Aktualności

Nie tylko sprint! Kolejny obiecujący wynik Tchórz na Litwie

Szymon Gagatek 2019-03-02 18:49

Drugi dzień mistrzostw Litwy przyniósł reprezentantom Polski sześć złotych medali. Rywalizację w Olicie w dobrym humorze zakończyła Alicja Tchórz, która w sobotę ponownie aż trzykrotnie stawała na najwyższym stopniu podium. Podopieczna Grzegorza Widanki mogła się też pochwalić bardzo dobrym wynikiem na 100 m stylem grzbietowym i tytułem najlepszej pływaczki całych zawodów. 

Imponująca forma Tchórz, osiem zwycięstw Polaków na Litwie

Szymon Gagatek 2019-03-01 18:51

Po efektownym zwycięstwie w zawodach Grand Prix w Kozienicach Alicja Tchórz nie zwalnia tempa. Podczas pierwszego dnia mistrzostw Litwy w Olicie zawodniczka Juvenii Wrocław triumfowała w trzech konkurencjach: dwóch indywidualnych oraz w sztafecie. Najlepiej spisała się na dystansie 50 m stylem grzbietowym. W sumie polscy zawodnicy w kategorii Open zajmowali 1. miejsce aż 8-krotnie.

Litwini inaugurują walkę o igrzyska. Startują Polacy!

Szymon Gagatek 2019-03-01 10:45

Litwini jako pierwsi na świecie rozpoczynają walkę o igrzyska olimpijskie w Tokio! Dziś w Olicie zainaugurowane zostały dwudniowe mistrzostwa kraju na długim basenie. Do naszych sąsiadów ze wschodu udało się wielu polskich pływaków, na czele z sześcioosobową grupą, która ostatni tydzień spędziła na reprezentacyjnym zgrupowaniu w Lublinie, trenując pod okiem Roberta Brusa.

NCAA: Czworo Polaków z zaproszeniami do Indianapolis

Szymon Gagatek 2019-02-28 12:21

Tegoroczne mistrzostwa II Dywizji NCAA w pływaniu odbędą się w słynnym IU Natatorium w Indianapolis już za dwa tygodnie (w dniach 13-16 marca). W nocy z środy na czwartek poznaliśmy listę zawodników, którzy otrzymali zaproszenie na ligowy czempionat. Wśród osób, które w tym sezonie wywalczyły indywidualną kwalifikację znalazło się czworo Biało-czerwonych.

Dwukrotna wicemistrzyni olimpijska zakończyła karierę

Szymon Gagatek 2019-02-27 19:23

Kolejna znakomita pływaczka ogłosiła, że rozstaje się z pływaniem. Dziś do grona sportowych emerytów dołączyła Jazmin Carlin - dwukrotna wicemistrzyni igrzysk olimpijskich w 2016 roku. Walijka w Rio de Janeiro zajmowała drugie miejsca na dystansach 400 i 800 m stylem dowolnym, przegrywając tylko z niesamowitą Katie Ledecky.

NCAA: Wicemistrzostwo Czarneckiej

Szymon Gagatek 2019-02-27 18:24

Wśród Polaków startujących w ubiegłym tygodniu w rozgrywkach I Dywizji NCAA znalazła się między innymi Wiktoria Czarnecka. Lublinianka zadebiutowała w mistrzostwach Coastal Collegiate Sports Association (CCSA) i wraz z koleżankami z uczelni wywalczyła tytuł wicemistrzowski w końcowej klasyfikacji punktowej.

FINA Golden Coaches Clinic - zapis wideo

Szymon Gagatek 2019-02-27 14:08
Pod koniec ubiegłego roku, przy okazji mistrzostw świata na krótkim basenie, w Hangzhou zorganizowano FINA Golden Coaches Clinic. Zapis wykładów, które prezentowano na konferencji w końcu trafił do sieci. Są one ogólnodostępne, bowiem Międzynarodowa Federacja Pływacka zamieściła je na swoim kanale na YouTube'ie. W poniższym artykule prezentujemy wszystkie.

NCAA: Córka polskiego maratończyka mistrzynią konferencji

Szymon Gagatek 2019-02-27 11:59
W ubiegłym tygodniu w lidze NCAA nie brakowało polskich akcentów. Za oceanem zaprezentowało się wielu zawodników z naszego kraju. Największy sukces indywidualny odniosła Zofia Niemczak, która sięgnęła po tytuł mistrzowski w swojej konferencji na 200 jardów stylem motylkowym. Z kolei w II Dywizji świetnie spisała się Kamila Kunka, wygrywając zmagania na 200 jardów stylem dowolnym.

NCAA: Stokowski z pierwszym trofeum

Szymon Gagatek 2019-02-25 12:30

Uniwersytet Florydy obronił tytuł mistrzów Southeastern Conference (SEC), wygrywając klasyfikację generalną całych zawodów wśród mężczyzn już 7. raz z rzędu. Do końcowego sukcesu Gators przyczynił się między innymi Kacper Stokowski, który zanotował najlepsze czasy w historii polskiego pływania na dystansach 100 i 200 jardów stylem grzbietowym.

