Wyrokiem z 14 marca 2016 r. Sąd Okręgowy w Warszawie – Sąd Wspólnotowych Znaków Towarowych i Wzorów Przemysłowych stwierdził, że Iwona Bohosiewicz poprzez używanie w obrocie handlowym oznaczeń zawierających słowo „omegatiming” naruszyła prawo do wspólnotowego znaku towarowego OMEGA, zarejestrowanego w Urzędzie Harmonizacji Rynku Wewnętrznego w Alicante pod numerem 7320229 oraz dopuściła się czynów nieuczciwej konkurencji w stosunku do Omega SA (Omega AG Omega Ltd) z siedzibą w Bienne (Szwajcaria) oraz Swiss Timing Ltd z siedzibą w Corgemont (Szwajcaria). Sąd zakazał Iwonie Bohosiewicz posługiwania się oznaczeniami zawierającymi słowo „omegatiming”.

Aktualności

Jeszcze jedno złoto

Szymon Gagatek 2013-11-30 19:09

Drugiego dnia Zimowych Mistrzostw Hiszpanii w Castellon Konrad Czerniak wywalczył kolejny złoty medal, wraz z kolegami triumfując w rywalizacji sztafet na dystansie 4x50 m stylem zmiennym. Natomiast nie do końca udanie zakończył się jego start na 50 m stylem dowolnym. W tej konkurencji uplasował się tuż za podium.

Kobiecy kontratak

Szymon Gagatek 2013-11-30 13:15

Pięcioro pływaków wywalczyło kwalifikację na Mistrzostwa Europy w Herning podczas pierwszego bloku zawodów w Poznaniu. Wśród tych, którym udało się wypełnić wymagane kryterium, znalazły się trzy zawodniczki (Alicja Tchórz, Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk i Dominka Sztandera), a także dwóch zawodników (Paweł Korzeniowski i Radosław Kawęcki).

Czerniak Mistrzem Hiszpanii, rekord świata Belmonte!

Szymon Gagatek 2013-11-29 23:46

W Castellon rozpoczęły się dziś Zimowe Mistrzostwa Hiszpanii w pływaniu na krótkim basenie (25m). Już pierwszego dnia błysnął Konrad Czerniak, który wywalczył łącznie aż trzy medale! Doczekaliśmy się również nowego rekordu świata na dystansie 1500 m stylem dowolnym wśród kobiet. Jego autorką została Mireia Belmonte Garcia.

Zawody kwalifikacyjne do Mistrzostw Europy: Zapowiedź!

Daniel Biś 2013-11-28 22:30

Już w najbliższy weekend w Poznaniu odbędą się zawody dla wielu ważniejsze od Mistrzostw Polski - Zawody Kwalifikacyjne do Mistrzostw Europy w Herning.
Do stolicy Wielkopolski zjedzie się niemal cała krajowa czołówka. Zabraknie tylko zawodników trenujących za oceanem i Konrada Czerniaka. Jednak, nie wszystkich. Trenujący w Los Angeles Mateusz Sawrymowicz jest już w Polsce i z pewnością liczy na wypełnienie minimum.

Paweł Korzeniowski: Lubię wyzwania!

Daniel Biś 2013-11-25 22:47

Specjalnie dla news.omegatiming.pl największa gwiazda polskiego pływania. Zawodnik, którego nie trzeba nikomu przedstawiać. Paweł Korzeniowski bowiem od lat dostarcza nam wielu emocji!

news.omegatiming.pl: Ostatnie tygodnie były dla Ciebie wyczerpujące. Próbowałeś liczyć, ile razy startowałeś?

NCAA: Kolejne minima na zakończenie

Szymon Gagatek 2013-11-25 22:19

Bardzo intensywny weekend polscy pływacy w Stanach Zjednoczonych mają już za sobą. Zakończyły się ostatnie mitingi zaproszeniowe z udziałem naszych zawodników, którzy przez ostatnie dni spisywali się doskonale. Nie inaczej było w niedzielę, do czego przyczynił się głównie Marcin Cieślak, zapewniając sobie kolejne minimum A na Mistrzostwa NCAA w konkurencji sztafetowej.

NCAA: Wielki progres

Szymon Gagatek 2013-11-24 19:49

Jeżeli ktoś wciąż ma niedosyt dobrych wiadomości zza oceanu, szybko dostarczamy kolejne! Jak w dwa tygodnie poprawić swój najlepszy czas w sezonie na dystansie 200 jardów stylem klasycznym o pięć sekund? Weronika Paluszek doskonale zna odpowiedź na to pytanie. Polka również ostatniego dnia zawodów Hokie Fall Invitational pokazała, że znajduje się obecnie w świetnej dyspozycji.

NCAA: Skuteczny powrót, Werner już z minimum!

Szymon Gagatek 2013-11-24 18:17

Znakomita passa polskich pływaków w Stanach Zjednoczonych trwa w najlepsze. Drugiego dnia zawodów Ohio State Invitational znakomitym wynikiem na 100 jardów stylem motylkowym popisał się Marcin Cieślak. Zaimponował też Paweł Werner, który dopiero wrócił po kontuzji i już zdążył wywalczyć minimum B na Mistrzostwa NCAA!

