Aktualności

Lotte Friis przenosi się do Baltimore

Daniel Biś 2013-11-18 22:26

Lotte Friis dołączy do grupy Boba Bowmana. Czołowa duńska pływaczka zamierza w Baltimore, przygotowywać się do Igrzysk Olimpijskich w Rio.

Trenująca do tej pory w Nice zawodniczka dołączy do North Baltimore Aquatic. Dunka spędziła już w Baltimore dwa miesiące i jest zachwycona warunkami do treningu, które tam zobaczyła.

"Podczas dwu miesięcznego pobytu w USA przekonałam się, że to jest to, czego potrzebuję."- powiedziała

Od 2014 roku, Lotte stanie się częścią elitarnego zespołu, prowadzonego przez dobrze wszystkim znanego Bowmana.

GPP Łódź- podsumowanie

Daniel Biś 2013-11-17 19:38

W Łodzi rozegrano ostatnie zawody przed kwalifikacjami do Mistrzostw Europy w Herning. Zawodnicy są w różnych fazach przygotowań, część z nich już w Łodzi prezentowało dobrą dyspozycję.

ZIMOWE OTWARTE MISTRZOSTWA POLSKI W PŁYWANIU - EPILOG

Joanna Kwatera 2013-11-17 16:47

„I już po wszystkiemu”…jak mawiał znany krakowski kabareciarz Marcin Daniec. Zakończyły się właśnie Zimowe Otwarte Mistrzostwa Polski w pływaniu w kat. Masters w Krakowie. Mistrzostwa doskonałe, mistrzostwa rekordowe, mistrzostwa kosmiczne. Niesamowicie szybki basen krakowskiej AWF, pozwalający uzyskiwać genialne wyniki, rekordowa frekwencja prawie 650 uczestników oraz znakomita atmosfera na trybunach – wszystko grało jak w zegarku…

ZIMOWE OTWARTE MISTRZOSTWA POLSKI MASTERS - STARCIE DRUGIE

Joanna Kwatera 2013-11-17 01:42

Drugi dzień kosmicznych mistrzostw Polski na super szybkiej pływalni AWF Kraków przyniósł nam znów wiele emocji, fantastycznych startów, wyników i rekordów Polski. Dziś zawodnicy musieli znaleźć w sobie wiele sił, aby wytrzymać kondycyjnie trudy startów w dwóch długich blokach, które rozpoczęły się o godz. 9.00, a skończyły ok. 22.00. Jak zwykle swoją postawą nie zawiedli!
Rekordowe to mistrzostwa, a tylko dziś zanotowano ich aż 34! Zaczynając jednak od początku…

ZIMOWE OTWARTE MISTRZOSTWA POLSKI MASTERS - PIERWSZE STARCIE

Joanna Kwatera 2013-11-15 22:47

Kosmiczne wyniki i widownia pękająca w szwach – tak w skrócie można podsumować pierwszy dzień pływackich zmagań Mastersów podczas Zimowych Otwartych Mistrzostw Polski w Krakowie. Obsada zawodów najlepsza z możliwych, ogrom doskonałych zawodników i sportowa walka na najwyższym poziomie. Już pierwszego dnia mogliśmy obserwować wiele doskonałych rezultatów oraz odnotować kilka rekordów Polski.

Lepszy niż Kawęcki...

Jarek Blazek 2013-11-15 14:29

Podczas VIII EU Swimming Invitational, które zostały rozegrane w ubiegły weekend w estońskim Tallinie, padł jeden rekord Polski juniorów, którego autorem był zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego "Trops" Kartuzy - Jakub Skierka. Wiadomość to o tyle ciekawa, iż rekord ten został odebrany najlepszemu obecnie polskiemu zawodnikowi, "królowi" polskiego grzbietu - Radosławowi Kawęckiemu, a to już jest nie lada wyczyn :)

Sun ustala menu w więzieniu!

Daniel Biś 2013-11-15 11:03

Jak donosi South China Morning Post Sun Yang podczas swojego pobytu w areszcie, zmusił resztę więźniów do... diety wegetariańskiej!

Według informatorów South China Morning Post, mistrz olimpisjki odmówił spożywania mięsa w obawie przed jego szkodliwym wpływem na zdrowie oraz możliwością wykrycia sterydów zawartych w nim na późniejszych testach antydopingowych.

Niestety więzienna kuchnia nie mogła przygotować oddzielnego posiłku dla gwiazdy światowego pływania... więc wszyscy więźniowie zostali zmuszeni do przejścia na dietę wegetariańską.

Wpływowa Missy Franklin

Daniel Biś 2013-11-15 10:45

Missy Franklin znalazła się na liście 16 najbardziej wpływowych nastolatków 2013 roku, magazynu Time.

Stało się! Phelps wraca!

Szymon Gagatek 2013-11-14 23:44

Amerykańska Agencja Antydopingowa (USADA) ogłosiła dziś statystyki dotyczące badań przeprowadzonych w trzecim kwartale tego roku (1 lipca - 30 września). Wśród wielu nazwisk figuruje jedno, które wzbudzało ostatnio sporo emocji. Tak, to nie żart - na liście znajduje się Michael Phelps! Wszystko wskazuje na to, że najbardziej utytułowany olimpijczyk w historii wraca do pływania!!!

