Aktualności

Armstrong + pływanie = spore zamieszanie

Szymon Gagatek 2013-04-04 23:51

Wydawałoby się, że Lance Armstrong nie ma zbyt wiele wspólnego z pływaniem. Dziś były kolarz, który oficjalnie przyznał się do stosowania dopingu w czasie swojej kariery, wywołał jednak sporą burzę w światowych mediach. Wszystko za sprawą chęci startu w zawodach Masters.

Pływacki przegląd wydarzeń

Szymon Gagatek 2013-04-04 00:57

Święta, święta i po świętach. Pływacki świat nie zwalnia nawet na moment. Wręcz przeciwnie - wielkimi krokami zbliżają się Mistrzostwa Świata w Barcelonie, wszystko dostaje więc coraz większego przyspieszenia. Ostatnio sporo dzieje się między innymi w Chinach i RPA.

Tytuł dla Michigan, Cieślak znów drugi

Szymon Gagatek 2013-03-31 12:07

Dziś w nocy zakończyła się rywalizacja podczas tegorocznych Mistrzostw I Dywizji NCAA, które odbywały się w Indianapolis. Ostatni dzień finałów znów okazał się bardzo udany dla Marcina Cieślaka, który po raz trzeci na tych zawodach zajął drugie miejsce w rywalizacji indywidualnej, tym razem na dystansie 200 jardów stylem motylkowym. W klasyfikacji punktowej zwyciężyli zawodnicy Uniwersytetu Michigan.

Dwa polskie finały

Szymon Gagatek 2013-03-30 21:10

W dwóch finałach A Mistrzostw NCAA Dywizji I wystąpią dziś w nocy polskiego czasu nasi zawodnicy. Podczas ostatniej sesji kwalifikacyjnej najlepiej znów spisał się Marcin Cieślak, który zajął czwarte miejsce na dystansie 200 jardów stylem motylkowym.

Rekord Europy Pedersen

Szymon Gagatek 2013-03-30 12:35

Wczoraj zakończyły się zmagania w Danish Open. Mistrzostwa, które odbyły się w Bronshoj, były jednocześnie kwalifikacjami do kadry Danii na Mistrzostwa Świata w Barcelonie i Mistrzostwa Europy juniorów w Poznaniu. Ostatniego dnia zawodów znakomitym rezultatem popisała się Rikke Moeller Pedersen, która pobiła rekord Europy!

Polacy opanowali NCAA!

Szymon Gagatek 2013-03-30 11:04

Paweł Werner i Marcin Cieślak poprowadzili sztafetę Uniwersytetu Florydy do zwycięstwa na dystansie 4x200 jardów stylem dowolnym podczas drugiego dnia Mistrzostw I Dywizji NCAA! Rewelacyjnie spisał się Cieślak, który był jednym z dwóch zawodników, który złamał na swojej zmianie granicę jedej minuty i trzydziestu trzech sekund.

Kolejny rekord życiowy Cieślaka

Szymon Gagatek 2013-03-30 01:08

Marcin Cieślak po raz kolejny popisał się wspaniałym występem podczas Mistrzostw I Dywizji NCAA w Indianapolis! Po wczorajszym drugim miejscu na dystansie 200 jardów stylem zmiennym, dziś przegrał tylko z Tomem Shieldsem walkę o zwycięstwo na 100 jardów stylem motylkowym. Bardzo dobrze popłynął również Marcin Tarczyński, który był piąty.

Polacy znów szybcy, pech Wernera

Szymon Gagatek 2013-03-29 21:22

Dwaj Polacy - Marcin Cieślak i Marcin Tarczyński – awansowali do finału A rywalizacji na dystansie 100 jardów stylem motylkowym podczas sesji kwalifikacyjnej drugiego dnia Mistrzostw NCAA Dywizji I, które odbywają się w Indianapolis. W wieczornej sesji zobaczymy też Pawła Wernera.

Drugie miejsca Zawiszewskiej i Klicha

Szymon Gagatek 2013-03-29 20:56

W Bronshoj zakończyły się dziś zawody Danish Open, które dla Duńczyków były kwalifikacjami na Mistrzostwa Świata w Barcelonie, a także Mistrzostwa Europy juniorów, które odbędą się w Ponaniu. Na mitingu startowała też liczna grupa Polaków. Ostatniego dnia najlepsze występy zanotowali: Maja Zawiszewska ze Śląska Wrocław i Kacper Klich (AZS AWF Katowice), którzy stawali na drugim stopniu podium.

Cieślak ponownie drugi

Szymon Gagatek 2013-03-29 01:15

Po raz drugi z rzędu Marcin Cieślak wywalczył tytuł wicemistrza NCAA na dystansie 200 jardów stylem zmiennym. Polak minimalnie przegrał na finiszu walkę o pierwsze miejsce z Davidem Nolanem. Ósme miejsce w finale zajął obrońca tytułu, Marcin Tarczyński.

