Aktualności

PŚ: Kolejne podium Korzeniowskiego

Szymon Gagatek 2013-11-10 22:29

Za nami kolejny etap Pucharu Świata. Siódmym miastem, które w tym roku gościło cykl tych międzynarodowych zawodów było Tokio. Drugiego dnia zmagań doczekaliśmy się kolejnego miejsca na podium w wykonaniu naszego reprezentanta. Po wczorajszym drugim miejscu Konrada Czerniaka na dystansie 100 m stylem dowolnym, dziś Paweł Korzeniowski finiszował trzeci w finale 200 m stylem dowolnym. W stolicy Japonii działo się dziś jednak zdecydowanie więcej...

OGROM EMOCJI W KRAKOWIE!

Joanna Kwatera 2013-11-10 21:59

Doskonała atmosfera, najlepsi pływacy i znakomite wyniki! Tak w skrócie można określić zawody z cyklu Grand Prix Polski, które odbyły się w ten weekend w Krakowie. Prawie 500 zawodników przez dwa dni walczyło zawzięcie w 34 konkurencjach o kolejne punkty do klasyfikacji pucharowej. Najlepsi okazali się…i tu bez niespodzianki – Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk wśród kobiet i Radosław Kawęcki wśród mężczyzn. Na krakowskiej pływalni padł też jeden rekord Polski, a ustanowiła go oczywiście najlepsza pływaczka tych zawodów.

PŚ: Czerniak o krok od rekordu Polski

Szymon Gagatek 2013-11-09 14:22

Wielkimi krokami zbliża się do końca tegoroczny cykl Pucharu Świata w pływaniu na krótkim basenie (25m). Siódmym miastem, do którego zawitali najlepsi pływacy świata jest Tokio. Podczas pierwszej sesji finałowej zawodów w stolicy Japonii wspaniałym wynikiem na dystansie 100 m stylem dowolnym popisał się Konrad Czerniak.

POWODZENIA ED!

Joanna Kwatera 2013-11-07 22:08

Minął prawie rok od tego jak wrócił do pływania…33-letni amerykański specjalista stylu klasycznego – mistrz i vice-mistrz olimpijski z Sydney (2000 r.) – Ed Moses. Pomijając wyścig pokazowy podczas obozu w Colorado, w którym brał udział w zeszłym miesiącu, Moses nie miał żadnego kontaktu z wodą od czasu eliminacji olimpijskich do Londynu. Jedyną formą "wodnego szaleństwa" jakiej zażywał to relaks w swoim jacuzzi w Hollywood...

Sun Yang aresztowany!

Daniel Biś 2013-11-07 13:25

Chińska mega-gwiazda światowego pływania spędzi w areszcie siedem dni! Oprócz tego Chińska Federacja Pływacka oraz Zhejiang College zawiesiły
mistrza olimpijskiego na czas nieokreślony. Wszystko to za prowadzenia samochodu bez prawa jazdy.

Górniak na liście zawieszonych

Szymon Gagatek 2013-11-06 14:19

Światowa Federacja Pływacka (FINA) opublikowała dziś aż pięć nowych komunikatów dotyczących stosowania niedozwolonych środków przez pływaków. Wśród zawieszonych zawodników znalazło się nazwisko jednej Polki - Katarzyny Górniak. W jej organizmie wykryto dwie zabronione substancje.

PŚ: Srebro Czerniaka

Szymon Gagatek 2013-11-06 13:49

Drugiego dnia zawodów Pucharu Świata w Singapurze mogliśmy się pochwalić jednym miejscem na podium. Na dystansie 100 m stylem motylkowym drugi był Konrad Czerniak, który nieznacznie przegrał z Chadem le Clos. Bardzo wartościowe wyniki osiągał również Paweł Korzeniowski, ale tym razem nie udało mu się wywalczyć żadnej pozycji w pierwszej trójce.

Lochte kontuzjowany!

Szymon Gagatek 2013-11-06 11:44

Jak podaje serwis internetowy USA Today, Ryan Lochte doznał w niedzielę groźnej kontuzji kontuzji kolana i może być wykluczony z treningów na dłuższy okres czasu! Wszystko wskazuje również na to, że będzie musiał odpuścić sobie udział w zawodach Duel in the Pool w Glasgow. Wszystko za sprawą nieszczęśliwego wypadku, którego sprawczynią była... jedna z fanek pięciokrotnego Mistrza Olimpijskiego.

NCAA: Polskie wiktorie w Virginii

Szymon Gagatek 2013-11-06 01:00

Pracowita końcówka tygodnia czekała polskich zawodników studiujących na uczelni Virginia Tech. Dwa wyjazdowe mitingi w ciągu dwóch dni mogły dać się we znaki naszym reprezentantom. Na szczęście cała trójka (Weronika Paluszek, Jan Świtkowski i Michał Szuba) poradziła sobie znakomicie, a Paluszek i Świtkowski już na początku listopada zapewnili sobie minimum B na Mistrzostwa I Dywizji NCAA. Z ich postawy bardzo zadowolony był trener zespołu, Ned Skinner.

