Aktualności

Międzynarodowe Zawody Pływackie Dzieci i Młodzieży oraz Masters o Puchar Sheraton Poznan Hotel

Iwona Bohosiewicz 2013-01-23 00:57

Tylko kilka dni pozostało do rozpoczęcia zawodów o puchar hotelu Sheraton Poznan.

Europejski start sezonu w Luksemburgu

Szymon Gagatek 2013-01-22 21:07

Katinka Hosszu i Ruta Meilutyte były największymi gwiazdami mitingu Euro-Meet, który odbył się w czasie weekendu w Luksemburgu. Obie nie zawiodły i odniosły wiele zwycięstw. Wśród mężczyzn brylował Niemiec, Yannick Lebherz.

Franklin i Lochte znów wygrywają

Szymon Gagatek 2013-01-21 22:08

Missy Franklin i Ryan Lochte odnieśli zwycięstwa podczas ostatniego dnia zawodów Austin Grand Prix. Multimedaliści olimpijscy triumfowali kolejno na 100 m stylem grzbietowym i 200 m stylem zmiennym. Ale to nie wszystko co działo się na światowych pływalniach…

Kolejne dobre występy Polaków w USA

Szymon Gagatek 2013-01-20 22:20

Polacy nadal spisują się bardzo dobrze w różnych uczelnianych mitingach, które odbywają się w ten weekend w Stanach Zjednoczonych. Męski zespół Uniwersytetu Florydy, w którym pływają Marcin Cieślak i Paweł Werner, zajął trzecią pozycję w Southern Methodist University Classic.

Dzieje się na świecie!

Szymon Gagatek 2013-01-19 23:18

Sezon 2013 rozkręca się na dobre. Na całym świecie rozgrywane są zawody pływackie na 50-metrowych (i nie tylko) basenach. Wśród startujących nie brakuje również Polaków. Marcin Cieślak i Paweł Werner rozpoczęli zmagania w Southern Methodist University Classic.

Pływacki przegląd wydarzeń

Szymon Gagatek 2013-01-18 18:27

Pływacka karuzela w kolejnym sezonie rozkręca się coraz szybciej. Kolejni zawodnicy rozpoczynają starty na długim, 50-metrowym basenie, a działacze szukają możliwości, aby w następnych latach ugościć najlepszych z nich na swoich obiektach sportowych…

Jason Lezak kończy z pływaniem!

Szymon Gagatek 2013-01-17 18:34

Czterokrotny Mistrz Olimpijski w pływaniu, Jason Lezak, postanowił zakończyć karierę. Amerykanin przez wiele lat przyczyniał się do sukcesów sztafet swojego kraju, a do historii przeszedł głównie za sprawą niesamowitego wyścigu na dystansie 4x100 m stylem dowolnym podczas Igrzysk w Pekinie.

PŁYWACKI RENTGEN - FILIP ZABOROWSKI

Jarek Blazek 2013-01-16 20:34

W drugim naszym wywiadzie z serii PŁYWACKI RENTGEN "prześwietliliśmy kolejnego obiecujacego zawodnika. Tym razem jest to uczeń szczecińskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego, który w swojej karierze został Mistrzem Polski Seniorów na krótkiej i długiej pływalni, reprezentował też Polskę na Pucharach Świata i niedawnych Mistrzostwach Świata na krótkiej pływalni w Stambule, które odbyły sie w grudniu. Filip opowiedział nam o...przeczytajcie sami, o czym...

 

Domagała szaleje za oceanem!

Szymon Gagatek 2013-01-14 19:36

W Picastaway, w stanie New Jersey, odbył się w ostatnich dniach pływacki miting CeraVe Invitational. Znakomicie spisał się w nim Michał Domagała. Polak wystartował w dziesięciu konkurencjach, wygrywając aż sześć z nich! Zawodnicy mierzyli się ze sobą na 50-metrowym basenie.

Sawrymowicz wraca do USA

Jarek Blazek 2013-01-13 12:38

Jak informuje Mateusz Sawrymowicz na swojej stronie internetowej, w miesiącu lutym wraca do trenera Salo i będzie ponownie trenował w słonecznej Kaliforni. Sawrymowicz uważa, iż tam będzie miał optymalne warunki do przygotowania sie do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku i imprez "po drodze", a pierwszą z nich mają być Mistrzostwa Świata w Barcelonie, które odbędą się na przełomie lipca i sierpnia bieżącego roku. Sawrymowicz pod okiem amerykańskiego szkoleniowca przygotowywał się już do IO w Londynie.

