Strona wykorzystuje pliki cookies.Dowiedz się więcej

Aktualności

Łukasz Wójt mistrzem Niemiec

Szymon Gagatek 2017-02-06 20:52

Już drugi rok z rzędu męska drużyna SV Würzburg 05 zdobyła tytuł najlepszego klubu pływackiej 1. Bundesligi. W klasyfikacji końcowej weekendowych zawodów w Essen zawodnicy zwycięskiej ekipy wyprzedzili o 390 punktów pływaków z Poczdamu. Wśród triumfatorów nie zabrakło Łukasza Wójta, który zaprezentował się w czterech konkurencjach.

NCAA: Kolejna życiówka Naziębło

Szymon Gagatek 2017-02-06 17:49

Klaudia Naziębło podczas ostatnich zawodów sezonu zasadniczego NCAA dla pływaków Virginia Tech wystartowała tylko raz. Wystarczyło jej to jednak w zupełności, by po raz kolejny w tym sezonie udowodnić dobrą dyspozycję. Na pierwszej zmianie sztafety 4x50 jardów stylem zmiennym Wrocławianka poprawiła najlepszy czas w karierze na 50 jardów stylem grzbietowym.

Rekord kraju i osiem medali Polaków w Uster!

Szymon Gagatek 2017-02-05 18:44

Siedmioro polskich pływaków wystąpiło w trakcie weekendu na 25. Międzynarodowym Mitingu Pływackim w Uster. Szwajcarska miejscowość okazała się dla nas bardzo szczęśliwa. Bohaterką zawodów okazała się Dominika Sztandera, która ustanowiła nowy rekord Polski na 50 m stylem klasycznym. Z kolei Alicja Tchórz aż czterokrotnie stawała na podium.

Mocne otwarcie roku!

Szymon Gagatek 2017-02-05 14:50
Dominika Sztandera rewelacyjnie otworzyła 2017 rok w polskim pływaniu! Zawodniczka Juvenii Wrocław już podczas niedzielnych wyścigów eliminacyjnych mitingu w szwajcarskim Uster ustanowiła najlepszy wynik w historii polskiego pływania na długim basenie na dystansie 50 m stylem klasycznym i z pierwszym czasem weszła do popołudniowego finału.

NCAA: Udany rewanż Cal

Szymon Gagatek 2017-02-04 17:24

W ubiegłym roku końcówka sezonu zasadniczego w konferencji Pacific-12 należała do zawodników Uniwersytetu Południowej Kalifornii. Na własnym obiekcie po dziewiętnastu latach udało się im pokonać w ciągu dwóch dni zarówno Uniwersytet Kalifornijski w Berkeley, jak i Uniwersytet Stanforda. Tym razem drużyna Pawła Furtka i Michała Domagały tej sztuki nie powtórzy.

NCAA: Liga nabiera rozpędu

Szymon Gagatek 2017-02-03 16:20

Luty to dla pływaków rywalizujących w NCAA niezwykle ważny miesiąc. Wielu zawodników właśnie w najbliższych tygodniach czeka najważniejszy sprawdzian w sezonie - mistrzostwa konferencji. Dla niektórych to jednak dopiero początek drogi do marcowego czempionatu ligi. Z naszego punktu widzenia niezwykle ciekawie będzie już w piątkowy wieczór!

Pływacki Przegląd Wydarzeń - 3.02

Szymon Gagatek 2017-02-03 13:25

Tragedia na treningu Uniwersytetu Drury; Australijczycy ogłaszają nowy czteroletni plan i zmieniają termin kwalifikacji na najważniejsze imprezy międzynarodowe; doświadczony finalista olimpijski z Niemiec kończy karierę; rozpoczęto zapisy na mistrzostwa świata Masters w Budapeszcie - to skrót informacji z dzisiejszego Pływackiego Przeglądu Wydarzeń.

Pływacki Przegląd Wydarzeń - 2.02

Szymon Gagatek 2017-02-02 00:14

Kolejne gwiazdy światowego pływania zmieniają trenerów; bohaterki Wielkiej Brytanii kończą kariery; zwycięzca Pucharu Świata zamierza zmienić obywatelstwo i startować dla Hongkongu; Phelps i Ledecky ponownie nominowani do prestiżowych nagród Laureusa - to skrót informacji, które znajdziecie w kolejnym Pływackim Przeglądzie Wydarzeń!

Przesądy czy sportowa rutyna i pełna kontrola sytuacji?

Joanna Budzis 2017-02-01 12:29

Rutyna sportowa pozwala zawodnikom przygotować się do startu pod kątem fizycznym, technicznym, taktycznym, ale także psychicznym. Nie ma na świecie wysokiej klasy sportowców, którzy chociaż częściowo nie wypracowali sobie konkretnych działań przygotowujących ich do startu. Rutyna przedstartowa pełni niezwykle istotną funkcję w kontroli koncentracji, emocji i stresu przedstartowego. Jest to bardzo skuteczny sposób przygotowania się do startu.

