Aktualności

Igrzyska Niesłyszących: Kolejne udane kwalifikacje Pióro i Powroźnika

Szymon Gagatek 2013-07-29 10:21

To były kolejne udane kwalifikacje Igrzysk Osób Niesłyszących dla Artura Pióro i Konrada Powroźnika. Polacy wywalczyli awans do finałowej rywalizacji na dystansie 200 m stylem zmiennym, a także wraz z kolegami w wyścigu sztafet 4x100 m stylem dowolnym.

MŚ: Allez les Bleus!

Szymon Gagatek 2013-07-28 23:45

Miejsca na podium są tylko trzy, równorzędnych kandydatów do medali - czterech. W takich sytuacjach pływackie finały zawsze są emocjonujące. A co dzieje się w momencie, gdy tym wyścigiem jest rywalizacja sztafet 4x100 m stylem dowolnym?! Wyjątkowo szybcy w tym sezonie Rosjanie, głodni sukcesu obrońcy tytułu z Australii, żądni rewanżu za dwie ostatnie największe imprezy Amerykanie i Mistrzowie Olimpijscy, Francuzi. Cztery bulteriery wypuszczone z klatki. Prawdziwe trzęsienie ziemi zakończyło dzisiejszą sesję wieczorną Mistrzostw Świata.

MŚ: Srebrne łzy

Szymon Gagatek 2013-07-28 23:10

Alicia Coutts po zakończeniu finału rywalizacji sztafet 4x100 m stylem dowolnym stanęła do wywiadu dla stacji Eurosport wraz z koleżankami z drużyny. Z jej twarzy ciekły kolejne łzy... Jako pierwsza zaczęła wypowiedź: Czuję się jakbym całkowicie je zawiodła - stwierdziła, zerkając na pozostałe dziewczyny. Wtedy sprawy w swoje ręce wzięła Cate Campbell. Weszła swojej partnerce ze sztafety w słowo i z uśmiechem na ustach stwierdziła, że wszystkie są szczęśliwe, a gdyby nie Alicia to zawodniczki z Antypodów nie uzyskałyby takiego wyniku. To był niesamowity pokaz ducha zespołu.

MŚ: Nie oglądaj się za siebie

Szymon Gagatek 2013-07-28 22:17

Przez cały wyścig finałowy na dystansie 400 m stylem dowolnym kobiet można było mieć wrażenie, że Katie Ledecky ma w głowie tylko jedną myśl: "Nie oglądaj się za siebie!". Dla swoich rywalek była dziś bezwzględna, nawet przez moment którakolwiek nie była w stanie nawiązać z Amerykanką równorzędnej walki. Ledecky pokonywała kolejne metry w tak fantastycznym tempie, że omal nie poprawiła rekordu świata, należącego do Federici Pellegrini.

MŚ: Pierwszy skalp Suna

Szymon Gagatek 2013-07-28 21:47

Pierwszy złoty medal pływackich zmagań w Barcelonie trafił na ręce Chińczyka. Sun Yang okazał się zdecydowanie najlepszy na dystansie 400 m stylem dowolnym i rozpoczął swój marsz po trzy miejsca na najwyższym stopniu podium na Mistrzostwach Świata. Nic nie zapowiada tego, że ktoś go zatrzyma.

MŚ: Historia lubi się powtarzać

Szymon Gagatek 2013-07-28 21:25

Za nami pierwszy dzień rywalizacji pływaków w Barcelonie. Mistrzostwa Świata ruszyły na dobre, a my byliśmy świadkami kilku niesamowitych wydarzeń. Wieczorną serię podsumowań rozpoczynamy od tego co działo się w półfinałach, zwłaszcza tych na dystansie 50 m stylem motylkowym.

Igrzyska Niesłyszących: Mamy złoto!

Szymon Gagatek 2013-07-28 18:05

Artur Pióro wywalczył w Sofii złoty medal Igrzysk Osób Niesłyszących na dystansie 1500 m stylem dowolnym! Polak zdeklasował resztę stawki i tym samym zapewnił naszej pływackiej kadrze pierwsze miejsce na podium podczas tych zawodów. Nieźle spisał się też Konrad Powroźnik, który zajął szóste miejsce.

MŚ: Kangur na rozdrożu

Szymon Gagatek 2013-07-28 16:58

Stara śpiewka... Chyba powoli można już zacząć powtarzać te słowa w stosunku do niektórych Australijczyków startujących w najważniejszych międzynarodowych imprezach. Najpierw szaleją na krajowych kwalifikacjach, później zawodzą, kiedy ich kibice oczekują od nich czegoś jeszcze lepszego. Dziś zawód swoim fanom na Antypodach sprawili David McKeon i Bronte Barratt w kwalifikacjach 400 m stylem dowolnym.

MŚ: Japońska zamiana ról

Szymon Gagatek 2013-07-28 15:49

Pod koniec 2012 roku w pływackim świecie pojawiła się nowa, gorąca postać: Akihiro Yamaguchi. Osiemnastoletni żabkarz niespodziewanie pobił rekord świata na dystansie 200 m stylem klasycznym i z miejsca stał się faworytem rywalizacji na Mistrzostwach Świata w Barcelonie. Miał się stać następcą Kosuke Kitajimy. Początek tego sezonu nie należał jednak dla niego do zbyt udanych. Z pomocą Japończykom nioczekiwanie nadszedł zatem Kitajima.

