Aktualności

Dowgiert najszybsza w sesji porannej

Szymon Gagatek 2020-07-25 15:24

Drugi dzień międzynarodowych zawodów na Wyspie św. Małgorzaty w Budapeszcie rozpoczął się od porannej sesji, w której gospodarze walczyli o awans do popołudniowego wielomeczu, a pozostali zawodnicy - w tym biało-czerwoni - sprawdzali swoją formę przed najważniejszą częścią zmagań, która rozpocznie się o 18:00. W stawce sprinterek nieźle poradziła sobie Anna Dowgiert. Reprezentantka Warty Poznań okazała się najszybsza na 50 m stylem dowolnym.

Nowy rekord Polski! Kałusowski błyszczał w Lublinie

Szymon Gagatek 2020-07-24 23:26

W cieniu rozpoczętego w piątek wielomeczu na Wyspie św. Małgorzaty, w Aqua Lublin rozegrany został Puchar KU AZS UMCS Lublin. Do zmagań na krótkim basenie przystąpiło niespełna 200 zawodników, spośród których najbardziej wyróżnił się Jan Kałusowski. Łodzianin popłynął na dystansie 100 m stylem klasycznym tak szybko, że poprawił własny rekord Polski seniorów z ubiegłego roku.

Trzy skalpy na otwarcie! Mocna drużyna w grze o końcowy sukces

Szymon Gagatek 2020-07-24 20:15

Pierwszy dzień Four Nations Meet w Budapeszcie nasi pływacy zakończyli na 2. pozycji w klasyfikacji punktowej, dając się wyprzedzić jedynie gospodarzom. W trakcie popołudniowych wyścigów biało-czerwoni triumfowali w trzech konkurencjach: Kacper Stokowski okazał się najlepszy na 50 m stylem grzbietowym, Dominika Sztandera na 100 m stylem klasycznym, a sztafeta mieszana na dystansie 4x100 m stylem dowolnym.

Ruszyli! Na rozgrzewkę życiówki Polaków w Budapeszcie

Szymon Gagatek 2020-07-24 13:24

W piątkowy poranek na Wyspie Małogrzaty w Budapeszcie rozpoczęły się największe międzynarodowe zawody pływackie po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. W sesji porannej, która była tak naprawdę tylko rozgrzewką przed popołudniowym wielomeczem Węgrów, Polaków, Czechów i Austriaków, doczekaliśmy się trzech rekordów życiowych uzyskanych przez biało-czerwonych.

Budapeszt zamiast Tokio. Biało-czerwoni powalczą z gwiazdami pływania

Szymon Gagatek 2020-07-20 18:05

Dokładnie w piątek, 24 lipca, miały się rozpoczynać igrzyska w Tokio. Pandemia koronawirusa spowodowała przełożenie zmagań o olimpijskie medale na przyszły rok, a w pływackim kalendarzu zrobiło się pusto. Pojawiła się jednak szansa na ciekawe zwieńczenie sezonu letniego. Biało-czerwoni zakończą tę część roku w Budapeszcie, występem na drużynowych zawodach, w których zmierzy sie z reprezentacjami gospodarzy, Czech i Austrii.

Chiny w żałobie. Zmarł trener wielkich gwiazd

Szymon Gagatek 2020-07-19 14:28

W niedzielny poranek do fanów pływania w Chinach dotarła bardzo przykra informacja. W wieku zaledwie 50 lat zmarł Xu Guoyi, trener drużyny z prowincji Zhejiang, pracujący z takimi postaciami jak Ye Shiwen i Xu Jiayu, z którymi sięgał po liczne sukcesy międzynarodowe. Niezwykle szanowany w Państwie Środka szkoleniowiec od 5 lat zmagał się ze złośliwym nowotworem ośrodkowego układu nerwowego.

Polewka jak za dawnych lat. Mistrz Europy w świetnej formie!

Szymon Gagatek 2020-07-19 00:14

Pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany wszystkim pływakom. Wielu zastanawiało się jak spowodowana nią przerwa od normalnych treningów wpłynie na formę najlepszych zawodników. Na szczęście wygląda na to, że efekty mogą się okazać naprawdę obiecujące. Dowodem może być chociażby filmik wrzucony do sieci przez Tomasza Polewkę, który na treningu spróbował swoich sił na 50 m stylem grzbietowym.

Rekordy życiowe na sprawdzianie kadry w Zatoce Sportu [ZESTAWIENIE]

Szymon Gagatek 2020-06-27 22:25

Sprawdzian kadry narodowej w Zatoce Sportu można spokojnie uznać za jedno z najważniejszych wydarzeń czerwca w polskim pływaniu. Zawody w Zatoce Sportu podsumowały pracę, jaką nasi reprezentanci wykonali w wyjątkowo trudnym dla sportowców okresie pandemii. Podczas krótkiej rywalizacji nie zabrakło rekordów życiowych. W sumie w sobotni poranek padło ich aż 21.

Wrócili! Tchórz i Stokowski najlepsi na sprawdzianie kadry

Szymon Gagatek 2020-06-27 21:43

Po prawie czterech miesiącach bez rywalizacji, w sobotę czołowi polscy pływacy wzięli udział w wewnętrznym sprawdzianie kadry narodowej seniorów i juniorów w Zatoce Sportu. Dynamiczne zawody miały swój oficjalny wymiar - obsługiwali je sędziowie, użyto też elektronicznego pomiaru czasu. Najlepsi w stawce okazali się Kacper Stokowski i Alicja Tchórz, która otarła się nawet o rekord Polski.

