Aktualności

MISTRZOSTWA POLSKI 14-LATKÓW W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM - ZAKOŃCZONE!

Joanna Kwatera 2013-07-08 00:06

W Gorzowie Wielkopolskim zakończyły się dziś Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów - 14letnich. Na 50-metrowej pływalni „Słowianka” w zawodach uczestniczyło prawie 480 zawodników, którzy przez trzy ostatnie dni rywalizowali z sobą o komplet medali w 38 konkurencjach pływackich. Poziom zawodów stał momentami na bardzo wysokim poziomie, a występy młodych pływaków okraszone zostały trzema rekordami Polski 14latków.

Majchrzak w Tennessee

Szymon Gagatek 2013-07-06 15:16

Kacper Majchrzak wyjeżdża do Stanów Zjednoczonych! Polak, który w ubiegłym roku reprezentował nasz kraj podczas Igrzysk Olimpijskich, będzie przez najbliższe cztery lata studiował na Uniwersytecie Tennessee i reprezentował barwy tamtejszych Volunteers.

Pływacka kadra Polaków w Kazaniu

Szymon Gagatek 2013-07-05 16:40

Dziś sportowcy zainaugurowali zmagania na Uniwersjadzie w Kazaniu. Najważniejsze akademickie zmagania potrwają do siedemnastego lipca. Oficjalne otwarcie zawodów już jutro, natomiast pływacy rywalizację rozpoczną dopiero w środę. Na pięknym obiekcie w rosyjskim mieście zobaczymy także ekipę reprezentantów Polski.

Kolejne kraje odsłaniają karty

Szymon Gagatek 2013-07-05 00:45

Do Mistrzostw Świata w Barcelonie pozostało już tylko piętnaście dni. Czas dla krajowych związków na zgłaszanie składów na najważniejsze tegoroczne zawody formalnie już minął.  Jest to zatem dobry moment, by przedstawić tych, którzy z ogłoszeniem kadry czekali niemal do samego końca. Tym razem przedstawiamy ekipy z dwóch nacji, które w stolicy Katalonii mogą sporo namieszać.

WOWSA wspiera BCT Gdynia Marathon

Paulina Olczyk 2013-07-04 11:51

Rozgrywany po raz trzeci w tym roku na wodach Zatoki Puckiej, najbardziej ekstremalny maraton pływacki w Polsce, BCT Gdynia Marathon dołączył właśnie do światowej klasy zawodów wspieranych przez World Open Water Swimming Association (http://www.worldopenwaterswimmingassociation.com/). Odbywająca się między 23 a 25 sierpnia impreza stawia przed biorącą w niej udział światową czołówka pływania długodystansowego na wodach otwartych niebagatelne wyzwanie, przepłynięcia prawie 20 km dzielących Hel od Gdyni.

MISTRZOSTWA POLSKI 14-LATKÓW W PŁYWANIU W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM - ZAPOWIEDŹ

Joanna Kwatera 2013-07-03 23:37

Już w ten weekend na 50-metrowym obiekcie „Słowianka”  w Gorzowie Wielkopolskim ruszają Mistrzostwa Polski Juniorów 14-letnich w pływaniu. Do zawodów zgłoszonych zostało 478 zawodników z aż 120 klubów z całej Polski. Najliczniej reprezentowany klub to UKP Unia Oświęcim, w barwach którego wystąpi 22 pływaków. Przez trzy dni pływackich zmagań młodzi zawodnicy zaprezentują się w 38 konkurencjach indywidualnych i sztafetowych.

Postawili na jakość

Szymon Gagatek 2013-07-03 01:05

Nieco w cieniu Mistrzostw USA odbyły się w ubiegłym tygodniu brytyjskie kwalifikacje do kadry na czempionat globu. Cięcia budżetowe spowodowały, że krajowa federacja znacznie zaostrzyła kryteria kwalifikacji i ograniczyła liczbę miejsce w drużynie do trzydziestu. Ostatecznie wymagające minima spowodowały, że ekipa, która będzie walczyć o medale w Barcelonie, liczy 27 osób.

Mistrzostwa USA zakończone

Szymon Gagatek 2013-06-30 14:44

Mistrzostwa USA zakończone! Pięć dni rywalizacji na najwyższym poziomie przyniosło mnóstwo bardzo wartościowych wyników, a także wyłoniło amerykańską kadrę na czempionat globu w Barcelonie. Po tych kilku dniach możemy też powiedzieć więcej o faworytach do zdobycia medali w stolicy Katalonii.

Faworyci górą

Szymon Gagatek 2013-06-29 21:13

Czwarty dzień Mistrzostw USA należał bezwzględnie do grzbiecistów. Świetny poziom rywalizacji na dystansie stu metrów zagwarantował wszystkim kibicom zgromadzonym na pływalni w Indianapolis spore emocje. Przebieg innych konkurencji również dostarczył sporo wrażeń. Wczoraj wyjątkowo nie doczekaliśmy się jednak większych sensacji.

