Aktualności

Nowy rok, nowy sezon, czas start!

Joanna Budzis 2018-09-15 09:47

Od czego zacząć? Planowanie nowego sezonu to priorytetowe zadania zarówno dla zawodnika, jak i trenera. Zawodnik ma za zadanie ustalić co jest dla niego ważne 
w nadchodzącym sezonie i jak zamierza to osiągnąć. Trener, ma na głowie znacznie więcej. Początek sezonu to jedyny moment na to, aby ustalić zasady współpracy, określić cele oraz zdefiniować role i zobowiązania, zarówno samych zawodników, jak i trenerów i rodziców. 

 

MEM Kranj 2018: Brąz na zakończenie słoweńskiej przygody!

Joanna Kwatera 2018-09-10 01:13
Po gradzie medali, jaki spadł na polską reprezentację w mistrzostwach Europy Masters w Kranj w zmaganiach na pływalni, kibice liczyli także na dobre występy Biało-czerwonych w wyścigach open water. I zdecydowanie się nie zawiedli, gdyż na trzeciej pozycji na mecie zameldował się Mariusz Gabiec. Bliska pozycji medalowej była też w niedzielę Małgorzata Serbin.

Czas na rekord Guinnessa w Zatoce Sportu!

Szymon Gagatek 2018-09-07 21:11
Już w ten weekend w Zatoce Sportu prawie 2000 chętnych zaatakuje rekord Guinnessa w kategorii "największa liczba osób, która przepłynie jedną długość basenu 25m w 24-godzinnej sztafecie". Przed rozpoczęciem wielkiego święta z okazji Światowego Dnia Marzyciela przeczytajcie rozmowę z Adamem Jerzykowskim - pomysłodawcą i organizatorem całego przedsięwzięcia.

MEM Kranj 2018: Polski pogrom!

Joanna Kwatera 2018-09-07 18:13
To był kolejny niesamowity dzień na mistrzostwach Europy Masters w Kranj! Polacy powiększyli jeszcze dorobek medalowy o dwanaście następnych krążków, kończąc zmagania z najlepszym w historii rezultatem czterdziestu siedmiu zdobyczy! Trzeci raz z rzędu polscy grzbieciści zdominowali zmagania w tym właśnie stylu, a podium zrobilo sie bialo-czerwone.

MEM Kranj 2018: Złote serce

Joanna Kwatera 2018-09-06 19:39
To co wyczyniają na słoweńskiej pływalni polscy grzbieciści można określić słowem „szaleństwo”! Po raz kolejny, tym razem na dystansie 200m, zgarnęli w sumie sześć medali, a Zbigniew Januszkiewicz zwoją dominację w Europie okrasił dodatkowo rekordem Starego Kontynentu! Tytuł mistrzowski świętował również Michał Bielawski. Wspaniałe wyniki sportowe to jednak nie jedyne wydarzenia dzisiejszego dnia…

MEM Kranj 2018: Środa na piątkę!

Joanna Kwatera 2018-09-06 00:21
W środę pływacy Masters zafundowali kibicom wiele pozytywnych emocji, a imię Arkadiusz było dziś kluczem do sukcesu i otwierało drogę do złota. Dwa razy medal z szyi ściągała też Magdalena Drab kolekcjonując kolejne srebrne krążki, a w sumie zawodnicy powiększyli dziś dorobek medalowy Biało-czerwonych o następne pięć.

MEM Kranj 2018: Niepokonany polski grzbiet!

Joanna Kwatera 2018-09-05 02:23
Choć żabkarze wczoraj robili co mogli, aby zająć czołowe miejsce w ilości zdobywanych dla Polski medali to dzisiaj w roli głównej zastąpili ich grzbieciści, którzy tłumnie stanęli na podium mistrzostw Europy. To konkurencja, w której Mastersi najczęściej na arenie międzynarodowej osiągali sukcesy, a dziś po raz kolejny pokazali klasę zdobywając aż cztery złote krążki.

MEM Kranj 2018: Srebrny poniedziałek

Joanna Kwatera 2018-09-03 19:51
Fantastycznie rozpoczął się dla nas początek tygodnia na mistrzostwach Europy Masters w Kranj! Polscy pływacy wywalczyli w poniedziałek aż osiem medali, a ten z najcenniejszego kruszcu zawisł na szyi Krystyny Fecicy. Na drugim stopniu podium stanęli Magdalena Drab, Mirosław Warchoł, Piotr Safrończyk, Filip Rowiński, Anna Duda i Arkadiusz Berwecki, a brąz zdobył Michał Nowak.

MEM Kranj 2018: Aptewicz wicemistrzem Europy!

