Aktualności

Przyjemny poranek w Berlinie

Szymon Gagatek 2013-08-10 11:25

Od zakończenia najważniejszej imprezy sezonu letniego minął już niemal tydzień. Trudno więc oczekiwać od pływaków startujących na Pucharze Świata w Berlinie wyników lepszych od tych, które uzyskiwali podczas pierwszego przystanku cyklu, w Eindhoven. Polacy wciąż jednak radzą sobie bardzo dobrze.

Zwycięstwo Kawęckiego w Eindhoven

Szymon Gagatek 2013-08-08 23:44

Znakomity występ Radosława Kawęckiego na dystansie 200 m stylem grzbietowym był ozdobą polskich występów drugiego dnia rywalizacji w Pucharze Świata na krótkim basenie (25 m), który odbywał się w Eindhoven. Czwarty rekord świata na tych zawodach pobiła natomiast Katinka Hosszu! Węgierka jeszcze bardziej wyśrubowała swoje osiągnięcie na 100 m stylem zmiennym. W tym samym wyścigu najlepszy wynik w historii naszego kraju uzyskała Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk!

Hosszu kontynuuje dominację

Szymon Gagatek 2013-08-08 12:16

Za nami druga sesja kwalifikacyjna pierwszych zawodów Pucharu Świata 2013, które odbywają się w Eindhoven na krótkim basenie (25m). Szaleństwo związne z rekordami świata trwa w najlepsze. Rano najlepszy wynik w historii na dystansie 100 m stylem zmiennym uzyskała Katinka Hosszu. W finale tej konkurencji zobaczymy Aleksandrę Urbańczyk-Olejarczyk.

Rekord Polski i trzy rekordy świata w finałach!

Szymon Gagatek 2013-08-07 23:54

W Eindhoven zakończył się pierwszy dzień zmagań w Pucharze Świata w pływaniu na krótkim basenie (25 m). W sesji finałowej kibice byli świadkami kolejnych rewelacyjnych wyników i aż trzech rekordów świata! Najlepiej z naszych reprezentantów spisała się Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk, która stanęła na drugim stopniu podium rywalizacji na dystansie 50 m stylem grzbietowym, a wynik jaki osiągnęła jest najlepszym w historii polskiego pływania w tej konkurencji.

BCT Gdynia Marathon 2013 - Szansa dla każdego pływaka

Paulina Olczyk 2013-08-07 15:17

 

 

 

W tegorocznej edycji BCT Gdynia Marathon, ekstremalnych zawodów pływackich rozgrywanych na wodach Zatoki Puckiej, może wziąć udział każdy, kto czuje się na siłach by pokonać niemal 3 kilometrową trasę. Wciąż trwają zapisy do wyścigu OPEN oraz sztafet.

Rekord świata już w kwalifikacjach!

Szymon Gagatek 2013-08-07 13:15

Dopiero co zakończyły się zmagania podczas Mistrzostw Świata w Barcelonie, a wielu najlepszych pływaków globu już przeniosło się do Eindhoven, gdzie dziś zainaugurowany został tegoroczny Puchar Świata na krótkim basenie (25m). Już w pierwszej sesji kwalifikacyjnej padł rekord świata, a jego autorką była Katinka Hosszu. Bardzo dobrze zaprezentowali się również Polacy!

MŚ: Znamy ten ból

Szymon Gagatek 2013-08-06 00:52

Świetny występ, bardzo dobry wynik, ręce uniesione w górę w geście triumfu i... czas reakcji na jednej ze zmian równy -0.04 s. Skąd my to znamy? W porannych kwalifikacjach sztafet mężczyzn 4x100 m stylem zmiennym taka sytuacja spotkała Polaków, w finale wpadkę zaliczyli wielcy Amerykanie. Falstart Kevina Cordesa odebrał zawodnikom z USA pewne złoto w tej konkurencji.

MŚ: Zakończenie po amerykańsku

Szymon Gagatek 2013-08-06 00:21

Tym razem Mistrzostwa Świata w Barcelonie zamykał wyścig kobiet na dystansie 4x100 m stylem zmiennym. Dzięki temu dla Amerykanów zawody w stolicy Katalonii zakończyły się prawdziwym happy endem. Ich reprezentantki nie dały swoim rywalkom żadnych szans i zapewniły trzynasty złoty medal czempionatu globu dla Stanów Zjednoczonych!

MŚ: Katinka w podwójnej koronie

Szymon Gagatek 2013-08-05 23:53

Po Igrzyskach Olimpijskich w Londynie wydawało się, że koronę królowej stylu zmiennego może na długie lata założyć siedemnastoletnia Ye Shiwen. Chinka zdominowała rywalizację w stolicy Wielkiej Brytanii i swój marsz po złote medale miała kontynuować w Barcelonie. Nic takiego nie miało jednak miejsca, a prawdziwą gwiazdą wśród zmiennistek okazała się Katinka Hosszu. Węgierka w niedziele zwyciężyła w rywalizacji na dystansie 400 m stylem zmiennym.

MŚ: Sun sunął po złoto

Szymon Gagatek 2013-08-05 22:52

Podczas tegorocznych Mistrzostw Świata rywalizacja na długich dystansach przebiegała pod dyktando dwójki zawodników: Katie Ledecky i Sun Yanga. Amerykanka już w sobotę zapewniła sobie komplet trzech indywidualnych złotych medali (400, 800 i 1500 m stylem dowolnym). Dzień później hat-tricka skompletował Chińczyk, który po raz kolejny zaprezentował wszystkim swoją moc na finiszu.

