2. (eliminacje)

Szymon Gagatek 2017-06-28 20:40

Nasi bohaterowie inauguracyjnego dnia mistrzostw Europy juniorów nie będą mieli zbyt dużo czasu na złapanie oddechu. Już jutro ruszą do walki o kolejne wysokie lokaty. W czwartkowy poranek na pływalni w Netanji indywidualnie zaprezentuje się dziesięcioro Polaków. W eliminacjach wystąpi także sztafeta mieszana 4x100 m stylem dowolnym.

Netanja 2017: Kałużyński wciąż w czołówce

Szymon Gagatek 2017-06-28 18:23

Przed rokiem na mistrzostwach Europy juniorów na dystansie 400 m stylem dowolnym Antoni Kałużyński był piąty. Tym razem, na inaugurację zawodów w Netanji, reprezentant klubu MUKP Warszawianka znalazł się tuż za podium i potwierdził, że wciąż znajduje się w ścisłej czołówce tej konkurencji wśród młodych zawodników ze Starego Kontynentu.

Netanja 2017: Starty Polaków - dzień 1. (finały)

Szymon Gagatek 2017-06-28 11:57

Za nami pierwsze emocje związane ze startami Biało-czerwonych na mistrzostwach Europy juniorów w Netanji. Sesję eliminacyjną przebrnęły obie nasze sztafety 4x100 m stylem dowolnym, a także ośmioro polskich zawodników w konkurencjach indywidualnych. Przedstawiamy Wam zatem rozpiskę ich popołudniowych startów.

Netanja 2017: Zwycięstwa Stokowskiego i sztafety w eliminacjach!

Szymon Gagatek 2017-06-28 11:29

Kacper Stokowski najlepszy w eliminacjach 100 m stylem grzbietowym, sztafeta chłopców 4x100 m stylem dowolnym przed Rosjanami, rekord Polski drużyny dziewczyn na tym samym dystansie, finał Antoniego Kałużyńskiego, wysokie lokaty Weroniki Hallmann i Rafała Kusto - inauguracja mistrzostw Europy juniorów wypadła naprawdę obiecująco!

Mistrzostwa USA: Szybciej niż w Omaha! Ledecky błyszczy

Joanna Kwatera 2017-06-28 10:30
No i się zaczęło! We wtorek ruszyły amerykańskie mistrzostwa kraju, które są jednocześnie kwalifikacjami kadry na czempionat globu w Budapeszcie. Już pierwszego dnia pływacy zafundowali kibicom sporo niespodzianek, a kadrę Stanów Zjednoczonych zasiliły nowe nazwiska. W ściganiu na najwyższym poziomie prym wiodła Katie Ledecky.

Netanja 2017: Starty Polaków - dzień 1. (eliminacje)

Szymon Gagatek 2017-06-27 21:51

Już tylko godziny pozostały do rozpoczęcia 44. Mistrzostw Europy Juniorów w pływaniu, które po raz pierwszy w historii odbędą się w Izraelu. Obiekt Uniwersytetu Wingate był dla nas szczęśliwy w trakcie czempionatu Starego Kontynentu seniorów w 2015 roku i liczymy, że podobnie będzie także tym razem. Co czeka nas pierwszego dnia zmagań?

Netanja 2017: Do boju Polsko!

Szymon Gagatek 2017-06-27 20:17

Gdy patrzy się na listy zgłoszeń tegorocznych mistrzostw Europy juniorów, rozpoczynających się jutro w Netanji, trudno nie być optymistą. Spośród 24-osobowej reprezentacji Polski wielu zawodników znajduje się w ścisłej czołówce i może powalczyć o naprawdę wysokie lokaty. Spodziewajmy się zatem pięciu dni wielkich emocji z udziałem naszych młodych nadziei!

Netanja 2017: Pięciu zawodników, na których warto zwrócić szczególną uwagę

Szymon Gagatek 2017-06-27 17:29

W tym roku mistrzostwa Europy juniorów obchodzą swoje 50-lecie. Od samego początku biorą w nich udział zawodnicy, którym później udaje się przebić na szczyt wśród seniorów. Kto w tym roku ma szansę dołączyć do panteonu takich postaci jak Jurij Priłukow, Pieter van den Hoogenband, Yannick Agnel, Daniel Gyurta, Paul Biederman czy Gabriele Detti? 

Netanja 2017: Pięć zawodniczek, na które warto zwrócić szczególną uwagę

Szymon Gagatek 2017-06-27 15:59

W środowy poranek na obiekcie Uniwersytetu Wingate w Netanji rozpoczną się kolejne mistrzostwa Europy juniorów. To już czterdziesta czwarta edycja imprezy, która przez lata gromadziła zawodników stanowiących w późniejszym czasie o sile pływania na Starym Kontynencie. W Izraelu również nie zabraknie wielkich talentów.

