Aktualności

Muffat oczarowała księcia

Szymon Gagatek 2013-06-10 00:53

Camille Muffat i Ruta Meilutyte były największymi gwiazdami drugiego dnia pierwszych zawodów z cyklu Mare Nostrum, które odbyły się w weekend w Monte Carlo. Francuzka wygrała rywalizację na dystansie 400 m stylem dowolnym uzyskując najlepszy wynik w tym sezonie na świecie. Z kolei młodziutka Litwinka była bliska poprawienia kolejnego rekordu Starego Kontynentu.

Fantastyczna Meilutyte z rekordem Europy!

Szymon Gagatek 2013-06-09 01:09

Niesamowicie rozpoczęły się zmagania w tegorocznym cyklu zawodów Mare Nostrum. Podczas pierwszego dnia rywalizacji w Monte Carlo rekord Europy na dystansie 100 m stylem klasycznym pobiła Litwinka Ruta Meilutyte!

Z BASENU DO AKWENU...

Joanna Kwatera 2013-06-07 22:08

Mistrzostwa Świata w pływaniu już niedługo, dokładnie 42 dni dzielą nas od pierwszego skoku do wody na barcelońskiej pływalni Palau Sant Jordi. Już teraz wymienić można kilka słynnych nazwisk, których starty wzbudzać będą wielkie emocje i wzruszenia. A wśród nich m. in. Sun Yang, Chad Le Clos, Daniel Gyurta, Yannick Agnel, Florent Manaudou czy Mireia Belmonte, z pewnością zobaczymy tam też Ryan’a Lochte, Missy Franklin czy Katie Ledecky.  Na liście startowej znaleźć można też Evę Risztov – węgierską długodystansową pływaczkę, która zamieniła cztery ściany basenu na wody otwarte…

PŁYWACKI RENTGEN - KATARZYNA KASPEREK

Jarek Blazek 2013-06-06 16:12

W dniu dzisiejszym gościem naszego wywiadu jest pływaczka, która specjalizuje się obecnie w długich dystansach. W pewnym momencie jej kariera sportowa wisiała wręcz na włosku - od września do stycznia nie było żadnej mowy o treningu w wodzie z powodu poważnej kontuzji, ale się udało. Od stycznia trenuje już w miarę normalnie i obserwujemy ją w coraz lepszej dyspozycji. Na pewno stać ją na wyniki na światowym poziomie. Przed Wami Katarzyna Kasperek

Ruszają zapisy na BCT GDYNIA MARATHON 2013 – najbardziej ekstremalne zawody pływackie w Polsce

Paulina Olczyk 2013-06-04 12:20

Trzecia edycja BCT Gdynia Marathon odbędzie się między 23 a 25 sierpnia. Najlepsi zawodnicy świata  zmierzą się na jeszcze dłuższej niż w ubiegłym roku, niemal 20 km trasie z Helu do Gdyni. Tegoroczne zawody to także szansa dla pływających na krótszych dystansach
na wodach otwartych – do wyścigu OPEN, który odbędzie się 25 sierpnia na trasie 2950 m, Bałtycki Terminal Kontenerowy zaprasza aż 150 zawodników.

PODSUMOWANIE XVIII OTWARTYCH MISTRZOSTW WARSZAWY W PŁYWANIU MASTERS

Joanna Kwatera 2013-06-04 02:11

W dniach 1-2.06.2013 odbyły się XVIII Otwarte Mistrzostwa Warszawy w pływaniu Masters. Organizatorem zawodów był jeden z największych polskich klubów Masters – Warsaw Masters Team. Areną zmagań pływaków z 34 klubów z Polski, Litwy i Ukrainy była pływalnia Ośrodka Sportu i Rekreacji Żoliborz. W tym roku zawody trwały dwa dni, a zawodnicy, których zjechało do Warszawy w sumie 152, mogli zmierzyć się w 26 konkurencjach pływackich. Na stracie mogliśmy obserwować m.in. byłych czołowych polskich pływaków: Joannę Gołębiowską, Łukasza Gąsiora i Macieja Lewandowskiego. 

Gdzie dwie się biją...

Szymon Gagatek 2013-06-03 22:21

Fantastycznie ułożył się dla nas ostatni dzień Grand Prix USA w Santa Clara. Minimum na Mistrzostwa Świata Mateusza Sawrymowicza sprawiło, że inne wydarzenia zeszły na dalszy plan. Trzeba jednak poświęcić kilka słów na opisanie wielkich emocji, które towarzyszyły zmaganiom w niedzielnej sesji finałowej. Najciekawiej było w stylu grzbietowym...

Sawrymowicz jedzie do Barcelony!

Szymon Gagatek 2013-06-03 16:37

Wielkich emocji dostarczyła najszybsza seria rywalizacji na dystansie 1500 m stylem dowolnym mężczyzn podczas Grand Prix USA w Santa Clara. Wystartował w niej Mateusz Sawrymowicz, dla którego zdecydowanie bardziej od miejsca liczył się czas. Dla Polaka była to bowiem okazaja na wywalczenie minimum na Mistrzostwa Świata w Barcelonie. Na szczęście wszystko zakończyło się szczęśliwie i nasz reprezentant w stolicy Katalonii wystąpi.

Mateusz Sawrymowicz z minimum kwalifikacyjnym na Mistrzostwa Świata w Barcelonie!

