Aktualności

PŁYWACKI RENTGEN - MATEUSZ ARNDT

Jarek Blazek 2013-02-27 19:25

W dniu dzisiejszym gościem naszego wywiadu jest młodziutki, bardzo utalentowany, mocno stąpający po ziemi zawodnik Delfina Gdynia. Pomimo swoich dużych jak na swój wiek sukcesów pozostaje cały czas tą samą osobą, zawsze uśmiechnięty, grzeczny, pomocny – wiem bo znam go dobrze, działamy w tym samym okręgu. Przed nim już pojutrze najważniejsze zawody tego sezonu. O czym opowiedział nam Mateusz Arndt? Zapraszam…

 

MP 14 i 15 LATKÓW

Jarek Blazek 2013-02-27 12:55

Juz w piątek rozpoczną sie pierwsze zawody z cyklu Mistrzostw Polski juniorów. O miano najlepszych zawodników w kraju wystartują czternastolatkowie i piętnastolatkowie z całej Polski. Zawodnicy czternastoletni swoją imprezę będą rozgrywać w Olsztynie, pływacy o rok starsi będą scigali się w Dębicy! Na starcie stanie cała krajowa czołówka więc emocje gwarantowane.

Tarczyński szlifuje formę

Szymon Gagatek 2013-02-26 18:36

Uniwersytet Południowej Kalifornii, którego zawodnikiem jest Marcin Tarczyński, pokonał w ostatnim spotkaniu przed Mistrzostwami Konferencji Pacific-12 Uniwersytet Stanford 139 do 104. Polak zajął drugie miejsce w wyścigu na 100 jardów stylem motylkowym i pokazał, że jego forma przed najważniejszą częścią sezonu akademickiego rośnie.

Udany początek sezonu dla Czerniaka!

Szymon Gagatek 2013-02-26 00:59

Konrad Czerniak bardzo udanie rozpoczął sezon na 50-metrowym basenie. Polak wygrał cztery konkurencje podczas Mistrzostw Madrytu, ósmej edycji Pucharu Wiosny w stolicy Hiszpanii, co dało mu ostateczny triumf w całych zawodach. Z łączną liczbą 3361 punktów, o 220 oczek wyprzedził Aitora Rodriguez. Wśród pań najlepsza okazała się Mercedes Peris Minguet.

Gators przerywają wielką serię

Szymon Gagatek 2013-02-24 13:56

Uniwersytet z Florydy, w barwach którego startują Marcin Cieślak i Paweł Werner, triumfował w Mistrzostwach SEC (Southeastern Conference), które w nocy z soboty na niedzielę polskiego czasu zakończyły się w College Station. Tym samym przerwali niesamowitą serię Uniwersytetu Auburn, którzy wygrywali te zawody nieprzerwanie od szesnastu lat!

Cieślak znów najlepszy, Paluszek jedzie do Indianapolis!

Szymon Gagatek 2013-02-23 20:59

Uniwersytet z Florydy może już niemal świętować Mistrzostwo SEC (Southeastern Conference)! Drużyna, w której pływają Marcin Cieślak i Paweł Werner, podczas czwartego dnia zawodów odnosiła kolejne sukcesy i ma już olbrzymią przewagę nad resztą stawki. Podczas wczorajszych konkurencji zobaczyliśmy tylko Cieślaka, który spisał się fantastycznie na dystansie 200 jardów stylem motylkowym.

Gators już na prowadzeniu, dwa zwycięstwa Polaków!

Szymon Gagatek 2013-02-22 10:22

Po jednym zwycięstwie odnieśli Marcin Cieślak i Paweł Werner podczas trzeciego dnia mistrzostw SEC (Southeastern Conference). Pierwszy triumfował na dystansie 100 jardów stylem motylkowym, a drugi okazał się najlepszy na 200 jardów kraulem. Między innymi dzięki ich sukcesom Uniwersytet z Florydy wyszedł na zdecydowane prowadzenie w klasyfikacji punktowej.

Pechowy dzień w College Station

Szymon Gagatek 2013-02-21 11:55

Od alarmu bombowego na uniwersyteckim kampusie w College Station rozpoczął się drugi dzień zmagań na Mistrzostwach SEC (Sotheastern Conference). Zamknięto kilka budynków, ewakuowano przebywających w nich ludzi i czekano na dalszy ciąg wydarzeń. Na szczęście zawody pływackie mogły odbyć się bez większych problemów, po jakimś czasie do życia powróciły rówież pozostałe obiekty.

PŁYWACKI RENTGEN - JUSTYNA BURSKA

Jarek Blazek 2013-02-20 20:59

W dzisiejszym wywiadzie przedstawiamy sylwetkę młodej, perspektywicznej, niezwykle pracowitej i sympatycznej pływaczki długodystansowej, wielokrotnej medalistki Mistrzostw Polski juniorek, medalistki Mistrzostw Polski seniorek, trenującej w Uczniowskim Klubie Sportowym "Piątka" Konstantynów Łódzki. Jest to zawodniczka, która największe swoje sukcesy zaczyna osiągać wchodząc w wiek seniorski, co jest oznaką tego, że znakomicie jest prowadzona przez swojego trenera. O co zapytaliśmy Justynę Burską? Zapraszam do lektury :)

Pierwsze sukcesy Wernera i Cieślaka!

