Aktualności

NCAA: Koło fortuny

Szymon Gagatek 2013-10-06 20:28

W latach dziewięćdziesiątych dwudziestego wieku niemal cała Polska z niemałym zainteresowaniem śledziła poczynania zawodników w teleturnieju "Koło Fortuny". W programie prowadzonym przez Wojciecha Pijanowskiego jednym z najważniejszych elementów było właśnie tytułowe koło, na którym umieszczone były pola z nagrodami. Okazało się, że taki przedmiot można zaadoptować również na... zawodach pływackich.

NCAA: Udany start Tarczyńskiego

Szymon Gagatek 2013-10-04 18:16

Zawodnicy Uniwersytetu Kalifornijskiego oficjalnie rozpoczęli zmagania w NCAA. Ekipa Golden Bears w pierwszym spotkaniu w tym sezonie pokonała 149-104 University of the Pacific. W zespole podopiecznych Davida Durdena wystąpił Marcin Tarczyński. Polak zaprezentował się z bardzo dobrej strony, wygrywając rywalizację na dystansie 100 jardów stylem grzbietowym.

NCAA: Czas na studia i pływanie!

Szymon Gagatek 2013-10-04 16:25

Październik to czas początku roku akademickiego, także w Stanach Zjednoczonych. W tym wypadku oznacza to również start kolejnego pływackiego sezonu zmagań w trzech dywizjach NCAA (National Collegiate Athletic Association). Wiele gwiazd, spora liczba Polaków i zmagania na 25-jardowych basenach, które pasjonują Amerykanów. Od dziś, przez całe pół roku, będziemy śledzić z Wami poczynania naszych zawodników za oceanem!

Duel in the Pool: Europa osłabiona

Szymon Gagatek 2013-10-03 23:53

Węgierskich gwiazd pływania: Katinki Hosszu, Laszlo Cseha i Daniela Gyurty zabraknie podczas tegorocznego pojedynku zawodników z Europy i Stanów Zjednoczonych w ramach zawodów Duel in the Pool, które pod koniec grudnia odbędą się w Glasgow. Poznaliśmy natomiast kolejnego Brytyjczyka, który zasili skład ekipy ze Starego Kontynentu. Coraz więcej kart odkrywają również Amerykanie.

Fantastyczny debiut Sawrymowicza

Szymon Gagatek 2013-09-29 23:49

Mateusz Sawrymowicz znakomicie rozpoczął swoją przygodę ze startami na otwartym akwenie. Mistrz Świata z Melbourne zwyciężył dziś w czternastej edycji znanego amerykańskiego wyścigu RCP Tiburon Mile! Polak zdeklasował między innymi dwóch medalistów Igrzysk Olimpijskich w Londynie!

IV OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA SZKOLENIOWA TRENERÓW PŁYWANIA - DZIEŃ IV

Joanna Kwatera 2013-09-29 15:47

Zakończyła się IV Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa Trenerów Pływania, która przez ostatnie cztery dni odbywała się w Krakowie. Do królewskiego miasta zjechało prawie 350 uczestników – w tym: Prezes Zarządu Polskiego Związku Pływackiego, Członkowie Zarządu, Szef Wydziału Szkolenia PZP , przedstawiciele Ministerstwa Sportu, trenerzy kadry, a także trenerzy klubowi oraz instruktorzy pływania, którzy uczestniczyli w 24 wykładach o szerokiej tematyce.

IV OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA SZKOLENIOWA TRENERÓW PŁYWANIA - DZIEŃ III

Joanna Kwatera 2013-09-29 00:42

Tematem przewodnim trzeciego dnia IV Ogólnopolskiej Konferencji Szkoleniowej Trenerów Pływania było żywienie i suplementacja w sporcie pływackim. Temat, który na konferencjach tego typu poruszany jest niezmiernie rzadko, a który ma niebagatelne znaczenie w prawidłowym rozwoju zawodników. Ponadto swój ostatni już wykład na tej konferencji wygłosił Ernest W. Maglischo.

IV OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA SZKOLENIOWA TRENERÓW PŁYWANIA - DZIEŃ II

Joanna Kwatera 2013-09-28 00:24

Drugi dzień IV Ogólnopolskiej Konferencji Szkoleniowej Trenerów Pływania stał pod znakiem dyskusji na temat programów szkoleniowych dzieci i młodzieży w sporcie pływackim zarówno na poziomie kształcenia młodych adeptów pływania jak i szkoleniem zawodników w każdym przedziale wiekowym, a także ewaluacja procesu treningowego zawodników.

Britta Steffen kończy karierę!

Szymon Gagatek 2013-09-28 00:13

Tego chyba nikt się nie spodziewał. Jedna z najlepszych niemieckich pływaczek, Britta Steffen, ogłosiła dziś, że kończy swoją karierę! Reprezentantka naszych zachodnich sąsiadów podjęła tę zaskakującą decyzję po niezbyt udanym tegorocznym sezonie, niespełna rok przed Mistrzostwami Europy w Berlinie.

