Aktualności

Igrzyska Niesłyszących: Pióro najlepszy w kwalifikacjach

Szymon Gagatek 2013-07-27 11:27

Jedenastoosobowa część reprezentacji Polski rozpoczęła dziś pływackie zmagania podczas Igrzysk Osób Niesłyszących, które odbywają się w Sofii. Podczas pierwszej sesji kwalifikacyjnej bardzo dobrą dyspozycję zaprezentował Artur Pióro, który uzyskał najlepsze czasy na dystansach 200 i 1500 m stylem dowolnym!

MŚ: Mamy Cię!

Szymon Gagatek 2013-07-27 02:28

W piątkowy wieczór poznaliśmy oficjalne listy startowe Mistrzostw Świata w pływaniu, które już w niedzielę o godzinie dziesiątej ruszają w Barcelonie. Już na pierwszy rzut oka można dojść do kilku naprawdę ciekawych spostrzeżeń. Jeszcze ciekawiej robi się po głębszej analizie. Oto kilka ciekawostek związanych z tym co można znaleźć na listach:

Opera w ośmiu aktach

Szymon Gagatek 2013-07-26 21:52

Gran Teatre del Liceu, usytuowany przy słynnym deptaku La Rambla w Barcelonie, to jeden z najbardziej znanych teatrów muzycznych na świecie. Na jego głównej scenie wystawiane są dzieła największych artystów: Wolfganga Amadeusza Mozarta, Giuseppe Verdiego, czy też Ryszarda Straussa. Dziś porzucamy zatem kinowy klimat i podążamy do opery – w ten nietypowy sposób rozpoczynamy zapowiedź rywalizacji mężczyzn na pływackich Mistrzostwach Świata!

MŚ: Czternastolatka ze złotem

Szymon Gagatek 2013-07-26 00:00

Za nami kolejne dwa dni rywalizacji na arenach Mistrzostw Świata w sportach wodnych, które odbywają się w Barcelonie. Kolejny start Andrzeja Rzeszutka, chińska i rosyjska sensacja w skokach do wody, ciągła dominacja Rosjanek w pływaniu synchronicznym i mnóstwo emocji w turniejach waterpolistów i waterpolistek. W stolicy Katalonii robi się coraz goręcej.

Czas decyzji: Jedno delfinowe kopnięcie wystarczy

Szymon Gagatek 2013-07-25 17:08

Obradujący w Barcelonie Kongres Światowej Federacji Pływackiej (FINA) podjął dziś kilka ważnych decyzji. Jedną z kluczowych dla przyszłości dyscypliny była kwestia kopnięć delfinowych w stylu klasycznym. Sprawa wywoływała ostatnio sporo kontrowersji, ale ostatecznie władze światowego pływania postanowiły pozostawić wszystko "po staremu".

MP 16-LATKÓW W DĘBICY ZAKOŃCZONE!

Joanna Kwatera 2013-07-25 00:36

Nie doczekaliśmy się rekordów Polski w zakończonych właśnie Mistrzostwach Polski Juniorów 16letnich w Dębicy. Brak rekordów nie oznacza jednak braku kilku bardzo dobrych rezultatów. Wśród pływaków tej kategorii wiekowej nie dostrzegamy już takiej dominacji czterech czy pięciu zwycięzców wszystkich konkurencji, jak to miało miejsce wśród 14 i 15latków, choć oczywiście nie zabrakło multimedalistów dębickich zawodów.

Missy Ruta Barcelona

Szymon Gagatek 2013-07-24 14:35

Piękne krajobrazy, ciekawa fabuła, odpowiedni scenariusz – to wszystko nie wystarczy do stworzenia kinowego hitu. Potrzeba czegoś jeszcze. Film Woody’ego Allena „Vicky Christina Barcelona” był prawdziwym popisem gry aktorskiej kilku światowej sławy gwiazd. Podobnie ma być już za kilka dni, podczas Mistrzostw Świata w pływaniu. Dwie wielkie artystki zagrają we wspaniałym spektaklu, w którego tle będzie się przewijać barwna i słoneczna stolica Katalonii.

MŚ: Karuzela kręci się coraz szybciej

Szymon Gagatek 2013-07-24 00:42

Za nami już cztery dni intensywnej rywalizacji na arenach Mistrzostw Świata w sportach wodnych, które odbywają się w Barcelonie. Kolejne złote medale trafiają do rąk Rosjanek i Chińczyków, do gry weszli waterpoliści, a zawodniczki grające w piłkę wodną zbliżają się już do ostatecznych rozstrzygnięć w fazie grupowej. Zapraszam zatem na krótkie podsumowanie najważniejszych wydarzeń mających miejsce w stolicy Katalonii.

MŚ: Samba w Barcelonie

Szymon Gagatek 2013-07-23 14:04

Znakomicie spisują się w Barcelonie brazylijskie pływaczki długodystansowe. Po zdobyciu dwóch medali na dystansie pięciu kilometrów, dziś Poliana Okimoto i Ana Cunha zajęły dwa najlepsze miejsca podczas pływackiego maratonu (10 km). Nadzieja gospodarzy kolejnych Igrzysk Olimpijskich na medale w Rio de Janeiro rośnie więc z każdym startem ich reprezentantek. Na trzecim miejscu dzisiejszą rywalizację ukończyła natomiast Angela Maurer.

