Aktualności

Raport z Gwangju: Hitowe bałkańskie starcie na remis

Szymon Gagatek 2019-07-15 18:19
Rywalizacja Serbów z Czarnogórcami w meczu otwarcia męskiego turnieju w piłce wodnej najmocniej rozgrzewała kibiców obserwujących zmagania w trakcie 4. dnia mistrzostw świata w sportach wodnych. Obie bałkańskie drużyny nie potrafiły przesądzić losów starcia na swoją korzyść i spotkanie zakończyło się remisem. Kolejne złote medale do kolekcji dołożyli w poniedziałek Rosjanie i Chińczycy.

Chudy znów pokazał klasę!

Joanna Kwatera 2019-07-14 19:55
Bardzo udanie zakończyli niedzielne starty w mitingu Golden Bear w Zagrzebiu polscy pływacy, rywalizujący o prymat w zawodach z długoletnią już tradycją w Chorwacji. Następny rewelacyjny występ zaliczył w BK Svetice Michał Chudy, który ponownie rozbił stawkę delfinistów. Na najwyższym stopniu podium stawały dzisiaj także Daniela Georges i Anna Dowgiert.

Raport z Gwangju: Piękna walka Polaka, Lesiak w ósemce!

Szymon Gagatek 2019-07-14 19:14
Kacper Lesiak robił co mógł, by jak najlepiej zaprezentować się w finale skoków z platformy 1m podczas 3. dnia mistrzostw świata w Gwangju. Po znakomitych dwóch skokach, ostatecznie zakończył rywalizację na 8. pozycji. W klasyfikacji medalowej zdecydowaną przewagę wypracowują sobie Chińczycy, którzy mają już na swoim koncie 6 złotych krążków.

Chudy nokautuje rywali w Zagrzebiu

Joanna Kwatera 2019-07-14 15:59
Aż jedenaście razy stawali polscy pływacy na podium zawodów Golden Bear, które w sobotę rozpoczęły się w Zagrzebiu. Na pływalni BK Svetice szczególnie dobrze zaprezentował się Michał Chudy, który zwyciężył zmagania delfinistów z bardzo dobrym rezultatem. Swoje pojedynki wygrywały także Paula Żukowska, Daniela Georges i Anna Dowgiert.

Gwangju 2019: Niespodziewany triumf Chinki, Burska daleko

Szymon Gagatek 2019-07-14 09:39

Niespodziewanym zwycięstwem Xin Xin zakończyły się zmagania kobiet podczas mistrzostw świata w pływaniu na wodach otwartych na dystansie 10 km. Reprezentantka Chin pokonała wszystkie największe faworytki i wspólnie z dziewięcioma innymi zawodniczkami zapewniła sobie przepustkę na igrzyska olimpijskie w Tokio. Ta sztuka nie udała się Justynie Burskiej, która zajęła 47. pozycję.

Raport z Gwangju: Rozdano pierwsze medale

Szymon Gagatek 2019-07-13 21:23
W sobotę poznaliśmy pierwszych złotych medalistów czempionatu globu w Gwangju. Drugi dzień zawodów należał do Chińczyków, którzy w skokach do wody aż trzykrotnie stawali na najwyższym stopniu podium. My byliśmy pod wrażeniem dobrego występu Krzysztofa Pielowskiego na wodach otwartych oraz awansu Andrzeja Rzeszutka i Kacpra Lesiaka do finału skoków synchronicznych z trampoliny 3m.

Gwangju 2019: Udana inauguracja Pielowskiego! Jeszcze lepsza niż w Budapeszcie

Szymon Gagatek 2019-07-13 02:34

Krzysztof Pielowski bardzo udanie zainaugurował mistrzostwa świata! Polski pływak długodystansowy zajął 11. miejsce na dystansie 5 km. Poprawił w ten sposób swoje najlepsze osiągnięcie w tej konkurencji sprzed dwóch lat, gdy w Budapeszcie uplasował się na 12. lokacie. Sobotnie zmagania wygrał faworyt ekspertów, Węgier Kristof Rasovszky, który zostawił swoich najgroźniejszych rywali daleko za sobą.

Raport z Gwangju: Mistrzostwa rozpoczęte, pierwszy polski finał

Szymon Gagatek 2019-07-12 23:46
Dziś oficjalnie rozpoczęły się mistrzostwa świata w sportach wodnych. W Gwangju miała miejsce Ceremonia Otwarcia całych zawodów, a czynny udział wzięli w niej między innymi nasi pływacy, którzy od czwartku są już w Korei. Jeszcze przed uroczystością zainaugurowano zmagania w skokach do wody i pływaniu synchronicznym. I od razu doczekaliśmy się pierwszego sukcesyci

MP 16-latków: Triumf Polonii Warszawa!

Joanna Kwatera 2019-07-12 20:32
W Lublinie zakończyły się dziś Mistrzostwa Polski Juniorów 16-letnich i choć nie padł w nich już żaden rekordowy wynik zawodnicy ustanowili kilka dobrych rezultatów. W piątek w Aqua Lublin błyszczeli pływacy Polonii Warszawa, którzy na dwanaście rozegranych dziś finałów triumfowali w czterech z nich, a najczęściej dekorowana była w piątek Daria Zielińska.