Rywalizacja wznowiona, kolejne kraje wchodzą do gry

Szymon Gagatek 2020-06-24 19:35

Pływacki świat stara się o powrót do normalności. Nie wszędzie jest to proste zadanie, ale w trakcie ostatniego weekendu m. in. w naszym kraju odbyła się rywalizacja na wodach otwartych. Na Jeziorze Mamucim w Garwolinie ścigano się w pierwszych po przerwie spowodowanej pandemią zawodach w naszym kraju - BEKO Challenge 2020. Przy okazji sprawdziliśmy jak wygląda sytuacja w innych krajach Europy.

Sekcja pływacka AZS AGH Kraków ogłasza nabór na sezon 2020/2021

Iwona Bohosiewicz 2020-06-23 00:56

Ogłoszenie / Informacja prasowa

Drodzy zawodnicy! Maturzyści!

Zapewne stoicie teraz przed wyborem swojej ścieżki naukowej, jednocześnie myśląc jak ją połączyć z pływaniem?
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie odpowiada Waszym oczekiwaniom!
Sekcja pływacka AZS AGH Kraków ogłasza nabór na sezon 2020/2021.

Jako zawodnik sekcji będziesz miał możliwość trenowania z najlepszymi, jednocześnie studiując na 2. uczelni technicznej w Polsce!

Kolejna próba. FINA chce sprintów na igrzyskach w Paryżu

Szymon Gagatek 2020-06-21 18:26

Aż 20 z 27 międzynarodowych federacji, które zrzeszają dyscypliny z programu letnich igrzysk, zgłosiło chęć wprowadzenia nowych konkurencji w Paryżu w 2024 roku - doniósł portal insidethegames. Wśród wnioskujących znalazła się też FINA. Władze światowego pływania chciałyby dołączenia do olimpijskich zmagań między innymi sprintów w stylu grzbietowym, klasycznym i motylkowym.

Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego w Szczecinie Zaprasza!

Iwona Bohosiewicz 2020-06-17 23:23

Ogłoszenie/Informacja prasowa:
Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Szczecinie informuje, że rozpoczęła rekrutację do Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego.
Jeśli Twoją pasją jest pływanie i chciałbyś kontynuować swoją karierę pływacką w szkole średniej to ZAPRASZAMY DO SZCZECINA!

Wejdź na stronę:

Rekrutacja w SMS Lublin rozpoczęta

Szymon Gagatek 2020-06-15 13:35
Ogłoszenie/Informacja prasowa: Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Lublinie zaprasza wszystkich utalentowanych zawodników do uczestnictwa w rekrutacji. Jeśli kochacie pływanie i chcecie stać się częścią fantastycznej drużyny, nie zastanawiajcie się dłużej! Już od 15 do 22 czerwca 2020 roku możecie brać udział w rekrutacji do naszej szkoły.

AZS AWF Katowice - Dołącz do najlepszych!

Szymon Gagatek 2020-06-10 20:27
Pragniesz rozwijać się jako zawodnik? Szukasz możliwości połączenia kariery sportowej z nauką? Chcesz trenować wśród najlepszych? Sekcja pływania KS AZS AWF Katowice ogłasza nabór na sezon 2020/2021. Poszukujemy utalentowanych zawodników-seniorów, którzy wzmocnią szeregi grupy zawodowej oraz młodych, ambitnych juniorów, którzy dołączą do naszych barw, aby kontynuować swoją karierę zawodniczą.

Mój sport, moja pasja, mój świat. Czego nauczyła mnie przerwa?

Joanna Budzis 2020-06-06 16:32

Zbyt często, my jako zawodnicy, trenerzy i rodzice, marnujemy czas na narzekanie i przejmowanie się tym, co jest poza naszą bezpośrednią kontrolą. Właśnie teraz kończy się prawdopodobnie najtrudniejszy okres w karierze większości zawodników, ich trenerów i rodziców. Teraz, kiedy sytuacja dalej zmienia się bardzo dynamicznie, ale świat sportu zaczyna wracać do treningowej rutyny, nie można pozwolić sobie na przeoczenie nowych możliwości jakie dała trzymiesięczna izolacja. Spróbujmy zwrócić uwagę na pozytywne aspekty tej sytuacji.

 

Tym razem pływają po bicie, czyli #hot16challenge2 [NOWE]

Szymon Gagatek 2020-06-01 19:46

Już od kilku tygodni w polskiej części internetu pojawiają się masowo filmiki z akcji #hot16challenge2, która w czasie pandemii koronawirusa ma pomóc naszej służbie zdrowia. Popularność zbiórki zapoczątkowanej przez Solara przerosła najśmielsze oczekiwania i w końcu dotarła też do naszego pływackiego światka. Sprawdźcie, co do tej pory wypuścili do sieci nasi reprezentanci!

Związek w ogniu krytyki

Szymon Gagatek 2020-05-28 20:29

Ostatnie tygodnie dla ludzi związanych w jakikolwiek sposób z pływaniem są wyjątkowo trudne. Pandemia koronawirusa spowodowała zamknięcie pływalni, a brak konkretnego terminu ich ponownego otwarcia tylko potęgował frustrację i głosy o bierności PZP. Czara goryczy przelalała się w ostatnich godzinach, po wpisie Alicji Tchórz na Facebooku i wypowiedzi Minister Sportu Danuty Dmowskiej-Andrzejuk dla Polskiej Agencji Prasowej.