Aktualności

Zapowiedź: Pierwsza edycja Grand Prix- Pucharu Polski 2013/14, Suwałki!

Daniel Biś 2013-10-22 16:13

Już w najbliższy weekend, w Suwałkach inauguracja nowej edycji Grand Prix Pucharu Polski! Zmieniony układ konkurencji, nowy system nagród, to powiew świeżości i zapowiedź emocji!

Korzeniowski wreszcie złoty!

Szymon Gagatek 2013-10-21 21:42

Piąta odsłona tegorocznego cyklu Pucharu Świata w pływaniu na krótkim basenie (25m) zakończona! Przez ostatnie dwa dni zawodnicy rywalizowali ze sobą w Dausze. Podczas poniedziałkowej sesji finałowej do skarbca polskiej kadry trafiły kolejne trzy krążki. Na najwyższym stopniu podium stawali Paweł Korzeniowski i Radosław Kawęcki, a brąz dołożył Konrad Czerniak.

Skromny skład Brytyjczyków do Herning!

Daniel Biś 2013-10-21 16:56

Brytyjska federacja pływacka ogłosiła skład na Mistrzostwa Europy w Herning. Zjednoczone Królestwo wyśle do Danii 11 zawodników.

Medale czekają

Szymon Gagatek 2013-10-21 15:17

To był kolejny udany poranek w wykonaniu polskich pływaków. W kwalifikacjach drugiego dnia Pucharu Świata w Dausze wystąpiła siódemka naszych reprezentantów, z których piątkę zobaczymy w sesji finałowej. Miting w stolicy Kataru kończy kolejny etap tegorocznego cyklu. Zawodnicy, którzy uzyskali łącznie najwięcej punktów w Moskwie, Dubaju i Dausze otrzymają dziś czeki o wartości 50 tysięcy dolarów.

VI OTWARTE MISTRZOSTWA KONSTANCINA W PŁYWANIU MASTERS

Joanna Kwatera 2013-10-21 00:40

Jak co roku w październiku odbyły się już po raz szósty Otwarte Mistrzostwa Konstancina w Pływaniu Masters. W zawodach z cyklu Pucharu Polski udział wzięło 209 zawodników z 59 klubów z Polski, Litwy i Ukrainy.  Zawody odbyły się na 25-metrowej pływalni Centrum Kompleksowej Rehabilitacji sp. z o.o. przy ulicy Gąsiorowskiego. Pływacy rywalizowali w 24 konkurencjach indywidualnych.

II OGÓLNOPOLSKI MITING PŁYWACKI PARK WODNY TARNOWSKIE GÓRY - PODSUMOWANIE

Joanna Kwatera 2013-10-20 23:03

Na pływalni Parku Wodnego w Tarnowskich Górach odbył się wczoraj II Ogólnopolski Miting Pływacki. Zawody cieszyły się dużą popularnością, a w sumie na słupkach startowych stanęło 335 zawodników i zawodniczek z 31 klubów z całej Polski. Pływacy wystartowali w 20 konkurencjach, w tym 18 indywidualnych oraz dwóch sztafetowych – była to też doskonała okazja do promocji zyskujących coraz większą popularność występów drużyn w składach mieszanych. Zawodnicy zostali podzieleni na kategorie wiekowe, a prawo startu mieli pływacy w wieku od 10 lat wzwyż. Na starcie mogliśmy obserwować m.in.

Trzy medale Biało-czerwonych

Szymon Gagatek 2013-10-20 22:03

Trzy krążki dołożyli dziś do swojej kolekcji reprezentanci Polski w kolejnych zawodach z cyklu Pucharu Świata w pływaniu na krótkim basenie (25 m). Pierwszego dnia mitingu w Dausze na podium stanęli Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk, Paweł Korzeniowski i Radosław Kawęcki. Nasi zawodnicy powtórzyli tym samym swoje sukcesy z Dubaju.

Piątka Polaków w finałach

Szymon Gagatek 2013-10-20 13:03

W niedzielę rozpoczęły się ostatnie zawody drugiego etapu tegorocznego cyklu Pucharu Świata. Pływacy dziś i jutro będą walczyć ze sobą o punkty i nagrody finansowe w stolicy Kataru, Dausze. W porannych kwalifikacjach wzięła udział siódemka naszych reprezentantów, z których piątka awansowała do sesji finałowej. Po dwa starty czekają popołudniu Aleksandrę Urbańczyk-Olejarczyk i Konrada Czerniaka.

