Aktualności

PŚ 2018 Singapur: Efektowny dublet Sjoestroem

Szymon Gagatek 2018-11-15 14:44

Przed rozpoczęciem ostatnich w tym sezonie zawodów Pucharu Świata Sarah Sjoestroem miała w klasyfikacji generalnej tylko 15 punktów przewagi nad Katinką Hosszu. Na inaugurację zmagań w Singapurze Szwedka pokazała, że nie ma zamiaru oddawać prowadzenia na samym finiszu, wygrywając wyścigi na 50 m stylem dowolnym i 100 m stylem zmiennym.

ZMP Masters Olsztyn 2018: Pięć rzeczy, na które warto zwrócić uwagę

Joanna Kwatera 2018-11-15 12:11
Od jutra ruszają Zimowe Mistrzostwa Polski w kategorii Masters, których w tym roku gospodarzem będzie Olsztyn. Przez trzy dni w Aquasferze pływacy będą ścigać się w czterdziestu dwóch konkurencjach, a wśród nich wielcy i utytułowany zawodnicy. Honorowym patronatem zawody te objął prezent miasta Piotr Grzymowicz.

PŚ 2018 Tokio: Rekordzista Xu!

Joanna Kwatera 2018-11-11 22:05
Ostatni dzień zmagań w Pucharze Świata w Tokio zawodnicy zakończyli niezwykle efektownymi występami, a na pływalni Tatsumi International Swimming Center Jiayu Xu postarał się nawet o rekord świata! Reprezentant Państwa Środka rozprawił się z najlepszym osiągnięciem w dziejach w konkurencji 100m stylem grzbietowym.

Grand Prix w Łodzi: Wojdak przypieczętował sukces. Pierwszy triumf Sztandery

Szymon Gagatek 2018-11-11 18:13

Wojciech Wojdak i Dominika Sztandera zostali najlepszymi pływakami zawodów Arena Grand Prix Pucharu Polski w Łodzi. Dla Wojdaka to już drugie zwycięstwo w tym sezonie (najlepszy był również na inaugurację cyklu w Oświęcimiu), natomiast reprezentantka Juvenii Wrocław triumfowała w klasyfikacji generalnej po raz pierwszy w karierze.

Grand Prix w Łodzi: Kolekcjonerka rekordów

Joanna Kwatera 2018-11-10 21:45
Drugi blok pływackich zmagań w ramach Arena Grand Prix Polski rozgrywanych w Łodzi to pokaz siły utalentowanych polskich juniorek. Aleksandra Knop rozpoczęła popołudnie od poprawienia juniorskiego rekordu kraju, a Kornelia Fiedkiewicz eksplodowała formą bijąc rekordy życiowe. Pozytywnie znów zaskoczył także Kacper Majchrzak.

PŚ 2018 Tokio: Kromowidjojo szybsza od Sjoestroem!

Joanna Kwatera 2018-11-10 15:54
Drugi dzień Pucharu Świata w Tokio obfitował w kilka światowej klasy wyników, a postarali się o to Vladimir Morozov i Ranomi Kromowidjojo. Najciekawszym punktem programu okazał się dziś wyścig na 50m stylem motylkowym kobiet, które zapisały się trwale w historii tej konkurencji. Z porażkami musieli pogodzić się faworyci.

Grand Prix w Łodzi: Zwyciężali faworyci

Joanna Kwatera 2018-11-10 14:49
Pierwszy blok zawodów Arena Grand Prix Polski, który rozpoczął się w sobotni poranek w Łodzi nie przyniósł wielu niespodzianek. W Zatoce Sportu z dobrej strony pokazali się Kacper Majchrzak i Aleksandra Knop, a swoją dominację w stylu klasycznym po raz kolejny potwierdziła Dominika Sztandera.

Grand Prix w Łodzi: Pięć rzeczy, na które warto zwrócić uwagę

Szymon Gagatek 2018-11-09 19:28
W najbliższy weekend, podczas którego będziemy świętować 100-lecie odzyskania przez nasz kraj niepodległości, nie zabraknie sportowych emocji na najwyższym poziomie. Do łódzkiej Zatoki Sportu zjedzie czołówka polskich pływaków, chcąc walczyć o zwycięstwo w zawodach Arena Grand Prix. Sprawdziliśmy więc, na co tym razem warto zwrócić szczególną uwagę.

PŚ 2018 Tokio: Morozow gwiazdą pierwszego dnia zawodów. Rosjanin wyrównał rekord świata

Szymon Gagatek 2018-11-09 15:15

To był dzień Władimira Morozowa! Rosjanin na inaugurację zawodów Pucharu Świata w Tokio zaprezentował się znakomicie, wygrywając wyścigi finałowe na dystansach 100 m stylem zmiennymi i 50 m stylem dowolnym. W pierwszej z tych konkurencji wyrównał własny rekord świata i pewnie zmierza po triumf w klasyfikacji generalnej cyklu.

Jak nagradzać, żeby inspirować?

