Wyrokiem z 14 marca 2016 r. Sąd Okręgowy w Warszawie – Sąd Wspólnotowych Znaków Towarowych i Wzorów Przemysłowych stwierdził, że Iwona Bohosiewicz poprzez używanie w obrocie handlowym oznaczeń zawierających słowo „omegatiming” naruszyła prawo do wspólnotowego znaku towarowego OMEGA, zarejestrowanego w Urzędzie Harmonizacji Rynku Wewnętrznego w Alicante pod numerem 7320229 oraz dopuściła się czynów nieuczciwej konkurencji w stosunku do Omega SA (Omega AG Omega Ltd) z siedzibą w Bienne (Szwajcaria) oraz Swiss Timing Ltd z siedzibą w Corgemont (Szwajcaria). Sąd zakazał Iwonie Bohosiewicz posługiwania się oznaczeniami zawierającymi słowo „omegatiming”.

Aktualności

PŚ: Dwa medale Polaków!

Szymon Gagatek 2017-09-30 14:48
Dwa srebrne krążki w dwóch wyścigach zdobyli polscy pływacy startujący w zawodach z cyklu Puchar Świata w pływaniu w Hong Kongu. Radosław Kawęcki był drugi na 100m stylem grzbietowym a Wojciech Wojdak na 400m stylem dowolnym. O medal otarł się też Filip Zaborowski, notując czwartą lokatę. Nie obyło się także bez niespodzianek.

PŚ: Udane eliminacje Biało-czerwonych

Szymon Gagatek 2017-09-30 09:47
Po prawie dwóch miesiącach przerwy rusza kolejny przystanek Pucharu Świata w pływaniu, a w sobotę i niedzielę pływacką czołówkę gości Hong Kong. Poranne eliminacje pierwszego dnia zmagań Polacy przebrnęli w komplecie i popołudniu zobaczymy ich w dwóch wyścigach finałowych.

Pływacki Przegląd Wydarzeń - 29.09

Szymon Gagatek 2017-09-29 12:04

Wschodząca gwiazda delfina przenosi się z Europy do Brazylii; mniejsza liczba pływackich konkurencji na Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio; wybrano trzeciego prezesa węgierskiej federacji w ciągu ostatniego roku; znamy kraje mające wziąć udział w tegorocznej edycji Raia Rapida - przedstawiamy Wam kolejny Pływacki Przegląd Wydarzeń z całego świata!

Pływacki Przegląd Wydarzeń - 28.09

Szymon Gagatek 2017-09-28 13:57

Ranomi Kromowidjojo wraca do ścigania w Pucharze Świata po zabiegu; Wang Lizuhao gwiazdą V Igrzysk Azjatyckich w Sportach Halowych i Sztukach Walki; nietypowy rekord świata australijskiej sztafety; Jessica Hary i Dominik Meichtry już wkrótce zostaną rodzicami - to skrót informacji, które znajdziecie w kolejnym Pływackim Przeglądzie Wydarzeń.

Pływacki Przegląd Wydarzeń - 27.09

Szymon Gagatek 2017-09-27 16:44

Trzech Polaków wystartuje w Pucharze Świata w Hongkongu; Międzynarodowa Federacja Pływacka powiększyła pulę nagród w swoim najbardziej prestiżowym cyklu; znamy gospodarza kolejnych mistrzostw świata osób niepełnosprawnych; duet PaltriDetti rozdzielony na najbliższe pół roku - czas na kolejną odsłonę Pływackiego Przeglądu Wydarzeń!

Kolejna edycja warsztatów 5Styl

Iwona Bohosiewicz 2017-09-25 11:15

Warsztat trening po Amerykańsku jest zainspirowany systemem edukacji akademickiej w amerykańskiej lidze NCAA. Poza treningiem sportowym, drużyny akademickie kładą duży nacisk na rozwój sowich zawodników w innych dziedzinach życia, które w przyszłości mogą mieć pozytywny wpływ na rozwój i zdrowie młodych sportowców.

Organizowane przez Pawła Korzeniowskigo i Marcina Cieślaka warsztaty dla zawodników i rodziców wracają do Warszawy 30 września.

VIII Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa Trenerów Pływania - dzień IV

Szymon Gagatek 2017-09-24 18:12
Zgasły już światła na salach wykładowych Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, ale wiedza i doświadczenie wyniesione z czterodniowego seminarium zapewne na długo zostaną w pamięci uczestników, a także zaprocentują w ich pracy szkoleniowej. Ostatniego dnia forum dominowały tematy z zakresu psychologii sportu oraz pływania na wodach otwartych.

VIII Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa Trenerów Pływania - dzień III

Szymon Gagatek 2017-09-23 23:56
Trzeci dzień VIII Ogólnopolskiej Konferencji Szkoleniowej Trenerów Pływania to dużo istotnej wiedzy w praktyce z zakresu fizjoterapii jak i ćwiczeń na lądzie oraz styl klasyczny rozłożony na czynniki pierwsze, a także przybliżenie struktury działania brytyjskiego systemu szkolenia pływaków to główne tematy sobotnich obrad.

