Aktualności

Lochte kontuzjowany!

Szymon Gagatek 2013-11-06 11:44

Jak podaje serwis internetowy USA Today, Ryan Lochte doznał w niedzielę groźnej kontuzji kontuzji kolana i może być wykluczony z treningów na dłuższy okres czasu! Wszystko wskazuje również na to, że będzie musiał odpuścić sobie udział w zawodach Duel in the Pool w Glasgow. Wszystko za sprawą nieszczęśliwego wypadku, którego sprawczynią była... jedna z fanek pięciokrotnego Mistrza Olimpijskiego.

NCAA: Polskie wiktorie w Virginii

Szymon Gagatek 2013-11-06 01:00

Pracowita końcówka tygodnia czekała polskich zawodników studiujących na uczelni Virginia Tech. Dwa wyjazdowe mitingi w ciągu dwóch dni mogły dać się we znaki naszym reprezentantom. Na szczęście cała trójka (Weronika Paluszek, Jan Świtkowski i Michał Szuba) poradziła sobie znakomicie, a Paluszek i Świtkowski już na początku listopada zapewnili sobie minimum B na Mistrzostwa I Dywizji NCAA. Z ich postawy bardzo zadowolony był trener zespołu, Ned Skinner.

PŚ: Korzeniowski z rekordem życiowym, kosmiczny le Clos!

Szymon Gagatek 2013-11-05 21:13

Pierwszy dzień zawodów Pucharu Świata w Singapurze obfitował w ciekawe wydarzenia. Największe wrażenie na wszystkich wywarł Chad le Clos, który poprawił rekord świata na dystansie 200 m stylem motylkowym. Spośród dwójki naszych reprezentantów, Pawła Korzeniowskiego i Konrada Czerniaka, lepsze rezultaty osiągał ten pierwszy, który dwukrotnie zajmował miejsce na podium.

Grand Prix Polski w KRAKOWIE - ZAPOWIEDŹ

Joanna Kwatera 2013-11-05 14:18

Kilka wielkich imprez pływackich zawita do Krakowa podczas najbliższych weekendów. Już w tym tygodniu w sobotę i niedzielę odbędzie się kolejna edycja Grand Prix Polski, a po raz drugi z rzędu najlepszych polskich pływaków gościć będzie pływania Akademii Wychowania Fizycznego przy ul. Jana Pawła II. Na zawodach w królewskim mieście stawi się prawie cała czołówka zawodników kadry Polski, ale również goście ze Słowacji. Aż 488 zawodników i zawodniczek z 77 klubów stanie na słupkach startowych, aby rywalizować o miano najlepszego pływaka tej prestiżowej imprezy.

NCAA: Rozpędzony Tarczyński, skuteczny Bujoczek

Szymon Gagatek 2013-11-05 00:29

Coraz lepszą dyspozycję prezentuje w Stanach Zjednoczonych Marcin Tarczyński. Polski olimpijczyk w ubiegłym tygodniu wziął udział w spotkaniu Uniwersytetu Kalifornijskiego z uczelnią z Wisconsin i po raz pierwszy w sezonie uzyskał czas poniżej minimum B na Mistrzostwa NCAA. Dokonał tego na dystansie 200 jardów stylem motylkowym.

Głosowanie na kandydatów do nagrody Performance of the Year rozpoczęte!

Paulina Olczyk 2013-11-04 17:16

Zawody BCT Gdynia Marathon 2013 znalazły się w grupie wydarzeń, które zostały nominowane do nagrody Performance of the Year przyznawanej przez World Open Water Swimming Association.

Zwycięzców w poszczególnych kategoriach wyłonią internauci. Głosowanie potrwa do 1 stycznia 2014 roku do godz. 20:00. 

Strona, na której można głosować we wszystkich kategoriach znajduje się pod poniższym linkiem:
http://worldopenwaterswimmingassociation.com/vote-here/

NCAA: Kolejny świetny występ Cieślaka

Szymon Gagatek 2013-11-04 10:05

Marcin Cieślak nie przestaje zachwycać formą na początku sezonu w lidze NCAA. W pojedynku gigantów, Uniwersytetu Floryda z Uniwersytetem Georgia, każdy ze swoich trzech indywidualnych startów kończył z imponującymi rezultatami, a jego pojedynki z Chase'em Kaliszem wywoływały spore emocje. Czas na pierwszą część podsumowania występów Polaków w Stanach Zjednoczonych w ubiegłym tygodniu.

