Aktualności

MŚ: Litewska rekontra

Szymon Gagatek 2013-08-04 00:48

To był popisowy dzień w wykonaniu żabkarek. Na dystansie 50 m stylem klasycznym kobiet podczas sobotnich zmagań na Mistrzostwach Świata w Barcelonie rekord świata był ustanawiany aż dwukrotnie! Najpierw niespodziankę w kwalifikacjach sprawiła Yulia Efimova. Zagrała va banque, ale Ruta Meilutyte nie spasowała i w półfinale postanowiła skontrować swoją rywalkę. Czy jutro też czekają nas tak wspaniałe wyniki?

MŚ: Sto procent normy!

Szymon Gagatek 2013-08-03 23:42

Wierzyli w to chyba tylko najwięksi optymiści, ale stało się! W Barcelonie polscy pływacy wystąpili w trzech finałach, w których wywalczyli trzy medale! Dziś kolejny krążek do biało-czerwonej kolekcji dołożył Konrad Czerniak, który stanął na najniższym stopniu podium na dystansie 100 m stylem motylkowym.

MŚ: Rekord to nie wszystko

Szymon Gagatek 2013-08-03 00:13

To był chyba najbardziej emocjonujący pojedynek finałowy szóstego dnia Mistrzostw Świata w Barcelonie. Walka o złoto na dystansie 200 m stylem klasycznym pań rozegrała się tylko pomiędzy dwiema zawodniczkami, ale za to jakimi! Yulia Efimova i Rikke Moeller Pedersen stworzyły dziś w Palau Sant Jordi prawdziwe widowisko.

MŚ: Czerniak dał nadzieję

Szymon Gagatek 2013-08-02 23:58

Konrad Czerniak z trzecim czasem awansował do jutrzejszego finału rywalizacji na dystansie 100 m stylem motylkowym. Niestety, sztuka ta nie udała się Pawłowi Korzeniowskiemu, który zajął dziewiąte miejsce. Niespodziewanie najlepszy w półfinałach okazał się debiutujący w tej konkurencji na międzynarodowej imprezie... Ryan Lochte.

MŚ: Srebrny rekord

Szymon Gagatek 2013-08-02 23:22

Z Mistrzostw Świata w Barcelonie wrócimy co najmniej z dwoma medalami! Już dziś przebiliśmy dorobek polskiej reprezentacji z Rzymu i Szanghaju. Wszystko za sprawą Radosława Kawęckiego, który zajął drugie miejsce w finale 200 m stylem grzbietowym. Srebro okrasił rekordem Europy! Lepszy od Polaka okazał się tylko obrońca tytułu, Ryan Lochte.

Igrzyska Niesłyszących: Piąte miejsce Pióro na zakończenie

Szymon Gagatek 2013-08-02 23:06

Artur Pióro był jedynym naszym reprezentantem, który wystąpił w ostatniej sesji finałowej zmagań na Igrzyskach Osób Niesłyszących. Polak na dystansie 100 m stylem dowolnym zajął piąte miejsce. Z zawodów, które odbywają się w Sofii pływacka kadra wróci zatem z dwoma medalami.

MŚ: Zrobili swoje

Szymon Gagatek 2013-08-02 12:31

Konrad Czerniak i Paweł Korzeniowski bez najmniejszych problemów awansowali do półfinałów na dystansie 100 m stylem motylkowym. Podczas szóstej sesji kwalifikacyjnej Mistrzostw Świata w Barcelonie wystąpiła też szóstka innych Polaków, ale nie wiodło im się już tak dobrze. Na czternastym miejscu zakończyła rywalizację polska sztafeta 4x200 m stylem dowolnym mężczyzn.

MŚ: Król James II

Szymon Gagatek 2013-08-02 00:40

Tej konkurencji zazwyczaj towarzyszy ogromne napięcie i mnóstwo emocji. Nie bez powodu nazywana jest "królewską". Dziś w finale rywalizacji mężczyzn na dystansie 100 m stylem dowolnym tytuł Mistrza Świata obronił James Magnussen. Australijczyk wyprzedził dwóch Amerykanów, ale lepszym z nich wcale nie okazał się Mistrz Olimpijski, Nathan Adrian...

MŚ: Chińskie sukcesy

Szymon Gagatek 2013-08-01 23:57

Trzy medale trafiły piątego dnia Mistrzostw Świata w pływaniu na konto reprezentacji Chin. Zawodnikom z Państwa Środka pozwoliło to na powrót na drugą pozycję w klasyfikacji medalowej. Co ciekawe, wszystkie miejsca na podium wywalczyły dziś dla swojego kraju kobiety. Na dystansie 200 m stylem motylkowym zwyciężyła Liu Zige, a w finale 50 m stylem grzbietowym Chinki całkowicie zdominowały rywalizację, zdobywając dwa pierwsze miejsca.

