Aktualności

Puchar Europy rozpoczęty, Polacy w dziesiątce

Szymon Gagatek 2014-04-29 20:48

W izraelskim Ejlacie rozpoczęły się w ubiegłym tygodniu zmagania w Pucharze Europy w pływaniu na wodach otwartych. Do portowego miasta nad Morzem Czerwonym wybrała się trzyosobowa reprezentacja naszego kraju. Zarówno Natalia Charlos w rywalizacji kobiet, jak i Sebastian Karaś oraz Jan Urbaniak wśród mężczyzn, zajęli miejsca w pierwszej dziesiątce zawodów.

Jak za dawnych lat

Szymon Gagatek 2014-04-27 18:25

Porywisty wiatr pożegnał pływaków ostatniego dnia Grand Prix USA w miejscowości Mesa w stanie Arizona. W trudnych warunkach, podczas ostatniej sesji finałowej, bardzo dobrze poradziła sobie Katie Hoff, która w imponującym stylu zwyciężyła na dystansie 200 m stylem zmiennym. Kolejny triumf do kolekcji dołożyła natomiast Katie Ledecky, płynąc w najszybszej serii 800 m stylem dowolnym przez pewien czas nawet poniżej tempa na rekord świata!

Imponująca Ledecky, szybki Adrian

Szymon Gagatek 2014-04-26 10:18

Za nami drugi dzień Grand Prix USA w miejscowości Mesa. W sesji kwalifikacyjnej swój ostatni start w zawodach zaliczył Michael Phelps, w finałach zaimponowała Katie Ledecky, która poprawiła rekord świata juniorów na dystansie 200 m stylem dowolnym. Ze świetnej strony zaprezentował się również Nathan Adrian, który zwyciężył w sprinterskiej rywalizacji w stylu dowolnym, uzyskując piąty w tym roku czas na świecie.

Rekord za rekordem

Szymon Gagatek 2014-04-25 19:01

Tychy czy Berlin, długi czy krótki basen - ostatnio dla Oliwi Jabłońskiej nie ma większego znaczenia, gdzie odbywają się zawody. Wciąż prezentuje wyśmienitą formę i po uzyskaniu najlepszego czasu w historii Starego Kontynentu na dystansie 100 m stylem motylkowym podczas Mistrzostw Polski juniorów, wczoraj poprawiła kolejny rekord Europy w tej konkurencji!

W finale lepszy Lochte

Szymon Gagatek 2014-04-25 09:20

Rewanż za kwalifikacje okazał się udany. Ryan Lochte zwyciężył w rywalizacji na dystansie 100 m stylem motylkowym podczas Grand Prix USA, o dwie dziesiąte sekundy wyprzedzając Michaela Phelpsa. Wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie znów będziemy mogli emocjonować się pięknymi pojedynkami dwóch najlepszych amerykańskich pływaków.

Powrót Króla

Szymon Gagatek 2014-04-24 22:35

Kiedy Michael Phelps pojawił się na platformie startowej, wypełnione trybuny Skyline Aquatic Center nagle ożyły, owację wywołały nawet jego charakterystyczne wymachy ramion. Przed sygnałem startera wszyscy wstrzymali oddech. Część zapewne była zaniepokojnona, że za chwilę coś może pójść nie tak i ta niesamowita ekscytacja zacznie się ulatniać. Nic takiego się nie stało. Król wrócił i zrobił to w znakomitym stylu!

Mesa już czeka

Szymon Gagatek 2014-04-23 20:00

Końcowe odliczanie: 1 dzień

To już jutro! W czwartkowy wieczór rozpoczną się zawody, na które chyba wszyscy fani pływania czekają z olbrzymią niecierpliwością. W Skyline Aquatic Center w miejscowości Mesa wystartują trzecie w tym sezonie zawody z cyklu Grand Prix USA. Zmagania zapowiadają się wyjątkowo, nie tylko z uwagi na powrót Michaela Phelpsa.

Kolejny wielki powrót

Szymon Gagatek 2014-04-22 21:06

Końcowe odliczanie: 2 dni

Za dwa dni niemal cała uwaga fanów pływania będzie zwrócona na Michaela Phelpsa. Amerykański pływak wznowi karierę po niemal dwóch latach przerwy, nie będzie jednak jedyną gwiazdą Grand Prix USA, która powróci do rywalizacji na najwyższym poziomie. Kolejną będzie Katie Hoff, która dodatkowo w ostatnich dniach… zaręczyła się na meczu bejsbolowym.

PŁYWACKI RENTGEN - ...

Jarek Blazek 2014-04-20 07:09

W dniu dzisiejszym, wyjątkowym , świątecznym, przedstawiam Wam wywiad z osobą także wyjątkową. Wielu z Was nie zna jej z imienia i nazwiska, niektórzy postrzegają jako postać wirtualną.  Tymczasem na jej barkach spoczywa odpowiedzialność za działanie pływackiego portalu informacyjnego  – od wyników, które możecie śledzić w jednym miejscu, po informacje o pływaniu krajowym oraz międzynarodowym. Serwis megatiming.pl (w tym roku nastąpiła zmiana nazwy – dlaczego? dowiecie się właśnie w tym wywiadzie) to praca około 100 osób, ale tym wszystkim koordynuje ona.