Iwona Bohosiewicz 2013-06-03 08:18

W niedzielę 03/06/2013 reprezentant Polski Mateusz Sawrymowicz pnie się do góry i zdobywa srebro podczas rozgrywanych w Santa Clara zawodów serii Arena Grand Prix USA 2013. Po emocjonującym finiszu do złotego medalu zabrakło zaledwie 0,46 sekundy. Dla Mateusza wyścig w Santa Clara był jedynie przystankiem przed Mistrzostwami Świata na którym musiał wypełnić kwalifikację czasową Polskiego Związku Pływackiego, która zapewni miejsce w Kadrze Narodowej. Minimum czasowe zostało wypełnione i teraz w spokoju może kontynuować przygotowania do Barcelony oraz kolejnych imprez w tym roku.

PODSUMOWANIE GRAND PRIX POLSKI W OLSZTYNIE

Joanna Kwatera 2013-06-02 22:25

Dwudniowe zmagania w ramach cyklu Grand Prix Polski odbyły się w sobotę i niedzielę na 50-metrowej pływalni w Olsztynie.  Mimo, że w Aquasferze nie pojawili się wszyscy najlepsi polscy pływacy, kibice byli świadkami kilku doskonałych rezultatów, które już dziś dawałyby minimum na Mistrzostwa Świata w Barcelonie.

Dublet Franklin i Lochte’ego

Szymon Gagatek 2013-06-02 19:41

Missy Franklin i Ryan Lochte zwyciężali dwukrotnie podczas sobotniej sesji finałowej Grand Prix USA w Santa Clara. Gwiazdą wieczoru był też Nathan Adrian, który rozprawił się z rekordzistą świata, Cesarem Cielo w pojedynku sprinterów. Nie zabrakło również polskich akcentów.

Sprinterskie show

Szymon Gagatek 2013-06-02 01:15

To było do przewidzenia. Jednym z najciekawszych wyścigów podczas Grand Prix USA w Santa Clara miała być rywalizacja na dystansie 50 m stylem dowolnym mężczyzn. I rzeczywiście, już za kilka godzin dojdzie do pojedynku gigantów. W sesji wieczornej wystąpią też Polacy.

Pierwszy skalp Adriana

Szymon Gagatek 2013-06-01 17:02

Nathan Adrian okazał się największą gwiazdą piątkowej sesji finałowej podczas Grand Prix USA w Santa Clara. Amerykanin w wielkim stylu wygrał rywalizację na dystansie 100 m stylem dowolnym. Dwunaste miejsce na 100 m stylem motylkowym zajął natomiast Marcin Tarczyński.

Lochte wraca na właściwe tory

Szymon Gagatek 2013-05-31 23:32

Za nami piątkowa sesja kwalifikacyjna Grand Prix USA w Santa Clara. Wystąpiła w niej dwójka Polaków: Marcin Tarczyński i Michał Domagała, a z bardzo dobrzej strony zaprezentował się Ryan Lochte. Zabrakło natomiast Mateusza Sawrymowicza, który nie wystartował w ostatniej serii rywalizacji na 400 m stylem dowolnym.

Kartka z kalendarza

Szymon Gagatek 2013-05-31 21:11

Dokładnie sześćdziesiąt lat temu, 31 maja 1953 roku, został zanotowany pierwszy w historii pływania rekord świata w stylu motylkowym. Historycznego wyczynu dokonał Gyorgi Tumpek. Dziś wracamy pamięcią do tamtego wydarzenia.

Jaeger z rekordem życiowym

Szymon Gagatek 2013-05-31 14:51

Pierwszego dnia Grand Prix USA w pływaniu, które odbywa się w Santa Clara, znakomicie na 800 m stylem dowolnym spisał się Connor Jaeger, który wygrał rywalizację z najlepszym czasem w karierze. Amerykanin jasno dał do zrozumienia, że będzie faworytem do miejsca w kadrze USA na dłuższych dystansach w stylu dowolnym podczas Mistrzostw Świata, które odbędą się w Barcelonie.

GRAND PRIX - PUCHAR POLSKI W OLSZTYNIE

Jarek Blazek 2013-05-30 21:30

331 zawodników z 55 klubów zostało zgłoszonych do kolejnej - ostatniej już - rundy Grand Prix Pucharu Polski, która zostanie rozegrana w najbliższy weekend w Olsztynie. To ostatnie zawody centralne dla seniorów przed zbliżającymi się wielkimi krokami Mistrzostwami Polski Seniorów i Młodzieżowców, które także zostaną rozegrane w Olsztynie w dniach 13-16 czerwca.

PŁYWACKI RENTGEN - OSKAR SAWCZUK

Jarek Blazek 2013-05-30 15:02

Witam Was po krótkiej przerwie. Mam nadzieję, że nie będzie ona się częściej pojawiała, choć nie była w pełni zależna ode mnie. Dzisiaj gościem RENTGENA jest zawodnik Trójki Łódź - Oskar Sawczuk. Grzbiecista z rocznika 1998, który w tym roku podczas Zimowych Mistrzostw Polski zdobył swój pierwszy złoty medal. Myslę jednak, że nie ostatni...Oby każdy z naszych młodych pływaków miał takie samo podejście do zycia co Oskar. Zapraszam do lektury.