Aktualności

NCAA: Rozpływając się w zachwytach

Szymon Gagatek 2013-11-23 19:09

Nie sposób przejść obojętnie wobec wyczynów naszych zawodników w tym sezonie ligi NCAA. Polscy pływacy, którzy stanowią o sile poszczególnych zespołów, już w połowie sezonu prezentują się znakomicie i prowadzą swoje drużyny do kolejnych zwycięstw. Świetny występ w barwach Virginia Tech na zawodach Hokie Fall Invitational kontynuowali wczoraj Weronika Paluszek i Jan Świtkowski.

NCAA: Powrót Wernera, Cieślak już z biletem do Austin!

Szymon Gagatek 2013-11-23 14:57

W piątek w lidze NCAA rozpoczęły się kolejne mitingi zaproszeniowe. Pierwszego dnia Ohio State Invitational minimum A na Mistrzostwa NCAA na dystansie 200 jardów stylem zmiennym uzyskał Marcin Cieślak. Do rywalizacji, po kontuzji i operacji, wrócił natomiast Paweł Werner.

Przełom dla skóry i włosów w walce z chlorem

Iwona Bohosiewicz 2013-11-23 13:38

Na polskim rynku pojawiła się marka, która pozwala połączyć miłość do wody i pływania z pielęgnacją włosów i skóry. TRISWIM to znakomity pomysł na prezent pod choinkę.
Każdy z nas zna choć przynajmniej jedną zapaloną pływaczkę lub pływaka, którzy zrezygnowali z treningów przez chlor. Słomkowe, zielonkawe włosy i wysuszona skóra to najlżejsze ze skutków działania związków tego pierwiastka, dodawanego do wody w basenie. Są jeszcze wysypki i zapalenia skóry.
Dziś ten problem to już przeszłość.

NCAA: Virginia Tech na fali

Szymon Gagatek 2013-11-22 23:54

W pływackiej lidze NCAA rozpoczął się okres trzydniowych mitingów zaproszeniowych (tzw. Invitationals), w których rywalizuje ze sobą większa liczba uniwersytetów. Już w czwartek w zmaganiach na terenie całych Stanów Zjednoczonych wzięło udział kilkoro Polaków. Najlepiej radzili sobie nasi reprezentanci startujący w barwach Virginia Tech.

Paweł Furtek: Stawka jest wyrównana, w Poznaniu nie będzie łatwo

Daniel Biś 2013-11-20 20:52

Na finiszu przygotowań do kwalifikacji, do Mistrzostw Europy w Herning, Paweł Furtek znalazł czas, żeby odpowiedzieć na nasze pytania. Mistrz Polski na 1500 metrów dowolnym wspomina o przygotowaniach do najbliższych zawodów i tegorocznej matury.

GP USA: Bujoczek najszybciej w sezonie

Szymon Gagatek 2013-11-20 19:13

W ubiegłym tygodniu wszyscy amerykańscy fani pływania żyli sprawą powrotu do pływania Michaela Phelpsa. To wydarzenie nieco przyćmiło rozpoczynający się cykl Grand Prix USA. W Minneapolis pojawiło się wielu najlepszych pływaków Stanów Zjednoczonych, nie zabrakło także wielkich gwiazd z zagranicy. Wśród startujących znalazł się również Filip Bujoczek, który uzyskiwał swoje najlepsze czasy w tym sezonie.

NCAA: Tydzień odpoczynku

Szymon Gagatek 2013-11-20 00:33

W ubiegłym tygodniu w pływackich rozgrywkach ligi NCAA działo się niewiele. Najlepsi zawodnicy startujący w Stanach Zjednoczonych skupili się na występie w Grand Prix USA w Minneapolis. Mimo to, polskich akcentów w akademickich mitingach nie zabrakło. Aleksander Danielewski i Karolina Wartalowicz godnie reprezentowali barwy swoich uczelni.

Lotte Friis przenosi się do Baltimore

Daniel Biś 2013-11-18 22:26

Lotte Friis dołączy do grupy Boba Bowmana. Czołowa duńska pływaczka zamierza w Baltimore, przygotowywać się do Igrzysk Olimpijskich w Rio.

Trenująca do tej pory w Nice zawodniczka dołączy do North Baltimore Aquatic. Dunka spędziła już w Baltimore dwa miesiące i jest zachwycona warunkami do treningu, które tam zobaczyła.

"Podczas dwu miesięcznego pobytu w USA przekonałam się, że to jest to, czego potrzebuję."- powiedziała

Od 2014 roku, Lotte stanie się częścią elitarnego zespołu, prowadzonego przez dobrze wszystkim znanego Bowmana.

GPP Łódź- podsumowanie

Daniel Biś 2013-11-17 19:38

W Łodzi rozegrano ostatnie zawody przed kwalifikacjami do Mistrzostw Europy w Herning. Zawodnicy są w różnych fazach przygotowań, część z nich już w Łodzi prezentowało dobrą dyspozycję.

