Aktualności

MEM: POLACY W GAZIE!

Joanna Kwatera 2013-09-04 23:38

Złoty, cztery srebrne i jeden brązowy medal to zdobycze polskich zawodników czwartego dnia Mistrzostw Europy, które odbywają się w Eindhoven. Jesteśmy już za półmetkiem, a Polacy nie zwalniają tempa.  Dodatkowo kibice na widowni byli świadkami ustanowienia jednego rekordu świata i sześciu nowych rekordów Europy.

MŚ: Medal wieńczy dzieło

Szymon Gagatek 2013-09-04 11:33

Ostatniego dnia Mistrzostw Świata juniorów w Dubaju mogliśmy się cieszyć z kolejnego medalu dla naszego kraju. Drugi brązowy krążek na czempionacie globu wywalczył Paweł Furtek, tym razem na dystansie 1500 m stylem dowolnym. Zawody kończymy na osiemnastym miejscu w tabeli medalowej. Dużo przyjemniej wygląda dla nas sytuajca w klasyfikacji punktowej.

MEM: REKORDÓW MOC!POLACY NA FALI...

Joanna Kwatera 2013-09-04 02:32

Oj działo się podczas trzeciego dnia zmagań Mistrzostw Europy Masters, które odbywają się w Eindhoven. Sześć kolejnych medali dla Polski – dwa srebrne Mirosława Warchoła i Arkadiusza Berweckiego oraz cztery brązowe zdobyte przez Renatę Bastek, Krystynę Fecicę, Lucjana Prządo i sztafetę 4x50m st. dowolnym kobiet powiększyło nasz dorobek medalowy ogółem do ośmiu. Na pływalni Pieter’a van den Hoogenband’a padły dziś też cztery rekordy świata Masters oraz dwanaście rekordów Europy!

MEM: DWA MEDALE DRUGIEGO DNIA!

Joanna Kwatera 2013-09-02 20:43

Fantastyczne występy polskich zawodników były ozdobą drugiego dnia pływackich Mistrzostw Europy Masters w Eindhoven. Arkadiusz Berwecki w pięknym stylu wywalczył złoty, a Renata Bastek srebrny medal na dystansie 200m stylem zmiennym. Ponadto na 400m stylem dowolnym znakomity wynik zanotowała Dominika Michalik. Na holenderskiej pływalni padły też cztery nowe rekordy Europy Masters.

MEM: DWA CZWARTE MIEJSCA POLAKÓW NA DOBRY POCZĄTEK

Joanna Kwatera 2013-09-02 01:06

Pierwszy dzień pływackich zmagań na Mistrzostwach Europy Masters w Eindhoven minął pod znakiem pływania długodystansowego. Dziś w konkurencji ośmiuset metrów stylem dowolnym zaprezentowali się krauliści. Już w pierwszej konkurencji czempionatu Starego Kontynentu padły dwa nowe rekordy Europy Masters. Na pływalni Pieter’a van den Hoogenband’a zaprezentowało się dziś też siedmioro Polaków, a dwóch z nich zajęło miejsca tuż za podium…

MŚJ: W oczekiwaniu na wielkie emocje

Szymon Gagatek 2013-08-31 15:35

Przed nami już tylko ostatni akord Mistrzostw Świata juniorów. O godzinie 16:00 rozpocznie się sesja finałowa szóstego dnia zmagań w Dubaju. W pięciu wyścigach medalowych wystąpią nasi reprezentanci, a łącznie zostanie rozdanych aż jedenaście kompletów medali. Dziś rano kwalifikację wywalczyli Dominik Ciężkowski i męska sztafeta 4x100 m stylem zmiennym.

ZAPRASZAMY NA MISTRZOSTWA EUROPY W PŁYWANIU MASTERS DO EINDHOVEN!

Joanna Kwatera 2013-08-31 15:00

Holandia słynie z tulipanów, wiatraków, dobrego sera oraz wielkiego liberalizmu. Jednak przez najbliższe osiem dni oczy pływackiego świata będą zwrócone na wodę…a dokładnie wyczyny miłośników pływania startujących w Mistrzostwach Europy w kategorii Masters w Eindhoven. To leżące na południu Holandii miasto – centrum rozwoju nowych technologii i elektroniki, będzie gościć pływaków z całej Europy, a zmagania sportowe odbywać się będą na nowoczesnej pływalni - The National Swimming Centre - imienia trzykrotnego mistrza olimpijskiego Pieter’a van den Hoogenband’a.

MŚJ: Passa trwa!

Szymon Gagatek 2013-08-30 19:59

Do zakończenia Mistrzostw Świata juniorów pozostał nam już tylko jeden dzień. Sesja finałowa sobotnich zmagań w Dubaju zapowiada się jednak dla nas wyjątkowo interesująco. Wszystko za sprawą kolejnych udanych występów polskich pływaków, z których aż trzech zapewniło sobie awans do wyścigów medalowych. Znakomicie spisała się również Paulina Nogaj.

BCT Gdynia Marathon 2013 nominowany do nagrody WOWSA ‘Performance of the Year’!!!!!