Grand Prix w Kozienicach: Powrót na szczyt Tchórz i Wojdaka

Joanna Kwatera 2019-02-24 19:21
Do ostatniej konkurencji musieli czekać kibice w Kozienicach by poznać zwycięzców pierwszych w tym roku zawodów z cyklu Arena Grand Prix Polski. W swoim stylu sprawę na dystansie sprinterskim stylem grzbietowym „załatwiła” Alicja Tchórz, a dzieła pomyślnie dokończył też Wojciech Wojdak, który zapewnił sobie wygraną po rywalizacji na 800m stylem dowolnym.

Grand Prix w Kozienicach: Koleżeńskie porachunki

Joanna Kwatera 2019-02-23 21:35
W sobotnim popołudniowym bloku zawodów z cyklu Arena Gran Prix Polski pojawiła się Alicja Tchórz i rywalizacja o końcowe zwycięstwo w tej imprezie pomiędzy koleżankami z Juvenii Wrocław rozgorzała na dobre. Wieczorem jednak to Dominika Sztandera wykazała się najlepiej punktowanym rezultatem błyszcząc formą w sprincie żabkarskim.

Grand Prix w Kozienicach: Szybka Piechota

Joanna Kwatera 2019-02-23 17:01
W Kozienicach polscy pływacy zainaugurowali pierwsze w tym roku zmagania w zawodach z cyklu Arena Grand Prix Polski i już w pierwszym bloku z dobrej strony pokazali się zawodnicy z czołówki krajowej. Całkiem niezłą formę zaprezentowała Dominika Sztandera, uzyskując solidny wynik na 100m stylem klasycznym oraz Paulina Piechota w rywalizacji długodystansowców. W dwóch konkurencjach triumfował Michał Poprawa.

Grand Prix w Kozienicach: Pięć rzeczy, na które warto zwrócić uwagę

Szymon Gagatek 2019-02-22 18:21
Czas wznowić cykl Arena Grand Prix w sezonie 2018/2019! Przed nami tradycyjne zawody Pucharu Polski w Kozienicach, inaugurujące zmagania najlepszych pływaków w naszym kraju w 2019 roku. Z tej okazji nie mogło zabraknąć naszej zapowiedzi. Sprawdziliśmy więc, na co warto zwrócić szczególną uwagę podczas weekendowych zmagań przy ulicy Legionów 4.

Wieczorne finały w Gwangju

Szymon Gagatek 2019-02-22 12:26

Organizatorzy mistrzostw świata w sportach wodnych ogłosili już szczegółowy program lipcowych zmagań w Gwangju. Poznaliśmy godziny rozpoczęcia sesji eliminacyjnych i finałowych, wiemy też w jakiej kolejności zostaną rozegrane pływackie konkurencje. W porównaniu do poprzedniego czempionatu globu w Budapeszcie wprowadzone zostały tylko kosmetyczne poprawki.

Konami Open w cieniu wiadomości o chorobie Ikee

Szymon Gagatek 2019-02-20 14:12

Świetne wyniki padły podczas zawodów Konami Open w Chibie. Coroczna impreza tym razem stała jednak pod znakiem nieobecności jednej z największych gwiazd japońskiego pływania, Rikako Ikee. To właśnie na osiemnastolatce, u której w ubiegłym tygodniu zdiagnozowano białaczkę, w ostatnich dniach skupiła się uwaga mieszkańców Kraju Kwitnącej Wiśni - nie tylko tych zainteresowanych sportem.

Oczekiwany powrót Hiszpanki

Joanna Kwatera 2019-02-20 12:51
Po serii problemów zdrowotnych do treningów powróciła jedna z największych gwiazd hiszpańskiego pływania Mireia Belmonte. Aktualna mistrzyni olimpijska i świata na dystansie 200m stylem motylkowym nie powiedziała na pływalni jeszcze ostatniego słowa, a jej głównym celem już stały się przygotowania do igrzysk olimpijskich w Tokio.

Znamy minima na imprezy międzynarodowe!

Szymon Gagatek 2019-02-20 11:54

Letnie miesiące będą w tym roku obfitować w rozmaite zawody międzynarodowe z udziałem reprezentantów Polski. We wtorek na stronie Polskiego Związku Pływackiego zostały opublikowane szczegółowe kryteria kwalifikacyjne na najważniejsze imprezy tego sezonu. Wiemy już zatem, co trzeba zrobić, by wystartować na mistrzostwach świata, Uniwersjadzie czy czempionacie globu wśród juniorów.

Sjostroem i Kolesnikow najlepsi w Europie w 2018 roku

Szymon Gagatek 2019-02-19 15:58

Europejska Federacja Pływacka ogłosiła wyniki głosowania na najlepszych zawodników Starego Kontynentu w sportach wodnych w 2018 roku. Nagrody dla pływaków zgarnęli Sarah Sjoestroem (drugi raz z rzędu) oraz Kliment Kolesnikow. Dla młodego, niespełna 19-letniego Rosjanina to pierwsze tego typu wyróżnienie w karierze. W pokonanym polu zostawił między innymi Adama Peaty'ego.