ZIMOWE OTWARTE MISTRZOSTWA POLSKI W PŁYWANIU - EPILOG

Joanna Kwatera 2013-11-17 16:47

„I już po wszystkiemu”…jak mawiał znany krakowski kabareciarz Marcin Daniec. Zakończyły się właśnie Zimowe Otwarte Mistrzostwa Polski w pływaniu w kat. Masters w Krakowie. Mistrzostwa doskonałe, mistrzostwa rekordowe, mistrzostwa kosmiczne. Niesamowicie szybki basen krakowskiej AWF, pozwalający uzyskiwać genialne wyniki, rekordowa frekwencja prawie 650 uczestników oraz znakomita atmosfera na trybunach – wszystko grało jak w zegarku…

ZIMOWE OTWARTE MISTRZOSTWA POLSKI MASTERS - STARCIE DRUGIE

Joanna Kwatera 2013-11-17 01:42

Drugi dzień kosmicznych mistrzostw Polski na super szybkiej pływalni AWF Kraków przyniósł nam znów wiele emocji, fantastycznych startów, wyników i rekordów Polski. Dziś zawodnicy musieli znaleźć w sobie wiele sił, aby wytrzymać kondycyjnie trudy startów w dwóch długich blokach, które rozpoczęły się o godz. 9.00, a skończyły ok. 22.00. Jak zwykle swoją postawą nie zawiedli!
Rekordowe to mistrzostwa, a tylko dziś zanotowano ich aż 34! Zaczynając jednak od początku…

ZIMOWE OTWARTE MISTRZOSTWA POLSKI MASTERS - PIERWSZE STARCIE

Joanna Kwatera 2013-11-15 22:47

Kosmiczne wyniki i widownia pękająca w szwach – tak w skrócie można podsumować pierwszy dzień pływackich zmagań Mastersów podczas Zimowych Otwartych Mistrzostw Polski w Krakowie. Obsada zawodów najlepsza z możliwych, ogrom doskonałych zawodników i sportowa walka na najwyższym poziomie. Już pierwszego dnia mogliśmy obserwować wiele doskonałych rezultatów oraz odnotować kilka rekordów Polski.

Lepszy niż Kawęcki...

Jarek Blazek 2013-11-15 14:29

Podczas VIII EU Swimming Invitational, które zostały rozegrane w ubiegły weekend w estońskim Tallinie, padł jeden rekord Polski juniorów, którego autorem był zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego "Trops" Kartuzy - Jakub Skierka. Wiadomość to o tyle ciekawa, iż rekord ten został odebrany najlepszemu obecnie polskiemu zawodnikowi, "królowi" polskiego grzbietu - Radosławowi Kawęckiemu, a to już jest nie lada wyczyn :)

Sun ustala menu w więzieniu!

Daniel Biś 2013-11-15 11:03

Jak donosi South China Morning Post Sun Yang podczas swojego pobytu w areszcie, zmusił resztę więźniów do... diety wegetariańskiej!

Według informatorów South China Morning Post, mistrz olimpisjki odmówił spożywania mięsa w obawie przed jego szkodliwym wpływem na zdrowie oraz możliwością wykrycia sterydów zawartych w nim na późniejszych testach antydopingowych.

Niestety więzienna kuchnia nie mogła przygotować oddzielnego posiłku dla gwiazdy światowego pływania... więc wszyscy więźniowie zostali zmuszeni do przejścia na dietę wegetariańską.

Wpływowa Missy Franklin

Daniel Biś 2013-11-15 10:45

Missy Franklin znalazła się na liście 16 najbardziej wpływowych nastolatków 2013 roku, magazynu Time.

Stało się! Phelps wraca!

Szymon Gagatek 2013-11-14 23:44

Amerykańska Agencja Antydopingowa (USADA) ogłosiła dziś statystyki dotyczące badań przeprowadzonych w trzecim kwartale tego roku (1 lipca - 30 września). Wśród wielu nazwisk figuruje jedno, które wzbudzało ostatnio sporo emocji. Tak, to nie żart - na liście znajduje się Michael Phelps! Wszystko wskazuje na to, że najbardziej utytułowany olimpijczyk w historii wraca do pływania!!!

PŚ: Dwa medale na zakończenie

Szymon Gagatek 2013-11-14 16:12

Dwa brązowe medale zdobyli polscy pływacy drugiego dnia ostatnich w tym roku zawodów z cyklu Pucharu Świata. W Pekinie na najniższym stopniu podium na dystansie 200 m stylem dowolnym stanął Paweł Korzeniowski, a Konrad Czerniak zajął trzecie miejsce na 100 m stylem motylkowym. W klasyfikacji generalnej triumfowali Chad le Clos i Katinka Hosszu, którzy zgarnęli w nagrodę czeki o wartości stu tysięcy dolarów.

NCAA: Paluszek coraz szybsza

Szymon Gagatek 2013-11-14 10:32

Weronika Paluszek radzi sobie lidze NCAA coraz lepiej. Polka, w pojedynku z Notre Dame University i Pittsburgh University, zanotowała najlepsze w tym sezonie rezultaty na dystansach 100 i 200 jardów stylem klasycznym. Dobrą postawą wykazali się również jej dwaj koledzy z Virginia Tech: Jan Świtkowski i Michał Szuba.