Aktualności

MŚ: Zgodnie z oczekiwaniami

Szymon Gagatek 2013-08-01 12:35

Mistrzostwa Świata w Barcelonie już za półmetkiem. Podczas piątej sesji kwalifikacyjnej obyło się bez większych niespodzianek. Dla nas najważniejsza jest informacja, że Radosław Kawęcki zakwalifikował się do półfinałów rywalizacji grzbiecistów na dystansie 200 metrów. Do najlepszej szesnastki nie udało się niestety wejść Polakom w stylu klasycznym.

MŚ: Ścigana i niedościgniony

Szymon Gagatek 2013-07-31 23:28

Dziś w Barcelonie rozdano kolejne komplety medali również w stylu dowolnym. Złoto na dystansie 200 metrów wywalczyła sobie Missy Franklin, choć do samego końca próbowała doścignąć ją Federica Pellegrini. Natomiast na 800 metrów w rywalizacji mężczyzn kolejne złoto do kolekcji dołożył Sun Yang. Chińczykowi do skompletowania potrójnej korony brakuje już tylko zwycięstwa na najdłuższym 1500 metrów.

MŚ: Podium po czterech latach!

Szymon Gagatek 2013-07-31 22:22

Pierwszy medal dla polskiej ekipy na Mistrzostwach Świata w Barcelonie stał się faktem! Paweł Korzeniowski znów sprawił nam olbrzymi prezent. Po czterech latach wrócił na podium czempionatu globu na dystansie 200 m stylem motylkowym. Polak zajął dziś drugie miejsce w wyścigu finałowym, przegrywając tylko z Mistrzem Olimpijskim, Chadem le Clos.

MŚ: Poszukiwacze złota

Szymon Gagatek 2013-07-31 21:50

W RPA wydobycie złota maleje z roku na rok. Surowiec, który przez lata wzmacniał gospodarkę afrykańskiego kraju, nie jest już tak łatwo dostępny. Do roboty postanowili się dziś zabrać pływacy. Najpierw Chad le Clos powtórzył wyczyn z Igrzysk Olimpijskich w Londynie i wygrał wyścig finałowy na dystansie 200 m stylem motylkowym, a później Cameron van der Burgh, po fantastycznym finiszu, zajął pierwsze miejsce w sprinterskiej rywalizacji w stylu klasycznym. Po raz trzeci na tych zawodach poprawił też najlepszy rezultat w tej konkurencji w stroju tekstylnym!

Igrzyska Niesłyszących: Pióro ponownie najlepszy!

Szymon Gagatek 2013-07-31 17:55

Artur Pióro wywalczył drugi złoty medal Igrzysk Osób Niepełnosprawnych, które odbywają się w Sofii! Polak, po zwycięstwie na dystansie 1500 metrów, dziś triumfował w wyścigu finałowym 400 m stylem dowolnym! Nasz reprezentant poprawił też rekord zawodów! Blisko medalu był w środę również Konrad Powroźnik.

MŚ: To będzie polski wieczór!

Szymon Gagatek 2013-07-31 12:10

To będzie bardzo ciekawa sesja finałowa dla polskich fanów pływania! Dwójka naszych reprezentantów awansowała dziś do sesji finałowej Mistrzostw Świata w pływaniu. Znakomicie spisał się Konrad Czerniak, który zajął drugie miejsce na dystansie 100 m stylem dowolnym. Dziewiąty czas na 50 m stylem grzbietowym zanotowała natomiast Aleksandra Urbańczyk i również popłynie w półfinałach.

MŚ: Pofrunęły po rekordy

Szymon Gagatek 2013-07-31 01:58

To był absolutnie historyczny wyścig. Być może nawet najlepszy na tych Mistrzostwach Świata. Było w nim wszystko: niesamowite tempo, napięcie i emocje do samego końca. Na deser otrzymaliśmy wspaniałe wyniki całej pierwszej trójki zawodniczek na dystansie 1500 m stylem dowolnym, z czego najważniejszy był oczywiście niesamowity rekord świata Katie Ledecky! I jak tu nie kochać wyścigów długodystansowych?!

MŚ: Amerykański sen

Szymon Gagatek 2013-07-31 01:19

To był bardzo udany dzień dla amerykańskich pływaków. Podczas trzeciej sesji finałowej Mistrzostw Świata w Barcelonie wywalczyli aż sześć medali (trzy złote, dwa srebrne i jeden brązowy). Oprócz Katie Ledecky na najwyższym stopniu podium stawali jeszcze Matthew Grevers i Missy Franklin. Oboje odnieśli sukces na dystansie 100 m stylem grzbietowym.

MŚ: Przyczajony tygrys, ukryty smok

Szymon Gagatek 2013-07-30 22:44

Dzisiejsza rywalizacja na dystansie 200 m stylem dowolnym wywołała sporo emocji i kilka niespodzianek. Złoto w rywalizacji mężczyzn wywalczył Mistrz Olimpijski sprzed roku, Yannick Agnel. W kobiecych półfinałach najlepsza okazała się z kolei Federica Pellegrini. Co łączy ich na tych Mistrzostwach Świata? Niesamowita historia.