Joanna Budzis 2018-11-08 21:17

Pozytywny feedback jest kluczowy w kwestii motywacji człowieka, tym bardziej zawodnika, który codziennie podejmuje znacznie więcej wyzwań, niż jego niesportowy rówieśnik. Pozytywny feedback stymuluje ośrodki nagrody w mózgu, pozostawiając odbiorcę otwartego na nowe doświadczenia i wyzwania.  Jednocześnie, negatywny feedback wskazuje na oczekiwane poprawki, rozpoznaje to jako zagrożenie i uruchamia zamkniętą postawę obronną. 

PŚ 2018 Pekin: Szybcy żabkarze

Joanna Kwatera 2018-11-04 17:39
Trzeci dzień zawodów Pucharu Świata w Piekinie przebiegał pod dyktando faworytów, choć znów w stylu grzbietowym zaskoczyła Minna Atherton. Porażki doznała liderka tej prestiżowej imprezy, a Rosjanie powiększyli swój dorobek o kolejne medale.

PŚ 2018 Pekin: Rekord Azji chińskiego grzbiecisty!

Joanna Kwatera 2018-11-03 18:34
Drugiego dnia zmagań w Pucharze Świata w Pekinie dominacja reprezentantów Chin nie była już tak wyraźna jak w pierwszym bloku tych zawodów, choć na najwyższym stopniu podium stawali oni tego wieczoru trzy razy. Trzy złote krążki w sumie dorzucili też do swojego dorobku Rosjanie, a w kilku konkurencjach nie obyło się bez niespodzianek.

Techniczny warsztat pływania kraulem.

Iwona Bohosiewicz 2018-11-03 11:23

Zapraszamy serdecznie do Legionowa k. Warszawy, dnia 18.11.2018, gdzie odbędzie się techniczny warsztat pływania kraulem.

Technika, technika i jeszcze raz technika. To motyw przewodni warsztatu, podczas którego pokażemy, wytłumaczymy i nauczymy zawodników pływać efektywniej i szybciej kraulem.

Cena obejmuje:
- Przekazywanie najnowocześniejszych technik pływackich kraula
- Rejestracja i analiza wideo techniki pływania kraulem
- Ćwiczenia które pozwolą lepiej zrozumieć pływanie kraulem
- Zajęcia teoretyczne

PŚ 2018 Pekin: Chińczycy wygrywają na swojej ziemi

Szymon Gagatek 2018-11-02 14:14

Pierwszy dzień Pucharu Świata w Pekinie nie przyniósł wielkich niespodzianek. Złote medale zdobywali faworyci, w tym reprezentanci Chin, którzy byli najlepsi w aż czterech konkurencjach. Po dwa zwycięstwa wywalczyli w piątek wicemistrzowie ubiegłorocznej klasyfikacji generalnej całego cyklu: Katinka Hosszu oraz Władimir Morozow.

Floating Arena Cup: Szczecińskie zmagania dla Zaborowskiego

Joanna Kwatera 2018-10-29 00:33
Niemal równolegle do pierwszych zawodów z cyklu Arena Grand Prix Polski, odbył się w Szczecinie doroczny Międzynarodowy Meeting Pływacki „Floating Arena Cup”, a w tym roku przypadła już ósma jego edycja. Tradycyjnie już udział w nim dla zawodników MKP Szczecin był sprawą prestiżową, a na starcie można było zobaczyć kadrowiczów Filipa Zaborowskiego czy Karola Ostrowskiego.

Grand Prix w Oświęcimiu: Dopłynął po zwycięstwo

Joanna Kwatera 2018-10-28 11:58
W ostatnim bloku pierwszych w tym sezonie zawodów z cyklu Arena Grand Prix Polski prowadzenie w klasyfikacji końcowej zawodów wśród mężczyzn zmieniało się niemal z wyścigu na wyścig, a żaden pływak nie mógł być pewny swojego sukcesu aż do ostatniego wyścigu, w którym losy wygranej rozstrzygnął na swoją korzyść Wojciech Wojdak. Pozycje liderki wśród kobiet utrzymała Alicja Tchórz.

Grand Prix w Oświęcimiu: Chmielewski z rekordem

Joanna Kwatera 2018-10-27 21:13
Popołudniowy blok pierwszego dnia zmagań w Arena Grand Prix Polski w Oświęcimiu potwierdził znakomitą formę Alicji Tchórz na początku sezonu zimowego, a także przyniósł wiele ciekawych pojedynków i solidnych rezultatów. Na pływalni przy ul. Chemików padł również juniorski rekord Polski w konkurencji 200m stylem motylkowym.

Grand Prix w Oświęcimiu: Tchórz już błyszczy!

Joanna Kwatera 2018-10-27 16:34

Pierwszy blok pierwszych w tym sezonie zawodów z cyklu Arena Grand Prix Puchar Polski obfitował w kilka bardzo znaczących wyników, a „pierwsze skrzypce” o poranku stanowiły pływaczki Juvenii Wrocław. Formą zachwyciła Alicja Tchórz na obu dystansach, w których startowała, pokazując już na początku rozgrywek, że nie będzie łatwo odebrać jej końcowego triumfu w tej imprezie.