MŚ: Dziadek i Żelazna Dama

Szymon Gagatek 2013-07-28 15:25

Tak to już jest na największych imprezach pływackich, że jeden dzień ma zazwyczaj kilku bohaterów. Nie inaczej było podczas pierwszej sesji kwalifikacyjnej Mistrzostw Świata w Barcelonie. Chyba wszystkich oczarowały występy Rolanda Schoemana na 50 m stylem motylkowym i Katinki Hosszu na 200 m stylem zmiennym. Wieczorem przekonamy się czy znakomite występy w kwalifikacjach będą potrafili przełożyć również na dalsze wyścigi.

MŚ: Rekord Polski Szulicha na dobry początek!

Szymon Gagatek 2013-07-28 13:28

Pływacka część Mistrzostw Świata w Barcelonie rozpoczęta! Za nami pierwsza sesja kwalifikacyjna, którą podsumujemy z dwóch różnych perspektyw. Na początek od strony występów naszych zawodników. W niedzielę rano w Palau Sant Jordi wystąpiła trójka naszych zawodników. Żadnemu z nich nie udało się wywalczyć kwalifikacji do sesji finałowej, ale doczekaliśmy się pierwszego na czempionacie globu rekordu Polski!

Igrzyska Niesłyszących: Druga sesja kwalifikacyjna zakończona

Szymon Gagatek 2013-07-28 12:45

Artur Pióro i Konrad Powroźnik wywalczyli dziś rano kolejne przepustki do sesji finałowej Igrzysk Osób Niesłyszących, które odbywają się w Sofii. Pierwszy awansował do półfinałów rywalizacji na dystansie 50 m stylem dowolnym, z kolei drugi znalazł się w najlepszej ósemce pływaków na 100 m stylem motylkowym.

Surrealistyczny optymizm

Szymon Gagatek 2013-07-28 00:42

Surrealizm w malarstwie zakładał tworzenie obrazów oderwanych od rzeczywistości, sprzecznych z logicznym porządkiem tego świata. Odkrywał nadrzeczywistości, uzewnętrzniał marzenia i sny – właśnie tego potrzebujemy wszyscy przez najbliższe osiem dni. Po wizycie w kinie i operze przyszedł czas na pracownię malarską. Przed Wami ostatnia część zapowiedzi pływackich Mistrzostw Świata!

MŚ: Status quo zachowany

Szymon Gagatek 2013-07-27 23:00

Nieuchronnie zbliżamy się do rozpoczęcia zmagań pływaków podczas Mistrzostw Świata w Barcelonie. To oznacza również, że w Palau Sant Jordi zakończyła się rywalizacja zawodniczek w pływaniu synchronicznym. Dziś rozegrano także ostatnie konkurencje w pływaniu długodystansowym, a w skokach do wody pozostał nam już tylko jeden finał. Coraz ciekawiej robi się natomiast w rozgrywkach waterpolistów.

Igrzyska Niesłyszących: Pierwszy dzień bez medalu

Szymon Gagatek 2013-07-27 20:53

Pierwszego dnia zmagań pływaków podczas Igrzysk Osób Niesłyszących, które odbywają się w Sofii, Polakom nie udało się niestety wywalczyć medalu. Najbliżej sukcesu był Artur Pióro, który ukończył rywalizację na dystansie 200 m stylem dowolnym na czwartej pozycji.

MŚ: Wielkie emocje na zakończenie

Szymon Gagatek 2013-07-27 13:29

Sobota to ostatni dzień zmagań pływaków na otwartym akwenie podczas Mistrzostw Świata, które odbywają się w Barcelonie. Na zakończenie rywalizacji kibice zgromadzeni w Port Vell byli świadkami wielkich emocji podczas finiszowych metrów wyścigów na dystansie 25 kilometrów, zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet. Złote medale powędrowały do Niemca Thomasa Lurza i Martina Grimaldi z Włoch.

Igrzyska Niesłyszących: Pióro najlepszy w kwalifikacjach

Szymon Gagatek 2013-07-27 11:27

Jedenastoosobowa część reprezentacji Polski rozpoczęła dziś pływackie zmagania podczas Igrzysk Osób Niesłyszących, które odbywają się w Sofii. Podczas pierwszej sesji kwalifikacyjnej bardzo dobrą dyspozycję zaprezentował Artur Pióro, który uzyskał najlepsze czasy na dystansach 200 i 1500 m stylem dowolnym!

MŚ: Mamy Cię!

Szymon Gagatek 2013-07-27 02:28

W piątkowy wieczór poznaliśmy oficjalne listy startowe Mistrzostw Świata w pływaniu, które już w niedzielę o godzinie dziesiątej ruszają w Barcelonie. Już na pierwszy rzut oka można dojść do kilku naprawdę ciekawych spostrzeżeń. Jeszcze ciekawiej robi się po głębszej analizie. Oto kilka ciekawostek związanych z tym co można znaleźć na listach: