Aktualności

Montreal 2013: Dwa medale Polaków!

Szymon Gagatek 2013-08-17 17:23

To był nasz wieczór w Montrealu! Podczas piątego dnia zmagań na Mistrzostwach Świata w pływaniu osób niepełnosprawnych Polacy wywalczyli dwa medale: srebro zdobyła Oliwia Jabłońska na dystansie 100 m stylem motylkowym (S10), a na najniższym stopniu podium rywalizacji na 100 m stylem dowolnym (S2) stanął Jacek Czech. W sesji finałowej padło aż osiem rekordów świata, a zdecydowaną dominację potwierdzili Ukraińcy, którzy zwyciężali w siedmiu konkurencjach!

Dyskwalifikacja Jończyka potwierdzona

Szymon Gagatek 2013-08-17 13:29

Na stronie internetowej Światowej Federacji Pływackiej (FINA) ukazał się oficjalny komunikat dotyczący sprawy Jakuba Jończyka. U zawodnika Śląska Wrocław wykryto podczas tegorocznych Mistrzostw Polski obecność niedozwolonych środków. Polski pływak został ukarany roczną dyskwalifikacją, nie pojechał też na Mistrzostwa Świata w Barcelonie.

Montreal 2013: Simmonds znów czaruje

Szymon Gagatek 2013-08-17 00:26

Niemal rok temu Wielką Brytanię obiegł obrazek Davida Camerona, który na trybunach Aquatics Centre szaleje ze szczęścia. Kilka chwil wcześniej złoto na dystansie 200 m stylem zmiennym podczas Igrzysk Paraolimpijskich zdobyła Eleanor Simmonds, bijąc przy okazji rekord świata. Brytyjczycy pokochali ją wtedy tak samo jak ich premier. W nocy z czwartku na piątek Simmonds zwyciężyła w tej konkurencji po raz kolejny, tym razem na Mistrzostwach Świata w Montrealu. To najlepszy moment na przybliżenie jej sylwetki.

Montreal 2013: Wyczekiwany medal!

Szymon Gagatek 2013-08-16 21:37

W końcu się udało! Czwartego dnia Mistrzostw Świata osób niepełnosprawnych, które odbywają się w Montrealu, doczekaliśmy się pierwszego polskiego medalu. Jego zdobywcą został Krzysztof Paterka, który zajął trzecie miejsce w finale rywalizacji na dystansie 100 m stylem klasycznym (SB8). Polak powtórzył tym samym osiągnięcie sprzed trzech lat, z czempionatu globu w Eindhoven.

Montreal 2013: Udany początek piątego dnia

Szymon Gagatek 2013-08-16 16:57

Piąty dzień Mistrzostw Świata osób niepełnosprawnych to kolejne trzy występy polskich reprezentantów i kolejne nadzieje na miejsca na podium. Po wczorajszym brązowym medalu Krzysztofa Paterka mamy cichą nadzieję, że worek z medalami rozwiąże się na dobre. Już w kwalifikacjach nasi zawodnicy spisywali się bardzo dobrze.

Montreal 2013: Medal coraz bliżej

Szymon Gagatek 2013-08-15 14:59

Jacek Czech zajął czwarte miejsce w swoim pierwszym starcie podczas Mistrzostw Świata osób niepełnosprawnych, które odbywają się w Montrealu. Polakowi nie udało się niestety zdobyć medalu na dystansie 50 m stylem grzbietowym (S2), ale jego rezultat to jak na razie najlepsze osiągnięcie polskich pływaków w kanadyjskim mieście. Rewelacyjnie podczas czempionatu globu spisują się za to Ukraińcy, którzy średnio na podium stają dwanaście razy dziennie!

Montreal 2013: Cowdrey z podwójnym złotem

Szymon Gagatek 2013-08-14 10:46

Podczas drugiego dnia Mistrzostw Świata osób niepełnosprawnych w pływaniu, które odbywają się w Montrealu medale rozdano w dwudziestu sześciu konkurencjach, padły cztery rekordy świata, a świetnie spisał się Matthew Cowdrey, który zdobył dwa złote medale. Na podium nie udało się stanąć żadnej z trzech naszych reprezentantek. Najbliżej sukcesu była Oliwia Jabłońska, która zajęła piąte miejsce.

Montreal 2013: Pierwsze medale rozdane

Szymon Gagatek 2013-08-13 15:19

Dwadzieścia cztery wyścigi finałowe, trzy rekordy świata w kwalifikacjach i pięć w sesji wieczornej, dwie Polki walczące o jak najlepsze pozycje, sporo emocji, udanych występów faworytów i niespodzianek. W Montrealu ponad 480 sportowców z 57 krajów (najliczniejsza obsada w historii) zainaugurowało Mistrzostwa Świata IPC w pływaniu w wielkim stylu!

Czołówka światowych pływaków na BCT Gdynia Marathon 2013

Paulina Olczyk 2013-08-13 10:05

Ogłoszono oficjalną listę startową ekstremalnego wyścigu z Helu do Gdyni (19,5 km), rozgrywanego w ramach tegorocznej edycji BCT Gdynia Marathon.

