Aktualności

Amerykanie ruszają do walki

Szymon Gagatek 2013-06-25 14:31

Już dziś w Indianapolis rozpoczną się jedne z najbardziej interesujących zawodów pływackich tego roku – amerykańskie kwalifikacji do kadry narodowej na Mistrzostwa Świata w Barcelonie. Na starcie zobaczymy największe gwiazdy światowego pływania, z Ryanem Lochte’m i Missy Franklin na czele.

Egipska sensacja

Szymon Gagatek 2013-06-24 22:19

Czwarty dzień zmagań pływaków na Igrzyskach Śródziemnomorskich, które odbywają się w tureckim Mersinie, przyniósł kilka ciekawych rozstrzygnięć. Największą sensacją było jednak zwycięstwo na dystansie 50 m stylem motylkowym zawodniczki z Egiptu, Faridy Osman.

Włosi rządzą na Igrzyskach Śródziemnomorskich

Szymon Gagatek 2013-06-22 23:40

Dwa dni temu rozpoczęły się w tureckim Mersinie siedemnaste Igrzyska Śródziemnomorskie. Najlepszą dyspozycję na początku zmagań w pływaniu prezentują Włosi, którzy po dwóch sesjach finałowych mają już na koncie dziewięć złotych medali. Z kolei Australijczycy zakończyli w Brisbane ostatnie zawody przed Mistrzostwami Świata w Barcelonie, do których pozostało już tylko dwadzieścia siedem dni!

Ostatnie szlify Rosjan i Australijczyków

Szymon Gagatek 2013-06-21 22:54

Wczoraj w Moskwie zakończyły się mistrzostwa kraju w pływaniu. Rosjanie nie uzyskiwali oszałamiających wyników, ale w czasie tych kilku dni świat obiegło kilka interesujących informacji. Z kolei Australijczycy rozpoczęli ostatnie zawody przed czempionatem globu w Barcelonie. Czołówka pływaków z Antypodów zjechała do Brisbane.

PŁYWACKI RENTGEN - AGNIESZKA OSTROWSKA

Jarek Blazek 2013-06-20 15:14

Dzisiejszym gościem będzie osoba, którą w Olsztynie (poczas Grand Prix oraz Głównych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców) mogliśmy zobaczyc po raz pierwszy od dłuższego czasu. Agnieszka w sierpniu 2012 roku postanowiła przenieść się za ocean, by dalej kontynuować edukacje i treningi w drużynie akademickiej Drury University w Springfield w stanie Missouri. Jak jej się tam powodzi, dlaczego postanowiła wyjechac i jak bardzo żałuje swojej decyzji dowiecie sie się po przeczytaniu wywiadu z popularną "OSTRĄ".

Nie łatwo wygrać z kontuzją

Szymon Gagatek 2013-06-19 23:02

Nasi pływacy, którzy na co dzień trenują w Stanach Zjednoczonych nie zaliczą niedawno zakończonych Mistrzostw Polski w Olsztynie do udanych. Faworytom nie udało się wypełnić minimum na Mistrzostwa Świata w Barcelonie. Na pierwszy rzut oka można by stwierdzić, że coś z treningiem za oceanem jest nie tak. Nie wszystko jest jednak takie oczywiste…

Terakawa i Koch najlepsi w Mare Nostrum

Szymon Gagatek 2013-06-18 20:09

Znakomity wynik Jeanette Ottesen-Gray z Danii na dystansie 50 m stylem motylkowym okazał się ozdobą ostatniego przystanku cyklu Mare Nostrum w 2013 roku. Tradycyjne zawody w Canet wyłoniły też ostatecznych triumfatorów serii. Zostali nimi Japonka, Aya Terakawa i Marco Koch z Niemiec.

Dłuższe zawieszenie Żukowskiej

Szymon Gagatek 2013-06-18 12:55

Światowa Federacja Pływacka obok oświadczenia o dyskwalifikacji Madsa Glaesnera wydała też inne komunikaty dotyczące zawieszenia zawodników, których wyniki testu kontroli antydopingowej dały wynik pozytywny. W jednym z nich możemy przeczytać o tym, że czas trwania kary dla Pauli Żukowskiej został wydłużony do jednego roku. 

Sawrymowicz z medalem Mistrzostw Świata!

Szymon Gagatek 2013-06-17 15:04

Panel dopingowy FINA podjął decyzję o odebraniu Madsowi Glaesnerowi dwóch medali wywalczonych podczas Mistrzostw Świata na 25-metrowym basenie, które w ubiegłym roku odbyły się w Stambule. W organizmie Duńczyka podczas czempionatu globu zostały wykryte zakazane środki. Glaesner straci zatem złoto za zwycięstwo na dystansie 1500 m stylem dowolnym. W rywalizacji w tej konkurencji czwarte miejsce zajął Mateusz Sawrymowicz. Światowa Federacja Pływacka dziś wydała oświadczenie, w którym poinformowała między innymi, że...

