Aktualności

Tarczyński punktuje, Franklin kończy szkołę w wielkim stylu

Szymon Gagatek 2013-02-12 17:05

Uniwersytet Kalifornijski, w barwach którego pływa Marcin Tarczyński, pokonał u siebie zawodników z Uniwersytetu Południowej Kalifornii w lidze NCAA. Swoje szkolne starty zakończyła natomiast Missy Franklin. Amerykanka wywalczyła cztery złote medale ostatniego dnia Mistrzostw Stanu Kolorado.

GRAND PRIX - PUCHAR POLSKI W KOZIENICACH

Jarek Blazek 2013-02-12 09:35

Już w najbliższy weekend odbędą się kolejne zawody z cyklu Grand Prix - Pucharu Polski - pierwsze w roku 2013. Zawodnicy będą rywalizowali na 25m pływalni w Kozienicach. Do startu w zawodach zgłosiło się ponad 360 zawodników z 64 klubów, w tym medaliści Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy.

Radlińska i Polewka najlepsi w Katowicach

Jarek Blazek 2013-02-11 09:33

Zwycięstwem Marceliny Radlińskiej oraz Tomasza Polewki zakończyły sie w sobotę zawody o Puchar Silesii 2013, które rozgrywane były na obiektach katowickiej Akademii Wychowania Fizycznego. W klasyfikacji drużynowej nie miał sobie równych zespół gospodarzy, AZS-AWF Katowice, który zdobył 22 medale (9 złotych - 5 srebrnych - 8 brązowych), druga lokata przypadła Unii Oświęcim (4-7-5) a trzecia była drużyna AZS-AGH Kraków (3-0-2).

Jachowicz z rekordem NCAA!

Szymon Gagatek 2013-02-10 22:57

Piotr Jachowicz, pływający w barwach Uniwersytetu Wayne State, pobił rekord II dywizji NCAA na dystansie 200 jardów stylem zmiennym! Polak dokonał tego wyczynu podczas Great Lakes Intercollegiate Athletic Conference Championships, które odbywają się w Cantonie, w stanie Ohio. Znakomicie spisywał się też w pozostałych konkurencjach.

Ostatnie takie zawody dla Franklin

Szymon Gagatek 2013-02-10 00:18

Missy Franklin, czterokrotna Mistrzyni Olimpijska z Igrzysk w Londynie, już w ten weekend zakończy swoją przygodę z pływaniem w szkolnych zawodach. Amerykanka właśnie rozpoczęła zmagania w Stanowych Mistrzostwach Kolorado dla szkół średnich. Na wypełnionym do ostatniego miejsca obiekcie w Fort Collins zdążyła już nawet pobić rekord stanu na 200 jardów stylem zmiennym!

Cieślak i Werner wygrywają

Szymon Gagatek 2013-02-07 19:48

Zawodnicy Uniwersytetu Florydy rozbili swoich rywali z uczelni Tennessee w kolejnym pojedynku ligi NCAA. Spotkanie zakończyło się wynikiem 208 do 92. Kolejny raz w ekipie Gators dobrze spisali się Marcin Cieślak i Paweł Werner.

PŁYWACKI RENTGEN - ANGELIKA WIKIEŁ

Jarek Blazek 2013-02-06 20:12

W dniu dzisiejszym gościem naszego "rentgena" będzie bardzo młoda i bardzo utalentowana żabkarka wywodząca się z miejscowości Ostrołęka, aktualnie uczennica raciborskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego, która szkoli sie tam pod okiem Pana Piotra Generalczyka. Zapraszam do przeczytania kilku zdań, które wymieniliśmy z Angeliką Wikieł.

Puchar Silesia 2013

Jarek Blazek 2013-02-05 17:36

W najbliższy weekend, na pływalni katowickiej AWF odbywać się będzie prawdziwa pływacka bitwa. Po raz trzeci zostaną rozegrane zawody Puchar Silesia, zwane inaczej meczem Silesia kontra reszta kraju. Do sobotnich zawodów zostało zgłoszonych 467 zawodników z 49 klubów pływackich z całego kraju. W zawodach tych wezmie udział m.in. Karolina Szczepaniak (AZS-AWF Katowice) - dwukrotna uczestniczka Igrzysk Olimpijskich - w Pekinie oraz w Londynie.

 

Stało się – Adlington kończy karierę!

Szymon Gagatek 2013-02-05 17:35

Tak jak wczoraj informowaliśmy, Rebecca Adlington na zwołanej dziś konferencji prasowej poinformowała, że przechodzi na sportową emeryturę. Brytyjki do kontynuowania kariery nie przekonał nawet wybór na trenera kadry Billa Furnissa, którego była podopieczną od dwunastego roku życia.

