Aktualności

MP 15-latków w Dębicy zakończone

Jarek Blazek 2013-03-03 19:08

W Dębicy, kilka chwil temu,  zakończyły sie  Mistrzostwa Polski Juniorów 15-to letnich w pływaniu. Wystartowało w nich 420 zawodników z ponad 110 klubów z całego kraju. Nie padł żaden rekord Polski ale wyników wartościowych było mnóstwo. Najlepszą zawodniczką tych zawodów została bezapelacyjnie Agata Naskręt (MKS Astoria Bydgoszcz) a wśród Panów najbardziej wartościowy wynik, a nawet trzy najbardziej wartościowe wyniki, uzyskał zawodnik Delfina Gdynia - Mateusz Arndt!

SZYBKA ANIA DOWGIERT

Jarek Blazek 2013-03-03 15:18

Podczas, gdy najlepsi 14 i 15-to latkowie walczą w Olsztynie i w Dębicy, 16 i 17/18-latkowie odpoczywają przed Mistrzostwami Polski w Krakowie i Gliwicach a Konrad Czerniak startuje w Marsylii, wielu młodzieżowców i seniorów, m.in. olimpijczycy - Ania Dowgiert, Ala Tchórz, Oskar Krupecki startuje w Berlinie podczas bardzo silnie obsadzonego meetingu ISM. Zawody są rozgrywane na pływalni 50 m na obiekcie Europa Sport Park i trwają już od piątku.

Stanford lepsze od Trojans na finiszu

Szymon Gagatek 2013-03-03 14:05

Uniwersytet Stanford wygrał Mistrzostwo Konferencji Pacific-12 w rywalizacji kobiet. Drugie miejsce zajęła ekipa Katarzyny Wilk - Uniwersytet Południowej Kalifornii. Zawodniczki Trojans do swoich rywalek straciły zaledwie dwadzieścia jeden punktów!

Daniec świętuje mistrzostwo!

Szymon Gagatek 2013-03-03 11:13

Jan Daniec zaliczył, w nocy z soboty na niedzielę polskiego czasu, najlepszy występ spośród naszych reprezentantów, biorących udział w mistrzostwach konferencji ligi NCAA. Zawodnik Uniwersytetu Virginia wygrał rywalizację na 1650 jardów stylem dowolnym, a później mógł świętować ze swoimi kolegami triumf w Atlantic Coast Conference.

Czerniak wygrywa we Francji!

Szymon Gagatek 2013-03-02 19:07

Konrad Czerniak okazał się najlepszy na dystansie 100 m stylem motylkowym, podczas drugiego dnia zmagań na mitingu pływackim w Marsylii. Do tego dołożył piąte miejsce na 50 m stylem dowolnym. W znakomicie obsadzonych zawodach na 50-metrowym basenie padło też kilka wartościowych rezultatów. Jutro ostatni dzień zmagań.

"Mączewski show" w Indianapolis!

Szymon Gagatek 2013-03-02 16:08

Trzeciego dnia mistrzostw konferencji NCAA w Stanach Zjednoczonych świetny występ zaliczył Adam Mączewski. Polak w Indianapolis, gdzie za niespełna miesiąc rozpoczną się mistrzostwa uniwersyteckiej ligi, wygrał rywalizację na 100 jardów stylem grzbietowym!

Mireia Belmonte błyszczy w Marsylii

Szymon Gagatek 2013-03-02 00:18

Dziś rozpoczął się trzydniowy miting na 50-metrowym basenie w Marsylii. Świetnie obsadzone zawody są dla wielu pływaków znakomitą okazją do sprawdzenia swojej formy na tym etapie przygotowań do Mistrzostw Świata, które na przełomie lipca i sierpnia odbędą się w Barcelonie. Podczas pierwszej sesji finałowej świetnie spisała się Mireia Belmonte Garcia, która wygrała rywalizację w dwóch konkrencjach.

Ciekawostki z pływackiego świata

Szymon Gagatek 2013-03-01 17:42

Przez ostatnie dni skupialiśmy się głównie na występach Polaków w różnych zakątkach Polski i globu. Nie znaczy to jednak, że na świecie nie dzieje się nic ciekawego. Wręcz przeciwnie! Już teraz przed Wami pierwsza „paczka” najważniejszych informacji z ostatnich dni.

Daniec i Szuba na podium, świetny występ Wilk w sztafecie

Szymon Gagatek 2013-03-01 10:19

Kolejny dzień zmagań na mistrzostwach różnych amerykańskich konferencji w lidze NCAA za nami. Niestety żadnemu z Polaków nie udało się wypełnić minimum A na zawody, które zakończą akademicki sezon. Najlepiej spisali się Jan Daniec i Michał Szuba, którzy stanęli na podium.

