Aktualności

Terakawa i Koch najlepsi w Mare Nostrum

Szymon Gagatek 2013-06-18 20:09

Znakomity wynik Jeanette Ottesen-Gray z Danii na dystansie 50 m stylem motylkowym okazał się ozdobą ostatniego przystanku cyklu Mare Nostrum w 2013 roku. Tradycyjne zawody w Canet wyłoniły też ostatecznych triumfatorów serii. Zostali nimi Japonka, Aya Terakawa i Marco Koch z Niemiec.

Dłuższe zawieszenie Żukowskiej

Szymon Gagatek 2013-06-18 12:55

Światowa Federacja Pływacka obok oświadczenia o dyskwalifikacji Madsa Glaesnera wydała też inne komunikaty dotyczące zawieszenia zawodników, których wyniki testu kontroli antydopingowej dały wynik pozytywny. W jednym z nich możemy przeczytać o tym, że czas trwania kary dla Pauli Żukowskiej został wydłużony do jednego roku. 

Sawrymowicz z medalem Mistrzostw Świata!

Szymon Gagatek 2013-06-17 15:04

Panel dopingowy FINA podjął decyzję o odebraniu Madsowi Glaesnerowi dwóch medali wywalczonych podczas Mistrzostw Świata na 25-metrowym basenie, które w ubiegłym roku odbyły się w Stambule. W organizmie Duńczyka podczas czempionatu globu zostały wykryte zakazane środki. Glaesner straci zatem złoto za zwycięstwo na dystansie 1500 m stylem dowolnym. W rywalizacji w tej konkurencji czwarte miejsce zajął Mateusz Sawrymowicz. Światowa Federacja Pływacka dziś wydała oświadczenie, w którym poinformowała między innymi, że...

"REKORDOWE MISTRZOSTWA" - ZAKOŃCZONE!

Joanna Kwatera 2013-06-17 14:42

„Ta ostatnia niedziela” chciało by się zaśpiewać, a właściwie „ta ostatnia niedziela w Dębicy”… Zakończyły się wczoraj Letnie Otwarte Mistrzostwa Polski w Pływaniu Masters, które były jedną z trzech najważniejszych imprez pływackich dla zawodników Masters w tym roku. Podsumowując można powiedzieć, że były to „mistrzostwa rekordowe”, bo rekordów Polski na dębickiej pływalni padło aż 54!

Zakończenie z przytupem

Szymon Gagatek 2013-06-16 22:15

Wszystko jest już jasne. Tegoroczne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców przechodzą do historii. Za nami cztery dni walki o medale i minima, okraszone kilkoma rekordami naszego kraju i wieloma wspaniałymi rezultatami. Zawody wyłoniły kadrę na Mistrzostwa Świata w Barcelonie, która liczy piętnaście osób. Ostatniego dnia rywalizacji do ekipy dołączyły kolejne dwie osoby.

REKORDÓW MOC PODCZAS DRUGIEGO DNIA MP MASTERS W DĘBICY

Joanna Kwatera 2013-06-15 23:13

Zakończył się drugi dzień zmagań pływaków na Mistrzostwach Polski Masters w Dębicy. Dzień ten obfitował w kolejne rekordy Polski, a padło ich na dębickiej pływalni naprawdę dużo…

MPSIM OLSZTYN - DZIEŃ 3

Jarek Blazek 2013-06-15 22:35

Bardzo dobry dzień na olsztyńskiej Aquasferze. Ci którzy zawitali dzisiaj na basen przy ulicy Piłsudskiego w Olsztynie na pewno się nie rozczarowali - byliśmy dzisiaj świadkami wszystkiego - padały minima do Barcelony, Dubaju, Kazania i Poznania a na dodatek szybka Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk ustanowiła nowy rekord Polski seniorek  na 50 m stylem grzbietowym, choc z tym rekordem wcale nie było tak łatwo...

Sypnęło minimami!

Szymon Gagatek 2013-06-15 22:03

Na ten dzień wszyscy czekaliśmy. Dziś podczas sesji finałowej Mistrzostw Polski doczekaliśmy się rekordu Polski seniorów i wielu minimów na czempionat globu w Barcelonie. Na dzień przed zakończeniem kwalifikacji na międzynarodowe imprezy w składzie na Mistrzostwa Świata jest już trzynastu naszych reprezentantów!