Joanna Kwatera 2018-09-02 23:31
W doskonałych nastrojach rozpoczynamy pierwszy dzień mistrzostw Europy Masters w Kranj! O tę wielką radość na twarzach polskich kibiców zatroszczył się bowiem Arkadiusz Aptewicz, który zdobył dziś pierwszym medal dla polskiej reprezentacji podczas tych zawodów. Polak stanął w niedzielę na drugim stopniu podium. Bliska

MEM Kranj 2018: Na podbój Słowenii

Joanna Kwatera 2018-09-01 22:37
Już jutro siedemdziesięciodwuosobowa reprezentacja Polski rozpocznie zmagania w szesnastej edycji Mistrzostw Starego Kontynentu w kategorii Masters. Od niedzieli do piątku w kompleksie krytych i odkrytych pływalni w Kranj ścigać się będą pływacy, a przez kolejne dwa dni rywalizacja przeniesie się na wody otwarte do jeziora Bled. A zatem zaczynamy!

Zostań częścią rekordu Guinnessa!

Szymon Gagatek 2018-08-29 11:23
Już za 10 dni, dokładnie 8 września 2018 roku, w łódzkiej Zatoce Sportu, a więc jednym z najnowocześniejszych basenów w samym sercu Polski, podjęta zostanie próba ustalenia rekordu Guinnessa… której możesz być częścią! Wszystko za sprawą pomysłu fundacji Swim For a Dream, nad którym z wielką przyjemnością objęliśmy patronat medialny.

Radosław Kawęcki: Nie myślałem o rywalach

Szymon Gagatek 2018-08-18 17:44
Srebro Radoslawa Kawęckiego na dystansie 200 m stylem grzbietowym było jedynym indywidualnym medalem dla Polski podczas zakończonych w ubiegłym tygodniu mistrzostw Europy w pływaniu na długim basenie w Glasgow. Nasz znakomity zawodnik nie osiada jednak na laurach. Przed nim bardzo ciekawie zapowiadający się sezon zimowy.

Tokio 2018: Rekord znów odpłynął

Joanna Kwatera 2018-08-12 18:26
Kibice nie doczekali się rekordów świata podczas mistrzostw Pacyfiku w Tokio, choć wielokrotnie zawodnicy byli o „włos” od tego sukcesu. W porównaniu z europejskim czempionatem poziom pływania za oceanem był w wielu przypadkach niższy niż w Glasgow. W tabeli medalowej triumfowali Amerykanie, gromadząc w sumie czterdzieści dwa krążki, w tym osiemnaście z najcenniejszego kruszcu.

Tokio 2018: Ikee i Kalisz dali popis umiejętności

Joanna Kwatera 2018-08-11 17:55
Trzeciego dnia mistrzostw Pacyfiku w Tokio kibice znów mogli podziwiać szybkie pływanie, a tym razem formą olśnili Chase Kalisz i Rikako Ikee. Kolejny blok rywalizacji na najwyższym poziomie nie przyniósł jeszcze rekordu świata, choć padały najlepsze osiągnięcia w historii mistrzostw, a także Australii i Japonii. Jutro już ostatnia szansa na dokonanie tej sztuki w Tatsumi International Swimming Centre.

Tokio 2018: Rekord był blisko

Joanna Kwatera 2018-08-10 17:01
Drugi dzień mistrzostw Pacyfiku przyniósł kolejne rekordy imprezy, choć najlepsze osiągnięcia w historii globu też były mocno zagrożone. Najbliżej dokonania tej sztuki był dziś w Tokio Ryan Murphy w konkurencji 100m stylem grzbietowym, któremu do pełni szczęścia zabrakło tylko dziewięciu setnych sekundy. Rewelacyjny występ zaliczyła też Cate Campbell.

Tokio 2018: Historyczne osiągnięcia kraulistek

Joanna Kwatera 2018-08-09 21:42
Mistrzostwa Europy w Glasgow zakończone, ale nie zwalniamy tempa i błyskawicznie przenosimy się do Tokio, gdzie przez najbliższe cztery dni ścigać się będą amatorzy sportów wodnych w ramach Mistrzostw Pacyfiku. Już w czwartkowych finałach kilkoro zachwyciło znakomitą formą, a w Tatsumi International Swimming Centre padały rekordy Azji, Kanady, Japonii oraz mistrzostw.

Glasgow 2018: Zabrakło happy endu

Szymon Gagatek 2018-08-09 16:45
Bez miejsc na podium zakończył się dla nas ostatni dzień mistrzostw Europy w Glasgow. Ze Szkocji wrócimy zatem z dwoma krążkami: srebrem Radosława Kawęckiego i brązem sztafety 4x100 m stylem dowolnym. Dziś w Tollcross International Swimming Centre najczęściej grany był hymn Włoch, ale to Rosjanie ostatecznie wygrali klasyfikację medalową.

Glasgow 2018: Weertman obronił złoto! Pielowski w czwartej dziesiątce

Szymon Gagatek 2018-08-09 16:18

Znakomity holenderski długodystansowiec, Ferry Weertman, obronił tytuł mistrza Europy w pływaniu na wodach otwartych na olimpijskim dystansie 10 km. Złoto wywalczył po niesamowitej walce na finiszu z Kristofem Rasovszky'm z Węgier. Jedyny reprezentant Polski w całej stawce, Krzysztof Pielowski, zajął ostatecznie 33. miejsce.