Aktualności

MŚJ: Wspaniałe kwalifikacje

Szymon Gagatek 2013-08-30 14:13

Za nami przedostatnia sesja kwalifikacyjna Mistrzostw Świata juniorów w Dubaju. Poranek piątego dnia zmagań przyniósł nam mnóstwo znakomitych informacji z polskiego obozu. Nasi reprezentanci wywalczyli dziś pięć kwalifikacji do popołudniowych półfinałów i ustanowili cztery nowe rekordy życiowe. Świetną formą błysnął po raz kolejny Sebastian Szczepański, bardzo udanie zaprezentowali się również nasi żabkarze.

MŚJ: Tajemnicza liczba sześć

Szymon Gagatek 2013-08-29 23:27

Za nami już cztery dni rywalizacji na Mistrzostwach Świata juniorów w Dubaju. Do tej pory Polacy wystąpili w pięciu wyścigach finałowych (nie licząc najszybszej serii na dystansie 800 m stylem dowolnym mężczyzn) i w każdym z nich zajmowali... szóste miejsce. Dziś do grona zawodników "na szóstkę" dołączył Jan Hołub. W sesji finałowej rozdano aż osiem kompletów medali, padło też wiele rekordów zawodów.

MŚJ: Ciężkowski powalczy w półfinałach

Szymon Gagatek 2013-08-29 12:30

Dominik Ciężkowski był jedynym Polakiem, który podczas czwartego dnia Mistrzostw Świata juniorów w Dubaju wywalczył przepustkę do zmagań w sesji finałowej. Polak zajął jedenaste miejsce na dystansie 50 m stylem motylkowym. Już w kwalifikacjach padły dwa rekordy zawodów, a Ruta Meilutyte pokazała, że być może już wkrótce na dobre dołoży do swojego repertuaru starty na 200 m stylem zmiennym.

MŚJ: Furtek na podium!

Szymon Gagatek 2013-08-28 22:31

Trzeci dzień Mistrzostw Świata juniorów w Dubaju przyniósł naszej reprezentacji pierwszy medal! Zdobył go Paweł Furtek, który był trzeci na dystansie 800 m stylem dowolnym. Szybsi od zawodnika MKP Szczecin byli tylko Mackenzie Horton i Jan Micka. Rewelacyjnym występem w półfinałach 50 m stylem dowolnym popisał się natomiast Jan Hołub, który pobił rekord Polski 17-latków w tej konkurencji i zakwalifikował się do wyścigu medalowego.

MŚJ: Życiowa forma Szczepańskiego

Szymon Gagatek 2013-08-28 12:30

Dwa rekordy życiowe w jednej sesji kwalifikacyjnej - Sebastian Szczepański prezentuje się na Mistrzostwach Świata juniorów w Dubaju znakomicie! Najpierw bardzo pewnie awansował do półfinałów 50 m stylem dowolnym, a później pomógł sztafecie mieszanej 4x100 m stylem dowolnym w awansie do finału. W ślad za nim poszli jego reprezentacyjni koledzy, którzy w komplecie zakwalifikowali się do popołudniowej walki o finały.

BCT Gdynia Marathon 2013 – niemal stu zawodników ścigało się na dystansie 2950 m

Paulina Olczyk 2013-08-28 11:41

W niedzielę 25 sierpnia rozegrano wyścigi w kategorii Open w ramach BCT Gdynia Marathon 2013 – jednych z najbardziej ekstremalnych zawodów pływackich w Europie. Na starcie na gdyńskiej plaży stawiło się 89 zawodników. W zawodach udział mógł wziąć każdy, kto uznał, że przepłynie niemal 3 km w zimnej wodzie Zatoki Puckiej.

BCT Gdynia Marathon - padł rekord dziewiętnastokilometrowej trasy Hel - Gdynia

Paulina Olczyk 2013-08-28 11:33

 

 

MŚJ: Szóste miejsce Tokarskiego

Szymon Gagatek 2013-08-27 20:29

Polacy podczas pierwszych dni Mistrzostw Świata juniorów w Dubaju wyjątkowo upodobali sobie zajmowanie szóstych pozycji. Wczoraj na tym miejscu rywalizację na 400 m stylem dowolnym zakończył Paweł Furtek, szósta była też sztafeta 4x100 m stylem dowolnym mężczyzn. Dziś na tej samej lokacie uplasował się Krzysztof Tokarski w finale na dystansie 100 m stylem klasycznym.

MŚJ: Trzech Polaków popłynie wieczorem

Szymon Gagatek 2013-08-27 12:24

Tylko Jerzy Twarowski i Dominik Ciężkowski zapewnili sobie dziś rano możliwość występu w sesji finałowej drugiego dnia Mistrzostw Świata juniorów, które odbywają się w Dubaju. Obaj znaleźli się w pierwszej szesnastce rywalizacji na dystansie 100 m stylem motylkowym. Rekord zawodów na dystansie 200 m stylem zmiennym poprawił Andrew Seliskar ze Stanów Zjednoczonych.

MŚJ: Rekordowa sztafeta

Szymon Gagatek 2013-08-26 21:52

Znakomity występ polskiej sztafety mężczyzn 4x100 m stylem dowolnym podczas pierwszej sesji finałowej Mistrzostw Świata juniorów w Dubaju nie dał medalu. Nasi zawodnicy poprawili rekord kraju 18-latków, który dał im złoto Mistrzostw Europy w Poznaniu, ale ostatecznie zajęli szóste miejsce. Na tej samej pozycji rywalizację w finale 400 m stylem dowolnym ukończył Paweł Furtek.