Na fali decyzji

Szymon Gagatek 2014-04-19 18:59

Końcowe odliczanie: 5 dni

Szum medialny związany z powrotem Michaela Phelpsa bez wątpienia bardzo szybko zostanie wykorzystany w Stanach Zjednoczonych. Dla Amerykanina i jego sponsorów taka decyzja oznacza zwiększone wpływy do portfeli. We wtorek, dokładnie dzień po ogłoszeniu, które ożywiło pływacki świat, do sieci trafiła nowa reklama z udziałem legendy światowego pływania. Przypadek?

Królowa balu

Szymon Gagatek 2014-04-17 22:27

Końcowe odliczanie: 7 dni

Michael Phelps zawdzięcza jej niemal wszystko. Po rozstaniu z mężem nie miała lekkiego życia, wychowując samotnie trójkę dzieci. Poradziła sobie jednak ze wszystkim, nawet z opanowaniem skupiającego na sobie całą uwagę, nadpobudliwego syna. Dziś Deborah Phelps obchodzi swoje urodziny.

Kurs na Rio

Szymon Gagatek 2014-04-17 14:24

Międzynarodowy Komitet Olimpijski ogłosił zasady kwalifikacji na Igrzyska Olimpijskie, które odbędą się w 2016 roku w Rio de Janeiro, w czterech z pięciu dyscyplin, które podlegają pod Światową Federację Pływacką (FINA). Wiemy już, w jaki sposób będzie się można dostać na najważniejszą imprezę sportową czterolecia w pływaniu długodystansowym, piłce wodnej, skokach do wody i pływaniu synchronicznym.

Końcowe odliczanie: 8 dni | Zwykły dzieciak z Baltimore

Szymon Gagatek 2014-04-16 22:31

Grand Prix USA coraz bliżej, powrót Michaela Phelpsa już za osiem dni stanie się faktem. Zdania na temat jego decyzji zapewne są podzielone, a całkiem prawdopodobne, że po zawodach w Arizonie znaków zapytania będzie jeszcze więcej niż w tym momencie. Nie ma jednak wątpliwości, że pływacki świat ożył. Skreślając w kalendarzu kolejny dzień, który przybliża nas do pierwszego startu Amerykanina po niemal dwóch latach przerwy, startujemy z wspomnieniami dotyczącymi jego dotychczasowej kariery.

Filip Wypych: Pływanie jest widowiskowym sportem

Daniel Biś 2014-04-16 13:37

Rozmowa z Filipem Wypychem - najszybszym zawodnikiem w kraju. Mistrz Polski na dystansie 50 metrów stylem dowolnym zdradza nam sekrety swojego treningu, cele na najbliższy sezon, a także plany w branży filmowej.

News.megatiming.pl: Cześć Filip! Jak idą przygotowania do Głównych Mistrzostw Polski?

Rekord Polski i dominacja Polaków w Grecji

Daniel Biś 2014-04-16 13:09

Przez ostatnie kilka dni polscy juniorzy rywalizowali ze swoimi rówieśnikami z dwunastu krajów. Biało-czerwoni okazali się bezkonkurencyjni, dominując zarówno żeńskie jak i męskie konkurencje. Najcenniejszym wynikiem osiągniętym w ojczyźnie Igrzysk Olimpijskich jest z pewnością Rekord Polski Marcina Stolarskiego na 200 metrów stylem klasycznym!

Kolejny rekord Europy Jabłońskiej!

Szymon Gagatek 2014-04-16 10:12

Rekord Europy na Mistrzostwach Polski juniorów? Takie rzeczy tylko w Tychach! W ubiegłym tygodniu pływanie osób niepełnosprawnych w naszym kraju, dzięki organizacji takiej imprezy, zrobiło kolejny krok do przodu, a podczas krajowego czempionatu dla najmłodszych padł nawet najlepszy wynik w historii pływania na Starym Kontynencie! Jego autorką była oczywiście Oliwia Jabłońska.

Końcowe odliczanie: 9 dni | Biletów na finały już nie ma

Szymon Gagatek 2014-04-15 22:31

Do wielkiego powrotu Michaela Phelpsa pozostało już tylko dziewięć dni. Dokładnie 24 kwietnia najbardziej utytułowany olimpijczyk w historii po raz pierwszy po niemal dwóch latach przerwy weźmie udział w oficjalnych zawodach pływackich. Dziś okazało się, że (niespełna dobę po ogłoszeniu tej informacji) rozeszły się już wszystkie bilety na sesje finałowe mitingu z cyklu Grand Prix USA, którego gospodarzem będzie Mesa w stanie Arizona.

Tego już nikt nie zatrzyma! Phelps wraca za dziesięć dni!

Szymon Gagatek 2014-04-14 23:21

Wielki powrót staje się faktem! Powrót Michaela Phelpsa do startów został dziś oficjalnie potwierdzony przez amerykańską federację. Najbardziej utytułowany olimpijczyk w historii wystąpi na rozpoczynających się już za dziesięć dni zawodach Grand Prix USA w miejscowości Mesa. Będzie to pierwszy start Phelpsa od czasu Igrzysk Olimpijskich, które odbyły się w Lonydnie niemal dwa lata temu.