Glaesner nie pojedzie do Barcelony

Szymon Gagatek 2013-03-28 22:04

Mads Glaesner nie wystąpi podczas Mistrzostw Świata w Barcelonie! Duńczyk miał startować podczas odbywających się aktualnie zawodów Danish Open, które są dla zawodników z tego kraju kwalifikacjami na czempionat globu. Z walki wyeliminowała go jednak kontuzja barku.

Podium Bujoczka w Danish Open

Szymon Gagatek 2013-03-28 21:42

Zawodnik Śląska Wrocław, Filip Bujoczek, stanął na najniższym stopniu podium konkurencji 200 m stylem dowolnym podczas trzeciego dnia mitingu Danish Open, który odbywa się w Bronshoj, na 50-metrowym basenie. Dla Duńczyków są to również zawody kwalifikacyjne na Mistrzostwa Świata w Barcelonie i Mistrzostwa Europy juniorów w Poznaniu.

Cieślak najszybszy w kwalifikacjach!

Szymon Gagatek 2013-03-28 17:46

Marcin Cieślak wygrał rywalizację na dystansie 200 jardów stylem zmiennym w pierwszej sesji kwalifikacyjnej Mistrzostw I Dywizji NCAA mężczyzn! W finale tej konkurencji zobaczymy też Marcina Tarczyńskiego, który był siódmy.

Klasyczna rewolucja?

Szymon Gagatek 2013-03-28 14:05

Światowa Federacja Pływacka ogłosiła listę ewentualnych zmian w przepisach, nad którymi będzie dyskutować Kongres FINA w czasie Mistrzostw Świata w Barcelonie, na przełomie lipca i sierpnia. Wśród nich znalazł się punkt mówiący o zezwoleniu na wielokrotne kopnięcia delfinowe w wyścigach w stylu klasycznym!

Czas na panów

Szymon Gagatek 2013-03-28 12:48

Już dziś w Indianapolis, na pływalni Indiana University Natatorium, rozpoczynają się trzydniowe Mistrzostwa Dywizji I NCAA mężczyzn. Na słupkach startowych stanie piątka zawodników z Polski: Marcin Cieślak, Jan Daniec, Michał Szuba, Marcin Tarczyński i Paweł Werner. Codzienne relacje z zawodów oczywiście na naszym portalu!

Dowgiert druga w Danish Open, Klich wolniejszy tylko od Joensena

Szymon Gagatek 2013-03-28 00:14

W duńskim Bronshoj rozpoczęły się wczoraj zawody Danish Open. Wśród pływaków walczących na 50-metrowym basenie pojawili się również pływacy Śląska Wrocław, Kacper Klich (AZS AWF Katowice) i Aleksander Gąsior z Ikara Mielec. Pierwszego dnia zawodów na podium stanęła Maja Zawiszewska, która była trzecia na 50 m stylem grzbietowym. Podczas drugiej sesji finałowej świetnie spisała się z kolei Anna Dowgiert, zajmując drugą lokatę na sprinterskim dystansie stylem motylkowym. Dwukrotnie na drugim stopniu podium znalazł się też Klich.

PŁYWACKI RENTGEN - KACPER STOKOWSKI

Jarek Blazek 2013-03-27 15:38

Gościem dzisiejszego odcinka PŁYWACKIEGO RENTGENA będzie młodziutki pływak z Warszawy, który wprawił w osłupienienie swoimi wynikami podczas Mistrzostw Polski 14-to latków. Mimo swojego młodego wieku jest to zawodnik bardzo ułożony, świadomy swoich celów oraz tego, co robi. Z wywiadu wynika, że trener dla niego to osoba najważniejsza w ich pracy i w pełni mu ufa, co niestety nie zawsze ma miejsce w rzeczywistości a moim zdaniem jest podstawą uzyskiwania wyników na najwyższym poziomie. Przed Wami Kacper Stokowski!

Hiszpanie odsłaniają karty na MŚ i MEJ

Szymon Gagatek 2013-03-25 23:14

W niedzielę zakończyły się czterodniowe zmagania podczas Mistrzostw Hiszpanii. My będziemy mieli z nich bardzo miłe wspomnienia (cztery medale Konrada Czerniaka), natomiast w kraju, w którym na przełomie lipca i sierpnia odbędą się Mistrzostwa Świata skupiano się właśnie na walce o kwalifikacje na te zawody. Młodsi pływacy próbowali również załapać się na juniorski czempionat Starego Kontynentu, który odbędzie się w Poznaniu.