Strona wykorzystuje pliki cookies.Dowiedz się więcej

Aktualności

Windsor zorganizuje Mistrzostwa Świata

Szymon Gagatek 2012-12-21 01:12

Kanadyjskie miasto Windsor zorganizuje Mistrzostwa Świata w pływaniu na krótkim basenie w 2016 roku. Decyzję podjęli delegaci FINA podczas czempionatu globu w Stambule. W przeprowadzeniu tego przedsięwzięcia pomoże Detroit - tym samym po raz pierwszy w historii zawody odbędą się w... dwóch krajach!

Drugi dzień Mistrzostw Polski za nami

Szymon Gagatek 2012-12-20 21:20

Zakończył się kolejny dzień Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu na krótkim basenie, które odbywają się w Ostrowcu Świętokrzyskim. Dziś nie udało się pobić żadnego rekordu kraju seniorów, padło natomiast wiele naprawdę dobrych wyników.

Wesołych Świąt ...

Iwona Bohosiewicz 2012-12-20 14:24

Pełnych ciepła, spokoju i radości Świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności i sukcesów w nadchodzącym Nowym Roku życzą organizatorzy BCT Gdynia Marathon.

Jednocześnie, serdecznie zapraszamy do udziału w przyszłorocznym maratonie, który odbędzie się w dniach 23-25 sierpnia 2013 roku.

Informacje o zeszłorocznej edycji można znaleźć na stronie maratonu http://bctgdyniamarathon.pl oraz na profilu FB http://www.facebook.com/KochamPlywanieBCTGdyniaMarathon

Rekord Polski Dawida Murzyna

Jarek Blazek 2012-12-20 13:42

Poranne eliminacje Zimowych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców, które odbywaja się aktualnie w Ostrowcu Świętokrzyskim, przebiegły bez większych sensacji. Padł jeden rekord Polski w kategorii 15-to latków, którego autorem był Dawid Murzyn.

Zawodnik klubu Jordan Kraków, uczeń krakowskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego ustanowił najlepszy rekord w historii Polski w kategorii 15-latków na dystansie 50 m stylem grzbietowym , pokonując go w czasie 0:25,61 s. Tym samym wymazał on swoje najlepsze dotychczasowe osiągnięcie z marca tego roku, kiedy uzyskał 0:25,79 s.

MPSIM: finały dnia pierwszego

Jarek Blazek 2012-12-19 20:29

Pierwszy dzień Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców rozgrywanych na pływalni w Ostrowcu Świętokrzyskim już za nami. Rozdanych zostało dzisiaj 10 kompletów medali, padły również wyniki lepsze niż dotychczasowe rekordy Polski. Zapraszam na skrót wydarzeń z Ostrowca Świętokrzyskiego, które miały miejsce podczas dzisiejszego wieczoru.

MPSiM: Sawrymowicz poza finałem

Jarek Blazek 2012-12-19 12:53

Eliminacje pierwszego dnia Zimowych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców dobiegły końca. Już pierwszego dnia byliśmy świadkami małej sensacji. Mateusz Sawrymowicz (MKP Szczecin) nie zakwalifikował się do wieczornego finału w konkurencji 400 m stylem dowolnym panów.Uzyskał dopiero 11 rezultat porannych wyścigów - 3:50,92 s.

Młodzi rekordziści z pomorza

Jarek Blazek 2012-12-18 12:36

Mało kto wie, ale w ubiegły weekend, z tabel zostały wymazane cztery rekordy Polski juniorów 14-to letnich. Jakub Skierka (TROPS Kartuzy) oraz Mateusz Arndt (KS DELFIN Gdynia) rozprawili sie z rekordowymi osiągnięciami podczas międzynarodowych meetingów pływackich rozgrywanych u naszych zachodnich sąsiadów - w Berlinie oraz Magdeburgu. Obie imprezy rozgrywane były na pływalni 50-metrowej.

Przed nami kolejne emocje...

Jarek Blazek 2012-12-18 12:13

Jeszcze nie opadły emocje związane ze startami polskich zawodników w Mistrzostwach Świata w Stambule a przed nami już kolejna bardzo ważna impreza. Już jutro, na pływalni "Rawszczyzna" w Ostrowcu Świętokrzyskim, rozpoczyną sie Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców, które potrwają aż do soboty.

To już jest koniec – relacji z ostatniego dnia Mistrzostw Świata część druga

Szymon Gagatek 2012-12-16 19:55

Mistrzostwa Świata w pływaniu na krótkim basenie zakończone. Pięć dni wielkich emocji za nami. To była nasza niedziela. Dwa medale, złoto i brąz, niesamowicie poprawiły nam humory przed poniedziałkowym porankiem. Na zakończenie dnia zobaczyliśmy jeszcze występy Mateusza Sawrymowicza i Michała Poprawy. Ten pierwszy właściwie otarł się o brązowy medal!