MŚ: Duński dynamit

Szymon Gagatek 2013-08-01 22:50

Dziś mija dokładnie 365 dzień od zdobycia przez Rebeccę Soni olimpijskiego złota na dystansie 200 m stylem klasycznym. Amerykanka w finale, który odbył się drugiego sierpnia, ustanowiła rekord świata i została pierwszą kobietą, która złamała granicę dwóch minut i dwudziestu sekund. W czwartkowy wieczór z trybun Palau Sant Jordi oglądała jednak prawdziwą eksplozję duńskiego dynamitu. Rikke Moeller Pedersen odebrała jej najlepszy wynik w historii we wspaniałym stylu i to już w półfinałach!

MŚ: Imponujący finisz Kawęckiego

Szymon Gagatek 2013-08-01 21:15

Dziś doczekaliśmy się drugiego polskiego reprezentanta, który wywalczył awans do finału rywalizacji na Mistrzostwach Świata w Barcelonie. Radosław Kawęcki zajął trzecie miejsce w półfinałach 200 m stylem grzbietowym i jutro będzie się liczył w walce o miejsca na podium. W wieczornym wyścigu po raz kolejny zaimponował szybkością na ostatnich pięćdziesięciu metrach.

Igrzyska Niesłyszących: Piąte miejsca Powroźnika i sztafety

Szymon Gagatek 2013-08-01 20:35

Konrad Powroźnik był piąty na dystansie 400 m stylem zmiennym podczas piątego dnia zmagań pływaków na Igrzyskach Niesłyszących, które odbywają się w Sofii. Na tym samym miejscu rywalizację zakończyła również polska sztafeta 4x200 m stylem dowolnym mężczyzn. Były to jedyne polskie akcenty podczas przedostatniej sesji finałowej zawodów w stolicy Bułgarii.

MŚ: Zgodnie z oczekiwaniami

Szymon Gagatek 2013-08-01 12:35

Mistrzostwa Świata w Barcelonie już za półmetkiem. Podczas piątej sesji kwalifikacyjnej obyło się bez większych niespodzianek. Dla nas najważniejsza jest informacja, że Radosław Kawęcki zakwalifikował się do półfinałów rywalizacji grzbiecistów na dystansie 200 metrów. Do najlepszej szesnastki nie udało się niestety wejść Polakom w stylu klasycznym.

MŚ: Ścigana i niedościgniony

Szymon Gagatek 2013-07-31 23:28

Dziś w Barcelonie rozdano kolejne komplety medali również w stylu dowolnym. Złoto na dystansie 200 metrów wywalczyła sobie Missy Franklin, choć do samego końca próbowała doścignąć ją Federica Pellegrini. Natomiast na 800 metrów w rywalizacji mężczyzn kolejne złoto do kolekcji dołożył Sun Yang. Chińczykowi do skompletowania potrójnej korony brakuje już tylko zwycięstwa na najdłuższym 1500 metrów.

MŚ: Podium po czterech latach!

Szymon Gagatek 2013-07-31 22:22

Pierwszy medal dla polskiej ekipy na Mistrzostwach Świata w Barcelonie stał się faktem! Paweł Korzeniowski znów sprawił nam olbrzymi prezent. Po czterech latach wrócił na podium czempionatu globu na dystansie 200 m stylem motylkowym. Polak zajął dziś drugie miejsce w wyścigu finałowym, przegrywając tylko z Mistrzem Olimpijskim, Chadem le Clos.

MŚ: Poszukiwacze złota

Szymon Gagatek 2013-07-31 21:50

W RPA wydobycie złota maleje z roku na rok. Surowiec, który przez lata wzmacniał gospodarkę afrykańskiego kraju, nie jest już tak łatwo dostępny. Do roboty postanowili się dziś zabrać pływacy. Najpierw Chad le Clos powtórzył wyczyn z Igrzysk Olimpijskich w Londynie i wygrał wyścig finałowy na dystansie 200 m stylem motylkowym, a później Cameron van der Burgh, po fantastycznym finiszu, zajął pierwsze miejsce w sprinterskiej rywalizacji w stylu klasycznym. Po raz trzeci na tych zawodach poprawił też najlepszy rezultat w tej konkurencji w stroju tekstylnym!

Igrzyska Niesłyszących: Pióro ponownie najlepszy!

Szymon Gagatek 2013-07-31 17:55

Artur Pióro wywalczył drugi złoty medal Igrzysk Osób Niepełnosprawnych, które odbywają się w Sofii! Polak, po zwycięstwie na dystansie 1500 metrów, dziś triumfował w wyścigu finałowym 400 m stylem dowolnym! Nasz reprezentant poprawił też rekord zawodów! Blisko medalu był w środę również Konrad Powroźnik.

MŚ: To będzie polski wieczór!

Szymon Gagatek 2013-07-31 12:10

To będzie bardzo ciekawa sesja finałowa dla polskich fanów pływania! Dwójka naszych reprezentantów awansowała dziś do sesji finałowej Mistrzostw Świata w pływaniu. Znakomicie spisał się Konrad Czerniak, który zajął drugie miejsce na dystansie 100 m stylem dowolnym. Dziewiąty czas na 50 m stylem grzbietowym zanotowała natomiast Aleksandra Urbańczyk i również popłynie w półfinałach.