Aktualności

Arena PSS Mesa: Amerykańska riposta

Joanna Kwatera 2017-04-14 13:57
Nie trzeba było długo czekać na odpowiedź Amerykanów na szybkie pływanie, jakie prezentują od dwóch tygodni najlepsi zawodnicy na świecie, walczący o przepustki na mistrzostwa globu w Budapeszcie. Pierwszego dnia kolejnej rundy zawodów Arena Pro Swim Series w Mesie znakomitymi występami popisali się Katie Ledecky i Nathan Adrian.

Rosja: Rekordowy dublet Ryłowa

Szymon Gagatek 2017-04-13 22:43

Dwa znakomite występy Jewgienija Ryłowa były ozdobą czwartej sesji finałowej mistrzostw Rosji w Moskwie. Dwudziestoletni pływak w ciągu kilkudziesięciu minut zdobył złote medale na 50 i 200 m stylem grzbietowym. Na krótszym dystansie ustanowił nowy rekord kraju, na dłuższym popisał się najlepszym wynikiem w historii pływania na Starym Kontynencie!

Australia: McKeon głodna zwycięstw

Szymon Gagatek 2017-04-13 15:45

Cztery kwalifikacje indywidualne, możliwość startu we wszystkich sztafetach - nie ma wątpliwości, że Emma McKeon może być w trakcie mistrzostw świata w Budapeszcie jedną z najbardziej zapracowanych zawodniczek. Ostatniego dnia krajowego czempionatu w Brisbane dołożyła do swojej kolekcji złoto na 200 m stylem motylkowym.

Chiny: Sun Yang ciągle dominuje

Szymon Gagatek 2017-04-13 15:04

Wszystko wskazuje na to, że Sun Yang w stu procentach zrealizuje swój plan na mistrzostwa Chin. Póki co, zupełnie niezagrożony zmierza od jednego do drugiego złotego medalu zawodów w Qingdao. W czwartek okazał się najlepszy na 800 m stylem dowolnym, a równych sobie nie miał również w półfinałach rywalizacji kraulistów na dystansie 100 metrów.

Japonia: Kapitalne starcie w Nagoi

Szymon Gagatek 2017-04-13 14:18

Już pierwszego dnia mistrzostw Japonii kibice w Nippon Gaishi Arena doczekali się pojedynku swoich dwóch wielkich gwiazd na dystansie 400 m stylem zmiennym. Niesamowicie wyrównany i zacięty wyścig finałowy zakończył się zwycięstwem Daiyi Seto, któy wyprzedził Kosuke Hagino o zaledwie jedną setną sekundy. Obaj wypełnili minimum na czempionat globu.

Rosja: Nowe rekordy Czimrowej i Prigody

Szymon Gagatek 2017-04-12 19:50

Za sprawą Swietłany Czimrowej i Kiriła Prigody na mistrzostwach Rosji ustanowione zostały w środę dwa nowe rekordy kraju. Dwudziestolatka zaliczyła świetny występ na dystansie 100 m stylem motylkowym, natomiast o rok starszy żabkarz był bardzo szybki w półfinałach 50 m stylem klasycznym, czego później nie potrafił jednak potwierdzić w walce o złoto.

Australia: Wielki pojedynek. McEvoy lepszy od mistrza olimpijskiego

Szymon Gagatek 2017-04-12 16:49

Na tę rywalizację czekano w Australii od momentu rozpoczęcia mistrzostw kraju. W finale 100 m stylem dowolnym zmierzyli się ze sobą dwaj znakomici krauliści: posiadacz najlepszego czasu w historii pływania w strojach tekstylnych Cameron McEvoy oraz złoty medalista olimpijski z Rio de Janiero Kyle Chalmers. Zwycięstwo trafiło ostatecznie do McEvoy'a.

Chiny: Xu Jiayu o włos od rekordu świata!

Szymon Gagatek 2017-04-12 14:47

Xu Jiayu został bohaterem trzeciej sesji finałowej mistrzostw Chin w Qingdao. Dwudziestojednolatek w finale 100 m stylem grzbietowym omal nie poprawił rekordu świata! Do fantastycznego wyniku Ryana Murphy'ego z pierwszej zmiany sztafety 4x100 m stylem zmiennym z igrzysk w Rio de Janeiro zabrakło mu zaledwie jednej setnej sekundy!

Nowe konkurencje w programie igrzysk?

Szymon Gagatek 2017-04-11 23:56

Międzynarodowa Federacja Pływacka złożyła do MKOl propozycję włączenia do programu igrzysk w Tokio kolejnych konkurencji. Chodzi tu między innymi o rywalizację sztafet mieszanych, którą na wielkich światowych imprezach obserwujemy zaledwie od kilku lat. Więcej szans na medale mieliby także sprinterzy oraz zawodnicy startujący na najdłuższych kraulowych dystansach.