Montreal 2013: Niezły początek Polek

Szymon Gagatek 2013-08-13 01:11

Karolina Hamer i Joanna Mendak wystąpiły w sesji kwalifikacyjnej pierwszego dnia zmagań na Mistrzostwach Świata w pływaniu osób niepełnosprawnych, które odbywają się w Montrealu. Obie Polki awansowały do wieczornych finałów. Rano kibice w kanadyjskim mieście byli świadkami aż trzech nowych rekordów świata!

Montreal 2013: Powtórzyć sukces Londynu

Szymon Gagatek 2013-08-12 23:03

Igrzyska Paraolimpijskie w Londynie zakończyły się olbrzymim sukcesem organizacyjnym. Cały świat usłyszał o wyjątkowych sportowcach walczących ze swoimi słabościami. Zmagania lekkoatletów codziennie śledziły na stadionie dziesiątki tysięcy kibiców, pełne trybuny były też w Aquatics Centre. Sport niepełnosprawnych wszedł w erę rozkwitu. Za nami między innymi bardzo udane Mistrzostwa Świata w lekkoatletyce. Natomiast dziś w Montrealu rozpoczął się pływacki czempionat globu. Czy także okaże się sukcesem? Wszystko na to wskazuje!

Hosszu na piątkę

Szymon Gagatek 2013-08-11 11:54

W Eindhoven Katinka Hosszu biła rekordy świata w stylu zmiennym aż czterokrotnie. W Berlinie ta sztuka nie udała się jej w sobotę, ale w niedzielnych kwalifikacjach była już nie do zatrzymania. Po raz piąty w ciągu pięciu ostatnich dni ustanowiła najlepszy wynik w historii, tym razem na 100 m stylem zmiennym. Być może wyśrubuje ten wynik jeszcze bardziej w sesji finałowej i zgarnie kolejne dziesięć tysięcy euro premii przeznaczone dla każdego rekordzisty globu.

Łamiąc granice

Szymon Gagatek 2013-08-10 23:58

Jedną z najcudowniejszych rzeczy w pływaniu jest możliwość zmierzenia się z granicą swoich możliwości. Najlepsi wyznaczają standardy dla swojego kraju, kontynentu i dla całej populacji. Nie ma nic piękniejszego niż moment, w którym kolejna bariera zostaje złamana. Pierwsza sesja finałowa Pucharu Świata w Berlinie przyniosła kilka historycznych wyników i aż trzy miejsca na podium dla reprezentantów Polski!

Przyjemny poranek w Berlinie

Szymon Gagatek 2013-08-10 11:25

Od zakończenia najważniejszej imprezy sezonu letniego minął już niemal tydzień. Trudno więc oczekiwać od pływaków startujących na Pucharze Świata w Berlinie wyników lepszych od tych, które uzyskiwali podczas pierwszego przystanku cyklu, w Eindhoven. Polacy wciąż jednak radzą sobie bardzo dobrze.

Zwycięstwo Kawęckiego w Eindhoven

Szymon Gagatek 2013-08-08 23:44

Znakomity występ Radosława Kawęckiego na dystansie 200 m stylem grzbietowym był ozdobą polskich występów drugiego dnia rywalizacji w Pucharze Świata na krótkim basenie (25 m), który odbywał się w Eindhoven. Czwarty rekord świata na tych zawodach pobiła natomiast Katinka Hosszu! Węgierka jeszcze bardziej wyśrubowała swoje osiągnięcie na 100 m stylem zmiennym. W tym samym wyścigu najlepszy wynik w historii naszego kraju uzyskała Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk!

Hosszu kontynuuje dominację

Szymon Gagatek 2013-08-08 12:16

Za nami druga sesja kwalifikacyjna pierwszych zawodów Pucharu Świata 2013, które odbywają się w Eindhoven na krótkim basenie (25m). Szaleństwo związne z rekordami świata trwa w najlepsze. Rano najlepszy wynik w historii na dystansie 100 m stylem zmiennym uzyskała Katinka Hosszu. W finale tej konkurencji zobaczymy Aleksandrę Urbańczyk-Olejarczyk.

Rekord Polski i trzy rekordy świata w finałach!

Szymon Gagatek 2013-08-07 23:54

W Eindhoven zakończył się pierwszy dzień zmagań w Pucharze Świata w pływaniu na krótkim basenie (25 m). W sesji finałowej kibice byli świadkami kolejnych rewelacyjnych wyników i aż trzech rekordów świata! Najlepiej z naszych reprezentantów spisała się Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk, która stanęła na drugim stopniu podium rywalizacji na dystansie 50 m stylem grzbietowym, a wynik jaki osiągnęła jest najlepszym w historii polskiego pływania w tej konkurencji.

BCT Gdynia Marathon 2013 - Szansa dla każdego pływaka

Paulina Olczyk 2013-08-07 15:17

 

 

 

W tegorocznej edycji BCT Gdynia Marathon, ekstremalnych zawodów pływackich rozgrywanych na wodach Zatoki Puckiej, może wziąć udział każdy, kto czuje się na siłach by pokonać niemal 3 kilometrową trasę. Wciąż trwają zapisy do wyścigu OPEN oraz sztafet.