Aktualności

Piątka Polaków w finałach

Szymon Gagatek 2013-10-20 13:03

W niedzielę rozpoczęły się ostatnie zawody drugiego etapu tegorocznego cyklu Pucharu Świata. Pływacy dziś i jutro będą walczyć ze sobą o punkty i nagrody finansowe w stolicy Kataru, Dausze. W porannych kwalifikacjach wzięła udział siódemka naszych reprezentantów, z których piątka awansowała do sesji finałowej. Po dwa starty czekają popołudniu Aleksandrę Urbańczyk-Olejarczyk i Konrada Czerniaka.

Rekord Polski i zwycięstwo Kawęckiego

Szymon Gagatek 2013-10-18 21:56

Radosław Kawęcki znakomicie spisał się podczas drugiego dnia zawodów Pucharu Świata w pływaniu na krótkim basenie (25m), które odbywają się w Dubaju. Polak pobił rekord Polski na 50 m stylem grzbietowym, a także okazał się bezkonkurencyjny na czterokrotnie dłuższym dystansie. Kolejne medale wywalczyli również Paweł Korzeniowski i Konrad Czerniak.

Wielka rocznica

Szymon Gagatek 2013-10-18 19:46

Dziś mija dokładnie sześćdziesiąt lat od jednego z najważniejszych wydarzeń w historii polskiego pływania. Dokładnie 18 października 1953 roku Marek Petrusewicz został pierwszym zawodnikiem z naszego kraju, który ustanowił rekord świata. Dokonał tego we Wrocławiu, na dystansie 100 m stylem klasycznym.

Drugi dzień w Dubaju!

Daniel Biś 2013-10-18 12:43

Za nami eliminacje drugiego dnia Pucharu Świata w Dubaju. Do finałów awansowała duża grupa naszych rodaków.

Bezkonkurencyjna Urbańczyk

Szymon Gagatek 2013-10-17 22:48

Reprezentanci Polski od samego początku sezonu zimowego prezentują bardzo dobrą dyspozycję. Nie inaczej było dziś, podczas pierwszego dnia zawodów Pucharu Świata w pływaniu na krótkim basenie (25m), które odbywają się w Dubaju. Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk okazała się najlepsza na dystansie 50 m stylem grzbietowym, na podium stawali też Paweł Korzeniowski i Radosław Kawęcki.

Kolejny tytuł Missy Franklin!

Daniel Biś 2013-10-17 16:13

Missy Franklin została wybrana najlepszą sportsmenką roku, według Women's Sports Foundation.
To drugi rok z rzędu, w którym najlepsza amerykańska pływaczka ostatnich lat, nominowana jest do nagrody. W poprzednim roku tryumfowała jednak gimnastyczka Gabby Douglas. Odbierając nagrodę Franklin powiedziała, że ma nadzieję podążać za przykładem swoich poprzedniczek i być przykładem dla wszystkich dziewczyn.

Rywalizacja w Dubaju rozpoczęta

Szymon Gagatek 2013-10-17 13:02

Szóstka Polaków wystąpi w finałach pierwszego dnia zawodów z cyklu Pucharu Świata w pływaniu na krótkim basenie (25 m), które odbywają się w Dubaju. Nie powiodło się jedynie Pawłowi Furtkowi, który zajął dziewiąte miejsce w kwalifikacjach na dystansie 400 m stylem dowolnym.

NCAA: Oby tak dalej!

Szymon Gagatek 2013-10-16 22:19

Czas na drugą część naszego podsumowania występów Polaków na pływalniach za oceanem. Dziś skupiamy się na startach naszych największych gwiazd: Marcina Cieślaka i Marcina Tarczyńskiego. Obaj już na początku sezonu prezentują bardzo dobrą dyspozycję.

Świetny debiut Świtkowskiego

Szymon Gagatek 2013-10-15 20:16

Za nami kolejny tydzień rywalizacji pływaków w Stanach Zjednoczonych. Za oceanem startowało wielu Polaków. Znakomite wejście do drużyny Virginia Tech zaliczył Jan Świtkowski, który zwyciężył aż w trzech indywidualnych konkurencjach (dokładając również pierwsze miejsce w wyścigu sztafetowym) podczas mitingu upamiętniającego Margaret Gilbert.

"Tutaj to sport drużynowy"

Daniel Biś 2013-10-14 16:46

Rozmowa z Aleksandrem Danielewskim- czołowym grzbiecistą w Polsce, byłym reprezentantem Polski na Mistrzostwach Europy Juniorów, byłym uczniem najlepszego liceum w Polsce, a obecnie studentem Oakland Univeristy, czyli życie w Roachester bez tajemnic.

