Aktualności

Otylia Jędrzejczak w Międzynarodowej Galerii Sław!

Szymon Gagatek 2019-01-16 00:07

Jedyna złota medalistka olimpijska w historii polskiego pływania, mistrzyni i rekordzistka globu, Otylia Jędrzejczak, trafi w tym roku do Międzynarodowej Galerii Sław Pływania (International Swimming Hall of Fame)! Ceremonia wprowadzenia do grona wybitnych osobistości świata sportów wodnych odbędzie się w Fort Lauderdale na Florydzie w połowie maja.

TYR PSS 2019: Ledecky po raz czwarty!

Joanna Kwatera 2019-01-14 00:52
Ostatni dzień pierwszego przystanku zawodów z cyklu TYR Pro Swim Series w Knoxville to kolejne światowej klasy wyniki oraz kolejny popis Katie Ledecky, tym razem na najdłuższym dystansie kraulowym 1500m. Obiecujące występy zanotowali też 16-letnia Regan Smith i Chase Kalisz.

TYR PSS 2019: Murphy postraszył rywali

Joanna Kwatera 2019-01-12 22:56
Trzeci dzień zawodów w Knoxville, zaliczanych do cyklu TYR Pro Swim Series, obfitował w kilka światowej klasy rezultatów oraz ciekawych rozstrzygnięć. Szybkie pływanie zaprezentowali żabkarze na dystansie 200m, najbardziej wartościowym wynikiem dnia popisał się Ryan Murphy, a z dobrej strony po raz kolejny pokazała się Katie Ledecky.

TYR PSS 2019: Solidny początek Ledecky

Joanna Kwatera 2019-01-12 21:39
W środę, tym razem w Knoxville, Amerykanie zainaugurowali kolejny sezon zawodów z cyklu TYR Pro Swim Series. Na listach startowych pojawili się olimpijczycy, w tym największa gwiazda Stanów Zjednoczonych ostatnich lat Katie Ledecky, która już w pierwszym tegorocznym występie zaprezentowała się bardzo solidnie. Drugiego dnia zmagań zaskoczyły także rozstrzygnięcia w rywalizacji grzbiecistów.

Obóz pływacki we Władysławowie!

Iwona Bohosiewicz 2019-01-10 10:58

Serdecznie zapraszamy na Zimowy obóz pływacki we Władysławowie, podczas którego poprawa techniki pływania jest dla nas najważniejsza!

Szczegóły: 
Do zobaczenia na basenie,
trener Kajetan Załuski

Poznaliśmy nazwisko nowego trenera kadry narodowej

Szymon Gagatek 2019-01-09 12:11

Decyzja o wyborze trenera, który poprowadzi reprezentację Polski do igrzysk olimpijskich w Tokio zapadła już w trakcie mistrzostw Polski, ale do teraz nazwisko szkoleniowca było trzymane w tajemnicy. Dziś w artykule dla "Przeglądu Sportowego" wszelkie pojawiające się w ostatnich dniach niejasności rozwiał Maks Jaworski. Polski Związek Pływacki przed wielkim wyzwaniem postawił Roberta Brusa.

Sekrety pewności siebie

Joanna Budzis 2019-01-08 16:19

Pewność siebie, to umiejętność, którą zawodnik buduje w okresie treningowym tak samo jak i inne umiejętności niezbędne do osiągnięcia mistrzostwa. Niepewność na starcie, strach, lęk i stres to coś co w większym lub mniejszym stopniu dotyka każdego zawodnika. Ci, którzy skutecznie potrafią nad tym zapanować, wypracowali to. Mistrzowska pewność siebie i kontrola stresu jest wypracowana. Kropka. Jak to zrobić?

Najbardziej wartościowe polskie starty w 2018 roku

Szymon Gagatek 2018-12-31 16:53

Do zakończenia 2018 roku pozostały już tylko godziny. Korzystając z okazji, jak co roku podsumowujemy występy naszych zawodników. Sprawdziliśmy więc, jak często tym razem przekraczali magiczną barierę 900 punktów FINA. W ostatnich dwunastu miesiącach takich wyników nie było aż tak wiele jak w 2017 roku, ale niespodzianek i przyjemnych chwil też się doczekaliśmy.

Przeżyjmy to jeszcze raz: Rekordy Polski w Aqua Lublin

Szymon Gagatek 2018-12-26 17:49
Podczas niedawno zakończonych mistrzostw Polski w pływaniu na krótkim basenie nie zabrakło rekordów kraju. Wśród seniorów w Aqua Lublin padło dziewięć najlepszych rezultatów w historii: pięć w konkurencjach indywidualnych i cztery w rywalizacji sztafetowej. Korzystając z wolnej chwili przy okazji Świąt warto wrócić do tamtych wyjatkowych wydarzeń i obejrzeć je jeszcze raz!