IV Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa Trenerów Pływania – Dzień I

Szymon Gagatek 2013-09-27 02:14

W czwartek oficjalnie rozpoczęła się w Krakowie IV Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa Trenerów Pływania. Już pierwszego dnia poruszono kilka istotnych kwestii, dotyczących przede wszystkim kadry naszego kraju w różnych kategoriach wiekowych. Olbrzymim zainteresowaniem cieszył się też wykład zaproszonego specjalnie na tę okazję znakomitego amerykańskiego trenera, Ernesta Maglischo.

Duel in the Pool 2013: Wielkie starcie w Glasgow

Szymon Gagatek 2013-09-23 01:49

To będzie jedno z najważniejszych wydarzeń ostatnich miesięcy 2013 roku. Duel in the Pool, a więc pojedynek najlepszych zawodników ze Stanów Zjednoczonych z ekipą gwiazd europejskiego pływania, wraca do Wielkiej Brytanii. Zawody odbędą się od 20 do 21 grudnia na nowo otwartym obiekcie w Glasgow. Znamy już pierwsze nazwiska uczestników tego mitingu.

V MIĘDZYNARODOWY MYTING PŁYWACKI MASTERS W SZCZECINKU

Joanna Kwatera 2013-09-17 01:06

W dniach 14-15 września odbył się w Szczecinku V Międzynarodowy Mityng Pływacki w kat Masters. Jeszcze nie ucichły echa zakończonych niedawno Mistrzostw Europy, a Mastersi znów ruszyli do boju, by walczyć o medale tym razem w imprezie krajowej. Do Szczecinka zjechali zawodnicy nie tylko z Polski, ale również goście z Rosji z liczną ekipą zespołu Pregel Kaliningrad na czele.

MEM: SMACZKI I GORZKIE ŻALE

Joanna Kwatera 2013-09-10 10:28

Wszystko co dobre szybko się kończy…po siedmiu dniach zmagań na holenderskiej pływalni w Eindhoven zakończyły się Mistrzostwa Europy w pływaniu w kategorii Masters. Czas więc na krótkie podsumowanie startów naszych zawodników, a także kilka ciekawostek z areny pływackiej…

IV Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa Trenerów Pływania – Zapowiedź

Szymon Gagatek 2013-09-08 22:52

Cztery dni wykładów, szeroka tematyka, niepowtarzalna możliwość wymiany poglądów ze specjalistami z kraju i ze świata. Już od 26 do 29 września odbędzie się w Krakowie IV Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa Trenerów Pływania. Portal news.omegatiming.pl objął patronat medialny nad tym wydarzeniem!

MEM: MEDAL Z KANAŁU...

Joanna Kwatera 2013-09-08 12:58

W piątek zakończyły się zmagania zawodników na pływalni Pieter’a van den Hoogenband’a, a w sobotę rozegrany został jeszcze wyścig na dystansie 3000m stylem dowolnym w wodach otwartych kanału w Eindhoven w ramach rozgrywających się w Holandii Mistrzostw Europy w kategorii Masters. Mimo trudów i zmęczenia sześcioma dotychczasowymi dniami pływackich zmagań na starcie stanęła cała rzesza zawodników i zawodniczek z całej Europy. W wyścigu open water mogliśmy również śledzić poczynania siedmiu naszych zawodników, a nawet cieszyć się kolejnym medalem!

MEM: 7 MEDALI NA POŻEGNANIE EUROPY...

Joanna Kwatera 2013-09-07 14:34

Siedem medali – jeden złoty, dwa srebrne i cztery brązowe, zdobyli polscy pływacy w ostatnim dniu zmagań podczas Mistrzostw Europy Masters, które zakończyły się właśnie na pływalni Pieter’a van den Hoogenband’a w Eindhoven i z dorobkiem w sumie 25 medali pięknie zakończyli występy w najważniejszej w tym roku imprezie międzynarodowej w tej kategorii. Dodatkowo Europejczycy ustanowili dziś trzy nowe rekordy świata i 13 rekordów Europy Masters.

Jubileusz 50 -cio lecia klubu MKS Trójka Łódź

Iwona Bohosiewicz 2013-09-06 21:34

W dniu 28 września 2013r. odbędzie się zjazd jubileuszowy z okazji  50-cio lecia klubu MKS Trójka Łódź.
Program Jubileuszu w pliku do pobrania.

MEM: KOLEJNY DZIEŃ - KOLEJNY MISTRZ!

Joanna Kwatera 2013-09-06 01:14

Cztery medale w tym dwa tytuły mistrzowskie zdobyła dziś polska reprezentacja pływaków startujących w Mistrzostwach Europy w kategorii Masters w Eindhoven. Złote medale wywalczyli Marek Rother z Weterana Zabrze i Andrzej Waszkiewicz z Just Swim Jelenia Góra. Srebrny medal zawisł na szyi Renaty Bastek dwukrotnie: najpierw indywidualnie za występ na dystansie 100m stylem dowolnym, a później razem z kolegami, kiedy zajęła drugie miejsce w sztafecie na dystansie 4x50m st. dowolnym mix.