Aktualności

MŚ: Chwila słabości

Szymon Gagatek 2013-08-05 02:16

Na finał rywalizacji kobiet na dystansie 50 m stylem klasycznym wszyscy czekali dziś wyjątkowo. Zapowiadało się, że to właśnie w nim najbardziej prawdopodobny jest siódmy rekord świata na zawodach w Barcelonie. Nic z tych rzeczy. Powtórzyła się sytuacja z wcześniejszych konkurencji w wykonaniu żabkarek, w których rekord świata padał w półfinale, a w wyścigu medalowym zawodniczki płynęły już wolniej. Dodatkowo doczekaliśmy się niespodziewanego rozstrzygnięcia.

MŚ: Historyczna Marsylianka

Szymon Gagatek 2013-08-05 01:12

Za nami ostatnia sesja finałowa Mistrzostw Świata w pływaniu. W niedzielne popołudnie otrzymaliśmy sporą dawkę emocji i mnóstwo niespodzianek. Zakończenie Mistrzostw Świata musi być efektowne także na naszym portalu. Każdy z ośmiu finałów przeanalizujemy zatem osobno. Zaczynamy od finału 50 m stylem grzbietowym mężczyzn. Po raz pierwszy Mistrzem Świata w tej konkurencji został dziś Francuz.

MŚ: Dyskwalifikacja na zakończenie

Szymon Gagatek 2013-08-04 14:16

Polska sztafeta 4x100 m stylem zmiennym mężczyzn była bardzo bliska awansu do finału rywalizacji w Mistrzostwach Świata. Ostatni występ naszych reprezentantów w Barcelonie zakończył się jednak pechowo. Minimalny falstart na zmianie w stylu motylkowym popełnił Paweł Korzeniowski, a to poskutkowało dyskwalifikacją. Nie udało się zatem powtórzyć wyczynu sprzed dwóch lat, kiedy to nasza ekipa dostała się do najlepszej ósemki sztafet na świecie.

I MISTRZOSTWA POLSKI W PŁYWANIU DŁUGODYSTANSOWYM NA WODACH OTWARTYCH W KRYSPINOWIE

Joanna Kwatera 2013-08-04 01:47

Oj działo się dziś nad zalewem w Kryspinowie koło Krakowa… Piękna, słoneczna pogoda i temperatura powietrza sięgająca ok. 34 stopni to warunki wręcz idealne do rozgrywania imprez w otwartych akwenach. Pierwsze Mistrzostwa Polski w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych właśnie tak komfortowe warunki zapewniły dziś pływakom. Liczba uczestników nie była zbyt wielka, bo na starcie stanęło 47 zawodników – 30 mężczyzn i 17 kobiet, z 27 klubów z całego kraju, ale za to listy startowe obfitowały w znamienitych zawodników. 

MŚ: Amerykańska szkoła wygrywania

Szymon Gagatek 2013-08-04 01:33

Katie Ledecky - ma zaledwie szesnaście lat i już została absolutną gwiazdą światowego pływania. Złoty medal zdobywała w Barcelonie w każdej konkurencji, w której wzięła udział. Na dodatek była w stanie poprawić aż dwa rekordy globu. Jednak w liczbie tytułów wywalczonych na Mistrzostwach Świata w stolicy Katalonii musi ustąpić pola Missy Franklin. Jej rodaczka zajęła już pięć pierwszych miejsc, a jutro popłynie po szóste złoto.

MŚ: Cesarskie łzy

Szymon Gagatek 2013-08-04 01:18

"Widziałem łzy w oczach cesarza, a to jest dla mnie najdroższy skarb! Łzy cesarskie mają cudowną moc!" - to cytat z baśni Hansa Christiana Andersena pt. "Słowik", który automatycznie nasuwa się na myśl w momencie, kiedy po najwyższe laury sięga pływacki cesarz - Cesar Cielo Filho. Brazylijczyk dziś obronił tytuł na sprinterskim dystansie 50 m stylem dowolnym mężczyzn.

MŚ: Litewska rekontra

Szymon Gagatek 2013-08-04 00:48

To był popisowy dzień w wykonaniu żabkarek. Na dystansie 50 m stylem klasycznym kobiet podczas sobotnich zmagań na Mistrzostwach Świata w Barcelonie rekord świata był ustanawiany aż dwukrotnie! Najpierw niespodziankę w kwalifikacjach sprawiła Yulia Efimova. Zagrała va banque, ale Ruta Meilutyte nie spasowała i w półfinale postanowiła skontrować swoją rywalkę. Czy jutro też czekają nas tak wspaniałe wyniki?

MŚ: Sto procent normy!

Szymon Gagatek 2013-08-03 23:42

Wierzyli w to chyba tylko najwięksi optymiści, ale stało się! W Barcelonie polscy pływacy wystąpili w trzech finałach, w których wywalczyli trzy medale! Dziś kolejny krążek do biało-czerwonej kolekcji dołożył Konrad Czerniak, który stanął na najniższym stopniu podium na dystansie 100 m stylem motylkowym.

MŚ: Rekord to nie wszystko

Szymon Gagatek 2013-08-03 00:13

To był chyba najbardziej emocjonujący pojedynek finałowy szóstego dnia Mistrzostw Świata w Barcelonie. Walka o złoto na dystansie 200 m stylem klasycznym pań rozegrała się tylko pomiędzy dwiema zawodniczkami, ale za to jakimi! Yulia Efimova i Rikke Moeller Pedersen stworzyły dziś w Palau Sant Jordi prawdziwe widowisko.