MŚJ: Dwa polskie finały

Szymon Gagatek 2013-08-26 12:59

Całkiem udanie rozpoczęły się dla nas Mistrzostwa Świata juniorów w Dubaju. Dwa rekordy życiowe, dwa miejsca w finałach i dwa w półfinałach - to dorobek polskiej ekipy w pierwszej sesji kwalifikacyjnej. Z dobrej strony już rano pokazała się również największa gwiazda zawodów, Ruta Meilutyte. Litwinka była zdecydowanie najlepsza na dystansie 50 m stylem klasycznym. Już od godziny 16:00 kolejne wielkie emocje.

MŚJ: Na podbój Dubaju

Szymon Gagatek 2013-08-25 22:38

Najpierw Rio de Janeiro, później Monterrey, a w 2010 roku Lima. Mistrzostwa Świata juniorów od początku powstania nie wychodziły poza obie Ameryki. W tym roku rozpoczynają swoją ekspansję na wschód. Już jutro w Dubaju rozpoczyna się czwarta edycja najważniejszych zawodów pływackich dla młodych zawodników. Na starcie imprezy w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich stanie piętnastoosobowa reprezentacja Polski.

Wspomnienia z Barcelony

Szymon Gagatek 2013-08-24 12:03

Od zakończenia Mistrzostw Świata w Barcelonie minęły już niemal trzy tygodnie. Przez ten czas w pływackim świecie działo się bardzo dużo. Najlepsi zawodnicy zaraz po zakończeniu zawodów w stolicy Katalonii udali się na dwie pierwsze edycje tegorocznego cyklu Pucharu Świata, a w Montrealu o złote medale rywalizowali niepełnosprawni. Już za kilka dni kolejna wielka impreza czeka najlepszych juniorów globu. W międzyczasie warto jednak wrócić do tego co działo się od 28 lipca do 4 sierpnia.

Już jutro BCT Gdynia Marathon 2013!

Paulina Olczyk 2013-08-22 11:17

Już jutro (piątek 23 sierpnia) BCT Gdynia Marathon 2013 – najbardziej ekstremalne zawody pływackie w Polsce

W najbliższy piątek oraz niedzielę (23 i 25 sierpnia) Gdynia stanie się światową stolicą pływania długodystansowego na wodach otwartych. Najpierw w ekstremalnym maratonie z Helu do Gdyni zmierzą się najbardziej utytułowani zawodnicy tej dyscypliny z całego świata, potem w wyścigu Open oraz sztafetach wzdłuż gdyńskiej plaży rywalizować będą polscy pływacy i amatorzy.

Montreal 2013: Kolejny rozdział zamknięty

Szymon Gagatek 2013-08-20 00:31

Mistrzostwa Świata w Montrealu już za nami. Siedem dni rywalizacji niesamowitych sportowców dostarczyło sporo emocji. Pływanie osób niepełnosprawnych zrobiło w ostatnim tygodniu kolejny olbrzymi krok do przodu. Dla nas widowisko w kanadyjskim mieście zakończyło się trzema medalami i kilkoma wartościowymi rezultatami siódemki naszych reprezentantów. Ostatniego dnia dobry wynik na dystansie 50 m stylem dowolnym (S10) uzyskała Oliwia Jabłońska.

Montreal 2013: Hamer trzecia, ale bez medalu

Szymon Gagatek 2013-08-18 18:19

W nocy z soboty na niedzielę polskiego czasu na Mistrzostwach Świata w pływaniu osób niepełnosprawnych w Montrealu trzecie miejsce w rywalizacji na dystansie 150 m stylem zmiennym (SM4) zajęła Karolina Hamer. Do udziału tej konkurencji zgłosiły się jednak trzy zawodniczki, a więc medale otrzymały tylko dwie pierwsze. Nasza reprezentacja pozostała zatem z dorobkiem trzech medali. W sobotę w Parc Jean-Drapeau padły kolejne cztery rekordy świata, a piąte tytuły mistrzów globu zdobyli Ukraińcy: Olga Sviderska i Dmytro Vynohradets.

Montreal 2013: Dwa medale Polaków!

Szymon Gagatek 2013-08-17 17:23

To był nasz wieczór w Montrealu! Podczas piątego dnia zmagań na Mistrzostwach Świata w pływaniu osób niepełnosprawnych Polacy wywalczyli dwa medale: srebro zdobyła Oliwia Jabłońska na dystansie 100 m stylem motylkowym (S10), a na najniższym stopniu podium rywalizacji na 100 m stylem dowolnym (S2) stanął Jacek Czech. W sesji finałowej padło aż osiem rekordów świata, a zdecydowaną dominację potwierdzili Ukraińcy, którzy zwyciężali w siedmiu konkurencjach!

Dyskwalifikacja Jończyka potwierdzona

Szymon Gagatek 2013-08-17 13:29

Na stronie internetowej Światowej Federacji Pływackiej (FINA) ukazał się oficjalny komunikat dotyczący sprawy Jakuba Jończyka. U zawodnika Śląska Wrocław wykryto podczas tegorocznych Mistrzostw Polski obecność niedozwolonych środków. Polski pływak został ukarany roczną dyskwalifikacją, nie pojechał też na Mistrzostwa Świata w Barcelonie.