Aktualności

Igrzyska Niesłyszących: Pióro ponownie najlepszy!

Szymon Gagatek 2013-07-31 17:55

Artur Pióro wywalczył drugi złoty medal Igrzysk Osób Niepełnosprawnych, które odbywają się w Sofii! Polak, po zwycięstwie na dystansie 1500 metrów, dziś triumfował w wyścigu finałowym 400 m stylem dowolnym! Nasz reprezentant poprawił też rekord zawodów! Blisko medalu był w środę również Konrad Powroźnik.

MŚ: To będzie polski wieczór!

Szymon Gagatek 2013-07-31 12:10

To będzie bardzo ciekawa sesja finałowa dla polskich fanów pływania! Dwójka naszych reprezentantów awansowała dziś do sesji finałowej Mistrzostw Świata w pływaniu. Znakomicie spisał się Konrad Czerniak, który zajął drugie miejsce na dystansie 100 m stylem dowolnym. Dziewiąty czas na 50 m stylem grzbietowym zanotowała natomiast Aleksandra Urbańczyk i również popłynie w półfinałach.

MŚ: Pofrunęły po rekordy

Szymon Gagatek 2013-07-31 01:58

To był absolutnie historyczny wyścig. Być może nawet najlepszy na tych Mistrzostwach Świata. Było w nim wszystko: niesamowite tempo, napięcie i emocje do samego końca. Na deser otrzymaliśmy wspaniałe wyniki całej pierwszej trójki zawodniczek na dystansie 1500 m stylem dowolnym, z czego najważniejszy był oczywiście niesamowity rekord świata Katie Ledecky! I jak tu nie kochać wyścigów długodystansowych?!

MŚ: Amerykański sen

Szymon Gagatek 2013-07-31 01:19

To był bardzo udany dzień dla amerykańskich pływaków. Podczas trzeciej sesji finałowej Mistrzostw Świata w Barcelonie wywalczyli aż sześć medali (trzy złote, dwa srebrne i jeden brązowy). Oprócz Katie Ledecky na najwyższym stopniu podium stawali jeszcze Matthew Grevers i Missy Franklin. Oboje odnieśli sukces na dystansie 100 m stylem grzbietowym.

MŚ: Przyczajony tygrys, ukryty smok

Szymon Gagatek 2013-07-30 22:44

Dzisiejsza rywalizacja na dystansie 200 m stylem dowolnym wywołała sporo emocji i kilka niespodzianek. Złoto w rywalizacji mężczyzn wywalczył Mistrz Olimpijski sprzed roku, Yannick Agnel. W kobiecych półfinałach najlepsza okazała się z kolei Federica Pellegrini. Co łączy ich na tych Mistrzostwach Świata? Niesamowita historia.

MŚ: Szulich dziesiąty, rekord Europy Dugonjica

Szymon Gagatek 2013-07-30 21:56

Dawid Szulich był bliski awansu do finału rywalizacji na dystansie 50 m stylem klasycznym mężczyzn. Polak zajął w półfinałach dziesiątą pozycję, płynąc minimalnie wolniej niż w kwalifikacjach. Rekord Europy wyrównał natomiast wieczorem Damir Dugonjic ze Słowenii.

MŚ: Korzeniowski postraszył rywali

Szymon Gagatek 2013-07-30 21:37

Jutro minie dokładnie 2926 dni od historycznego wyczynu Pawła Korzeniowskiego z Montrealu. Wtedy, 27 lipca, w kanadyjskim mieście wywalczył złoto Mistrzostw Świata na dystansie 200 m stylem motylkowym. Jutro Polak po raz kolejny wystąpi w finale tej konkurencji i powalczy o trzeci medal czempionatu globu w swojej karierze.

MŚ: ...i "mały" rekord świata

Szymon Gagatek 2013-07-30 14:33

Największym wydarzeniem wtorkowej sesji kwalifikacyjnej Mistrzostw Świata w Barcelonie był bez wątpienia wyczyn Camerona van der Burgha, który na dystansie 50 m stylem klasycznym ustanowił nowy najlepszy czas w tej konkurencji osiągnięty w stroju tekstylnym. Do gry o najwyższą stawkę wróciła też rano Camille Muffat.

MŚ: "Duży" rekord Polski...

Szymon Gagatek 2013-07-30 14:00

Dawid Szulich od samego początku Mistrzostw Świata w Barcelonie imponuje swoją formą. Pierwszego dnia zawodów poprawił rekord Polski na 100 m stylem klasycznym. Zajął wtedy osiemnaste miejsce i nie awansował do półfinałów. Dziś ta sztuka już się udała. Zawodnik Delfina Legionowo w kwalifikacjach na dwukrotnie krótszym dystansie został sklasyfikowany na jedenastej pozycji i uzyskał kolejny najlepszy wynik w historii naszego kraju.