"REKORDOWE MISTRZOSTWA" - ZAKOŃCZONE!

Joanna Kwatera 2013-06-17 14:42

„Ta ostatnia niedziela” chciało by się zaśpiewać, a właściwie „ta ostatnia niedziela w Dębicy”… Zakończyły się wczoraj Letnie Otwarte Mistrzostwa Polski w Pływaniu Masters, które były jedną z trzech najważniejszych imprez pływackich dla zawodników Masters w tym roku. Podsumowując można powiedzieć, że były to „mistrzostwa rekordowe”, bo rekordów Polski na dębickiej pływalni padło aż 54!

Zakończenie z przytupem

Szymon Gagatek 2013-06-16 22:15

Wszystko jest już jasne. Tegoroczne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców przechodzą do historii. Za nami cztery dni walki o medale i minima, okraszone kilkoma rekordami naszego kraju i wieloma wspaniałymi rezultatami. Zawody wyłoniły kadrę na Mistrzostwa Świata w Barcelonie, która liczy piętnaście osób. Ostatniego dnia rywalizacji do ekipy dołączyły kolejne dwie osoby.

REKORDÓW MOC PODCZAS DRUGIEGO DNIA MP MASTERS W DĘBICY

Joanna Kwatera 2013-06-15 23:13

Zakończył się drugi dzień zmagań pływaków na Mistrzostwach Polski Masters w Dębicy. Dzień ten obfitował w kolejne rekordy Polski, a padło ich na dębickiej pływalni naprawdę dużo…

MPSIM OLSZTYN - DZIEŃ 3

Jarek Blazek 2013-06-15 22:35

Bardzo dobry dzień na olsztyńskiej Aquasferze. Ci którzy zawitali dzisiaj na basen przy ulicy Piłsudskiego w Olsztynie na pewno się nie rozczarowali - byliśmy dzisiaj świadkami wszystkiego - padały minima do Barcelony, Dubaju, Kazania i Poznania a na dodatek szybka Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk ustanowiła nowy rekord Polski seniorek  na 50 m stylem grzbietowym, choc z tym rekordem wcale nie było tak łatwo...

Sypnęło minimami!

Szymon Gagatek 2013-06-15 22:03

Na ten dzień wszyscy czekaliśmy. Dziś podczas sesji finałowej Mistrzostw Polski doczekaliśmy się rekordu Polski seniorów i wielu minimów na czempionat globu w Barcelonie. Na dzień przed zakończeniem kwalifikacji na międzynarodowe imprezy w składzie na Mistrzostwa Świata jest już trzynastu naszych reprezentantów!

PIERWSZE EMOCJE MISTRZOSTW POLSKI MASTERS ZA NAMI...

Joanna Kwatera 2013-06-14 23:54

Od Mazurka Dąbrowskiego rozpoczął się pierwszy dzień rywalizacji w Letnich Otwartych Mistrzostwach Polski Masters w Dębicy. Pierwszy blok zawodów wystartował dokładnie o godz. 15.30. Już pierwsze wyścigi przyniosły kilka doskonałych rezultatów.

50. Trofeo Sette Colli: Kromowidjojo pokazała moc

Szymon Gagatek 2013-06-14 23:08

Drugi dzień jubiluszowego mitingu Siedmiu Wzgórz przyniósł kolejne niezłe rezultaty na światowym poziomie. Dziś w Rzymie brylowali Węgrzy, ale bardzo dobrą dyspozycję zaprezentowali też reprezentant gospodarzy, Fabio Scozzoli i Ranomi Kromowidjojo z Holandii.

Już ośmiu w Barcelonie

Szymon Gagatek 2013-06-14 21:51

Mistrzostwa Polski w pływaniu szybko dotarły do półmetka. Do końca rywalizacji pozostały nam jeszcze dwa dni, szans na powiększenie kadry na Mistrzostwa Świata w Barcelonie jest jeszcze sporo. W tym momencie bilet do stolicy Katalonii ma zapewnionych ośmiu pływaków. Znacznie powiększyły się też inne reprezentacje na tegoroczne międzynarodowe imprezy.

Znów było szybko!

Szymon Gagatek 2013-06-14 20:30

Za nami drugi dzień Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w Olsztynie. W sesji finałowej znów padło kilka bardzo wartościowych rezultatów, a kadra naszego kraju na Mistrzostwa Świata powiększyła się o dwie osoby. Po raz kolejny formą zaimponował Paweł Korzeniowski, zwyciężając na dystansie 200 m stylem dowolnym.