Rekord Polski i zwycięstwo Kawęckiego

Szymon Gagatek 2013-10-18 21:56

Radosław Kawęcki znakomicie spisał się podczas drugiego dnia zawodów Pucharu Świata w pływaniu na krótkim basenie (25m), które odbywają się w Dubaju. Polak pobił rekord Polski na 50 m stylem grzbietowym, a także okazał się bezkonkurencyjny na czterokrotnie dłuższym dystansie. Kolejne medale wywalczyli również Paweł Korzeniowski i Konrad Czerniak.

Wielka rocznica

Szymon Gagatek 2013-10-18 19:46

Dziś mija dokładnie sześćdziesiąt lat od jednego z najważniejszych wydarzeń w historii polskiego pływania. Dokładnie 18 października 1953 roku Marek Petrusewicz został pierwszym zawodnikiem z naszego kraju, który ustanowił rekord świata. Dokonał tego we Wrocławiu, na dystansie 100 m stylem klasycznym.

Drugi dzień w Dubaju!

Daniel Biś 2013-10-18 12:43

Za nami eliminacje drugiego dnia Pucharu Świata w Dubaju. Do finałów awansowała duża grupa naszych rodaków.

Bezkonkurencyjna Urbańczyk

Szymon Gagatek 2013-10-17 22:48

Reprezentanci Polski od samego początku sezonu zimowego prezentują bardzo dobrą dyspozycję. Nie inaczej było dziś, podczas pierwszego dnia zawodów Pucharu Świata w pływaniu na krótkim basenie (25m), które odbywają się w Dubaju. Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk okazała się najlepsza na dystansie 50 m stylem grzbietowym, na podium stawali też Paweł Korzeniowski i Radosław Kawęcki.

Kolejny tytuł Missy Franklin!

Daniel Biś 2013-10-17 16:13

Missy Franklin została wybrana najlepszą sportsmenką roku, według Women's Sports Foundation.
To drugi rok z rzędu, w którym najlepsza amerykańska pływaczka ostatnich lat, nominowana jest do nagrody. W poprzednim roku tryumfowała jednak gimnastyczka Gabby Douglas. Odbierając nagrodę Franklin powiedziała, że ma nadzieję podążać za przykładem swoich poprzedniczek i być przykładem dla wszystkich dziewczyn.

Rywalizacja w Dubaju rozpoczęta

Szymon Gagatek 2013-10-17 13:02

Szóstka Polaków wystąpi w finałach pierwszego dnia zawodów z cyklu Pucharu Świata w pływaniu na krótkim basenie (25 m), które odbywają się w Dubaju. Nie powiodło się jedynie Pawłowi Furtkowi, który zajął dziewiąte miejsce w kwalifikacjach na dystansie 400 m stylem dowolnym.

NCAA: Oby tak dalej!

Szymon Gagatek 2013-10-16 22:19

Czas na drugą część naszego podsumowania występów Polaków na pływalniach za oceanem. Dziś skupiamy się na startach naszych największych gwiazd: Marcina Cieślaka i Marcina Tarczyńskiego. Obaj już na początku sezonu prezentują bardzo dobrą dyspozycję.

Świetny debiut Świtkowskiego

Szymon Gagatek 2013-10-15 20:16

Za nami kolejny tydzień rywalizacji pływaków w Stanach Zjednoczonych. Za oceanem startowało wielu Polaków. Znakomite wejście do drużyny Virginia Tech zaliczył Jan Świtkowski, który zwyciężył aż w trzech indywidualnych konkurencjach (dokładając również pierwsze miejsce w wyścigu sztafetowym) podczas mitingu upamiętniającego Margaret Gilbert.

"Tutaj to sport drużynowy"

Daniel Biś 2013-10-14 16:46

Rozmowa z Aleksandrem Danielewskim- czołowym grzbiecistą w Polsce, byłym reprezentantem Polski na Mistrzostwach Europy Juniorów, byłym uczniem najlepszego liceum w Polsce, a obecnie studentem Oakland Univeristy, czyli życie w Roachester bez tajemnic.

Czasem słońce, czasem deszcz

Szymon Gagatek 2013-10-13 22:13

Drugi dzień zawodów Pucharu Świata w pływaniu na krótkim basenie (25m), które odbyły się w Moskwie, znów stał pod znakiem znakomitych występów Ruty Meilutyte. Rekordu świata w jej wykonaniu tym razem się nie doczekaliśmy, ale i tak Litwinka zrobiła na wszystkich obserwatorach niesamowite wrażenie. Polacy w niedzielę notowali zarówno występy znakomite, jak i bardzo pechowe.