Sette Colli: Cztery rekordy mitingu na zakończenie

Joanna Kwatera 2017-06-25 22:32
Ostatni finałowy blok włoskiego mitingu Sette Colli przyniósł kolejne cztery najlepsze wyniki w historii tej imprezy, a także kilka topowych rezultatów obecnego sezonu. Znów z dobrej strony zaprezentowali się pływacy z Węgier, wygrywając cztery wieczorne wyścigi.

Burska i Pielowski z biletami do Budapesztu!

Szymon Gagatek 2017-06-25 15:17

Trzecie w tym roku zawody Pucharu Świata w pływaniu długodystansowym były niezwykle ważne dla startujących w nich reprezentantów Polski. Setubal stało się areną zmagań o przepustki na lipcowy czempionat globu i sierpniową Uniwersjadę. Bilety do Budapesztu oraz Tajpej wywalczyli Krzysztof Pielowski i Justyna Burska, a na Tajwanie wystąpi również Joanna Zachoszcz.

Znamy najlepszych na Jeziorku Czerniakowskim

Szymon Gagatek 2017-06-25 13:18

W sobotni poranek w Warszawie odbyły się IV Beko Otwarte Mistrzostwa Warszawy w Pływaniu Open Water. W ciekawej rywalizacji na Jeziorku Czerniakowskim zwyciężali faworyci. Najdłuższy 3-kilometrowy dystans najszybciej pokonali Patryk Gąsior wśród mężczyzn i Aleksandra Bednarek z UKS 149 Łódź wśród kobiet. 

Sette Colli: Węgrzy na topie

Joanna Kwatera 2017-06-25 13:17
Mistrzostwa świata w Budapeszcie rozpoczną się za dwadzieścia osiem dni, a już dziś ich gospodarze pokazują, że na światowy czempionat przygotowali formę godną mistrzów. Do grona faworytów dołączył dzisiaj zmiennista David Verraszto oraz kraulistka Boglarka Kapas. Wynik bliski rekordowi globu zanotował Adam Peaty.

Sette Colli: Nie tylko żabkarskie popisy

Joanna Kwatera 2017-06-24 00:37
Pierwszy dzień mitingu pływackiego Sette Colli w Rzymie przyniósł kilka rewelacyjnych rezultatów, pokazując rosnącą formę czołówki światowej, która przygotowuje się do startu w lipcowych mistrzostwach świata w Budapeszcie. Znów dużą klasę pokazał Adam Peaty. Dobrze też startowali Włosi.

Sobotnie emocje na Jeziorku Czerniakowskim

Szymon Gagatek 2017-06-23 23:23

Już w sobotni poranek na Jeziorku Czerniakowskim odbędą się IV Beko Otwarte Mistrzostwa Warszawy w Pływaniu w Wodach Otwartych, będące jednocześnie Pucharem Polski Masters. Na starcie nie zabraknie znanych twarzy, a rywalizacja będzie się toczyć w wielu interesujących konkurencjach. Nasz portal objął patronatem medialnym to wydarzenie.

LMP niepełnosprawnych: Makowski i Jabłońska najlepsi w Lublinie

Marcin Ryszka 2017-06-21 09:52

W ubiegły weekend na pływalni w Lublinie odbyły się letnie mistrzostwa Polski w pływaniu osób niepełnosprawnych. Nasze największe gwiazdy, walczące o wyjazd na czempionat globu w Meksyku, nie zawiodły, a kibice zgromadzeni na pływalni mieli okazję obserwować wiele wyników na światowym poziomie.

(Nie)spodziewany zwrot akcji - rozmowa z Klaudią Naziębło

Katarzyna Kasperek 2017-06-20 22:25
Do największej pływackiej imprezy na świecie zostało niewiele ponad miesiąc, jednak czas upływa szybko. Klaudia Naziębło, pływaczka wrocławskiej Juvenii, na co dzień trenująca w Stanach Zjednoczonych znalazła chwilę na krótką rozmowę o Mistrzostwach Świata i niespodziankach, które sprawiła sobie w Lublinie podczas Mistrzostw Polski Seniorów. Zapraszamy!

Warsaw Open Water - największe w Polsce zawody na wodach otwartych już w sobotę

Szymon Gagatek 2017-06-20 12:21
24 czerwca 2017 r. na Jeziorku Czerniakowskim w Warszawie odbędą się IV Beko Otwarte Mistrzostwa Warszawy w Pływaniu w Wodach Otwartych, otwierająca zmagania w Pucharze Polski Masters. Będzie to już czwarta edycja zawodów z cyklu Warsaw Open Water organizowana przez Warsaw Masters Team przy współpracy ze stołecznym WOPR-em.