 

Efektowny początek sezonu w wykonaniu Agnela

Szymon Gagatek 2013-01-12 22:11

Yannick Agnel triumfował, ze sporą przewagą nad swoimi rywalami, na dystansie 200 m stylem dowolnym podczas mitingu z cyklu La Golden Lanes, który odbywa się w Sarcelles. Dla Francuza był to pierwszy start na basenie 50-metrowym w roku 2013. Swoje wyścigi wygrywali również Camille Muffat i Jeremy Stravius.

Muffat i Agnel wracają do gry

Szymon Gagatek 2013-01-11 23:46

Mistrzowie Olimpijscy z Londynu, Camille Muffat i Yannick Agnel, już w ten weekend rozpoczną sezon na basenie 50-metrowym. Swoje pierwsze starty zaplanowali w miejscowości Sarcelles, gdzie dziś rozpoczął się cykl mitingów La Golden Lanes. Zarówno Muffat, jak i Agnel, wezmą udział tylko w jednej konkurencji. W sobotę wystartują na 200 m stylem dowolnym.

PŁYWACKI RENTGEN - AGATA MAGNER

Jarek Blazek 2013-01-09 21:19

Rozpoczynamy serię wywiadów, którą nazwaliśmy "PŁYWACKI RENTGEN". Chcemy, abyście mogli, co środę, bacznie się przyjrzeć pływackim talentom naszego kraju, ale nie tylko. Na pierwszy ogień wzięliśmy utalentowana Agatę Magner, uczennicę krakowskiej SMS, która była najmłodszą zawodniczką w polskiej ekipie na Mistrzostwach Świata na krótkiej pływalni w Istambule. Serdecznie zapraszamy do lektury

 

Hoff wybrała studia

Szymon Gagatek 2013-01-08 19:12

Katie Hoff, siedmiokrotna złota medalistka Mistrzostw Świata w pływaniu na długim basenie, zawiesiła karierę. Amerykanka na Facebooku poinformowała o tym, że przenosi się do Miami, aby studiować tam na miejscowym uniwersytecie.

Zainspirowaliśmy Amerykanów?

Szymon Gagatek 2013-01-07 18:46

<p>Pamiętacie ubiegłoroczne próby rozegrania piłkarskiego spotkanie&nbsp; Polski z Anglią na Stadionie Narodowym w Warszawie? Późny wtorkowy wieczór, na murawie mnóstwo wody, otwarty dach i "ściana" deszczu. Jedynymi, którzy dali wtedy rozrywkę znudzonym kibicom siedzącym na trybunach, byli Ci, którzy postanowili pobawić się w berka ze stewardami i pluskający w kałużach w samym centrum piłkarskiej murawy. Wszyscy byli wtedy zgodni w ocenie sytuacji i nasz stołeczny stadion okrzyknęli Basenem Narodowym.

Thorpe wciąż wierzy w drugie życie?

Szymon Gagatek 2013-01-06 15:46

Ian Thorpe, legenda australijskiego pływania, wciąż chce wrócić na międzynarodowy poziom rywalizacji. Po burzliwym roku 2012 - nieudanych kwalifikacjach olimpijskich, wydaniu autobiografii, czy też przyznaniu się do myśli samobójczych - teraz będzie próbował załapać się do kadry Australii na Mistrzostwa Świata, które odbędą się w Barcelonie na przełomie lipca i sierpnia.

Pełna lista laureatów nagród FINA za rok 2012

Szymon Gagatek 2013-01-05 11:58

Wczoraj poznaliście pływaków roku 2012 według FINA. Światowa Federacja Pływacka nie zapomniała oczywiście o pozostałych wodnych dyscyplinach. Nagrody rozdano również w pływaniu długodystansowym i synchronicznym, skokach do wody, a także w piłce wodnej.

Najlepsi pływacy 2012 roku według FINA wybrani!

Szymon Gagatek 2013-01-04 17:49

Trzeci raz z rzędu Światowa Federacja Pływacka (FINA) postanowiła nagrodzić najlepszych sportowców roku w pięciu wodnych dyscyplinach. Wyboru dokonali przedstawiciele 202 krajowych związków, dziennikarze, a także eksperci. Ubiegły rok stał pod znakiem Igrzysk Olimpijskich, stąd też nie może dziwić, że nagrodzeni musieli z Londynu wracac z medalami ze złotego kruszcu.