Aktualności

Gwangju 2019: FINA ogłosiła minima

Szymon Gagatek 2018-05-08 14:08

Międzynarodowa Federacja Pływacka (FINA) podała już minima na przyszłoroczne mistrzostwa świata w koreańskim Gwangju. Wytyczne te będą dla poszczególnych krajowych związków podstawą do opracowania własnych procedur kwalifikacji na najważniejszą imprezę pływacką 2019 roku, poprzedzającą igrzyska olimpijskie w Tokio.

Gwangju 2019: Poznajcie maskotki i slogan mistrzostw świata

Szymon Gagatek 2018-05-08 13:22

Dwie wydry zostały ogłoszone jako maskotki przyszłorocznych mistrzostw świata w sportach wodnych, które odbędą się w Gwangju w dniach od 12 do 28 lipca. Najważniejsza pływacka impreza 2019 roku ma już także swój slogan i oficjalne logo. Tematem przewodnim zawodów w Korei Południowej będzie słowo "pokój".

Korea Południowa: Niespodziewana liderka światowych list

Szymon Gagatek 2018-05-07 11:53

Finalistka ubiegłorocznych mistrzostw świata na 200 m stylem zmiennym, Kim Seo-Yeong, dała nadzieję koreańskim kibicom oczekującym dobrych wyników gospodarzy na przyszłorocznych mistrzostwach świata w Gwangju. Podczas krajowego czempionatu wygrała swoją koronną konkurencję z najlepszym w tym sezonie czasem na świecie.

Polska ekipa druga w Pilznie!

Joanna Kwatera 2018-05-06 19:09
Od zwycięstwa rozpoczęli dzisiejsze starty w Pilznie polscy pływacy, którzy od soboty w Czechach rywalizowali o prymat najlepszej drużyny z zawodnikami z Czech, Węgier i Słowacji. W ostatnim bloku tych zawodów Biało-czerwoni zdobyli jedenaście medali, w tym dwa z najcenniejszego kruszcu. W klasyfikacji generalnej tej imprezy Polacy uplasowali się na drugiej lokacie.

Sebastian Karaś nominowany w Travelerach!

Szymon Gagatek 2018-05-06 10:44

Sebastian Karaś został wyróżniony przez National Geographic! Nasz pływak długodystansowy, który w ubiegłym roku pokonał wpław Bałtyk, został nominowany do najbardziej prestiżowej nagrody podróżniczej w Polsce - Travelerów - w kategorii Wyczyn Roku. Wyboru zwycięzcy dokona 14-osobowa kapituła złożona z dziennikarzy i znanych osobistości.

Kierowniczka Knop

Joanna Kwatera 2018-05-06 00:53
Nie zwalniają tempa nasi pływacy podczas wielomeczu pływackiego w Pilznie. W popołudniowym bloku pierwszego dnia zawodów Biało-czerwoni wywalczyli kolejne osiem medali, a na najwyższym stopniu podium stanęła Aleksandra Knop. To jednak nie jedyny jej medal tego wieczoru...

Sześć razy w złocie!

Joanna Kwatera 2018-05-05 15:10
Sześć zwycięstw odnotowali na dobry początek pływackiego wielomeczu rozgrywanego w czeskim Pilznie młodzi polscy zawodnicy, walczący o prymat najlepszej drużyny z Węgrami, Słowakami i Czechami. Oprócz czternastu medali zdobytych w pierwszym bloku zawodów, wisienką na torcie był nowy rekord Polski 15-latek sztafety dziewcząt 4x200m stylem dowolnym!

SwimVortex kończy działalność!

Szymon Gagatek 2018-05-02 13:05

Początek maja okazał się niezwykle przykry dla osób, które na co dzień poszukiwały w sieci pływackich informacji z całego świata. Po pięciu latach swoją działalność zakończył portal SwimVortex.com - jeden z najbardziej prestiżowych, najczęściej cytowanych i najpopularniejszych na rynku internetowym związanym z naszą ukochaną dyscypliną.

Grand Prix: Tchórz i Czerniak najlepsi w Opolu

Dagmara Macner 2018-04-29 16:29
W niedzielę, w „Wodnej Nucie” do rozegrania mieliśmy tylko jeden blok zawodów, ale emocji na pływalni nie brakowało. Były i kolejne zwycięstwa faworytów, i kolejne zaskakujące rozstrzygnięcia. Rozegrana w Opolu, przedostatnia edycja Grand Prix należała do Alicji Tchórz i Konrada Czerniaka.

