Aktualności

Już ośmiu w Barcelonie

Szymon Gagatek 2013-06-14 21:51

Mistrzostwa Polski w pływaniu szybko dotarły do półmetka. Do końca rywalizacji pozostały nam jeszcze dwa dni, szans na powiększenie kadry na Mistrzostwa Świata w Barcelonie jest jeszcze sporo. W tym momencie bilet do stolicy Katalonii ma zapewnionych ośmiu pływaków. Znacznie powiększyły się też inne reprezentacje na tegoroczne międzynarodowe imprezy.

Znów było szybko!

Szymon Gagatek 2013-06-14 20:30

Za nami drugi dzień Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w Olsztynie. W sesji finałowej znów padło kilka bardzo wartościowych rezultatów, a kadra naszego kraju na Mistrzostwa Świata powiększyła się o dwie osoby. Po raz kolejny formą zaimponował Paweł Korzeniowski, zwyciężając na dystansie 200 m stylem dowolnym.

MPSIM OLSZTYN - ELIMINACJE DZIEŃ 2

Jarek Blazek 2013-06-14 14:12

Za nami już drugi dzień eliminacji na olsztyńskiej Aquasferze. Nie doczekaliśmy się w porannych wyścigach żadnego minimum kwalifikującego zawodników do Barcelony, jednak wartościowych rezultatów, w szczególności juniorskich, nie brakowało. Największym wydarzeniem porannego bloku był rekord Polski 17 i 18 latków Krzysztofa Tokarskiego z SMS VICTORII Racibórz na 50 m stylem klasycznym.

Na siedmiu wzgórzach piętrzy się Rzym

Szymon Gagatek 2013-06-13 22:30

W cieniu mistrzostw naszego kraju już po raz pięćdziesiąty odbywa się w Rzymie miting Siedmiu Wzgórz. Do słonecznej Italii po raz kolejny zjechała się światowa czołówka pływaków. Podczas pierwszego dnia jubileuszowego Sette Colli nie mogło też zabraknąć świetnych rezultatów.

Optymistyczny początek

Szymon Gagatek 2013-06-13 21:02

Pierwszy dzień Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców już za nami. W Aquasferze powoli gasną światła, wszyscy powoli szykują się na piątkowe zmagania. Krajowy czempionat w pływaniu ma to do siebie, że zazwyczaj ważniejsze od medali i miejsc na podium są czasy osiągane przez naszych zawodników, które dają im przepustkę na międzynarodowe salony. Czas zatem w telegraficznym skrócie podsumować to co wydarzyło się dziś w Olsztynie.

Światowe wyniki w Olsztynie!

Szymon Gagatek 2013-06-13 20:00

Znakomicie rozpoczęły się Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w Olsztynie. Pierwsza sesja finałowa przyniosła mnóstwo emocji i znakomitych wyników. Kadra na Mistrzostwa Świata w Barcelonie znacznie się powiększyła i w tym momencie jest w niej już sześciu zawodników! Czekamy aż do grona mężczyzn dołączą również nasze pływaczki.

Pierwsze minima kwalifikacyjne wypełnione!

Szymon Gagatek 2013-06-13 12:33

W olsztyńskiej Aquasferze rozpoczęło się czterodniowe święto pływania – Mistrzostwa Polski seniorów, które są jednocześnie kwalifikacjami na Mistrzostwa Świata w Barcelonie. Już poranna sesja kwalifikacyjna pokazała, że wieczorem czekają nas wielkie emocje. Pierwszym zawodnikiem, który na tych zawodach uzyskał minimum na zawody w stolicy Katalonii został Radosław Kawęcki!

RUSZAJĄ LETNIE OTWARTE MISTRZOSTWA POLSKI MASTERS W DĘBICY!

Joanna Kwatera 2013-06-13 00:30

Już w piątek 14 czerwca ruszają Letnie Otwarte Mistrzostwa Polski w Pływaniu Masters. Na dębickiej 50-metrowej pływalni przy ulicy Piłsudskiego 19, przez trzy dni rozegranych zostanie 38 konkurencji pływackich. Zawody podzielone zostały na 4 bloki, a pierwszy z nich startuje w piątek o godz 15.30. Do rywalizacji zgłosiło się 283 zawodników. Obsada zawodów to nie tylko reprezentanci Polski ale też Litwy oraz Czech. W tym roku zawodnicy, którzy wybierają się na Mistrzostwa Europy Masters (31.08-08.09) , na tej imprezie będą walczyć o minima kwalifikacyjne do Eindhoven.

Znów było blisko

Szymon Gagatek 2013-06-12 21:36

Kolejny raz wiadomości z pływackiego świata będą zdominowane przez wyjątkową nastolatkę z Litwy. Nie może być inaczej. Ruta Meilutyte, bo oczywisćie o niej mowa, znów była bliska poprawienia własnego rekordu Europy. Tym razem na dystansie 100 m stylem klasycznym. Zabrakło zaledwie jednej setnej sekundy...

Meilutyte z kolejnym rekordem Europy!

Szymon Gagatek 2013-06-11 22:43

Litewska żabkarka nie przestaje zadziwiać! Ruta Meilutyte dziś, podczas drugich zawodów z cyklu Mare Nostrum, ustanowiła nowy rekord Europy na dystansie 50 m stylem klasycznym. Dwudniowe zawody odbywają się w Barcelonie, mieście gdzie już za trzydzieści osiem dni rozpocznie się najważniejsza tegoroczna impreza w sportach wodnych - Mistrzostwa Świata.