MŚ: Gianniotis obronił tytuł

Szymon Gagatek 2013-07-22 13:55

Grek, Spyridon Gianniotis, obronił tytuł Mistrza Świata na dystansie 10 kilometrów! Najlepszy w tej konkurencji przed dwoma laty pływak wyprzedził dziś na otwartym akwenie w Barcelonie Thomasa Lurza i Oussamę Mellouliego. Niemiec i Tunezyjczyk zdobyli tym samym już drugie medale na czempionacie globu w stolicy Katalonii.

MISTRZOSTWA POLSKI 15LATKÓW W OŚWIĘCIMIU - ZAKOŃCZONE!

Joanna Kwatera 2013-07-22 13:31

Dwa rekordy Polski 15latków ustanowili młodzi pływacy na zakończonych wczoraj Mistrzostwach Polski Juniorów 15letnich w Oświęcimiu. Najlepszymi zawodnikami imprezy zostali wśród kobiet: Agata Naskręt (MKS Astoria Bydgoszcz) i Paulina Nogaj (MKS Wodnik Radom) oraz wśród chłopców: Karol Zbutowicz z Kormorana Olsztyn i Mateusz Arndt z KS Delfin Gdynia.

ZAPROSZENIE NA LETNIE MISTRZOSTWA POLSKI 16-LATKÓW!

Joanna Kwatera 2013-07-21 21:20

Jeszcze nie opadły emocje po zawodach w Oświęcimiu, a już jutro przenosimy się do Dębicy, gdzie 16latkowie stoczą bój o tytuły mistrzów Polski. Do rozdania 38 kompletów medali, a chętnych aby je zdobyć nie brakuje… 95 klubów z całego kraju wystawiło do rywalizacji 265 zawodników. Frekwencja może nie jest zatrważająca, ale na bardzo szybkiej, dębickiej pływalni oglądać będzie można wszystkich najlepszych. Najwięcej zawodników, bo aż piętnastu wystawił MKS Trójka Łódź. Zapraszamy na Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów 16letnich!

MŚ: Nie ma czasu na siestę

Szymon Gagatek 2013-07-21 20:16

Mistrzostwa Świata w sportach wodnych, które rozpoczęły się w Barcelonie, rozkręcają się z minuty na minute. Medale rozdano już w rywalizacji pływaków na otwartym akwenie (o czym informowaliśmy wczoraj), ale w stolicy Katalonii wyłoniono również najlepszych w pierwszych konkurencjach skoków do wody i pływania synchronicznego. Dziś rozgrywki grupowe zainaugurowały zawodniczki grające w piłkę wodną.

MŚ: "Ous" z kolejnym tytułem!

Szymon Gagatek 2013-07-20 14:35

Pierwszy dzień Mistrzostw Świata w Barcelonie toczy się bardzo intensywnie. W stolicy Katalonii rozdano już drugi komplet medali. Tym razem w rywalizacji mężczyzn na dystansie 5 kilometrów triumfował Oussama Mellouli. Tunezyjczyk zdobył tym samym swój pierwszy medal czempionatu globu w pływaniu na otwartym akwenie!

MŚ: Pierwsze złoto dla USA!

Szymon Gagatek 2013-07-20 13:29

Haley Anderson zwyciężyła w pierwszej konkurencji Mistrzostw Świata w sportach wodnych, które rozpoczęły się w Barcelonie. Amerykanka triumfowała w rywalizacji pływaczek na otwartym akwenie, na dystansie 5 kilometrów. Wicemistrzyni olimpijska z Londynu do samego końca wyścigu musiała jednak walczyć z Brazylijką, Polianą Cintro.

Mistrzostwa Świata wracają do Azji

Szymon Gagatek 2013-07-19 22:54

Gwangju, miasto w Korei Południowej, będzie gospodarzem Mistrzostw Świata w sportach wodnych w 2019 roku. Dwa lata później impeza odbędzie się w Budapeszcie - zdecydowali w głosowaniu działacze Światowej Federacji Pływackiej (FINA). Dziś oficjalnie, od ceremonii otwarcia, rozpocznie się czempionat globu w Barcelonie!

EYOF: POŻEGNANIE Z HOLANDIĄ

Joanna Kwatera 2013-07-19 22:41

Bez medalu powróci Polska reprezentacja pływaków z Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy w Utrechcie.  Jednak występ naszych młodych sportowców należy uznać za bardzo dobry. 10 wywalczonych finałów indywidualnych i pięć sztafetowych oraz 18 ustanowionych rekordów życiowych świadczy o dużym potencjale naszych przyszłych nadziei olimpijskich w tej dyscyplinie sportu. W ostatnim dniu sportowych zmagań na pływalni De Krommerijn znów było blisko do wywalczenia pierwszego medalu dla naszej drużyny i znów zabrakło niewiele, bo tylko 23 setnych sekundy…

EYOF: Rewelacyjny Zbutowicz, pech Bernat

Szymon Gagatek 2013-07-19 12:16

Świetny wynik Karola Zbutowicza był ozdobą niezłej sesji kwalifikacyjnej w wykonaniu Polaków podczas Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy w Utrechcie. Ostatniego dnia zmagań w finałach wystąpią też między innymi dwie polskie sztafety 4x100 m stylem zmiennym. Nie powiodło się Gabrieli Bernat, która zajęła dziewiąte miejsce na dystansie 200 m stylem grzbietowym.