Aktualności

Mistrzostwa USA zakończone

Szymon Gagatek 2013-06-30 14:44

Mistrzostwa USA zakończone! Pięć dni rywalizacji na najwyższym poziomie przyniosło mnóstwo bardzo wartościowych wyników, a także wyłoniło amerykańską kadrę na czempionat globu w Barcelonie. Po tych kilku dniach możemy też powiedzieć więcej o faworytach do zdobycia medali w stolicy Katalonii.

Faworyci górą

Szymon Gagatek 2013-06-29 21:13

Czwarty dzień Mistrzostw USA należał bezwzględnie do grzbiecistów. Świetny poziom rywalizacji na dystansie stu metrów zagwarantował wszystkim kibicom zgromadzonym na pływalni w Indianapolis spore emocje. Przebieg innych konkurencji również dostarczył sporo wrażeń. Wczoraj wyjątkowo nie doczekaliśmy się jednak większych sensacji.

Mistrzostwa USA - podsumowanie trzeciego dnia

Szymon Gagatek 2013-06-28 19:14

Trzeci dzień rywalizacji w Mistrzostwach USA za nami. Poznaliśmy kolejnych zawodników, którzy pojadą na czempionat globu, doczekaliśmy się kilku świetnych wyników i rekordów Stanów Zjednoczonych. Dowiedzieliśmy się również kto w tym roku najbardziej rozczarował.

Wyrwani z marazmu

Szymon Gagatek 2013-06-27 17:33

Po pierwszym dniu Mistrzostw USA w Indianapolis pojawiły się niewielkie pomruki niezadowolenia związane z występami amerykańskich pływaków. Bardzo wolne jak na nich kwalifikacje, niezbyt przekonujące wyniki w sesji finałowej - coś do czego kibice za oceanem zupełnie nie są przyzwyczajeni. Jednak wczoraj wszystko wróciło do normy. Już poranna sesja była prawdziwym pokazem amerykańskiej siły.

Młodzież w natarciu

Szymon Gagatek 2013-06-26 15:07

Niezawodna Missy Franklin okazała się największą gwiazdą pierwszego dnia Mistrzostw USA, które rozpoczęły się w Indianapolis i są jednocześnie kwalifikacjami do kadry Stanów Zjednoczonych na Mistrzostwa Świata. Sesja finałowa przyniosła kilka niespodzianek, a bardzo dobrą postawę prezentowali młodzi zawodnicy.

Amerykanie ruszają do walki

Szymon Gagatek 2013-06-25 14:31

Już dziś w Indianapolis rozpoczną się jedne z najbardziej interesujących zawodów pływackich tego roku – amerykańskie kwalifikacji do kadry narodowej na Mistrzostwa Świata w Barcelonie. Na starcie zobaczymy największe gwiazdy światowego pływania, z Ryanem Lochte’m i Missy Franklin na czele.

Egipska sensacja

Szymon Gagatek 2013-06-24 22:19

Czwarty dzień zmagań pływaków na Igrzyskach Śródziemnomorskich, które odbywają się w tureckim Mersinie, przyniósł kilka ciekawych rozstrzygnięć. Największą sensacją było jednak zwycięstwo na dystansie 50 m stylem motylkowym zawodniczki z Egiptu, Faridy Osman.

Włosi rządzą na Igrzyskach Śródziemnomorskich

Szymon Gagatek 2013-06-22 23:40

Dwa dni temu rozpoczęły się w tureckim Mersinie siedemnaste Igrzyska Śródziemnomorskie. Najlepszą dyspozycję na początku zmagań w pływaniu prezentują Włosi, którzy po dwóch sesjach finałowych mają już na koncie dziewięć złotych medali. Z kolei Australijczycy zakończyli w Brisbane ostatnie zawody przed Mistrzostwami Świata w Barcelonie, do których pozostało już tylko dwadzieścia siedem dni!

Ostatnie szlify Rosjan i Australijczyków

Szymon Gagatek 2013-06-21 22:54

Wczoraj w Moskwie zakończyły się mistrzostwa kraju w pływaniu. Rosjanie nie uzyskiwali oszałamiających wyników, ale w czasie tych kilku dni świat obiegło kilka interesujących informacji. Z kolei Australijczycy rozpoczęli ostatnie zawody przed czempionatem globu w Barcelonie. Czołówka pływaków z Antypodów zjechała do Brisbane.

