Aktualności

Olsztyn 2019: Rekordowa końcówka

Joanna Kwatera 2019-05-20 00:50
Rekord Polski seniorów w sztafecie 4x100m stylem zmiennym był ozdobą ostatniego dnia mistrzostw kraju, które zakończyły się dziś w Olsztynie. Jego autorkami okazały się, nie kto inny jak pływaczki Juvenii Wrocław. Nikomu więcej indywidualnie nie udało się już zdobyć przepustki na mistrzostwa świata do Gwangju, choć w kilku przypadkach zabrakło naprawdę niewiele.

Olsztyn 2019: Wasick ma kolejne minima

Joanna Kwatera 2019-05-18 22:32
Trzeciego dnia Mistrzostw Polski Seniorów na olsztyńskiej pływalni znów sporo emocji dostarczyła kibicom postawa Katarzyny Wasick. W sobotnich zmaganiach tylko ona uzyskała wynik dający kwalifikacje na mistrzostwa świata do Gwangju, ale do kadry dołączyły dwie kolejne osoby. Blisko dokonania tej sztuki byli także Kacper Majchrzak i Michał Poprawa. Dzień obfitował również w niespodzianki.

Olsztyn 2019: Grzbietem do Gwangju!

Joanna Kwatera 2019-05-18 00:44
Trzeci dzień Mistrzostw Polski Seniorów, które odbywają się w Olsztynie przyniósł wiele pozytywnych niespodzianek, a zapewne największą z nich był fantastyczny występ Zuzanny Herasimowicz, która wywalczyła sobie bilet na mistrzostwa świata w Gwangju. Ponadto kadra powiększyła się o trzy kolejne osoby, a jej skład zdominowali grzbieciści.

Olsztyn 2019: Kolejne historyczne wyczyny Wasick

Joanna Kwatera 2019-05-16 23:29
Drugi dzień Mistrzostw Polski seniorów w Olsztynie również obfitował w niesamowite wydarzenia, a po raz kolejny główną bohaterką najważniejszych wydarzeń w Aquasferze była Katarzyna Wasick. Reprezentantka AZS AWF Katowice dwukrotnie w czwartek wpisywała swoje nazwisko na listę rekordzistek kraju. Do kadry na mistrzostwa świata dołączyły kolejne trzy osoby.

Olsztyn 2019: Rekordzistka Wasick!

Joanna Kwatera 2019-05-16 00:13
Znakomitym akcentem rozpoczęły się w środę główne Mistrzostwa Polski seniorów i młodzieżowców, podczas których padły dwa rekordy Polski. W olsztyńskiej Aquasferze błyszczała Katarzyna Wasick, która ustanowiła historyczny wynik w sprincie kraulowym oraz zdobyła przepustkę na lipcowe mistrzostwa świata w Gwangju. Na zawody do Korei oprócz niej wyjazd zapewniły sobie jeszcze trzy osoby.

Rozmowy w studiu Megatiming.pl

Iwona Bohosiewicz 2019-05-15 15:15

Gwiazdy pływania, wielkie talenty, trenerzy, działacze i oficjele - to postaci, które można zobaczyć i posłuchać w trakcie naszych transmisji z największych i najważniejszych zawodów w Polsce. Postanowiliśmy ułatwić Wam możliwość powrócenia do przeprowadzonych przez nas wywiadów. Stąd też pomysł uporządkowania ich w jednym artykule.

Olsztyn 2019: Pięć rzeczy, na które warto zwrócić uwagę

Szymon Gagatek 2019-05-14 17:17
Na miejsca! Gotowi? Najważniejsza impreza pływacka sezonu letniego za 3... 2... 1...! Już w środę startują mistrzostwa Polski seniorów i młodzieżowców w Olsztynie. Do Aquasfery zjechała krajowa czołówka, która stoczy walkę o medale i miejsca w kadrze na międzynarodowe zawody - w tym czempionat globu w Gwangju. Tak naprawdę to właśnie teraz rozpoczyna się droga do igrzysk olimpijskich w Tokio.

7 wskazówek na zawody. Jak działać?

Joanna Budzis 2019-05-14 00:36

Wybierasz się na ważne zawody? Warto wziąć pod uwagę co pomaga, a co przeszkadza w regeneracji i koncentracji na startach. W chwili, kiedy nie pozostaje ci nic innego jak zaakceptować wykonaną już pracę, weź pod uwagę detale, które mogą teraz mieć wpływ na to jak wykorzystasz swój potencjał na zawodach. Co robić, a czego unikać, aby lepiej wystartować? 

 

1. Ogranicz czas spędzany na telefonie i innych urządzeniach elektronicznych. 

Zaproszenie do SMS Olsztyn

Iwona Bohosiewicz 2019-05-12 21:11
W związku ze zbliżającym się świętem polskiego pływania - Mistrzostwami Polski, które w najbliższych dniach rozpoczną się w Olsztynie zapraszamy do zapoznania się z propozycją olsztyńskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Będziecie mieli okazję porozmawiania z naszymi trenerami i zawodnikami oraz zapoznać z warunkami treningowymi.

V4 Olympic Hopes: Polacy kończą zmagania na drugim miejscu!

