Aktualności

Znamy najlepszych na Jeziorku Czerniakowskim

Szymon Gagatek 2017-06-25 13:18

W sobotni poranek w Warszawie odbyły się IV Beko Otwarte Mistrzostwa Warszawy w Pływaniu Open Water. W ciekawej rywalizacji na Jeziorku Czerniakowskim zwyciężali faworyci. Najdłuższy 3-kilometrowy dystans najszybciej pokonali Patryk Gąsior wśród mężczyzn i Aleksandra Bednarek z UKS 149 Łódź wśród kobiet. 

Sette Colli: Węgrzy na topie

Joanna Kwatera 2017-06-25 13:17
Mistrzostwa świata w Budapeszcie rozpoczną się za dwadzieścia osiem dni, a już dziś ich gospodarze pokazują, że na światowy czempionat przygotowali formę godną mistrzów. Do grona faworytów dołączył dzisiaj zmiennista David Verraszto oraz kraulistka Boglarka Kapas. Wynik bliski rekordowi globu zanotował Adam Peaty.

Sette Colli: Nie tylko żabkarskie popisy

Joanna Kwatera 2017-06-24 00:37
Pierwszy dzień mitingu pływackiego Sette Colli w Rzymie przyniósł kilka rewelacyjnych rezultatów, pokazując rosnącą formę czołówki światowej, która przygotowuje się do startu w lipcowych mistrzostwach świata w Budapeszcie. Znów dużą klasę pokazał Adam Peaty. Dobrze też startowali Włosi.

Sobotnie emocje na Jeziorku Czerniakowskim

Szymon Gagatek 2017-06-23 23:23

Już w sobotni poranek na Jeziorku Czerniakowskim odbędą się IV Beko Otwarte Mistrzostwa Warszawy w Pływaniu w Wodach Otwartych, będące jednocześnie Pucharem Polski Masters. Na starcie nie zabraknie znanych twarzy, a rywalizacja będzie się toczyć w wielu interesujących konkurencjach. Nasz portal objął patronatem medialnym to wydarzenie.

LMP niepełnosprawnych: Makowski i Jabłońska najlepsi w Lublinie

Marcin Ryszka 2017-06-21 09:52

W ubiegły weekend na pływalni w Lublinie odbyły się letnie mistrzostwa Polski w pływaniu osób niepełnosprawnych. Nasze największe gwiazdy, walczące o wyjazd na czempionat globu w Meksyku, nie zawiodły, a kibice zgromadzeni na pływalni mieli okazję obserwować wiele wyników na światowym poziomie.

(Nie)spodziewany zwrot akcji - rozmowa z Klaudią Naziębło

Katarzyna Kasperek 2017-06-20 22:25
Do największej pływackiej imprezy na świecie zostało niewiele ponad miesiąc, jednak czas upływa szybko. Klaudia Naziębło, pływaczka wrocławskiej Juvenii, na co dzień trenująca w Stanach Zjednoczonych znalazła chwilę na krótką rozmowę o Mistrzostwach Świata i niespodziankach, które sprawiła sobie w Lublinie podczas Mistrzostw Polski Seniorów. Zapraszamy!

Warsaw Open Water - największe w Polsce zawody na wodach otwartych już w sobotę

Szymon Gagatek 2017-06-20 12:21
24 czerwca 2017 r. na Jeziorku Czerniakowskim w Warszawie odbędą się IV Beko Otwarte Mistrzostwa Warszawy w Pływaniu w Wodach Otwartych, otwierająca zmagania w Pucharze Polski Masters. Będzie to już czwarta edycja zawodów z cyklu Warsaw Open Water organizowana przez Warsaw Masters Team przy współpracy ze stołecznym WOPR-em.

MP Masters: Pięć rekordów Europy Masters, szybkie pływanie w Warszawie

Joanna Kwatera 2017-06-20 03:17
„Pływanie to sport na całe życie” jak skwitował liczną frekwencję pływaków od dwudziestego do dziewięćdziesiątego piątego roku życia prezes Polskiego Związku Pływackiego Paweł Słomiński, który otwierał letni czempionat w Warszawie. Zawodnicy ustanowili w weekend pięć rekordów Europy i siedemdziesiąt cztery nowe rekordy Polski Masters.

Mare Nostrum: Sjoestroem o włos od rekordu świata!

Joanna Kwatera 2017-06-19 01:49
Drugi dzień zmagań ostatniej odsłony zawodów z cyklu Mare Nostrum to kolejne popisy Sarah Sjoestroem. We francuskim Canet pływała dzisiaj tak szybko, że o mało co nie poprawiła rekordu świata w stylu dowolnym. Coraz lepiej poczynają sobie również Węgrzy i Rosjanie.