Radosław Kawęcki: To był jeden z najcięższych sezonów w moim życiu

Marcin Ryszka 2017-02-01 12:20
Podczas igrzysk w Rio spisał się poniżej oczekiwań, ale już na grudniowych mistrzostwach świata udowodnił swoją klasę, zdobywając w znakomitym stylu złoty medal na 200m stylem grzbietowym. Zapraszamy do przeczytania rozmowy z Radosławem Kawęckim – zwycięzcą naszego plebiscytu w kategoriach Zawodnik Roku oraz Zawodnik Dekady.

Bohaterowie 2016 - Podsumowanie

Szymon Gagatek 2017-02-01 00:28
Czwarta edycja plebiscytu Megatiming.pl "Bohaterowie Roku", zbiegająca się z rocznicą dziesięciolecia istnienia naszego portalu, dobiegła końca. Mamy nadzieję, że nowa formuła przypadła Wam do gustu. Przy okazji postanowiliśmy jeszcze raz przypomnieć wszystkich tegorocznych triumfatorów, którzy otrzymają od nas pamiątkowe statuetki.

Bohaterowie 2016 - Bohater Internautów

Szymon Gagatek 2017-01-31 23:59
Znamy już niemal wszystkich zwycięzców plebiscytu na "Bohaterów 2016 roku" w polskim pływaniu. Do rozstrzygnięcia pozostała ostatnia, jedenasta kategoria. Tym razem głos będziecie mieli Wy. Który z zawodników zaimponował Wam w ostatnich dwunastu miesiącach najbardziej i zasłużył na wyjątkową statuetkę? Czas wybrać "Bohatera Internautów"!

EURO MEET LUKSEMBURG: Sjoestroem i Peaty najlepsi w Luksemburgu!

Joanna Kwatera 2017-01-29 23:40
Adam Peaty i Sarah Sjoestroem uzyskiwali dziś kolejne wspaniałe rezultaty, zachwycając pływacki świat tak wysoką formą już na początku roku. Oni także zostali triumfatorami tych zawodów, uzyskując najwyżej punktowane wyniki tej imprezy. Nie brakowało też kolejnych rekordów mitingu i zaskakujących rozstrzygnięć wyścigów.

Japońska sensacja! Mamy nowy rekord świata

Szymon Gagatek 2017-01-29 15:18

Już drugi raz z rzędu nie musieliśmy czekać zbyt długo na ustanowienie pierwszego rekord świata w nowym roku. Podczas sobotnich zawodów o Puchar Kosuke Kitajimy najlepszy wynik w historii na 200 m stylem klasycznym ustanowił Ippei Watanabe. Japończyk został pierwszym człowiekiem w historii, który pokonał ten dystans w czasie poniżej dwóch minut i siedmiu sekund!

EURO MEET LUKSEMBURG: Szabłowski dwukrotnie najlepszym juniorem!

Joanna Kwatera 2017-01-29 00:10
W zawodach Euro Meet w Luksemburgu mieliśmy bardzo jasny, polski akcent pływacki i choć spikerowi zawodów ciężko było wymówić jego nazwisko, kibice usłyszeli dziś o nim kilkukrotnie. Hubert Szabłowski spisał się w sobotnich zmaganiach żabkarzy znakomicie, notując rekordy życiowe zarówno na dystansie 50 jak i 200 metrów stylem klasycznym.

EURO MEET LUKSEMBURG: Do trzech razy sztuka!

Joanna Kwatera 2017-01-29 00:06
Trzy zwycięstwa okraszone rekordami mitingu i rezultatami ponad dziewięciuset punktowymi odniosły w drugim dniu zawodów Euro Meet w Luksemburgu dwie gwiazdy europejskiego pływania Sarah Sjoestroem i Katinka Hosszu. Swoją formą zachwycili również żabkarze: Marco Koch i Adam Peaty, którzy bezpośredni pojedynek stoczą dopiero jutro.

Alicja Tchórz: Nie mam się czego wstydzić

Marcin Ryszka 2017-01-28 13:58
Alicja Tchórz głosami naszej kapituły została wybrana najlepszą zawodniczką ubiegłego roku w polskim pływaniu. Nie spoczywa jednak na laurach i jak sama mówi, przed nią kolejne wyzwania i cele. Zapraszamy do przeczytania rozmowy z zawodniczką Juvenii Wrocław, rozpoczynającej cykl wywiadów ze zwycięzcami głosowania na "Bohaterów 2016 roku".

EURO MEET LUKSEMBURG: Hosszu i Romanchuk znakomicie zainaugurowali zawody!

Joanna Kwatera 2017-01-28 11:18
Pierwszego dnia pływackich zmagań w Luksemburgu Katinka Hosszu wygrała dwie konkurencje, a w pozostałych trzech wywalczyła awans do finałowej rywalizacji, znakomicie zaczynając zmagania na rozpoczętych w piątek zawodach Euro Meet. Doskonałym rezultatem na najdłuższym dystansie kraulowym popisał się także Mykhailo Romanchuk.