NCAA: Rozpływając się w zachwytach

Szymon Gagatek 2013-11-23 19:09

Nie sposób przejść obojętnie wobec wyczynów naszych zawodników w tym sezonie ligi NCAA. Polscy pływacy, którzy stanowią o sile poszczególnych zespołów, już w połowie sezonu prezentują się znakomicie i prowadzą swoje drużyny do kolejnych zwycięstw. Świetny występ w barwach Virginia Tech na zawodach Hokie Fall Invitational kontynuowali wczoraj Weronika Paluszek i Jan Świtkowski.

NCAA: Powrót Wernera, Cieślak już z biletem do Austin!

Szymon Gagatek 2013-11-23 14:57

W piątek w lidze NCAA rozpoczęły się kolejne mitingi zaproszeniowe. Pierwszego dnia Ohio State Invitational minimum A na Mistrzostwa NCAA na dystansie 200 jardów stylem zmiennym uzyskał Marcin Cieślak. Do rywalizacji, po kontuzji i operacji, wrócił natomiast Paweł Werner.

Przełom dla skóry i włosów w walce z chlorem

Iwona Bohosiewicz 2013-11-23 13:38

Na polskim rynku pojawiła się marka, która pozwala połączyć miłość do wody i pływania z pielęgnacją włosów i skóry. TRISWIM to znakomity pomysł na prezent pod choinkę.
Każdy z nas zna choć przynajmniej jedną zapaloną pływaczkę lub pływaka, którzy zrezygnowali z treningów przez chlor. Słomkowe, zielonkawe włosy i wysuszona skóra to najlżejsze ze skutków działania związków tego pierwiastka, dodawanego do wody w basenie. Są jeszcze wysypki i zapalenia skóry.
Dziś ten problem to już przeszłość.

NCAA: Virginia Tech na fali

Szymon Gagatek 2013-11-22 23:54

W pływackiej lidze NCAA rozpoczął się okres trzydniowych mitingów zaproszeniowych (tzw. Invitationals), w których rywalizuje ze sobą większa liczba uniwersytetów. Już w czwartek w zmaganiach na terenie całych Stanów Zjednoczonych wzięło udział kilkoro Polaków. Najlepiej radzili sobie nasi reprezentanci startujący w barwach Virginia Tech.

Paweł Furtek: Stawka jest wyrównana, w Poznaniu nie będzie łatwo

Daniel Biś 2013-11-20 20:52

Na finiszu przygotowań do kwalifikacji, do Mistrzostw Europy w Herning, Paweł Furtek znalazł czas, żeby odpowiedzieć na nasze pytania. Mistrz Polski na 1500 metrów dowolnym wspomina o przygotowaniach do najbliższych zawodów i tegorocznej matury.

GP USA: Bujoczek najszybciej w sezonie

Szymon Gagatek 2013-11-20 19:13

W ubiegłym tygodniu wszyscy amerykańscy fani pływania żyli sprawą powrotu do pływania Michaela Phelpsa. To wydarzenie nieco przyćmiło rozpoczynający się cykl Grand Prix USA. W Minneapolis pojawiło się wielu najlepszych pływaków Stanów Zjednoczonych, nie zabrakło także wielkich gwiazd z zagranicy. Wśród startujących znalazł się również Filip Bujoczek, który uzyskiwał swoje najlepsze czasy w tym sezonie.

NCAA: Tydzień odpoczynku

Szymon Gagatek 2013-11-20 00:33

W ubiegłym tygodniu w pływackich rozgrywkach ligi NCAA działo się niewiele. Najlepsi zawodnicy startujący w Stanach Zjednoczonych skupili się na występie w Grand Prix USA w Minneapolis. Mimo to, polskich akcentów w akademickich mitingach nie zabrakło. Aleksander Danielewski i Karolina Wartalowicz godnie reprezentowali barwy swoich uczelni.

Lotte Friis przenosi się do Baltimore

Daniel Biś 2013-11-18 22:26

Lotte Friis dołączy do grupy Boba Bowmana. Czołowa duńska pływaczka zamierza w Baltimore, przygotowywać się do Igrzysk Olimpijskich w Rio.

Trenująca do tej pory w Nice zawodniczka dołączy do North Baltimore Aquatic. Dunka spędziła już w Baltimore dwa miesiące i jest zachwycona warunkami do treningu, które tam zobaczyła.

"Podczas dwu miesięcznego pobytu w USA przekonałam się, że to jest to, czego potrzebuję."- powiedziała

Od 2014 roku, Lotte stanie się częścią elitarnego zespołu, prowadzonego przez dobrze wszystkim znanego Bowmana.

GPP Łódź- podsumowanie

Daniel Biś 2013-11-17 19:38

W Łodzi rozegrano ostatnie zawody przed kwalifikacjami do Mistrzostw Europy w Herning. Zawodnicy są w różnych fazach przygotowań, część z nich już w Łodzi prezentowało dobrą dyspozycję.

ZIMOWE OTWARTE MISTRZOSTWA POLSKI W PŁYWANIU - EPILOG

Joanna Kwatera 2013-11-17 16:47

„I już po wszystkiemu”…jak mawiał znany krakowski kabareciarz Marcin Daniec. Zakończyły się właśnie Zimowe Otwarte Mistrzostwa Polski w pływaniu w kat. Masters w Krakowie. Mistrzostwa doskonałe, mistrzostwa rekordowe, mistrzostwa kosmiczne. Niesamowicie szybki basen krakowskiej AWF, pozwalający uzyskiwać genialne wyniki, rekordowa frekwencja prawie 650 uczestników oraz znakomita atmosfera na trybunach – wszystko grało jak w zegarku…