Aktualności

MŚ: Szalony okrzyk radości

Szymon Gagatek 2013-07-29 21:59

Niektórym pewnie do teraz ten piskliwy dźwięk dzwoni w uszach. Sarah Sjoestroem po finale rywalizacji na dystansie 100 m stylem motylkowym wykrzyczała całą frustrację, która zbierała się w niej przez ostatnie cztery lata. Wreszcie wydaje się, że Szwedka wróciła na zwycięską ścieżkę w rywalizacji na światowej arenie.

MŚ: Lochte leci do Australii

Szymon Gagatek 2013-07-29 21:32

O półfinałach 200 m stylem dowolnym na dobrą sprawę można by nie wspominać w ogóle. Zawodnicy w tej konkurencji na Mistrzostwach Świata w Barcelonie prezentują, delikatnie mówiąc, dość przeciętny poziom. Warto jednak wrócić do wydarzeń z popołudnia z dwóch powodów.

MŚ: Kawęcki z rekordem Polski i o włos od finału!

Szymon Gagatek 2013-07-29 20:58

Radosław Kawęcki był jedynym reprezentantem Polski, który zaprezentował się podczas drugiej sesji finałowej pływackich Mistrzostw Świata w Barcelonie. Polak wystartował w półfinałach na dystansie 100 m stylem grzbietowym i zajął w nich dziewiąte miejsce. Do awansu do finału zabrakło mu zaledwie jednej setnej sekundy.

Igrzyska Niesłyszących: Piąte miejsce sztafety

Szymon Gagatek 2013-07-29 17:50

Sztafeta mężczyzn 4x100 m stylem dowolnym zajęła piąte miejsce podczas trzeciej sesji finałowej Igrzysk Osób Niesłyszących, które w tym roku odbywają się w stolicy Bułgarii – Sofii. Był to najlepszy występ reprezentantów Polski w poniedziałkowe popołudnie.

MŚ: Dzień bez pływania jest dniem straconym

Szymon Gagatek 2013-07-29 14:15

Katinka Hosszu jest jedną z największych gwiazd pierwszych dni Mistrzostw Świata w Barcelonie. Węgierka błyszczy formą i bije kolejne rekordy swojego kraju. Dziś wystartowała w kwalifikacjach 100 m stylem grzbietowym kobiet i po raz pierwszy w karierze złamała granicę jednej minuty! Ale to był dopiero początek zaskakujących informacji...

MŚ: Rekord Świata na celowniku

Szymon Gagatek 2013-07-29 13:40

Druga sesja kwalifikacyjna Mistrzostw Świata w pływaniu miała stać pod znakiem kobiecych wyścigów na dystansie 100 m stylem grzbietowym i klasycznym. Rywalizację grzbiecistek całkowicie przyćmiło jednak to, co wydarzyło się kilkadziesiąt minut później. Ruta Meilutyte obrała kurs na rekord świata. I chyba nic już jej nie zatrzyma!

MŚ: Kawęcki w półfinale!

Szymon Gagatek 2013-07-29 13:03

Polacy zakończyli już swój udział w drugiej sesji kwalifikacyjnej Mistrzostw Świata w Barcelonie. Wzięła w niej udział trójka naszych reprezentantów, spośród których najlepiej spisał się Radosław Kawęcki. Mistrz Świata na krótkim basenie z ubiegłego roku awansował do półfinałów rywalizacji na dystansie 100 m stylem grzbietowym.

Igrzyska Niesłyszących: Kolejne udane kwalifikacje Pióro i Powroźnika

Szymon Gagatek 2013-07-29 10:21

To były kolejne udane kwalifikacje Igrzysk Osób Niesłyszących dla Artura Pióro i Konrada Powroźnika. Polacy wywalczyli awans do finałowej rywalizacji na dystansie 200 m stylem zmiennym, a także wraz z kolegami w wyścigu sztafet 4x100 m stylem dowolnym.

MŚ: Allez les Bleus!

Szymon Gagatek 2013-07-28 23:45

Miejsca na podium są tylko trzy, równorzędnych kandydatów do medali - czterech. W takich sytuacjach pływackie finały zawsze są emocjonujące. A co dzieje się w momencie, gdy tym wyścigiem jest rywalizacja sztafet 4x100 m stylem dowolnym?! Wyjątkowo szybcy w tym sezonie Rosjanie, głodni sukcesu obrońcy tytułu z Australii, żądni rewanżu za dwie ostatnie największe imprezy Amerykanie i Mistrzowie Olimpijscy, Francuzi. Cztery bulteriery wypuszczone z klatki. Prawdziwe trzęsienie ziemi zakończyło dzisiejszą sesję wieczorną Mistrzostw Świata.