MŚ: Regularność mistrzyni

Szymon Gagatek 2013-08-05 17:14

Najlepszy czas w historii pływania w strojach tekstylnych na dystansie 50 m stylem dowolnym (24.05 s) należy od ubiegłego roku do Ranomi Kromowidjojo. Holenderka uzyskała go 4 sierpnia 2012 roku, płynąc po złoto Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Dokładnie po roku znów była najlepsza w tej konkurencji, a pierwsze miejsce dał jej... dokładnie taki sam rezultat!

MŚ: Upragnione złoto

Szymon Gagatek 2013-08-05 16:47

Japończycy czekali na tę chwilę od 28 lipca 2009 roku. Właśnie wtedy na najwyższym stopniu podium Mistrzostw Świata w Rzymie, w rywalizacji na dystansie 100 m stylem grzbietowym, stanął niespodziewanie Junya Koga. Później ani w Szanghaju, ani na Igrzyskach w Londynie, reprezentantom Kraju Kwitnącej Wiśni nie udało się wywalczyć złotego medalu. Nie wiodło im się również na czempionacie globu w Barcelonie. Po siedmiu dniach mieli na koncie tylko cztery krążki (dwa srebrne i dwa brązowe). Nadeszła jednak konkurencja w której pierwsze miejsce mieli mieć pewne...

MŚ: Chwila słabości

Szymon Gagatek 2013-08-05 02:16

Na finał rywalizacji kobiet na dystansie 50 m stylem klasycznym wszyscy czekali dziś wyjątkowo. Zapowiadało się, że to właśnie w nim najbardziej prawdopodobny jest siódmy rekord świata na zawodach w Barcelonie. Nic z tych rzeczy. Powtórzyła się sytuacja z wcześniejszych konkurencji w wykonaniu żabkarek, w których rekord świata padał w półfinale, a w wyścigu medalowym zawodniczki płynęły już wolniej. Dodatkowo doczekaliśmy się niespodziewanego rozstrzygnięcia.

MŚ: Historyczna Marsylianka

Szymon Gagatek 2013-08-05 01:12

Za nami ostatnia sesja finałowa Mistrzostw Świata w pływaniu. W niedzielne popołudnie otrzymaliśmy sporą dawkę emocji i mnóstwo niespodzianek. Zakończenie Mistrzostw Świata musi być efektowne także na naszym portalu. Każdy z ośmiu finałów przeanalizujemy zatem osobno. Zaczynamy od finału 50 m stylem grzbietowym mężczyzn. Po raz pierwszy Mistrzem Świata w tej konkurencji został dziś Francuz.

MŚ: Dyskwalifikacja na zakończenie

Szymon Gagatek 2013-08-04 14:16

Polska sztafeta 4x100 m stylem zmiennym mężczyzn była bardzo bliska awansu do finału rywalizacji w Mistrzostwach Świata. Ostatni występ naszych reprezentantów w Barcelonie zakończył się jednak pechowo. Minimalny falstart na zmianie w stylu motylkowym popełnił Paweł Korzeniowski, a to poskutkowało dyskwalifikacją. Nie udało się zatem powtórzyć wyczynu sprzed dwóch lat, kiedy to nasza ekipa dostała się do najlepszej ósemki sztafet na świecie.

I MISTRZOSTWA POLSKI W PŁYWANIU DŁUGODYSTANSOWYM NA WODACH OTWARTYCH W KRYSPINOWIE

Joanna Kwatera 2013-08-04 01:47

Oj działo się dziś nad zalewem w Kryspinowie koło Krakowa… Piękna, słoneczna pogoda i temperatura powietrza sięgająca ok. 34 stopni to warunki wręcz idealne do rozgrywania imprez w otwartych akwenach. Pierwsze Mistrzostwa Polski w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych właśnie tak komfortowe warunki zapewniły dziś pływakom. Liczba uczestników nie była zbyt wielka, bo na starcie stanęło 47 zawodników – 30 mężczyzn i 17 kobiet, z 27 klubów z całego kraju, ale za to listy startowe obfitowały w znamienitych zawodników. 

MŚ: Amerykańska szkoła wygrywania

Szymon Gagatek 2013-08-04 01:33

Katie Ledecky - ma zaledwie szesnaście lat i już została absolutną gwiazdą światowego pływania. Złoty medal zdobywała w Barcelonie w każdej konkurencji, w której wzięła udział. Na dodatek była w stanie poprawić aż dwa rekordy globu. Jednak w liczbie tytułów wywalczonych na Mistrzostwach Świata w stolicy Katalonii musi ustąpić pola Missy Franklin. Jej rodaczka zajęła już pięć pierwszych miejsc, a jutro popłynie po szóste złoto.

MŚ: Cesarskie łzy

Szymon Gagatek 2013-08-04 01:18

"Widziałem łzy w oczach cesarza, a to jest dla mnie najdroższy skarb! Łzy cesarskie mają cudowną moc!" - to cytat z baśni Hansa Christiana Andersena pt. "Słowik", który automatycznie nasuwa się na myśl w momencie, kiedy po najwyższe laury sięga pływacki cesarz - Cesar Cielo Filho. Brazylijczyk dziś obronił tytuł na sprinterskim dystansie 50 m stylem dowolnym mężczyzn.