PŚ: Korzeniowski z rekordem życiowym, kosmiczny le Clos!

Szymon Gagatek 2013-11-05 21:13

Pierwszy dzień zawodów Pucharu Świata w Singapurze obfitował w ciekawe wydarzenia. Największe wrażenie na wszystkich wywarł Chad le Clos, który poprawił rekord świata na dystansie 200 m stylem motylkowym. Spośród dwójki naszych reprezentantów, Pawła Korzeniowskiego i Konrada Czerniaka, lepsze rezultaty osiągał ten pierwszy, który dwukrotnie zajmował miejsce na podium.

Grand Prix Polski w KRAKOWIE - ZAPOWIEDŹ

Joanna Kwatera 2013-11-05 14:18

Kilka wielkich imprez pływackich zawita do Krakowa podczas najbliższych weekendów. Już w tym tygodniu w sobotę i niedzielę odbędzie się kolejna edycja Grand Prix Polski, a po raz drugi z rzędu najlepszych polskich pływaków gościć będzie pływania Akademii Wychowania Fizycznego przy ul. Jana Pawła II. Na zawodach w królewskim mieście stawi się prawie cała czołówka zawodników kadry Polski, ale również goście ze Słowacji. Aż 488 zawodników i zawodniczek z 77 klubów stanie na słupkach startowych, aby rywalizować o miano najlepszego pływaka tej prestiżowej imprezy.

NCAA: Rozpędzony Tarczyński, skuteczny Bujoczek

Szymon Gagatek 2013-11-05 00:29

Coraz lepszą dyspozycję prezentuje w Stanach Zjednoczonych Marcin Tarczyński. Polski olimpijczyk w ubiegłym tygodniu wziął udział w spotkaniu Uniwersytetu Kalifornijskiego z uczelnią z Wisconsin i po raz pierwszy w sezonie uzyskał czas poniżej minimum B na Mistrzostwa NCAA. Dokonał tego na dystansie 200 jardów stylem motylkowym.

Głosowanie na kandydatów do nagrody Performance of the Year rozpoczęte!

Paulina Olczyk 2013-11-04 17:16

Zawody BCT Gdynia Marathon 2013 znalazły się w grupie wydarzeń, które zostały nominowane do nagrody Performance of the Year przyznawanej przez World Open Water Swimming Association.

Zwycięzców w poszczególnych kategoriach wyłonią internauci. Głosowanie potrwa do 1 stycznia 2014 roku do godz. 20:00. 

Strona, na której można głosować we wszystkich kategoriach znajduje się pod poniższym linkiem:
http://worldopenwaterswimmingassociation.com/vote-here/

NCAA: Kolejny świetny występ Cieślaka

Szymon Gagatek 2013-11-04 10:05

Marcin Cieślak nie przestaje zachwycać formą na początku sezonu w lidze NCAA. W pojedynku gigantów, Uniwersytetu Floryda z Uniwersytetem Georgia, każdy ze swoich trzech indywidualnych startów kończył z imponującymi rezultatami, a jego pojedynki z Chase'em Kaliszem wywoływały spore emocje. Czas na pierwszą część podsumowania występów Polaków w Stanach Zjednoczonych w ubiegłym tygodniu.

Duel in the Pool: Poważne wzmocnienie dla Europy

Szymon Gagatek 2013-11-03 17:00

Marko Koch dołączył do składu europejskiej drużyny na zawody Duel in the Pool, które odbędą się pod koniec grudnia w Glasgow. Niemiecki specjalista od stylu klasycznego będzie jednym z najpoważniejszych kandydatów do zdobycia kompletu punktów dla zespołu ze Starego Kontynentu w pojedynku z ekipą Stanów Zjednoczonych na dystansie 200 m stylem klasycznym.

Sławomir Kuczko: Potrafię krzyknąć

Daniel Biś 2013-11-02 23:10

Były mistrz Europy, a obecnie trener AZS-AWF Warszawa, specjalnie dla news.omegatiming.pl!

Nie umiera ten, kto pozostaje w naszej pamięci

Szymon Gagatek 2013-11-01 23:38

To już półtora roku… Ostatniego dnia kwietnia 2012 roku pływacki świat stracił wielką osobowość. Wiadomość o śmierci Alexandra Dale Oena przyszła nagle i zszokowała wszystkich. W dzień zaduszny przypominamy wyjątkową historię norweskiego żabkarza.

Mistrzostw Chin ciąg dalszy.

Daniel Biś 2013-10-31 10:55

W Chinach emocji ciąg dalszy. Mimo zmęczenia po ciężkim sezonie, zawodnicy z Państwa Środka osiągają wartościowe rezultaty.