Czasem słońce, czasem deszcz

Szymon Gagatek 2013-10-13 22:13

Drugi dzień zawodów Pucharu Świata w pływaniu na krótkim basenie (25m), które odbyły się w Moskwie, znów stał pod znakiem znakomitych występów Ruty Meilutyte. Rekordu świata w jej wykonaniu tym razem się nie doczekaliśmy, ale i tak Litwinka zrobiła na wszystkich obserwatorach niesamowite wrażenie. Polacy w niedzielę notowali zarówno występy znakomite, jak i bardzo pechowe.

Europa jej potrzebuje!

Szymon Gagatek 2013-10-12 21:27

Takie chwile jak dziś lubi chyba większość fanów pływania. Kolejny rekord z "mrocznego" okresu startów w strojach poliuretanowych został wymazany ze światowych tabel. Stało się to za sprawą dziewczyny, co do której użyto już chyba wszystkich przymiotników mogących wyrazić jej wielki talent. Podczas pierwszego dnia moskiewskich zawodów Pucharu Świata w pływaniu na krótkim basenie (25m) Ruta Meilutyte ustanowiła najlepszy czas w historii na dystansie 100 m stylem klasycznym.

Obiecująca forma na początku sezonu

Szymon Gagatek 2013-10-12 19:38

Polscy pływacy rozpoczęli sezon zimowy w bardzo dobrym stylu. Już pierwszego dnia zawodów Pucharu Świata w Moskwie (basen 25m) trójka naszych największych gwiazd stanęła na podium. Konrad Czerniak, Radosław Kawęcki i Paweł Korzeniowski zgodnie zajmowali dziś trzecie miejsca w wyścigach finałowych. Zaimponował również Mikołaj Machnik.

Kwalifikacje na plusie

Szymon Gagatek 2013-10-12 14:19

Dziś rozpoczęły się w Moskwie kolejne zawody z cyklu Pucharu Świata w pływaniu na krótkim basenie (25m). Do stolicy Moskwy przyjechało wielu znakomitych pływaków. Wśród nich pojawiło się również czterech naszych reprezentantów, którzy już w porannych kwalifikacjach spisywali się bardzo dobrze.

Tarnogórskie święto pływania już wkrótce ...

Iwona Bohosiewicz 2013-10-11 10:18

Już za tydzień, 19 października na pływalni Parku Wodnego w Tarnowskich Górach odbędzie się II Ogólnopolski Miting Pływacki.
Po zeszłorocznym sukcesie, tego pływackiego eventu w tym roku udział w zawodach zapowiedzieli najlepsi polscy pływacy z całego kraju.
Na tarnogórskiej pływalni zapowiadają się Mistrzowie Polski oraz medaliści imprez międzynarodowych.
Plan zawodów jest mocno zróżnicowany, dzięki czemu zawodnicy będą musieli wykazać się dużą wszechstronnością oraz wytrzymałością.

NCAA: Odkryli karty

Szymon Gagatek 2013-10-09 00:32

Show-me Showdown było jednym z największych mitingów NCAA w ubiegłym tygodniu. Zawody odbyły się w Columbii, na pływalni Uniwersytetu Missouri i wzięło w nich udział aż dziewięć uczelni. Wśród zawodników inaugurujących sezon znaleźli się również Polacy, z których najlepiej spisali się Kacper Pełczyński i Sylwester Borowicz-Skoneczny.

NCAA: Lefanowicz to za mało

Szymon Gagatek 2013-10-07 22:27

Zawodniczki Florida Atlantic University (z Iwoną Lefanowicz w składzie) uległy w pierwszym pojedynku sezonu NCAA lokalnym rywalkom z Florida International University. Co więcej, porażka ta była najbardziej dotkliwa w historii starć obu uczelni. Jedną z wyróżniających się postaci w drużynie przegranych była właśnie Polka, która indywidualnie zdobyła dla swojego zespołu szesnaście punktów.

Ogólnopolskie szkolenia antydopingowe

Iwona Bohosiewicz 2013-10-07 14:21

W związku z zaplanowaną przez Polski Związek Pływacki akcją szkoleń antydopingowych odbywających się w całej Polsce serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych zawodników 13 letnich i starszych, trenerów oraz rodziców na szkolenie antydopingowe, które przeprowadzą przedstawiciele Komisji Antydopingowej.
W celu potwierdzenia udziału w szkoleniu prosimy o kontakt z osobami organizującymi spotkania w poszczególnych miastach.