Mare Nostrum: Wojdak wygrywa w świetnym stylu

Joanna Kwatera 2017-06-18 23:37
Wojciech Wojdak okazał się najlepszy na najdłuższym dystansie w stylu dowolnym rozgrywanym w trzeciej odsłonie zawodów tegorocznego cyklu Mare Nostrum w Canet en Roussillon. Poza nim podium dla polskiej ekipy wywalczył w niedziele jeszcze Radosław Kawęcki.

Mare Nostrum: Sjoestroem i Jefimowa nabierają rozpędu!

Szymon Gagatek 2017-06-18 00:38

Rewelacyjne wyniki, jakie uzyskują ostatnio Sarah Sjoestroem i Julija Jefimowa, szybko stały się tradycją tegorocznych zawodów Mare Nostrum. Po sukcesach Szwedki i Rosjanki w Monako oraz Barcelonie, przyszedł czas na podbój francuskiego Canet en Roussillon. Gwiazdy światowego pływania rozpoczęły ostatnie dwa dni zmagań w całym cyklu od bardzo mocnego akcentu.

Mare Nostrum: Zaborowski dopiął swego, trzy medale Polaków

Szymon Gagatek 2017-06-17 23:38

Inauguracyjny dzień zawodów Mare Nostrum w Canet przyniósł reprezentantom Polski trzy medale. Rywalizację na 200 m stylem grzbietowym wygrał Radosław Kawęcki, srebro na 400 m stylem zmiennym zdobył Dawid Szwedzki, a drugi na mecie finału 400 m stylem dowolnym był też Filip Zaborowski, który dodatkowo wypełnił minimum na mistrzostwa świata.

Wojciech Seidel: "Kadra na pewno wymaga częściowego odmłodzenia"

Marcin Ryszka 2017-06-16 18:59

Już w najbliższy weekend na pływalni w Lublinie odbędzie się kolejny krajowy czempionat. Tym razem czekają nas emocje związane z letnimi mistrzostwami Polski w pływaniu osób niepełnosprawnych. Przed rozpoczęciem zawodów rozmawialiśmy z trenerem kadry narodowej oraz Startu Wrocław, Wojciechem Seidlem. Zapraszamy do lektury.

Mistrzostwa Polski Masters: Pięć rzeczy, na które warto zwrócić uwagę

Joanna Kwatera 2017-06-15 22:13
Już za niespełna dwanaście godzin ruszają Letnie Otwarte Mistrzostwa Polski w Pływaniu Masters. Na pływalni Centrum Sportowo-rekreacyjnego WUM przy ulicy Trojdena zawodnicy walczyć będą o wyjątkowe medale oraz dyplomy w czterdziestu konkurencjach indywidualnych i sztafetowych w ostatnim sprawdzianie przed Mistrzostwami Świata Masters w Budapeszcie.

Pływacki Przegląd Wydarzeń - 15.06

Szymon Gagatek 2017-06-15 19:43

Dobry występ Rzeszutka na mistrzostwach Europy w Kijowie; początek sprzedaży biletów na przyszłoroczny czempionat Starego Kontynentu; szesnastoosobowa kadra Republiki Południowej Afryki zaprezentuje się w Budapeszcie; Phelps otrzyma kolejną nagrodę - przedstawiamy dzisiejsze wydanie Pływackiego Przeglądu Wydarzeń z całego świata!

Bartłomiej Kubkowski: "Wiem, na co mnie stać"

Katarzyna Kasperek 2017-06-15 13:32
Każdy pech można przekuć w motywację, a motywację w sukces – takie wydaje się być motto obiecującego zmiennisty, zawodnika olsztyńskiego Kormorana, Bartka Kubkowskiego. Po nieudanych startach w Lublinie przyszedł czas na pływanie na wodach otwartych i kolejne lekcje. Zobaczcie, co powiedział nam Bartek w rozmowie!

Jan Świtkowski: "Jestem świadomy, co muszę zmienić"

Katarzyna Kasperek 2017-06-14 21:47
Jan Świtkowski uczy się i trenuje za oceanem, jednak na międzynarodowych imprezach reprezentuje Polskę. W jego dorobku po ostatnich Mistrzostwach Polski Seniorów poza medalami pojawiły się minima na Mistrzostwa Świata do Budapesztu. Jak planuje starty brązowy medalista z Kazania sprzed dwóch lat? Zapraszamy!

Mare Nostrum: Sjoestroem blisko rekordów świata

Szymon Gagatek 2017-06-14 21:15

Sarah Sjoestroem idzie przez sezon letni jak burza! Drugiego dnia zawodów Mare Nostrum w Barcelonie ponownie pokazała rywalkom, że na czempionacie globu zamierza zdobyć kilka złotych medali. W środę triumfowała na 100 m stylem dowolnym i 50 m stylem motylkowym, w obu konkurencjach zbliżając się do rekorów świata.