MP 16-latków: Daszkiewicz poprawia kolejny rekord!

Joanna Kwatera 2019-07-11 20:04
Kolejny dzień z rzędu kibice i trenerzy oświęcimskiej Unii mieli wielkie powody do zadowolenia z poczynań swoich podopiecznych, którzy ze sporymi sukcesami rywalizują w Mistrzostwach Polski Juniorów 16-letnich w Lublinie. Kolejny rekord w tej kategorii wiekowej poprawił Michał Daszkiewicz, a dwóch setnych do pełni szczęścia zabrakło drużynie dziewcząt Polonii Warszawa.

MP 16-latków: Dwa rekordy kraju na początek!

Joanna Kwatera 2019-07-10 22:38
W Lublinie rozpoczęły się dziś Mistrzostwa Polski Juniorów 16-letnich i od razu zawodnicy zafundowali kibicom sporą dawkę euforii. Na pływalni Aqua Lublin padły dwa rekordowe rezultaty i oba zostały ustanowione w stylu dowolnym, a ich autorami byli Mateusz Chowaniec i Michał Daszkiewicz. Na niespełna dwa tygodnie przed EYOFem w Baku to znakomity prognostyk!

Neapol 2019: Zabrakło niewiele

Szymon Gagatek 2019-07-10 19:59

Zaledwie trzech setnych sekundy zabrakło Pawłowi Sendykowi, by bardzo udaną dla siebie Uniwersjadę zwieńczył brązowym medalem na dystansie 50 m stylem dowolnym. W sprinterskiej rywalizacji pływak Uniwersytetu Kalifornijskiego otarł się o podium, plasując się na 4. lokacie. Starty Polaków w Piscina Scandone zamknęła natomiast Dominika Sztandera, która była 8. na 50 m stylem klasycznym.

Starty Polaków w Neapolu - 10 lipca [SESJA FINAŁOWA]

Joanna Kwatera 2019-07-10 12:24
To już ostatni wieczór zmagań najlepszych pływaków wśród studentów na świecie. W Neapolu jeszcze raz do wody wskoczą zawodnicy walczący o pozostałe osiem kompletów medali, a wśród nich dwoje Polaków: Dominika Sztandera i Paweł Sendyk. Zobaczmy więc kiedy dokładnie najmocniej trzymać kciuki za powodzenie Biało-czerwonych.

Neapol 2019: Pechowa końcówka

Joanna Kwatera 2019-07-10 11:47
Niezbyt udany poranek zaliczyli polscy zawodnicy w ostatnim dniu 30. Letniej Uniwersjady w Neapolu, która dziś wieczorem przejdzie już do historii. W kończących zmagania najlepszych pływaków wśród studentów środowych eliminacjach Polacy startowali w trzech konkurencjach i trzykrotnie osiągali rezultaty, które uplasowały ich na pechowym dziewiątym miejscu.

Starty Polaków w Neapolu - 10 lipca

Szymon Gagatek 2019-07-10 08:25
Pływackie zmagania na Uniwersjadzie dobiegają końca. Przed nami ostatnia sesja eliminacyjna w Piscina Scandone, w której na starcie zobaczymy zmiennistów oraz dwie biało-czerwone sztafety na dystansie 4x100 m stylem zmiennym. Pewny start w popołudniowym bloku mają już Dominika Sztandera i Paweł Sendyk, ale mamy nadzieję, że grono Polaków w finałach jeszcze się powiększy.

Neapol 2019: Udane polskie popołudnie!

Szymon Gagatek 2019-07-09 20:15

Dwa rekordy życiowe, dwie kwalifikacje do najlepszej ósemki i niezłe lokaty w wyścigach medalowych wywalczyli reprezentanci Polski w trakcie przedostatniego dnia zmagań na Uniwersjadzie w Neapolu. W finałach Agata Naskręt znalazła się tuż za podium na 50 m stylem grzbietowym, a Michał Poprawa popłynął najszybciej w swojej karierze na 100 m stylem motylkowym, by uplasować się na 6. pozycji.

Starty Polaków w Neapolu - 9 lipca [SESJA FINAŁOWA]

Joanna Kwatera 2019-07-09 12:36
Dzisiaj kibice pływania na pewno na brak emocji nie będą narzekać! W finałach Uniwersjady w Neapolu zobaczymy czworo Polaków, a o medale walczyć będzie dwóje z nich - Agata Naskręt i Michał Poprawa. Prześledźmy zatem szczegółowy program startów Biało-czerwonych w Piscina Scandone.

Napoli 2019: Szczęśliwa "13" Sztandery i Sendyka

Joanna Kwatera 2019-07-09 11:40
Dominika Sztandera i Paweł Sendyk awansowali do popołudniowych półfinałów szóstego dnia Uniwersjady w Neapolu i popołudniu powalczą o przepustki do rozgrywek finałowych. Sztuka ta nie udała się niestety naszej sztafecie mężczyzn 4x200m stylem dowolnym, która zajęła pierwsze nie premiowane awansem miejsce, kończąc eliminacje na pozycji dziewiątej.