Kończyć, czy nie kończyć? Oto jest pytanie!

Szymon Gagatek 2013-02-04 21:11

W świecie pływania pojawiło się ostatnio kilka ciekawych informacji. Jedni chcą kończyć swoje kariery. Kolejni pływać tak długo, jak tylko się da. Jeszcze inni wzruszają się na myśl o przejściu na sportową emeryturę… futbolistów amerykańskich.

Starcie gigantów dla Stanford

Szymon Gagatek 2013-02-03 23:43

Tym razem niestety pomyłki nie będzie. Drużyna Katarzyny Wilk z Uniwersytetu Południowej Kalifornii (nr 1 w rankingu) przegrała w meczu na szczycie pierwszej dywizji NCAA ze Stanford (nr 2 w rankingu). Była to pierwsza porażka ekipy Trojans w sezonie, po wcześniejszych dziewięciu zwycięstwach z rzędu.

Wygrana ekipy Katarzyny Wilk (sprostowanie)

Szymon Gagatek 2013-02-02 14:58

Do wczorajszej informacji dotyczącej występu Katarzyny Wilk w pojedynku z Uniwersytetem Kalifornijskim wkradł się chochlik. Z treści newsa jasno wynikało, że pływaczki Uniwersytetu Południowej Kalifornii przegrały spotkanie z lokalnymi rywalkami. Tymczasem było zupełnie odwrotnie - to zawodniczki Trojans zwyciężyły 155 do 145. Za pomyłkę przepraszam i obiecuję wynagrodzić ją kolejną informacją ze startu naszej zawodniczki, który miał miejsce w nocy z soboty na niedzielę.

"Przysięgam, że to już koniec"

Szymon Gagatek 2013-01-31 18:46

Tymi słowami Laure Manaudou obwieściła światu, że po raz drugi (ale tym razem definitywnie) żegna się z karierą sportową. W środowy wieczór Francuzka wzięła udział w znanym w jej kraju programie Le Grand Journal, w którym przyznała się również, że ona i jej partner, Frederick Bousquet, spodziewają się drugiego dziecka.

PŁYWACKI RENTGEN - TOMASZ POLEWKA

Jarek Blazek 2013-01-30 19:11

W dniu dzisiejszym kilka chwil poświęcił nam znakomity grzbiecista - 18-latek, który reprezentował barwy Polski podczas ostatnich Mistrzostw Świata na pływalni w Stambule.Tomek Polewka od początku swojej przygody jest związany z jednym klubem - UKS RUCH Grudziądz, tego samego klubu z którego wywodzi się olimpijczyk Maciej Hreniak. Zapraszamy do lektury :)

Imię nazwisko:Tomasz Polewka
Data i miejsce urodzenia: 05.08.1994 Grudziądz
Klub macierzysty:UKS Ruch Grudziądz
Klub obecny:UKS Ruch Grudziądz
Trener prowadzący:Adam Kopczyński

Rekordzistka Świata zawieszona za doping!

Szymon Gagatek 2013-01-29 19:49

Siedemnastoletnia chińska pływaczka, Li Zhesi, została zawieszona przez FINA (Światową Federację Pływacką) na dwa lata za stosowanie dopingu. W marcu ubiegłego roku w jej organizmie wykryto niedozwoloną erytropoetynę…

Muffat wygrywa w domu

Szymon Gagatek 2013-01-28 19:41

Camille Muffat i Yannick Agnel po raz kolejny byli największymi gwiazdami zawodów z cyklu La Golden Lanes, które w ubiegły weekend odbyły się w Nicei - rodzinnym mieście Muffat. Podczas trzydniowego mitingu doczekaliśmy się kilku naprawdę wartościowych wyników, nie tylko w wykonaniu reprezentantów Trójkolorowych.

Paluszek coraz szybsza

Szymon Gagatek 2013-01-27 20:04

Weronika Paluszek bardzo dobrze spisała się w trójmeczu uniwersytetów: Virginia, Virginia Tech i Wisconsin, który odbył się w Charlottesville.

Kolejny zajęty weekend Polaków w USA

Szymon Gagatek 2013-01-26 23:06

Marcin Cieślak i Paweł Werner pokazali się ze świetnej strony w kolejnym uniwersyteckim pojedynku. Tym razem męska ekipa Uniwersytetu Florydy pokonała Uniwersytet Auburn, a Polacy mieli w tym sukcesie znaczący udział. Swój start zaliczył również, w pojedynku uczelni z Kalifornii i Arizony, Marcin Tarczyński.