MŚ: Srebrne łzy

Szymon Gagatek 2013-07-28 23:10

Alicia Coutts po zakończeniu finału rywalizacji sztafet 4x100 m stylem dowolnym stanęła do wywiadu dla stacji Eurosport wraz z koleżankami z drużyny. Z jej twarzy ciekły kolejne łzy... Jako pierwsza zaczęła wypowiedź: Czuję się jakbym całkowicie je zawiodła - stwierdziła, zerkając na pozostałe dziewczyny. Wtedy sprawy w swoje ręce wzięła Cate Campbell. Weszła swojej partnerce ze sztafety w słowo i z uśmiechem na ustach stwierdziła, że wszystkie są szczęśliwe, a gdyby nie Alicia to zawodniczki z Antypodów nie uzyskałyby takiego wyniku. To był niesamowity pokaz ducha zespołu.

MŚ: Nie oglądaj się za siebie

Szymon Gagatek 2013-07-28 22:17

Przez cały wyścig finałowy na dystansie 400 m stylem dowolnym kobiet można było mieć wrażenie, że Katie Ledecky ma w głowie tylko jedną myśl: "Nie oglądaj się za siebie!". Dla swoich rywalek była dziś bezwzględna, nawet przez moment którakolwiek nie była w stanie nawiązać z Amerykanką równorzędnej walki. Ledecky pokonywała kolejne metry w tak fantastycznym tempie, że omal nie poprawiła rekordu świata, należącego do Federici Pellegrini.

MŚ: Pierwszy skalp Suna

Szymon Gagatek 2013-07-28 21:47

Pierwszy złoty medal pływackich zmagań w Barcelonie trafił na ręce Chińczyka. Sun Yang okazał się zdecydowanie najlepszy na dystansie 400 m stylem dowolnym i rozpoczął swój marsz po trzy miejsca na najwyższym stopniu podium na Mistrzostwach Świata. Nic nie zapowiada tego, że ktoś go zatrzyma.

MŚ: Historia lubi się powtarzać

Szymon Gagatek 2013-07-28 21:25

Za nami pierwszy dzień rywalizacji pływaków w Barcelonie. Mistrzostwa Świata ruszyły na dobre, a my byliśmy świadkami kilku niesamowitych wydarzeń. Wieczorną serię podsumowań rozpoczynamy od tego co działo się w półfinałach, zwłaszcza tych na dystansie 50 m stylem motylkowym.

Igrzyska Niesłyszących: Mamy złoto!

Szymon Gagatek 2013-07-28 18:05

Artur Pióro wywalczył w Sofii złoty medal Igrzysk Osób Niesłyszących na dystansie 1500 m stylem dowolnym! Polak zdeklasował resztę stawki i tym samym zapewnił naszej pływackiej kadrze pierwsze miejsce na podium podczas tych zawodów. Nieźle spisał się też Konrad Powroźnik, który zajął szóste miejsce.

MŚ: Kangur na rozdrożu

Szymon Gagatek 2013-07-28 16:58

Stara śpiewka... Chyba powoli można już zacząć powtarzać te słowa w stosunku do niektórych Australijczyków startujących w najważniejszych międzynarodowych imprezach. Najpierw szaleją na krajowych kwalifikacjach, później zawodzą, kiedy ich kibice oczekują od nich czegoś jeszcze lepszego. Dziś zawód swoim fanom na Antypodach sprawili David McKeon i Bronte Barratt w kwalifikacjach 400 m stylem dowolnym.

MŚ: Japońska zamiana ról

Szymon Gagatek 2013-07-28 15:49

Pod koniec 2012 roku w pływackim świecie pojawiła się nowa, gorąca postać: Akihiro Yamaguchi. Osiemnastoletni żabkarz niespodziewanie pobił rekord świata na dystansie 200 m stylem klasycznym i z miejsca stał się faworytem rywalizacji na Mistrzostwach Świata w Barcelonie. Miał się stać następcą Kosuke Kitajimy. Początek tego sezonu nie należał jednak dla niego do zbyt udanych. Z pomocą Japończykom nioczekiwanie nadszedł zatem Kitajima.

MŚ: Dziadek i Żelazna Dama

Szymon Gagatek 2013-07-28 15:25

Tak to już jest na największych imprezach pływackich, że jeden dzień ma zazwyczaj kilku bohaterów. Nie inaczej było podczas pierwszej sesji kwalifikacyjnej Mistrzostw Świata w Barcelonie. Chyba wszystkich oczarowały występy Rolanda Schoemana na 50 m stylem motylkowym i Katinki Hosszu na 200 m stylem zmiennym. Wieczorem przekonamy się czy znakomite występy w kwalifikacjach będą potrafili przełożyć również na dalsze wyścigi.

MŚ: Rekord Polski Szulicha na dobry początek!

Szymon Gagatek 2013-07-28 13:28

Pływacka część Mistrzostw Świata w Barcelonie rozpoczęta! Za nami pierwsza sesja kwalifikacyjna, którą podsumujemy z dwóch różnych perspektyw. Na początek od strony występów naszych zawodników. W niedzielę rano w Palau Sant Jordi wystąpiła trójka naszych zawodników. Żadnemu z nich nie udało się wywalczyć kwalifikacji do sesji finałowej, ale doczekaliśmy się pierwszego na czempionacie globu rekordu Polski!