ZAPOWIEDŹ GMPSIM - OLSZTYN 2013

Jarek Blazek 2013-06-11 17:37

Już w najbliższy czwartek rozpocznie sie najwazniejsza impreza pływacka naszego kraju - Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w Olsztynie. Na słupkach startowych pływalni Aquasfera stanie prawie 650 zawodników z ponad 120 klubów z całego kraju, którzy będą walczyli nie tylko o tytuły Mistrza Polski, ale także o minima kwalifikacyjne na EYOF w Utrechcie, Mistrzostwa Europy Juniorów w Poznaniu, Mistrzostwa Świata Juniorów w Dubaju, Uniwersjadę w Kazaniu oraz Mistrzostwa Świata Seniorów w Barcelonie.

Obóz Otylii

Otylia Jędrzejczak 2013-06-10 01:27

Witam wszystkich serdecznie!
Wreszcie podjęłam decyzję i dziś mogę z Państwa dziećmi podzielić się swoją wiedzą, doświadczeniem i miłością do sportu, a przede wszystkim do pływania. Dwadzieścia cztery lata spędzone na pływalni nauczyły mnie nie tylko jak wygrywać, ale przede wszystkim w jaki sposób spokojnie dążyć do celu, a porażkę traktować jako przystanek w drodze do sukcesu.
Sport to wspaniała przygoda życia i z tą myślą chciałabym aby państwa dzieci wróciły ze spotkania ze mną oraz wspaniałą kadrą, która będzie ze mną prowadziła obóz.

Muffat oczarowała księcia

Szymon Gagatek 2013-06-10 00:53

Camille Muffat i Ruta Meilutyte były największymi gwiazdami drugiego dnia pierwszych zawodów z cyklu Mare Nostrum, które odbyły się w weekend w Monte Carlo. Francuzka wygrała rywalizację na dystansie 400 m stylem dowolnym uzyskując najlepszy wynik w tym sezonie na świecie. Z kolei młodziutka Litwinka była bliska poprawienia kolejnego rekordu Starego Kontynentu.

Fantastyczna Meilutyte z rekordem Europy!

Szymon Gagatek 2013-06-09 01:09

Niesamowicie rozpoczęły się zmagania w tegorocznym cyklu zawodów Mare Nostrum. Podczas pierwszego dnia rywalizacji w Monte Carlo rekord Europy na dystansie 100 m stylem klasycznym pobiła Litwinka Ruta Meilutyte!

Z BASENU DO AKWENU...

Joanna Kwatera 2013-06-07 22:08

Mistrzostwa Świata w pływaniu już niedługo, dokładnie 42 dni dzielą nas od pierwszego skoku do wody na barcelońskiej pływalni Palau Sant Jordi. Już teraz wymienić można kilka słynnych nazwisk, których starty wzbudzać będą wielkie emocje i wzruszenia. A wśród nich m. in. Sun Yang, Chad Le Clos, Daniel Gyurta, Yannick Agnel, Florent Manaudou czy Mireia Belmonte, z pewnością zobaczymy tam też Ryan’a Lochte, Missy Franklin czy Katie Ledecky.  Na liście startowej znaleźć można też Evę Risztov – węgierską długodystansową pływaczkę, która zamieniła cztery ściany basenu na wody otwarte…

PŁYWACKI RENTGEN - KATARZYNA KASPEREK

Jarek Blazek 2013-06-06 16:12

W dniu dzisiejszym gościem naszego wywiadu jest pływaczka, która specjalizuje się obecnie w długich dystansach. W pewnym momencie jej kariera sportowa wisiała wręcz na włosku - od września do stycznia nie było żadnej mowy o treningu w wodzie z powodu poważnej kontuzji, ale się udało. Od stycznia trenuje już w miarę normalnie i obserwujemy ją w coraz lepszej dyspozycji. Na pewno stać ją na wyniki na światowym poziomie. Przed Wami Katarzyna Kasperek

Ruszają zapisy na BCT GDYNIA MARATHON 2013 – najbardziej ekstremalne zawody pływackie w Polsce

Paulina Olczyk 2013-06-04 12:20

Trzecia edycja BCT Gdynia Marathon odbędzie się między 23 a 25 sierpnia. Najlepsi zawodnicy świata  zmierzą się na jeszcze dłuższej niż w ubiegłym roku, niemal 20 km trasie z Helu do Gdyni. Tegoroczne zawody to także szansa dla pływających na krótszych dystansach
na wodach otwartych – do wyścigu OPEN, który odbędzie się 25 sierpnia na trasie 2950 m, Bałtycki Terminal Kontenerowy zaprasza aż 150 zawodników.

PODSUMOWANIE XVIII OTWARTYCH MISTRZOSTW WARSZAWY W PŁYWANIU MASTERS

Joanna Kwatera 2013-06-04 02:11

W dniach 1-2.06.2013 odbyły się XVIII Otwarte Mistrzostwa Warszawy w pływaniu Masters. Organizatorem zawodów był jeden z największych polskich klubów Masters – Warsaw Masters Team. Areną zmagań pływaków z 34 klubów z Polski, Litwy i Ukrainy była pływalnia Ośrodka Sportu i Rekreacji Żoliborz. W tym roku zawody trwały dwa dni, a zawodnicy, których zjechało do Warszawy w sumie 152, mogli zmierzyć się w 26 konkurencjach pływackich. Na stracie mogliśmy obserwować m.in. byłych czołowych polskich pływaków: Joannę Gołębiowską, Łukasza Gąsiora i Macieja Lewandowskiego.