MŚ: Czerniak dał nadzieję

Szymon Gagatek 2013-08-02 23:58

Konrad Czerniak z trzecim czasem awansował do jutrzejszego finału rywalizacji na dystansie 100 m stylem motylkowym. Niestety, sztuka ta nie udała się Pawłowi Korzeniowskiemu, który zajął dziewiąte miejsce. Niespodziewanie najlepszy w półfinałach okazał się debiutujący w tej konkurencji na międzynarodowej imprezie... Ryan Lochte.

MŚ: Srebrny rekord

Szymon Gagatek 2013-08-02 23:22

Z Mistrzostw Świata w Barcelonie wrócimy co najmniej z dwoma medalami! Już dziś przebiliśmy dorobek polskiej reprezentacji z Rzymu i Szanghaju. Wszystko za sprawą Radosława Kawęckiego, który zajął drugie miejsce w finale 200 m stylem grzbietowym. Srebro okrasił rekordem Europy! Lepszy od Polaka okazał się tylko obrońca tytułu, Ryan Lochte.

Igrzyska Niesłyszących: Piąte miejsce Pióro na zakończenie

Szymon Gagatek 2013-08-02 23:06

Artur Pióro był jedynym naszym reprezentantem, który wystąpił w ostatniej sesji finałowej zmagań na Igrzyskach Osób Niesłyszących. Polak na dystansie 100 m stylem dowolnym zajął piąte miejsce. Z zawodów, które odbywają się w Sofii pływacka kadra wróci zatem z dwoma medalami.

MŚ: Zrobili swoje

Szymon Gagatek 2013-08-02 12:31

Konrad Czerniak i Paweł Korzeniowski bez najmniejszych problemów awansowali do półfinałów na dystansie 100 m stylem motylkowym. Podczas szóstej sesji kwalifikacyjnej Mistrzostw Świata w Barcelonie wystąpiła też szóstka innych Polaków, ale nie wiodło im się już tak dobrze. Na czternastym miejscu zakończyła rywalizację polska sztafeta 4x200 m stylem dowolnym mężczyzn.

MŚ: Król James II

Szymon Gagatek 2013-08-02 00:40

Tej konkurencji zazwyczaj towarzyszy ogromne napięcie i mnóstwo emocji. Nie bez powodu nazywana jest "królewską". Dziś w finale rywalizacji mężczyzn na dystansie 100 m stylem dowolnym tytuł Mistrza Świata obronił James Magnussen. Australijczyk wyprzedził dwóch Amerykanów, ale lepszym z nich wcale nie okazał się Mistrz Olimpijski, Nathan Adrian...

MŚ: Chińskie sukcesy

Szymon Gagatek 2013-08-01 23:57

Trzy medale trafiły piątego dnia Mistrzostw Świata w pływaniu na konto reprezentacji Chin. Zawodnikom z Państwa Środka pozwoliło to na powrót na drugą pozycję w klasyfikacji medalowej. Co ciekawe, wszystkie miejsca na podium wywalczyły dziś dla swojego kraju kobiety. Na dystansie 200 m stylem motylkowym zwyciężyła Liu Zige, a w finale 50 m stylem grzbietowym Chinki całkowicie zdominowały rywalizację, zdobywając dwa pierwsze miejsca.

MŚ: Duński dynamit

Szymon Gagatek 2013-08-01 22:50

Dziś mija dokładnie 365 dzień od zdobycia przez Rebeccę Soni olimpijskiego złota na dystansie 200 m stylem klasycznym. Amerykanka w finale, który odbył się drugiego sierpnia, ustanowiła rekord świata i została pierwszą kobietą, która złamała granicę dwóch minut i dwudziestu sekund. W czwartkowy wieczór z trybun Palau Sant Jordi oglądała jednak prawdziwą eksplozję duńskiego dynamitu. Rikke Moeller Pedersen odebrała jej najlepszy wynik w historii we wspaniałym stylu i to już w półfinałach!

MŚ: Imponujący finisz Kawęckiego

Szymon Gagatek 2013-08-01 21:15

Dziś doczekaliśmy się drugiego polskiego reprezentanta, który wywalczył awans do finału rywalizacji na Mistrzostwach Świata w Barcelonie. Radosław Kawęcki zajął trzecie miejsce w półfinałach 200 m stylem grzbietowym i jutro będzie się liczył w walce o miejsca na podium. W wieczornym wyścigu po raz kolejny zaimponował szybkością na ostatnich pięćdziesięciu metrach.

Igrzyska Niesłyszących: Piąte miejsca Powroźnika i sztafety

Szymon Gagatek 2013-08-01 20:35

Konrad Powroźnik był piąty na dystansie 400 m stylem zmiennym podczas piątego dnia zmagań pływaków na Igrzyskach Niesłyszących, które odbywają się w Sofii. Na tym samym miejscu rywalizację zakończyła również polska sztafeta 4x200 m stylem dowolnym mężczyzn. Były to jedyne polskie akcenty podczas przedostatniej sesji finałowej zawodów w stolicy Bułgarii.