Grand Prix: Niespodzianek ciąg dalszy

Dagmara Macner 2018-04-29 01:12
Kilka kolejnych, dobrych rezultatów padło w sobotnie popołudnie na pływalni w Opolu. Faworyci nie zawiedli, ale doczekaliśmy się również kilku niespodzianek. Podczas pierwszego dnia zawodów aż dwunastu zawodników przekroczyło granicę ośmiuset punktów FINA.

Grand Prix: Wielkimi krokami do mistrzostw Polski

Dagmara Macner 2018-04-28 16:53
Ostatecznie 808 osób zdecydowało się wystartować w Opolu w przedostatnim sprawdzianie przed Głównymi Mistrzostwami Polski. Za 26 dni poznamy nowych Mistrzów, a już dziś na pływalni „Wodna Nuta” zobaczyliśmy przedsmak emocji, jakie z pewnością zapewnią pływacy kibicom podczas krajowego czempionatu w Łodzi.

Grand Prix w Opolu: Pięć rzeczy, na które warto zwrócić uwagę

Szymon Gagatek 2018-04-27 09:20
Do najważniejszej imprezy tego sezonu na krajowym podwórku pozostał już niespełna miesiąc. Atmosfera robi się więc coraz gorętsza, a forma najlepszych idzie w górę. Zbliżający się weekend to doskonały moment, by sprawdzić swoją dyspozycję przed mistrzostwami Polski. Co powinno przykuć naszą uwagę podczas zawodów Arena Grand Prix w Opolu?

Gregg Troy odchodzi z Uniwersytetu Florydy

Szymon Gagatek 2018-04-26 12:01

Gregg Troy podjął decyzję o zakończeniu swojej współpracy z Uniwersytetem Florydy. Amerykański szkoleniowiec, który pod swoimi skrzydłami miał też kilku polskich pływaków, po dwudziestu latach pracy ze studentami w Gainsville postanowił skupić się tylko i wyłącznie na przygotowywaniu do najważniejszych imprez zawodowej grupy Gators. 

Rosja: Dominacja Ryłowa

Szymon Gagatek 2018-04-25 19:54

W finale 200 m stylem grzbietowym podczas ostatniego dnia mistrzostw Rosji Jewgienij Ryłow popłynął tylko o jedną dziesiątą sekundy wolniej od swojego rekordu Europy! Niespełna 22-letni zawodnik zdominował rywalizację na pływalni olimpijskiej w Moskwie i objął zdecydowane prowadzenie na światowych listach w 2018 roku. 

100 dni do Glasgow: Znamy pierwsze reprezentacje

Szymon Gagatek 2018-04-25 17:12

Do rozpoczęcia najważniejszej pływackiej imprezy tego roku na Starym Kontynencie pozostało już tylko sto dni! Dokładnie 3 sierpnia najlepsi zawodnicy rozpoczną walkę o medale mistrzostw Europy w Glasgow. Swoje reprezentacje ogłosiło już kilka krajów. Wsród tych, którzy odsłonili karty, znaleźli się Hiszpanie, Szwedzi i gospodarze całych zawodów, Brytyjczycy. 

Rosja: Jefimowa pokonana na krajowym podwórku

Szymon Gagatek 2018-04-24 21:53

Wydawało się, że Julija Jefimowa przez długie lata nie znajdzie na krajowym podwórku godnej siebie rywalki w stylu klasycznym. We wtorkowe popołudnie na mistrzostwach Rosji doszło jednak do sporej niespodzianki na dystansie 200 metrów. Złoto za zwycięstwo w tej konkurencji zawisło na szyi dużo mniej utytułowanej rówieśniczki Jefimowej, Witaliny Simonowej.

Rosja: Rekordowy początek tygodnia

Szymon Gagatek 2018-04-23 22:07

Aż dwa nowe rekordy Rosji zostały ustanowione w trakcie sesji finałowej czwartego dnia krajowego czempionatu w Moskwie. Na dystansie 200 m stylem motylkowym popisowy występ zanotowała Swietłana Czimrowa, a na 200 m stylem zmiennym Andriej Żilkin poprawił swoje historyczne osiągnięcie z niedzielnych półfinałów o ponad sekundę!

ZSE-O we Wrocławiu zaprasza do pływackiej I klasy LO Mistrzostwa Sportowego

Iwona Bohosiewicz 2018-04-23 19:28
Zespół Szkół Ekonomiczno-Ogólnokształcących we Wrocławiu zaprasza do rekrutacji do pływackiej I klasy liceum! Jeżeli najczęściej używasz zegara z czterema wskazówkami, z jacuzzi korzystasz niechętnie, bo zdecydowanie wolisz gryźć wodę i jesteś przekonany, że każdego dnia więcej pływasz niż chodzisz - ta oferta może być właśnie dla Ciebie!