Aktualności

PODSUMOWANIE MISTRZOSTW POLSKI JUNIORÓW 14-LETNICH W OLSZTYNIE

Joanna Kwatera 2014-03-09 23:54

Rekord Polski juniorów 14-letnich oraz kilka bardzo wartościowych wyników to bilans trzech dni zmagań na zakończonych właśnie w Olsztynie Mistrzostwach Polski 14-latków. Młodzi pływacy podczas tego weekendu zapewnili nam wiele emocji, a kibice byli świadkami narodzin nowych, wielce obiecujących talentów pływackich. Najjaśniej w tych zawodach formą błyszczeli Anna Solak i Jan Kałusowski.

Dobra forma Sjostrom!

Daniel Biś 2014-03-09 21:44

W bardzo dobrej dyspozycji znajduje się Sara Sjostrom, która podczas Grand Prix Szwecji w Sztokholmie uzyskała rewelacyjne rezultaty na 200 oraz 50 metrów stylem dowolnym,a także 100 metrów stylem motylkowym.

200 metrów stylem dowolnym Sjostrom rozpoczęła bardzo szybko. Po 150 metrach jej międzyczas był lepszy od tempa na rekord kraju. Mimo że Sara osłabła na ostatniej długości basenu, to czas 1:55,76 jest jej drugim w karierze, a pierwszym w tym roku na świecie!

NCAA: Polacy tworzą historię Virginia Tech

Szymon Gagatek 2014-03-07 21:06

Męski zespół Virginia Tech napisał w ubiegłym tygodniu najpiękniejszy pływacki rozdział w historii szkoły. Zawodnicy z Blacksburg po raz pierwszy w historii sięgnął po tytuł mistrzowski podczas czempionatu ACC (Atlantic Coast Conference), minimalnie wyprzedzając North Carolina State University. Tego sukcesu nie byłoby bez naszych zawodników. Wielki triumf stał się również udziałem Jana Świtkowskiego i Michała Szuby.

Czas na Izrael!

Szymon Gagatek 2014-03-06 22:20

Po raz pierwszy w historii Izrael został ogłoszony gospodarzem ważnej pływackiej imprezy seniorskiej! Już za niespełna rok w Netanji odbędą się Mistrzostwa Europy na krótkim basenie (25m). Wyboru dokonała Europejska Federacja Pływacka (LEN) w drodze mailowego głosowania.

NCAA: Wilk kontra Franklin

Szymon Gagatek 2014-03-06 19:50

Za nami kolejny tydzień zmagań w amerykańskiej lidze NCAA. Zbliżamy się do końca sezonu, w ostatnich dniach amerykańskie uczelnie rywalizowały ze sobą w mistrzostwach poszczególnych konferencji. Dla wielu zawodników była to ostatnia szansa na wywalczenie przepustek na czempionat ligi. Tradycyjnie, nie zabrakło polskich akcentów. Podsumowanie ozpoczynamy od pań.

I TU I TAM - CZYLI ZIMOWE MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW W PŁYWANIU - ZAPOWIEDŹ

Joanna Kwatera 2014-03-06 11:44

W najbliższy weekend tj. w dniach 7-9 marca odbędą się Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów w pływaniu. Jako pierwsi zaprezentują się nam juniorzy 14 i 15 letni, a gościć ich będą stolica województwa warmińsko-mazurskiego – Olsztyn oraz województwa śląskiego – Gliwice. Dwie nowoczesne pływalnie: „Aquasfera” w Olsztynie oraz „Olimpijczyk” w Gliwicach przez 3 dni będą arenami zmagań młodych pływaków w walce o najwyższe krajowe trofea.

FINA podwaja nagrody na czempionacie globu!

Daniel Biś 2014-03-03 22:03

FINA zdecydowała zwiększyć pule nagród Mistrzostw Świata na krótkim basenie o 95%! Począwszy od tegorocznych zawodów w Doha budżet na nagrody wzrośnie z 460,000$ do 897,000$!

Tchórz i Kawęcki najlepsi w Kozienicach!

Jarek Blazek 2014-03-02 16:51

Przed kilkoma chwilami zakończyły sie pierwsze tegoroczne zawody z cyklu Grand Prix - Pucharu Polski, które od wczoraj odbywały się w Kozienicach. Wyników oszałamiających, poza nielicznymi wyjątkami, nie było, wszyscy seniorzy obecnie są w mocnym treningu, juniorzy rozpoczynają ostatni szlif przed Mistrzostwami Polski juniorów. Zwycięzcami zawodów zostali: Alicja Tchórz z Juwenii Wrocław oraz Radosław Kawęcki - zawodnik KS Korner Zielona Góra.

 

NCAA: Cieślak na fali

Szymon Gagatek 2014-02-26 20:42

Niemal półtora tysiąca osób na trybunach oglądało drugi z rzędu i trzydziesty piąty w historii triumf pływaków Uniwersytetu Florydy w mistrzostwach SEC (Southeastern Conference). Wśród zawodników Gators, którzy mogli się cieszyć z tego sukcesu było dwóch Polaków: znajdujący się w znakomitej dyspozycji Marcin Cieślak i pływający coraz szybciej po kontuzji Paweł Werner.