Joanna Kwatera 2019-05-05 15:46
Ostatniego dnia mitingu V4 Olympic Hopes w Oświęcimiu polscy pływacy nie zwolnili tempa, wygrywając aż sześć konkurencji. Brylowali zarówno w sprintach, jak i na długich dystansach, a kolejne trofea dorzuciły polskie sztafety. Ogółem polska drużyna zajęła w tej imprezie drugą lokatę w klasyfikacji punktowej, a lepsi od Biało-czerwonych byli tylko Węgrzy.

V4 Olympic Hopes: Polska moc!

Joanna Kwatera 2019-05-04 23:30
Popołudniowy blok wielomeczu V4 Olympic Hopes w Oświęcimiu to niekończące się pasmo sukcesów polskich pływaków. Zdecydowanie gospodarzom pomagają „własne ściany”, ale też i znakomita formą, którą prezentują na jedenaście dni przed głównymi mistrzostwami Polski seniorów. Z pewnością część z nich będzie chciała zaznaczyć tam swoją obecność wśród najlepszych zawodników w naszym kraju.

V4 Olympic Hopes: Rekordowe ściganie o poranku!

Joanna Kwatera 2019-05-04 17:26
W Oświęcimiu rozpoczął się dziś wielomecz pływacki V4 Olympic Hopes. Na pływalni przy ulicy Chemików spotkały się drużyny z Czech, Słowacji, Węgier i Polski. Po pierwszym bloku rywalizacji gospodarze uzbierali spory worek medali, a w klasyfikacji punktowej na chwilę obecną notują drugą lokatę. Na oświęcimskiej pływalni padły też trzy juniorskie rekordy Polski!

Prawidłowa Higiena Przed i Po Basenie - rozmowa z magister kosmetologii Dorotą Wiencis

Szymon Gagatek 2019-04-30 19:33
We współpracy z marką TRISWIM kontynuujemy cykl artykułów dotyczących nowego programu o nazwie „Prawidłowa Higiena Przed i Po Basenie”. Dziś prezentujemy Wam rozmowę z magister kosmetologii Dorotą Wiencis. Poniżej znajdziecie odpowiedzi na kilka ważnych pytań związanych z regularnym dbaniem o swoją skórę i włosy na pływalni. Bądź świadomy, zwiększ higienę!

Grand Prix w Ostrowcu Św.: Najlepsi w Ostrowcu - najlepsi w całym cyklu!

Joanna Kwatera 2019-04-28 18:06
Triumfem Alicji Tchórz i Wojciecha Wojdaka zakończyły się weekendowe zmagania pływaków w ramach ostatniej imprezy należącej do cyklu Arena Grand Prix Polski w tym sezonie w Ostrowcu Świętokrzyskim. Tych dwoje zostało również zwycięzcami klasyfikacji generalnej całego cyklu sezonu 2018/2019. Niewiele brakowało by do swoich zdobyczy Wrocławianka dodała też nowy rekord Polski…

Grand Prix w Ostrowcu Św.: Pięć rzeczy, na które warto zwrócić uwagę

Szymon Gagatek 2019-04-26 21:59
Majowe mistrzostwa Polski zbliżają się wielkimi krokami, czas więc zakończyć zmagania w Arena Grand Prix w sezonie 2018/2019. Ostatnie zawody cyklu odbędą się w ten weekend w Ostrowcu Świętokrzyskim. W najlepszej sytuacji przed rozpoczęciem rywalizacji w Rawszczyźnie są Wojciech Wojdak i Alicja Tchórz, ale czy zdołają obronić pozycję liderów klasyfikacji generalnej do samego końca?

Białoruś: Świetny sezon Szymanowicza trwa

Szymon Gagatek 2019-04-23 16:58

W zakończonych w ubiegłym tygodniu mistrzostwach Białorusi w Brześciu padło aż 7 nowych rekordów kraju. Bohaterami zawodów byli Anastazja Szkurdai i Ilja Szymanowicz, którzy zapewnili sobie nie tylko występ na mistrzostwach świata w Gwangju, ale także wypełnili minima na igrzyska. Szymanowicz pokazał przy okazji, że w Gwangju może być jednym z kandydatów do medali w stylu klasycznym.

Włosi mają problem. Dopingowa wpadka Verganiego

Szymon Gagatek 2019-04-23 16:40

Brązowy medalista ubiegłorocznych mistrzostw Europy Andrea Vergani został tymczasowo zawieszony przez włoską federację, po tym jak w jego organizmie wykryto THC - jeden z głównych kannabinoidów zawartych w marihuanie. Sprinterowi grozi teraz nawet półroczna dyskwalifikacja, która wykluczyłaby go z udziału w czempionacie globu w Gwangju (21-28 lipca).

Brazylia: Żabkarze szybsi od Peaty'ego, wielki powrót Fratusa!

Szymon Gagatek 2019-04-22 00:44

Zaledwie osiem miesięcy po operacji barku Bruno Fratus powrócił do startów na najwyższym poziomie w wielkim stylu. W trakcie ostatniego dnia Trofeu Maria Lenk wygrał zmagania na 50 m stylem dowolnym z najlepszym w tym roku czasem na świecie! Rano w Rio de Janeiro rządzili żabkarze. Felipe Lima i Joao Gomes Jr. pokonali w dystans 50 metrów szybciej niż Adam Peaty na mistrzostwach Wielkiej Brytanii!