VIII Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa Trenerów Pływania - dzień II

Szymon Gagatek 2017-09-22 21:18
Obecnie trwają dyskusje panelowe, ale piątkowy dzień na VIII Ogólnopolskiej Konferencji Szkoleniowej Trenerów Pływania znów obfitował w wiele cennych informacji dotyczących techniki pływania, tym razem w praktyce, a także w analizy i ocenę startu kadry narodowej juniorów i seniorów w najważniejszych imprezach międzynarodowych tego sezonu.

VIII Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa Trenerów Pływania - dzień I

Szymon Gagatek 2017-09-21 23:24
Już pierwszego dnia VIII Ogólnopolskiej Konferencji Szkoleniowej Trenerów Pływania sala wykładowa Akademii Górniczo-Hutniczej zapełniła się po brzegi, a zgromadzeni mieli okazję wysłuchać wielu ciekawych prezentacji z zakresu psychologii, fizjoterapii sportowej, walki z dopingiem oraz techniki pływania.

VIII Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa Trenerów Pływania - zapraszamy!

Szymon Gagatek 2017-09-20 19:43
Już za kilkanaście godzin w Krakowie rusza VIII Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa Trenerów Pływania. Znakomici prelegenci, wybitni zagraniczni goście, pokazy na pływalni i warsztaty w hali sportowej, a także dużo wartościowej wiedzy i możliwość wymiany poglądów na temat ukochanej dyscypliny sportu – zaczynamy!

Mistrzostwa świata przełożone!

Szymon Gagatek 2017-09-20 13:23

Międzynarodowy Komitet Paraolimpijski poinformował dziś o przełożeniu mistrzostw świata w pływaniu osób niepełnosprawnych, mających rozpocząć się za dziesięć dni w Meksyku. Ta niespodziewana decyzja została podjęta niemal natychmiast po wiadomościach o silnym trzęsieniu ziemi, które spustoszyło część kraju w Ameryce Środkowej.

Maria Jakóbik - wspomnienie

Szymon Gagatek 2017-09-19 13:55

Wtorek 19 września 2017 roku to bez wątpienia jeden z najsmutniejszych dni w historii polskiego pływania. Dziś rano w wieku 70 lat, po długiej walce z ciężką chorobą, odeszła od nas Maria Jakóbik - wychowawczyni wielu największych gwiazd naszej dyscypliny, na czele z mistrzynią olimpijską Otylią Jędrzejczak.

Ikee poprawia rekord świata juniorów!

Szymon Gagatek 2017-09-17 18:11
Podczas 72. edycji Narodowego Festiwalu Sportu w Japonii o swoim talencie po raz kolejny przypomniała 17-lenia Rikako Ikee. Najlepsza zawodniczka mistrzostw świata juniorów w Indianapolis poprawiła swój rekord globu juniorskiej rywalizacji w sprincie kraulowym. Zmagania te japońscy pływacy potraktowali bardzo prestiżowo, stawiając się na starcie w doborowym składzie.

Pływacki Przegląd Wydarzeń - 16.09

Szymon Gagatek 2017-09-16 15:38
Jest decyzja w sprawie zawieszenia kolejnego australijskiego pływaka, Chińczycy wyłonili najlepszych pływaków studentów, Bolt wyzywa Thorpe’a na pojedynek? Missy Franklin wyjawiła swoją tajemnicę – oto skrót wydarzeń które znalazły w dzisiejszym Pływackim Przeglądzie Wydarzeń!

Początek nowego sezonu. Co można z tym zrobić?

Joanna Budzis 2017-09-14 21:35

Nowy sezon to dobry moment na zebranie myśli i spożytkowanie energii we właściwy sposób. Początek sezonu to moment kiedy wracamy do treningowej rutyny z dodatkową dawką motywacji i świeżości umysłu. Można to dobrze wykorzystać!

Pływacki Przegląd Wydarzeń - 14.09

Szymon Gagatek 2017-09-14 19:31

Kosuke Hagino już w Stanach Zjednoczonych, wybrał Kalifornię; kolejny pływak weźmie udział w Tańcu z Gwiazdami; Niemcy zmieniają formułę kwalifikacji na najważniejszą imprezę międzynarodową w 2018 roku; Federica Pellegrini gotowa na kolejne wyzwania, ale przyszły sezon potraktuje ulgowo - przed Wami kolejny Pływacki Przegląd Wydarzeń!

Zmiana w kalendarzu Grand Prix

Szymon Gagatek 2017-09-11 19:16

Polski Związek Pływacki poinformował dziś o istotnej zmianie w kalendarzu Arena Grand Prix Pucharu Polski w sezonie 2017/2018. Pierwsze zawody całego cyklu tym razem nie odbędą się w Krakowie. Gospodarzem inauguracji zmagań najlepszych pływaków w naszym kraju o triumf w klasyfikacji generalnej będzie przebudowany obiekt w Oświęcimiu.