MŚ: Szulich dziesiąty, rekord Europy Dugonjica

Szymon Gagatek 2013-07-30 21:56

Dawid Szulich był bliski awansu do finału rywalizacji na dystansie 50 m stylem klasycznym mężczyzn. Polak zajął w półfinałach dziesiątą pozycję, płynąc minimalnie wolniej niż w kwalifikacjach. Rekord Europy wyrównał natomiast wieczorem Damir Dugonjic ze Słowenii.

MŚ: Korzeniowski postraszył rywali

Szymon Gagatek 2013-07-30 21:37

Jutro minie dokładnie 2926 dni od historycznego wyczynu Pawła Korzeniowskiego z Montrealu. Wtedy, 27 lipca, w kanadyjskim mieście wywalczył złoto Mistrzostw Świata na dystansie 200 m stylem motylkowym. Jutro Polak po raz kolejny wystąpi w finale tej konkurencji i powalczy o trzeci medal czempionatu globu w swojej karierze.

MŚ: ...i "mały" rekord świata

Szymon Gagatek 2013-07-30 14:33

Największym wydarzeniem wtorkowej sesji kwalifikacyjnej Mistrzostw Świata w Barcelonie był bez wątpienia wyczyn Camerona van der Burgha, który na dystansie 50 m stylem klasycznym ustanowił nowy najlepszy czas w tej konkurencji osiągnięty w stroju tekstylnym. Do gry o najwyższą stawkę wróciła też rano Camille Muffat.

MŚ: "Duży" rekord Polski...

Szymon Gagatek 2013-07-30 14:00

Dawid Szulich od samego początku Mistrzostw Świata w Barcelonie imponuje swoją formą. Pierwszego dnia zawodów poprawił rekord Polski na 100 m stylem klasycznym. Zajął wtedy osiemnaste miejsce i nie awansował do półfinałów. Dziś ta sztuka już się udała. Zawodnik Delfina Legionowo w kwalifikacjach na dwukrotnie krótszym dystansie został sklasyfikowany na jedenastej pozycji i uzyskał kolejny najlepszy wynik w historii naszego kraju.

MŚ: Kontrolowany poślizg

Szymon Gagatek 2013-07-29 23:57

Najsłabsza reakcja startowa, ześlizgnięcie się ze ściany - fatalne starty Missy Franklin w najważniejszych imprezach stają się na dobre jej znakiem rozpoznawczym. Dziś jeszcze skończyło się szczęśliwie i Amerykanka uporała się z problemami, a nawet zdołała uzyskać najlepszy czas półfinałów na dystansie 100 m stylem grzbietowym. Ale co jeżeli kłopoty powtórzą się jutro?

MŚ: Węgierska królowa

Szymon Gagatek 2013-07-29 23:37

Katinka Hosszu była dziś nie do zatrzymania. Wyjątkowo zależało jej na złocie na 200 m stylem zmiennym. Do tego stopnia, że była w stanie zrezygnować z dalszego udziału w rywalizacji na dystansie 100 m stylem grzbietowym. A przecież Węgierka pływa tyle, ile tylko można. W poniedziałek zwyciężył rozsądek, zwyciężyła Węgierka.

MŚ: Wykorzystać moment

Szymon Gagatek 2013-07-29 23:03

Eugene Godsoe po finale 50 m stylem motylkowym ekspresyjnie wyrażał swoją radość z tego co udało mu się osiągnąć. Wyskoczył w górę, wziął zamach i z całej siły uderzył pięścią w wodę. Srebro było dla niego prawdziwym zaskoczeniem. Przed nim finiszował tylko Cesar Cielo. Brazylijczyk dość nieoczekiwanie, po problemach zdrowotnych, zdołał obronić tytuł wywalczony dwa lata temu w Szanghaju.

MŚ: Mamy pierwszy rekord świata!

Szymon Gagatek 2013-07-29 22:16

To musiało się tak skończyć. Ruta Meilutyte dopełniła formalności, pieczętując swoją znakomitą formę w tym sezonie rekordem świata na dystansie 100 m stylem klasycznym. I to już w półfinałach! Czy stać ją jeszcze na coś więcej w jutrzejszym finale? Na pewno!

MŚ: Szalony okrzyk radości

Szymon Gagatek 2013-07-29 21:59

Niektórym pewnie do teraz ten piskliwy dźwięk dzwoni w uszach. Sarah Sjoestroem po finale rywalizacji na dystansie 100 m stylem motylkowym wykrzyczała całą frustrację, która zbierała się w niej przez ostatnie cztery lata. Wreszcie wydaje się, że Szwedka wróciła na zwycięską ścieżkę w rywalizacji na światowej arenie.