Lublin 2018: Świtkowski triumfuje w Lublinie!

Joanna Kwatera 2018-12-22 20:34
Piąty dzień mistrzostw Polski seniorów i młodzieżowców w Lublinie okazał się nie mniej ciekawy niż poprzednie cztery, a kibice na pływalni Aqua Lublin byli świadkami kolejnego rekordowego rezultatu wśród seniorów, a jego autorem był dziś Jan Świtkowski. Ekipa gospodarzy wygrała te fantastyczne zmagania triumfując zarówno w klasyfikacji medalowej jak i punktowej tej imprezy.

Lublin 2018: Faworyci na czele

Joanna Kwatera 2018-12-22 20:32
Piąty dzień mistrzostw Polski seniorów i młodzieżowców w Lublinie okazał się nie mniej ciekawy niż poprzednie cztery, a kibice na pływalni Aqua Lublin byli świadkami kolejnego rekordowego rezultatu w rywalizacji juniorów, tym razem w wykonaniu Aleksandry Knop. W większości wyścigów triumfowali faworyci, a pokaz mocy zaprezentował Radosław Kawęcki.

Lublin 2018: Wasick dopadła rekord!

Joanna Kwatera 2018-12-22 02:22
Czwarty dzień mistrzostw Polski seniorów i młodzieżowców w Lublinie rozpoczął się od mocnego uderzenia i mocnym akcentem się zakończył. Dwa rekordy Polski seniorów spięły niejako klamrą piątkową rywalizację, w której błyszczała znakomitą formą po raz kolejny Katarzyna Wilk. W Aqua Lublin kibice byli także świadkami dwóch historycznych wyników wśród juniorów.

Lublin 2018: Chudy dwukrotnie złoty

Joanna Kwatera 2018-12-21 00:39
Trzeci dzień Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w Lublinie obfitował w kolejne rekordy kraju, tym razem w kategoriach juniorskich. Zwycięstwa odnosili głównie faworyci, choć nie zabrakło też niespodzianek. Wielkie emocje towarzyszyły także rywalizacji sztafet, która przyniosła najwyższe laury gospodarzom. Swoje triumfy świecił dziś na pływalni Aqua Lublin Michał Chudy.

Lublin 2018: Rekordziści z Katowic!

Joanna Kwatera 2018-12-20 03:17
Drugi dzień zimowych mistrzostw Polski seniorów i młodzieżowców w Lublinie obfitował w nie mniejsze emocje niż te, które kibice przeżywali w dniu wczorajszym. Pływacy ustanowili pięć nowych rekordów kraju, a fantastyczne występy zaliczyli zawodnicy w rywalizacji sztafetowej na dystansie 4x50m stylem zmiennym mix oraz 4x100m stylem dowolnym.

Lublin 2018: Klasyczne rekordy!

Joanna Kwatera 2018-12-20 01:57
Drugi dzień zimowych mistrzostw Polski seniorów i młodzieżowców w Lublinie obfitował w nie mniejsze emocje niż te, które kibice przeżywali w dniu wczorajszym. Pływacy ustanowili pięć nowych rekordów kraju, a niezwykłe popisy swoich umiejętności dali na pływalni Aqua Lublin żabkarze! Zarówno w konkurencji żeńskiej jak i męskiej padły najlepsze wyniki w historii Polski!

Lublin 2018: Niesamowity występ kraulistek!

Joanna Kwatera 2018-12-19 23:55
Drugi dzień zimowych mistrzostw Polski seniorów i młodzieżowców w Lublinie obfitował w nie mniejsze emocje niż te, które kibice przeżywali w dniu wczorajszym. Pływacy ustanowili pięć nowych rekordów kraju, a w napięciu trzymała również niesamowita rywalizacja w stylu dowolnym. Tak szybkiego pływania na krajowych podwórku wśród kobiet nie oglądaliśmy już od dawna!

Lublin 2018: Piechotą po rekord!

Joanna Kwatera 2018-12-19 04:36
Od mocnego uderzenia rozpoczęli starty w Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców nasi najlepsi pływacy. Pierwszego dnia zmagań kibice zgromadzeni na pływalni Aqua Lublin byli świadkami aż sześciu nowych rekordów Polski, w tym dwóch seniorskich. Na dystansach rządzili Wojciech Wojdak i Paulina Piechota, która okrasiła swój występ rekordem kraju!

Lublin 2018: Wysyp rekordów na początek!

Joanna Kwatera 2018-12-19 02:57

Od mocnego uderzenia rozpoczęli starty w Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców nasi najlepsi pływacy. Pierwszego dnia zmagań kibice zgromadzeni na pływalni Aqua Lublin byli świadkami aż sześciu nowych rekordów Polski, w tym dwóch seniorskich. Najbardziej wartościowymi wynikami mogli poszczycić się dziś jednak Katarzyna Wasick i Wojciech Wojdak.