MŚ: Kontrolowany poślizg

Szymon Gagatek 2013-07-29 23:57

Najsłabsza reakcja startowa, ześlizgnięcie się ze ściany - fatalne starty Missy Franklin w najważniejszych imprezach stają się na dobre jej znakiem rozpoznawczym. Dziś jeszcze skończyło się szczęśliwie i Amerykanka uporała się z problemami, a nawet zdołała uzyskać najlepszy czas półfinałów na dystansie 100 m stylem grzbietowym. Ale co jeżeli kłopoty powtórzą się jutro?

MŚ: Węgierska królowa

Szymon Gagatek 2013-07-29 23:37

Katinka Hosszu była dziś nie do zatrzymania. Wyjątkowo zależało jej na złocie na 200 m stylem zmiennym. Do tego stopnia, że była w stanie zrezygnować z dalszego udziału w rywalizacji na dystansie 100 m stylem grzbietowym. A przecież Węgierka pływa tyle, ile tylko można. W poniedziałek zwyciężył rozsądek, zwyciężyła Węgierka.

MŚ: Wykorzystać moment

Szymon Gagatek 2013-07-29 23:03

Eugene Godsoe po finale 50 m stylem motylkowym ekspresyjnie wyrażał swoją radość z tego co udało mu się osiągnąć. Wyskoczył w górę, wziął zamach i z całej siły uderzył pięścią w wodę. Srebro było dla niego prawdziwym zaskoczeniem. Przed nim finiszował tylko Cesar Cielo. Brazylijczyk dość nieoczekiwanie, po problemach zdrowotnych, zdołał obronić tytuł wywalczony dwa lata temu w Szanghaju.

MŚ: Mamy pierwszy rekord świata!

Szymon Gagatek 2013-07-29 22:16

To musiało się tak skończyć. Ruta Meilutyte dopełniła formalności, pieczętując swoją znakomitą formę w tym sezonie rekordem świata na dystansie 100 m stylem klasycznym. I to już w półfinałach! Czy stać ją jeszcze na coś więcej w jutrzejszym finale? Na pewno!

MŚ: Szalony okrzyk radości

Szymon Gagatek 2013-07-29 21:59

Niektórym pewnie do teraz ten piskliwy dźwięk dzwoni w uszach. Sarah Sjoestroem po finale rywalizacji na dystansie 100 m stylem motylkowym wykrzyczała całą frustrację, która zbierała się w niej przez ostatnie cztery lata. Wreszcie wydaje się, że Szwedka wróciła na zwycięską ścieżkę w rywalizacji na światowej arenie.

MŚ: Lochte leci do Australii

Szymon Gagatek 2013-07-29 21:32

O półfinałach 200 m stylem dowolnym na dobrą sprawę można by nie wspominać w ogóle. Zawodnicy w tej konkurencji na Mistrzostwach Świata w Barcelonie prezentują, delikatnie mówiąc, dość przeciętny poziom. Warto jednak wrócić do wydarzeń z popołudnia z dwóch powodów.

MŚ: Kawęcki z rekordem Polski i o włos od finału!

Szymon Gagatek 2013-07-29 20:58

Radosław Kawęcki był jedynym reprezentantem Polski, który zaprezentował się podczas drugiej sesji finałowej pływackich Mistrzostw Świata w Barcelonie. Polak wystartował w półfinałach na dystansie 100 m stylem grzbietowym i zajął w nich dziewiąte miejsce. Do awansu do finału zabrakło mu zaledwie jednej setnej sekundy.

Igrzyska Niesłyszących: Piąte miejsce sztafety

Szymon Gagatek 2013-07-29 17:50

Sztafeta mężczyzn 4x100 m stylem dowolnym zajęła piąte miejsce podczas trzeciej sesji finałowej Igrzysk Osób Niesłyszących, które w tym roku odbywają się w stolicy Bułgarii – Sofii. Był to najlepszy występ reprezentantów Polski w poniedziałkowe popołudnie.

MŚ: Dzień bez pływania jest dniem straconym

Szymon Gagatek 2013-07-29 14:15

Katinka Hosszu jest jedną z największych gwiazd pierwszych dni Mistrzostw Świata w Barcelonie. Węgierka błyszczy formą i bije kolejne rekordy swojego kraju. Dziś wystartowała w kwalifikacjach 100 m stylem grzbietowym kobiet i po raz pierwszy w karierze złamała granicę jednej minuty! Ale to był dopiero początek zaskakujących informacji...