Mistrzostwa USA - podsumowanie trzeciego dnia

Szymon Gagatek 2013-06-28 19:14

Trzeci dzień rywalizacji w Mistrzostwach USA za nami. Poznaliśmy kolejnych zawodników, którzy pojadą na czempionat globu, doczekaliśmy się kilku świetnych wyników i rekordów Stanów Zjednoczonych. Dowiedzieliśmy się również kto w tym roku najbardziej rozczarował.

Wyrwani z marazmu

Szymon Gagatek 2013-06-27 17:33

Po pierwszym dniu Mistrzostw USA w Indianapolis pojawiły się niewielkie pomruki niezadowolenia związane z występami amerykańskich pływaków. Bardzo wolne jak na nich kwalifikacje, niezbyt przekonujące wyniki w sesji finałowej - coś do czego kibice za oceanem zupełnie nie są przyzwyczajeni. Jednak wczoraj wszystko wróciło do normy. Już poranna sesja była prawdziwym pokazem amerykańskiej siły.

Młodzież w natarciu

Szymon Gagatek 2013-06-26 15:07

Niezawodna Missy Franklin okazała się największą gwiazdą pierwszego dnia Mistrzostw USA, które rozpoczęły się w Indianapolis i są jednocześnie kwalifikacjami do kadry Stanów Zjednoczonych na Mistrzostwa Świata. Sesja finałowa przyniosła kilka niespodzianek, a bardzo dobrą postawę prezentowali młodzi zawodnicy.

Amerykanie ruszają do walki

Szymon Gagatek 2013-06-25 14:31

Już dziś w Indianapolis rozpoczną się jedne z najbardziej interesujących zawodów pływackich tego roku – amerykańskie kwalifikacji do kadry narodowej na Mistrzostwa Świata w Barcelonie. Na starcie zobaczymy największe gwiazdy światowego pływania, z Ryanem Lochte’m i Missy Franklin na czele.

Egipska sensacja

Szymon Gagatek 2013-06-24 22:19

Czwarty dzień zmagań pływaków na Igrzyskach Śródziemnomorskich, które odbywają się w tureckim Mersinie, przyniósł kilka ciekawych rozstrzygnięć. Największą sensacją było jednak zwycięstwo na dystansie 50 m stylem motylkowym zawodniczki z Egiptu, Faridy Osman.

Włosi rządzą na Igrzyskach Śródziemnomorskich

Szymon Gagatek 2013-06-22 23:40

Dwa dni temu rozpoczęły się w tureckim Mersinie siedemnaste Igrzyska Śródziemnomorskie. Najlepszą dyspozycję na początku zmagań w pływaniu prezentują Włosi, którzy po dwóch sesjach finałowych mają już na koncie dziewięć złotych medali. Z kolei Australijczycy zakończyli w Brisbane ostatnie zawody przed Mistrzostwami Świata w Barcelonie, do których pozostało już tylko dwadzieścia siedem dni!

Ostatnie szlify Rosjan i Australijczyków

Szymon Gagatek 2013-06-21 22:54

Wczoraj w Moskwie zakończyły się mistrzostwa kraju w pływaniu. Rosjanie nie uzyskiwali oszałamiających wyników, ale w czasie tych kilku dni świat obiegło kilka interesujących informacji. Z kolei Australijczycy rozpoczęli ostatnie zawody przed czempionatem globu w Barcelonie. Czołówka pływaków z Antypodów zjechała do Brisbane.

PŁYWACKI RENTGEN - AGNIESZKA OSTROWSKA

Jarek Blazek 2013-06-20 15:14

Dzisiejszym gościem będzie osoba, którą w Olsztynie (poczas Grand Prix oraz Głównych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców) mogliśmy zobaczyc po raz pierwszy od dłuższego czasu. Agnieszka w sierpniu 2012 roku postanowiła przenieść się za ocean, by dalej kontynuować edukacje i treningi w drużynie akademickiej Drury University w Springfield w stanie Missouri. Jak jej się tam powodzi, dlaczego postanowiła wyjechac i jak bardzo żałuje swojej decyzji dowiecie sie się po przeczytaniu wywiadu z popularną "OSTRĄ".

Nie łatwo wygrać z kontuzją

Szymon Gagatek 2013-06-19 23:02

Nasi pływacy, którzy na co dzień trenują w Stanach Zjednoczonych nie zaliczą niedawno zakończonych Mistrzostw Polski w Olsztynie do udanych. Faworytom nie udało się wypełnić minimum na Mistrzostwa Świata w Barcelonie. Na pierwszy rzut oka można by stwierdzić, że coś z treningiem za oceanem jest nie tak. Nie wszystko jest jednak takie oczywiste…