Szymon Gagatek 2013-02-20 15:08

Rekordy, świetne wyniki i bardzo dobre występy Polaków. To najważniejsze wydarzenia pierwszego dnia akademickich Mistrzostw SEC (Southeastern Conference), które odbywają się w College Station, w stanie Teksas. We wtorek rozegrano dwa finały w skokach do wody i cztery konkurencje sztafetowe. Na pierwszej zmianie na dystansie 4x200 jardów stylem dowolnym Paweł Werner uzyskał minimym A na Mistrzostwa NCAA, które od 28 do 30 marca odbędą się w Indianapolis!

"NASI" STARTUJĄ PONOWNIE W USA

Jarek Blazek 2013-02-19 23:30

Dziś, 19 lutego, rozpoczeły się mistrzostwa akademickiej konferencji SEC (South East Conference), przedsmak marcowych mistrzostw NCAA. W mistrzostwach tej konferencji biorą udział najlepsi pływacy uniwersyteccy z Alabamy, Arkansas, Auburn, Florydy, Georgii, Kentucky, Luisiany, Mississippi, Missouri i Texasu.

Gatorsi z Uniwersytetu Floryda chca w tym roku wziąć rewanż za zeszłoroczne mistrzostwa SEC, na których zdobyli drugie miejsce za Auburn. W tym roku mają silny skład z Marcinem Cieślakiem, Sebastien'em Rousseau i Pawłem Wernerem w swoich szeregach.

Dziesiąte zwycięstwo Trojans

Szymon Gagatek 2013-02-19 17:34

Kolejny pływacki sezon NCAA nieubłaganie zbliża się do końca. Ekipa Uniwersytetu Południowej Kalifornii, w barwach której startuje Katarzyna Wilk, w ten weekend stoczyła ostatni pojedynek w lidze. Pokonała w nim UCLA (Uniwersytet Kalifornijski z kampusem w Los Angeles) 167.5 – 132.5.

GRAND PRIX POLSKI W KOZIENICACH

Jarek Blazek 2013-02-18 22:22

Aleksandra Urbańczyk (AZS UŁ PŁ Łódź) oraz Michał Poprawa (AZS AWF Katowice) zwyciężyli w pierwszej tegorocznej edycji Grand Prix Pucharu Polski, która została rozegrana w miniony weekend na pływalni w Kozienicach. W zawodach wzięło udział ponad 360 zawodników z 68 klubów z całego kraju.

Świetny występ Mann w Orlando

Szymon Gagatek 2013-02-17 15:32

Zaledwie piętnastoletnia Becca Mann wspaniale spisała się podczas ostatniego dnia zawodów Grand Prix USA, które odbyły się w Orlando, na Florydzie. Amerykanka wygrała rywalizację na 800 m stylem dowolnym, a zaledwie kilka chwil później sięgnęła po pierwsze miejsce na dystansie 200 m stylem zmiennym. W poprzednich dniach była najlepsza również na 400 m kraulem i stylem zmiennym.

Franklin wygrywa z chorobą i rywalkami

Szymon Gagatek 2013-02-16 21:53

Missy Franklin, pomimo sporych problemów z gardłem, wygrała drugiego dnia zawodów Grand Prix USA w Orlando wyścig na 100 m stylem grzbietowym, łamiąc granicę minuty i uzyskując najlepszy wynik w tym sezonie! Bartoszowi Zarzeckiemu po raz kolejny zabrakło bardzo niewiele do awansu do najlepszej ósemki (tym razem na 200 m stylem klasycznym) i finał B skończył na czwartej pozycji.

Gwiazdy pływają w Orlando

Szymon Gagatek 2013-02-15 16:45

W Orlando rozpoczęły się trzecie w tym sezonie zawody z cyklu amerykańskiego Grand Prix. Na Florydzie pojawiło się wiele gwiazd, między innymi Ryan Lochte, Missy Franklin, Dana Vollmer i Niemiec, Yannick Lebherz. Mieliśmy też polski akcent.

PŁYWACKI RENTGEN - MICHAŁ POPRAWA

Jarek Blazek 2013-02-14 16:41

Z jednodniowym opóźnieniem ,z przyczyn od nas niezależnych, prezentujemy Wam wywiad z jednym z tzw. "młodych wilków" polskiego pływania - juniorem ostro mieszającym w czołówce seniorskiej w Polsce.Zawodnikiem, który w debiucie na światowym czempionacie w Stambule dostał się do finału tej imprezy. Zawodnik to nietuzinkowy - mało takich mamy, co w wieku 18 lat potrafią złamać na 200 m stylem motylkowym barierę 1:54. Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Michałem Poprawą.

Tarczyński punktuje, Franklin kończy szkołę w wielkim stylu

Szymon Gagatek 2013-02-12 17:05

Uniwersytet Kalifornijski, w barwach którego pływa Marcin Tarczyński, pokonał u siebie zawodników z Uniwersytetu Południowej Kalifornii w lidze NCAA. Swoje szkolne starty zakończyła natomiast Missy Franklin. Amerykanka wywalczyła cztery złote medale ostatniego dnia Mistrzostw Stanu Kolorado.