PŁYWACKI RENTGEN - AGNIESZKA OSTROWSKA

Jarek Blazek 2013-06-20 15:14

Dzisiejszym gościem będzie osoba, którą w Olsztynie (poczas Grand Prix oraz Głównych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców) mogliśmy zobaczyc po raz pierwszy od dłuższego czasu. Agnieszka w sierpniu 2012 roku postanowiła przenieść się za ocean, by dalej kontynuować edukacje i treningi w drużynie akademickiej Drury University w Springfield w stanie Missouri. Jak jej się tam powodzi, dlaczego postanowiła wyjechac i jak bardzo żałuje swojej decyzji dowiecie sie się po przeczytaniu wywiadu z popularną "OSTRĄ".

Nie łatwo wygrać z kontuzją

Szymon Gagatek 2013-06-19 23:02

Nasi pływacy, którzy na co dzień trenują w Stanach Zjednoczonych nie zaliczą niedawno zakończonych Mistrzostw Polski w Olsztynie do udanych. Faworytom nie udało się wypełnić minimum na Mistrzostwa Świata w Barcelonie. Na pierwszy rzut oka można by stwierdzić, że coś z treningiem za oceanem jest nie tak. Nie wszystko jest jednak takie oczywiste…

Terakawa i Koch najlepsi w Mare Nostrum

Szymon Gagatek 2013-06-18 20:09

Znakomity wynik Jeanette Ottesen-Gray z Danii na dystansie 50 m stylem motylkowym okazał się ozdobą ostatniego przystanku cyklu Mare Nostrum w 2013 roku. Tradycyjne zawody w Canet wyłoniły też ostatecznych triumfatorów serii. Zostali nimi Japonka, Aya Terakawa i Marco Koch z Niemiec.

Dłuższe zawieszenie Żukowskiej

Szymon Gagatek 2013-06-18 12:55

Światowa Federacja Pływacka obok oświadczenia o dyskwalifikacji Madsa Glaesnera wydała też inne komunikaty dotyczące zawieszenia zawodników, których wyniki testu kontroli antydopingowej dały wynik pozytywny. W jednym z nich możemy przeczytać o tym, że czas trwania kary dla Pauli Żukowskiej został wydłużony do jednego roku. 

Sawrymowicz z medalem Mistrzostw Świata!

Szymon Gagatek 2013-06-17 15:04

Panel dopingowy FINA podjął decyzję o odebraniu Madsowi Glaesnerowi dwóch medali wywalczonych podczas Mistrzostw Świata na 25-metrowym basenie, które w ubiegłym roku odbyły się w Stambule. W organizmie Duńczyka podczas czempionatu globu zostały wykryte zakazane środki. Glaesner straci zatem złoto za zwycięstwo na dystansie 1500 m stylem dowolnym. W rywalizacji w tej konkurencji czwarte miejsce zajął Mateusz Sawrymowicz. Światowa Federacja Pływacka dziś wydała oświadczenie, w którym poinformowała między innymi, że...

"REKORDOWE MISTRZOSTWA" - ZAKOŃCZONE!

Joanna Kwatera 2013-06-17 14:42

„Ta ostatnia niedziela” chciało by się zaśpiewać, a właściwie „ta ostatnia niedziela w Dębicy”… Zakończyły się wczoraj Letnie Otwarte Mistrzostwa Polski w Pływaniu Masters, które były jedną z trzech najważniejszych imprez pływackich dla zawodników Masters w tym roku. Podsumowując można powiedzieć, że były to „mistrzostwa rekordowe”, bo rekordów Polski na dębickiej pływalni padło aż 54!

Zakończenie z przytupem

Szymon Gagatek 2013-06-16 22:15

Wszystko jest już jasne. Tegoroczne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców przechodzą do historii. Za nami cztery dni walki o medale i minima, okraszone kilkoma rekordami naszego kraju i wieloma wspaniałymi rezultatami. Zawody wyłoniły kadrę na Mistrzostwa Świata w Barcelonie, która liczy piętnaście osób. Ostatniego dnia rywalizacji do ekipy dołączyły kolejne dwie osoby.

REKORDÓW MOC PODCZAS DRUGIEGO DNIA MP MASTERS W DĘBICY

Joanna Kwatera 2013-06-15 23:13

Zakończył się drugi dzień zmagań pływaków na Mistrzostwach Polski Masters w Dębicy. Dzień ten obfitował w kolejne rekordy Polski, a padło ich na dębickiej pływalni naprawdę dużo…

MPSIM OLSZTYN - DZIEŃ 3

Jarek Blazek 2013-06-15 22:35

Bardzo dobry dzień na olsztyńskiej Aquasferze. Ci którzy zawitali dzisiaj na basen przy ulicy Piłsudskiego w Olsztynie na pewno się nie rozczarowali - byliśmy dzisiaj świadkami wszystkiego - padały minima do Barcelony, Dubaju, Kazania i Poznania a na dodatek szybka Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk ustanowiła nowy rekord Polski seniorek  na 50 m stylem grzbietowym, choc z tym rekordem wcale nie było tak łatwo...