Duel in the Pool: Poważne wzmocnienie dla Europy

Szymon Gagatek 2013-11-03 17:00

Marko Koch dołączył do składu europejskiej drużyny na zawody Duel in the Pool, które odbędą się pod koniec grudnia w Glasgow. Niemiecki specjalista od stylu klasycznego będzie jednym z najpoważniejszych kandydatów do zdobycia kompletu punktów dla zespołu ze Starego Kontynentu w pojedynku z ekipą Stanów Zjednoczonych na dystansie 200 m stylem klasycznym.

Sławomir Kuczko: Potrafię krzyknąć

Daniel Biś 2013-11-02 23:10

Były mistrz Europy, a obecnie trener AZS-AWF Warszawa, specjalnie dla news.omegatiming.pl!

Nie umiera ten, kto pozostaje w naszej pamięci

Szymon Gagatek 2013-11-01 23:38

To już półtora roku… Ostatniego dnia kwietnia 2012 roku pływacki świat stracił wielką osobowość. Wiadomość o śmierci Alexandra Dale Oena przyszła nagle i zszokowała wszystkich. W dzień zaduszny przypominamy wyjątkową historię norweskiego żabkarza.

Mistrzostw Chin ciąg dalszy.

Daniel Biś 2013-10-31 10:55

W Chinach emocji ciąg dalszy. Mimo zmęczenia po ciężkim sezonie, zawodnicy z Państwa Środka osiągają wartościowe rezultaty.

NCAA: Zwycięski początek sezonu dla Dańca

Szymon Gagatek 2013-10-31 01:52

To był udany początek sezonu dla Jana Dańca. Uniwersytet Virginia wygrał swoje spotkanie w lidze NCAA, a Polak triumfował w dwóch konkurencjach indywidualnych. Dodatkowo, w drugiej części podsumowania występów Polaków za oceanem, dowiecie się o startach naszych zawodniczek z Uniwersytetu Cincinnati: Aleksandry Kamińskiej i Weroniki Wasiakowskiej, a także o zwycięstwie zespołu Michała Rokity.

Mistrzostwa Chin

Daniel Biś 2013-10-30 21:55

W Chinach rozgrywane są mistrzostwa kraju. Podczas gdy, na całym świecie zawodnicy rywalizują na krótkiej pływalni, w kraju środka startuje się na długim basenie.

Duel in the Pool: Zmiana w składzie USA

Szymon Gagatek 2013-10-30 11:23

W zespole Stanów Zjednoczonych, który wystąpi pod koniec tego roku na zawodach Duel in the Pool w Glasgow nastąpiła drobna zmiana. Sarę Denninghoff zastąpiła Kathleen Baker, trenująca na co dzień w zespole SwimMAC Carolina.

NCAA: Pełczyński już z minimum

Szymon Gagatek 2013-10-30 00:01

Kolejny tydzień rywalizacji pływaków w Stanach Zjednoczonych przyniósł wiele występów naszych zawodników. Największa ilość Polaków zgromadziła się w Springfield, gdzie Uniwersytet Stanowy Missouri podejmował najlepszą w ubiegłym sezonie w II Dywizji ekipę Drury. Podczas tych zawodów minimum B na przyszłoroczne Mistrzostwa NCAA wypełniła sztafeta z udziałem Kacpra Pełczyńskiego.

GPP Suwałki- podsumowanie.

Daniel Biś 2013-10-27 15:30

Za nami pierwsze zawody z cyklu Grand Prix- Pucharu Polski w pływaniu 2013/2014.

NCAA: Pierwszy start Katarzyny Wilk

Szymon Gagatek 2013-10-25 18:39

Przed nami kolejny tydzień zmagań pływaków w rozgrywkach NCAA, po raz kolejny wracamy jednak do tego co wydarzyło się w ostatnich dniach. W drugiej części naszego podsumowania dowiecie się m. in. o pierwszym występie Katarzyny Wilk w ligowym sezonie, a także o kolejnych sukcesach naszych zawodników z uczelni Virginia Tech.

NCAA: Ciąg dalszy dominacji Cieślaka

Szymon Gagatek 2013-10-25 00:37

W ostatnich dniach wiele się działo, nadrabiamy więc zaległości, wracając do tego co wydarzyło się w ubiegłym tygodniu za oceanem. Dobrą formę na początku sezonu prezentuje Marcin Cieślak, który wciąż znakomicie spisuje się w rozgrywkach NCAA. Po raz kolejny popisał się efektownym rezultatem na dystansie 100 jardów stylem motylkowym. Od rozpoczęcia roku akademickiego nikt w USA nie popłynął w tej konkurencji szybciej!