NCAA: Paluszek jedzie do Minneapolis!

Szymon Gagatek 2014-02-25 20:56

To był kolejny świetny występ Weroniki Paluszek w Stanach Zjednoczonych. Polska pływaczka wzięła udział w mistrzostwach ACC (Atlantic Coast Conference) i wypełniła indywidualne minimum A na kończące sezon zmagania najlepszych zawodników ligi NCAA. Tym samym definitywnie zapewniła sobie start na zawodach, które odbędą się w Minneapolis od 20 do 22 marca.

Grand Prix Puchar Polski w Kozienicach

Jarek Blazek 2014-02-25 10:16

Zbliża sie marzec, więc pływanie na szczeblu centralnym w kraju budzi sie powoli z zimowego snu. Już w najbliższą sobotę i niedzielę, na pływalni w Kozienicach, zostanie rozegrana kolejna w tym cyklu, a pierwsza w tym roku, runda Grand Prix Pucharu Polski. Dla wielu zawodników z kategorii juniorskich będzie to ostatni sprawdzian przed zbliżającymi sie wielkimi krokami Zimowymi Mistrzostwami Polski, które w pierwszej połowie marca odbedą sie na pływalniach w Gorzowie Wielkopolskim, Opolu, Gliwicach oraz Olsztynie.

"Agnel wzniósł to na wyższy poziom"

Daniel Biś 2014-02-23 20:35

„Jestem trenerem od 28 lat. Dzisiaj Yannick Agnel przeniósł to na wyższy poziom”- to wpis z Twittera Boba Bowmana.

NCAA: Jachowicz już w formie

Szymon Gagatek 2014-02-20 18:27

W ubiegłym tygodniu nie tylko Agnieszka Ostrowska zaprezentowała się znakomicie za oceanem. Uczynił to również Piotr Jachowicz, który zaliczył świetne występy podczas mistrzostw GLIAC (Great Lake Intercollegiate Athletic Conference), wypełniając między innymi minimum A na Mistrzostwa II Dywizji NCAA w rywalizacji na dystansie 200 jardów stylem zmiennym. Jego uczelnia po raz czwarty z rzędu okazała się najlepsza w całej konferencji.

NCAA: Rekord Ostrowskiej!

Szymon Gagatek 2014-02-17 11:11

W pływackiej lidze NCAA zbliżamy się już powoli do ostatecznych rozstrzygnięć. W ubiegłym tygodniu na dobre ruszyła karuzela związana z mistrzostwami poszczególnych konferencji. Podczas czempionatu konferencji The Great Lakes Valley znakomicie spisała się Agnieszka Ostrowska, która poprawiła rekord drugiej dywizji na dystansie 200 jardów stylem klasycznym!

Grand Prix USA Orlando- część 3!

Daniel Biś 2014-02-16 21:27

Grand Prix USA w Orlando dobiegło końca. Ostatniego dnia rywalizacji padły cztery rekordy imprezy, ustanowione przez zawodników z czterech różnych państw. Rekordzistami zostali:Michael McBroom (USA), Cesar Cielo (Brazylia), Arkady Vyatchanin (Rosja).

Kolejny dobry występ zanotowała Katinka Hosszu. Węgeirka zwyciężyła na 200 metrów stylem zmiennym z nowym rekordem zawodów- 2:11,27. Drugą na mecie Caterine Leverenz (2:14,24) dzieliła od Hosszu przepaść.

Grand Prix USA Orlando- część 2!

Daniel Biś 2014-02-15 17:25

Podczas drugiego dnia zmagań w Orlando padło siedem rekordów imprezy. Z tonu nie spuszczają Węgrzy, którzy mocno mieszają za oceanem.

David Veraszto po raz kolejny pokonał Tylera Clary. Jednak tym razem mistrz olimpijski z Londynu na 200 metrów grzbietowym postawił twardsze warunki niż na 400 metrów stylem zmiennym. Ostatecznie Veraszto uzyskał 1:59,59, zaledwie 0,04 za nim ściany dotknął Clary, który z kolei pokonał Josepha Schoolinga o 0,02 sekundy!

Grand Prix USA Orlando- część 1!

Daniel Biś 2014-02-14 16:04

Wczoraj w Orlando rozpoczęło się Arena Grand Prix Stanów Zjednoczonych. Na swoim domowym terenie startuje wracający po kontuzji Ryan Lochte, a oprócz niego Katinka Hosszu, David Veraszto czy Tylor Clary!
Zawody odbywające się w Orlando to część serii Arena Grand Prix Stanów Zjednoczonych. Pula nagród w cyklu. na który składa się sześć edycji to 150,000 dolarów.

Koniec z poślizgiem?

Szymon Gagatek 2014-02-13 23:03

Kilka miesięcy temu Światowa Federacja Pływacka (FINA) zdecydowała się na wprowadzenie nowych słupków startowych, zaprojektowanych specjalnie dla grzbiecistów. Ich prawdziwy debiut zbliża się wielkimi krokami, warto zatem poświęcić kilka słów na opisanie sprzętu, który może sprawić, że w tym roku to nie w stylu klasycznym, ale właśnie grzbietowym, zobaczymy największą ilość rekordowych rezultatów na najważniejszych światowych imprezach.