Gwiazdy pływają z Czerniakiem

Szymon Gagatek 2013-02-28 23:41

To będzie pierwszy znakomicie obsadzony międzynarodowy miting na 50-metrowym basenie w tym sezonie. Do Marsylii zjechało wielu świetnych pływaków, którzy chcą sprawdzić swoją formę w trakcie przygotowań do Mistrzostw Świata w Barcelonie. Nie mogło zabraknąć polskiego akcentu. Na starcie zobaczymy Konrada Czerniaka, który weźmie udział w czterech indywidualnych konkurencjach.

Udany początek Wilk

Szymon Gagatek 2013-02-28 12:18

Tradycyjnie pierwszego dnia mistrzostw konferencji ligi NCAA rozegrano konkurencje sztafetowe 4x50 jardów stylem zmiennym i 4x200 jardów stylem dowolnym. W tej pierwszej, podczas czempionatu Pac-12, świetnie spisała się drużyna z Uniwersytetu Południowej Kalifornii (z Katarzyną Wilk w składzie), która uzyskała czas poniżej minimum A na Mistrzostwa NCAA, które już za miesiąc odbędą się w Indianapolis.

Polacy walczą o minima na Mistrzostwa NCAA!

Szymon Gagatek 2013-02-27 23:38

Mnóstwo Polaków będzie w tym tygodniu walczyć na mistrzostwach swoich konferencji w lidze NCAA o przepustki na kończący sezon czempionat ligi akademickiej. My będziemy mocno trzymać za nich kciuki i opisywać Wam ich poczynania. Oto krótka zapowiedź tego, co czeka nas przez kilka najbliższych dni.

PŁYWACKI RENTGEN - MATEUSZ ARNDT

Jarek Blazek 2013-02-27 19:25

W dniu dzisiejszym gościem naszego wywiadu jest młodziutki, bardzo utalentowany, mocno stąpający po ziemi zawodnik Delfina Gdynia. Pomimo swoich dużych jak na swój wiek sukcesów pozostaje cały czas tą samą osobą, zawsze uśmiechnięty, grzeczny, pomocny – wiem bo znam go dobrze, działamy w tym samym okręgu. Przed nim już pojutrze najważniejsze zawody tego sezonu. O czym opowiedział nam Mateusz Arndt? Zapraszam…

 

MP 14 i 15 LATKÓW

Jarek Blazek 2013-02-27 12:55

Juz w piątek rozpoczną sie pierwsze zawody z cyklu Mistrzostw Polski juniorów. O miano najlepszych zawodników w kraju wystartują czternastolatkowie i piętnastolatkowie z całej Polski. Zawodnicy czternastoletni swoją imprezę będą rozgrywać w Olsztynie, pływacy o rok starsi będą scigali się w Dębicy! Na starcie stanie cała krajowa czołówka więc emocje gwarantowane.

Tarczyński szlifuje formę

Szymon Gagatek 2013-02-26 18:36

Uniwersytet Południowej Kalifornii, którego zawodnikiem jest Marcin Tarczyński, pokonał w ostatnim spotkaniu przed Mistrzostwami Konferencji Pacific-12 Uniwersytet Stanford 139 do 104. Polak zajął drugie miejsce w wyścigu na 100 jardów stylem motylkowym i pokazał, że jego forma przed najważniejszą częścią sezonu akademickiego rośnie.

Udany początek sezonu dla Czerniaka!

Szymon Gagatek 2013-02-26 00:59

Konrad Czerniak bardzo udanie rozpoczął sezon na 50-metrowym basenie. Polak wygrał cztery konkurencje podczas Mistrzostw Madrytu, ósmej edycji Pucharu Wiosny w stolicy Hiszpanii, co dało mu ostateczny triumf w całych zawodach. Z łączną liczbą 3361 punktów, o 220 oczek wyprzedził Aitora Rodriguez. Wśród pań najlepsza okazała się Mercedes Peris Minguet.

Gators przerywają wielką serię

Szymon Gagatek 2013-02-24 13:56

Uniwersytet z Florydy, w barwach którego startują Marcin Cieślak i Paweł Werner, triumfował w Mistrzostwach SEC (Southeastern Conference), które w nocy z soboty na niedzielę polskiego czasu zakończyły się w College Station. Tym samym przerwali niesamowitą serię Uniwersytetu Auburn, którzy wygrywali te zawody nieprzerwanie od szesnastu lat!

Cieślak znów najlepszy, Paluszek jedzie do Indianapolis!

Szymon Gagatek 2013-02-23 20:59

Uniwersytet z Florydy może już niemal świętować Mistrzostwo SEC (Southeastern Conference)! Drużyna, w której pływają Marcin Cieślak i Paweł Werner, podczas czwartego dnia zawodów odnosiła kolejne sukcesy i ma już olbrzymią przewagę nad resztą stawki. Podczas wczorajszych konkurencji zobaczyliśmy tylko Cieślaka, który spisał się fantastycznie na dystansie 200 jardów stylem motylkowym.