Chwilo trwaj, jesteś piękna… - relacji z ostatniego dnia Mistrzostw Świata część pierwsza

Szymon Gagatek 2012-12-16 18:11

Niesamowicie rozpoczęła się sesja finałowa piątego i ostatniego dnia Mistrzostw Świata w pływaniu na krótkim basenie, które odbywają się w Stambule. Najpierw olbrzymią radość sprawiła nam Aleksandra Urbańczyk, sięgając po brązowy medal na sprinterskim dystansie w stylu grzbietowym. Później pozytywne emocje tylko spotęgował Radosław Kawęcki, który od dziś może szczycić się tytułem Mistrza Świata na 200 m stylem grzbietowym, człowieka, który powstrzymał samego Lochte’ego!

Czwórka Polaków popłynie wieczorem!

Szymon Gagatek 2012-12-16 11:52

Radosław Kawęcki i Michał Poprawa awansowali do sesji finałowej ostatniego dnia Mistrzostw Świata w pływaniu na krótkim basenie, które odbywają się w Stambule. Trzecim reprezentantem Polski, którego zobaczymy wieczorem, jest Mateusz Sawrymowicz - startujący w najszybszej serii wyścigu na 1500 m stylem dowolnym. Dodatkowo, w finale 50 m stylem grzbietowym, wystąpi Aleksandra Urbańczyk. To będzie niesamowity wieczór!

Rekord Polski Urbańczyk i drugi rekord świata Lochte'ego!

Szymon Gagatek 2012-12-15 18:20

Znakomity występ i rekord Polski Aleksandry Urbańczyk, kolejna życiówka Jana Świtkowskiego, pech Konrada Czerniaka i najlepszy czas w historii pływania na 100 m stylem zmiennym Ryana Lochte’ego – to w wielkim skrócie najważniejsze wydarzenia sesji finałowej czwartego dnia Mistrzostw Świata w pływaniu na krótkim basenie w Stambule. Tak naprawdę działo się jednak zdecydowanie więcej…

Udany poranek biało-czerwonych

Szymon Gagatek 2012-12-15 11:39

Bardzo dobrze spisywali się Polacy w kwalifikacjach czwartego dnia Mistrzostw Świata w pływaniu na krótkim basenie, które odbywają się w Stambule. Do sesji finałowej awansowała trójka naszych reprezentantów!

Pierwszy rekord globu w Stambule! - relacji z Mistrzostw Świata część druga

Szymon Gagatek 2012-12-14 21:25

Ryan Lochte ustanowił nowy rekord świata w finale 200 m stylem zmiennym podczas pływackich Mistrzostw Świata w Stambule. Amerykanin uzyskał czas 1:49.63 i poprawił swoje osiągnięcie z czempionatu globu w Dubaju, sprzed dwóch lat. Najlepszy w historii czas w stroju tekstylnym osiągnęła z kolei na 100 m stylem zmiennym Katinka Hosszu.

Dowgiert siódma – relacji z Mistrzostw Świata część pierwsza

Szymon Gagatek 2012-12-14 19:10

Na siódmej pozycji zakończyła zmagania w finale 50 m stylem motylkowym Anna Dowgiert. Była to nasza jedyna reprezentantka podczas dzisiejszej sesji wieczornej Mistrzostw Świata w pływaniu na krótkim basenie, które odbywają się w Stambule.

Tylko Dowgiert popłynie wieczorem

Szymon Gagatek 2012-12-14 12:43

Zatrucie pokarmowe w reprezentacji Polski stało się głównym tematem porannych kwalifikacji trzeciego dnia Mistrzostw Świata w pływaniu na krótkim basenie. Chorba dotnęła Alicję Tchórz, która nie wystartowała w swojej koronnej konkurencji - na 200 m stylem grzbietowym, a także Filipa Zaborowskiego, na którego liczyliśmy w wyścigu na 400 m kraulem. Pozostali Polacy nie dali rady zakwalifikować się do wieczornej sesji. Jedyną naszą reprezentantką będzie w niej zatem Anna Dowgiert, która wystartuje w finale 50 m stylem motylkowym.

Czerniak piąty, Kawęcki szósty, mamy pierwszy rekord Polski!

Szymon Gagatek 2012-12-13 20:47

Konrad Czerniak był piąty w finale na 100 m stylem motylkowym, a Radosław Kawęcki zajął szóste miejsce w wyścigu o medale na 100 m stylem grzbietowym podczas sesji wieczornej drugiego dnia pływackich Mistrzostw Świata na krótkim basenie, które odbywają się w Stambule. Znakomicie spisała się w półfinałach 50 m stylem motylkowym Anna Dowgiert, która z piątym czasem awansowała do finału, bijąc przy okazji rekord Polski!

NEWS URODZINOWY :)

Jarek Blazek 2012-12-13 16:59

Otylko! W dniu Twoich urodzin, życzymy Ci wszystkiego co najlepsze - uśmiechu na twarzy, pogody ducha, realizacji wytyczonych planów - tych sportowych (bo wierzymy mocno, że takie jeszcze masz) i tych prywatnych, szczęścia, zdrowia, samych wspaniałych ludzi wokół siebie, braku problemów, wielu powodów do radości, a także spełnienia marzeń, a w szczególności tych najskrytszych, bo bez tych marzeń do których zmierzamy, życie nie miałoby większego sensu!!!!

IWONA, SZYMON, JAREK oraz WSZYSCY WIERNI KIBICE!