PŚ: Dwa medale na zakończenie

Szymon Gagatek 2013-11-14 16:12

Dwa brązowe medale zdobyli polscy pływacy drugiego dnia ostatnich w tym roku zawodów z cyklu Pucharu Świata. W Pekinie na najniższym stopniu podium na dystansie 200 m stylem dowolnym stanął Paweł Korzeniowski, a Konrad Czerniak zajął trzecie miejsce na 100 m stylem motylkowym. W klasyfikacji generalnej triumfowali Chad le Clos i Katinka Hosszu, którzy zgarnęli w nagrodę czeki o wartości stu tysięcy dolarów.

NCAA: Paluszek coraz szybsza

Szymon Gagatek 2013-11-14 10:32

Weronika Paluszek radzi sobie lidze NCAA coraz lepiej. Polka, w pojedynku z Notre Dame University i Pittsburgh University, zanotowała najlepsze w tym sezonie rezultaty na dystansach 100 i 200 jardów stylem klasycznym. Dobrą postawą wykazali się również jej dwaj koledzy z Virginia Tech: Jan Świtkowski i Michał Szuba.

NCAA: Wilk z minimum A w sztafecie, debiut Domagały!

Szymon Gagatek 2013-11-13 21:40

W ubiegłym tygodniu Katarzyna Wilk pokazała, że jest bardzo ważnym ogniwem sztafet Uniwersytetu Południowej Kalifornii i, jako pierwsza z naszych reprezentantów za oceanem, zapewniła sobie występ w marcowych Mistrzostwach NCAA! Po raz pierwszy w drużynie Trojans wystartował natomiast Michał Domagała. Debiut Polaka, który w tym roku rozpoczął naukę na studiach, wypadł na tyle dobrze, że może się już pochwalić minimami B na zawody w Austin uzyskanymi w dwóch konkurencjach.

PŚ: Trzecie miejsce Korzeniowskiego

Szymon Gagatek 2013-11-13 20:12

Dziś w Pekinie rozpoczęły się ostatnie tegoroczne zawody z cyklu Pucharu Świata. Polacy w stolicy Chin kontynuują chlubną tradycję zdobywania przynajmniej jednego medalu na dzień. W środę na podium rywalizacji na dystansie 200 m stylem motylkowym stanął Paweł Korzeniowski.

W Łodzi będzie się działo!

Daniel Biś 2013-11-13 16:52

W najbliższy weekend w Łodzi kolejne zawody z cyklu Grand Prix Pucharu Polski. Po emocjach w Krakowie, ostatni sprawdzian przed kwalifikacjami do Mistrzostw Europy zapowiada się jeszcze ciekawiej!

NCAA: Zwycięstwa Bujoczka i Cieślaka

Szymon Gagatek 2013-11-13 13:00

Filip Bujoczek i Marcin Cieślak kontynuują passę dobrych występów w lidze NCAA. W ubiegłym tygodniu Uniwersytet Purdue, którego barwy reprezentuje Bujoczek, gościł miting z udziałem czterech uczelni, natomiast ekipa Gatorsów podejmowała Alabamę. Obaj Polacy zanotowali po jednym indywidualnym zwycięstwie w stylu dowolnym.

OBLĘŻENIE KRAKOWA 2013...

Joanna Kwatera 2013-11-12 22:06

Był sobie raz król – król, który miał piękny gród. Krak miał na imię ten król, a posiadłości jego położone były na południowych ziemiach kraju zwanego Polską… Wymyślił raz ów król, że zorganizuje Igrzyska. Jako że sport już od zamierzchłych czasów był symbolem męstwa i odwagi, Krak wpadł na pomysł, aby zaprosić przyjaciół do wspólnej rywalizacji. Ponieważ wielka fosa otaczała jego zamek, zdecydował król, że zawodnicy swoje zmagania rozegrają w wodzie, a najszybsi z nich otrzymają tytuły mistrzów  w swoich fachu.

Klamka zapadła... Ale dalej nic nie wiemy

Szymon Gagatek 2013-11-11 20:47

Los Angeles, 24 listopada 2013 roku, rozdanie corocznych nagród Golden Goggles, przyznawanych przez amerykańską federację USA Swimming. Wielkie wydarzenie, światła reflektorów i oczy pływackiego świata skierowane na zachodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych. Na scenie pojawia się Michael Phelps, który ma wręczyć statuetkę w jednej z kategorii. Podchodzi do mikrofonu i oświadcza, że już wkrótce znów zobaczymy go ścigającego się z najlepszymi zawodnikami świata. Nieprawdopodobne?

To już pewne! Duel in the Pool bez Lochte'ego

Szymon Gagatek 2013-11-11 17:20

Kilka dni temu amerykańscy fani pływania wstrzymali oddech. Świat obiegła informacja o poważnej kontuzji ich najlepszego zawodnika, Ryana Lochte'ego. Uraz lewego kolana spowodowała fanka, która rzuciła się na niego na ulicy, doprowadzając do jego upadku. Pod znakiem zapytania stanęły jego występy w sezonie zimowym. Obawy potwierdziły się i pięciokrotny Mistrz Olimpijski nie wystąpi m. in. na zawodach Duel in the Pool w Glasgow.