Rosja: Pięciu chętnych, miejsca dwa

Szymon Gagatek 2017-04-11 22:07

Nie niewiarygodnym poziomie stał finał mistrzostw Rosji na dystansie 200 m stylem klasycznym mężczyzn. Aż pięciu zawodników złamało barierę dwóch minut i dziesięciu sekund, wypełniając przy tym także minimum na czempionat globu! W Budapeszcie wystąpią jednak tylko dwaj najszybsi żabkarze. Walka o złoto zakończyła się triumfem Antona Czupkowa.

Szwecja: Rekordowe zakończenie

Szymon Gagatek 2017-04-11 21:07

Aż trzy rekordy Szwecji padły w trakcie ostatniej sesji finałowej Stockholm Open. Na zawodach stolicy kraju fantastycznie spisali się Sarah Sjoestroem, Jennie Johansson i Johannes Skagius. Swój dzień mieli również Niemcy. Philip Heintz i Franziska Hentke objęli prowadzenie na tegorocznych listach światowych, odpowiednio na 200 m stylem zmiennym i motylkowym.

Hiszpania: Trzyosobowa kadra na Budapeszt?

Szymon Gagatek 2017-04-11 19:07

Trwające cztery dni mistrzostwa Hiszpanii zakończyły się bez większych niespodzianek. W trakcie ostatniej sesji finałowej kolejne złote medale i minima na czempionat globu w Budapeszcie wywalczyły Jessica Vall oraz Mireia Belmonte Garcia. Niewykluczone, że na najważniejszą imprezę pływacką tego roku krajowy związek wyśle zaledwie trzyosobową reprezentację.

Australia: Wiek nie gra roli

Szymon Gagatek 2017-04-11 14:25

Holly Barratt ma już dwadzieścia dziewięć lat. Przez całe swoje pływackie życie czekała na zawody takie jak te. W trakcie drugiego dnia mistrzostw Australii wywalczyła pierwsze w karierze minimum na czempionat globu. We wtorek kontynuowała swoją passę i stanęła na najwyższym stopniu podium 50 m stylem grzbietowym, pokonując samą Emily Seebohm.

Chiny: Rekord świata juniorów w Qingdao

Szymon Gagatek 2017-04-11 13:31

W trakcie drugiej sesji finałowej mistrzostw Chin w Qingdao osiemnastoletni Li Zhuhao ustanowił swój kolejny rekord świata juniorów. Tym razem wyśrubował wynik Jewgienija Sedowa na dystansie 50 m stylem motylkowym, dzięki czemu na jego koncie są w tym momencie rekordowe rezultaty we wszystkich trzech delfinowych konkurencjach!

Rosja: Sprinterskie popisy

Szymon Gagatek 2017-04-10 21:44

Julija Jefimowa i Oleg Kostin otworzyli mistrzostwa Rosji w Moskwie wskakując na pierwsze miejsca światowych list w konkurencjach sprinterskich. Żabkarka z Czeczenii została pierwszą kobietą w 2017 roku, która złamała barierę trzydziestu sekund na 50 m stylem klasycznym, natomiast Oleg Kostin zwyciężył na tym samym dystansie stylem motylkowym.

Szwecja: Tekstylny rekord świata Sjoestroem!

Szymon Gagatek 2017-04-10 21:25

Na zakończenie trzeciego dnia Stockholm Open kibiców w stolicy Szwecji czekała prawdziwa gratka. Pod wieczór doszło do fantastycznej rywalizacji na dystansie 50 m stylem dowolnym kobiet. Na starcie finału stanęły dwie medalistki igrzysk w Rio: Pernille Blume i Aliaksandra Herasimenia, które fantastycznym występem przyćmiła jednak Sarah Sjoestroem.

Hiszpania: Belmonte już na piątkę

Szymon Gagatek 2017-04-10 19:28

Mistrzostwa Hiszpanii to w tym roku teatr jednej aktorki. Mireia Belmonte ponownie pokazała, że nie ma żadnych problemów z seryjnym uzyskiwaniem wymagających minimów na czempionat globu. Trzeciego dnia zawodów w Pontevedrze triumfowała dwukrotnie: na 200 m stylem zmiennym oraz 1500 m stylem dowolnym i ma już na swoim koncie aż pięć złotych medali. 

Chiny: Sun przypomniał się światu

Szymon Gagatek 2017-04-10 16:38

Dzień po rozpoczęciu mistrzostw Australii, rywalizację w Qingdao zainaugurowali najlepsi chińscy pływacy. Sun Yang bardzo szybko wykorzystał okazję, by przypomnieć o sobie kibicom i największemu rywalowi, Mackenzie'emu Hortonowi. W finale 400 m stylem dowolnym odniósł przekonujące zwycięstwo, uzyskując najlepszy w tym roku czasem na świecie.