Paulina Olczyk 2013-08-30 17:08

Dziś Steve Munatones - szef World Open Water Swimming Association - poinformował nas o nominacji, jaką organizacja przyznała tegorocznej edycji BCT Gdynia Marathon. W uzasadnieniu przekazał nam liczne pochwały od zawodników biorących udział zarówno w elitarnym wyścigu z Helu do Gdyni, jak i w wyścigu Open oraz sztafetach. Nie ma nic wspanialszego niż usłyszeć, że uczestnicy imprezy czuli się w Gdyni jak w domu, a organizacja, bezpieczeństwo i działania medialne wokół zawodów udało nam się zrealizować na najwyższym światowym poziomie.

MŚJ: Wspaniałe kwalifikacje

Szymon Gagatek 2013-08-30 14:13

Za nami przedostatnia sesja kwalifikacyjna Mistrzostw Świata juniorów w Dubaju. Poranek piątego dnia zmagań przyniósł nam mnóstwo znakomitych informacji z polskiego obozu. Nasi reprezentanci wywalczyli dziś pięć kwalifikacji do popołudniowych półfinałów i ustanowili cztery nowe rekordy życiowe. Świetną formą błysnął po raz kolejny Sebastian Szczepański, bardzo udanie zaprezentowali się również nasi żabkarze.

MŚJ: Tajemnicza liczba sześć

Szymon Gagatek 2013-08-29 23:27

Za nami już cztery dni rywalizacji na Mistrzostwach Świata juniorów w Dubaju. Do tej pory Polacy wystąpili w pięciu wyścigach finałowych (nie licząc najszybszej serii na dystansie 800 m stylem dowolnym mężczyzn) i w każdym z nich zajmowali... szóste miejsce. Dziś do grona zawodników "na szóstkę" dołączył Jan Hołub. W sesji finałowej rozdano aż osiem kompletów medali, padło też wiele rekordów zawodów.

MŚJ: Ciężkowski powalczy w półfinałach

Szymon Gagatek 2013-08-29 12:30

Dominik Ciężkowski był jedynym Polakiem, który podczas czwartego dnia Mistrzostw Świata juniorów w Dubaju wywalczył przepustkę do zmagań w sesji finałowej. Polak zajął jedenaste miejsce na dystansie 50 m stylem motylkowym. Już w kwalifikacjach padły dwa rekordy zawodów, a Ruta Meilutyte pokazała, że być może już wkrótce na dobre dołoży do swojego repertuaru starty na 200 m stylem zmiennym.

MŚJ: Furtek na podium!

Szymon Gagatek 2013-08-28 22:31

Trzeci dzień Mistrzostw Świata juniorów w Dubaju przyniósł naszej reprezentacji pierwszy medal! Zdobył go Paweł Furtek, który był trzeci na dystansie 800 m stylem dowolnym. Szybsi od zawodnika MKP Szczecin byli tylko Mackenzie Horton i Jan Micka. Rewelacyjnym występem w półfinałach 50 m stylem dowolnym popisał się natomiast Jan Hołub, który pobił rekord Polski 17-latków w tej konkurencji i zakwalifikował się do wyścigu medalowego.

MŚJ: Życiowa forma Szczepańskiego

Szymon Gagatek 2013-08-28 12:30

Dwa rekordy życiowe w jednej sesji kwalifikacyjnej - Sebastian Szczepański prezentuje się na Mistrzostwach Świata juniorów w Dubaju znakomicie! Najpierw bardzo pewnie awansował do półfinałów 50 m stylem dowolnym, a później pomógł sztafecie mieszanej 4x100 m stylem dowolnym w awansie do finału. W ślad za nim poszli jego reprezentacyjni koledzy, którzy w komplecie zakwalifikowali się do popołudniowej walki o finały.

BCT Gdynia Marathon 2013 – niemal stu zawodników ścigało się na dystansie 2950 m

Paulina Olczyk 2013-08-28 11:41

W niedzielę 25 sierpnia rozegrano wyścigi w kategorii Open w ramach BCT Gdynia Marathon 2013 – jednych z najbardziej ekstremalnych zawodów pływackich w Europie. Na starcie na gdyńskiej plaży stawiło się 89 zawodników. W zawodach udział mógł wziąć każdy, kto uznał, że przepłynie niemal 3 km w zimnej wodzie Zatoki Puckiej.

BCT Gdynia Marathon - padł rekord dziewiętnastokilometrowej trasy Hel - Gdynia

Paulina Olczyk 2013-08-28 11:33

 

 

MŚJ: Szóste miejsce Tokarskiego

Szymon Gagatek 2013-08-27 20:29

Polacy podczas pierwszych dni Mistrzostw Świata juniorów w Dubaju wyjątkowo upodobali sobie zajmowanie szóstych pozycji. Wczoraj na tym miejscu rywalizację na 400 m stylem dowolnym zakończył Paweł Furtek, szósta była też sztafeta 4x100 m stylem dowolnym mężczyzn. Dziś na tej samej lokacie uplasował się Krzysztof Tokarski w finale na dystansie 100 m stylem klasycznym.

MŚJ: Trzech Polaków popłynie wieczorem

Szymon Gagatek 2013-08-27 12:24

Tylko Jerzy Twarowski i Dominik Ciężkowski zapewnili sobie dziś rano możliwość występu w sesji finałowej drugiego dnia Mistrzostw Świata juniorów, które odbywają się w Dubaju. Obaj znaleźli się w pierwszej szesnastce rywalizacji na dystansie 100 m stylem motylkowym. Rekord zawodów na dystansie 200 m stylem zmiennym poprawił Andrew Seliskar ze Stanów Zjednoczonych.