PIERWSZE EMOCJE MISTRZOSTW POLSKI MASTERS ZA NAMI...

Joanna Kwatera 2013-06-14 23:54

Od Mazurka Dąbrowskiego rozpoczął się pierwszy dzień rywalizacji w Letnich Otwartych Mistrzostwach Polski Masters w Dębicy. Pierwszy blok zawodów wystartował dokładnie o godz. 15.30. Już pierwsze wyścigi przyniosły kilka doskonałych rezultatów.

50. Trofeo Sette Colli: Kromowidjojo pokazała moc

Szymon Gagatek 2013-06-14 23:08

Drugi dzień jubiluszowego mitingu Siedmiu Wzgórz przyniósł kolejne niezłe rezultaty na światowym poziomie. Dziś w Rzymie brylowali Węgrzy, ale bardzo dobrą dyspozycję zaprezentowali też reprezentant gospodarzy, Fabio Scozzoli i Ranomi Kromowidjojo z Holandii.

Już ośmiu w Barcelonie

Szymon Gagatek 2013-06-14 21:51

Mistrzostwa Polski w pływaniu szybko dotarły do półmetka. Do końca rywalizacji pozostały nam jeszcze dwa dni, szans na powiększenie kadry na Mistrzostwa Świata w Barcelonie jest jeszcze sporo. W tym momencie bilet do stolicy Katalonii ma zapewnionych ośmiu pływaków. Znacznie powiększyły się też inne reprezentacje na tegoroczne międzynarodowe imprezy.

Znów było szybko!

Szymon Gagatek 2013-06-14 20:30

Za nami drugi dzień Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w Olsztynie. W sesji finałowej znów padło kilka bardzo wartościowych rezultatów, a kadra naszego kraju na Mistrzostwa Świata powiększyła się o dwie osoby. Po raz kolejny formą zaimponował Paweł Korzeniowski, zwyciężając na dystansie 200 m stylem dowolnym.

MPSIM OLSZTYN - ELIMINACJE DZIEŃ 2

Jarek Blazek 2013-06-14 14:12

Za nami już drugi dzień eliminacji na olsztyńskiej Aquasferze. Nie doczekaliśmy się w porannych wyścigach żadnego minimum kwalifikującego zawodników do Barcelony, jednak wartościowych rezultatów, w szczególności juniorskich, nie brakowało. Największym wydarzeniem porannego bloku był rekord Polski 17 i 18 latków Krzysztofa Tokarskiego z SMS VICTORII Racibórz na 50 m stylem klasycznym.

Na siedmiu wzgórzach piętrzy się Rzym

Szymon Gagatek 2013-06-13 22:30

W cieniu mistrzostw naszego kraju już po raz pięćdziesiąty odbywa się w Rzymie miting Siedmiu Wzgórz. Do słonecznej Italii po raz kolejny zjechała się światowa czołówka pływaków. Podczas pierwszego dnia jubileuszowego Sette Colli nie mogło też zabraknąć świetnych rezultatów.

Optymistyczny początek

Szymon Gagatek 2013-06-13 21:02

Pierwszy dzień Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców już za nami. W Aquasferze powoli gasną światła, wszyscy powoli szykują się na piątkowe zmagania. Krajowy czempionat w pływaniu ma to do siebie, że zazwyczaj ważniejsze od medali i miejsc na podium są czasy osiągane przez naszych zawodników, które dają im przepustkę na międzynarodowe salony. Czas zatem w telegraficznym skrócie podsumować to co wydarzyło się dziś w Olsztynie.

Światowe wyniki w Olsztynie!

Szymon Gagatek 2013-06-13 20:00

Znakomicie rozpoczęły się Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w Olsztynie. Pierwsza sesja finałowa przyniosła mnóstwo emocji i znakomitych wyników. Kadra na Mistrzostwa Świata w Barcelonie znacznie się powiększyła i w tym momencie jest w niej już sześciu zawodników! Czekamy aż do grona mężczyzn dołączą również nasze pływaczki.

Pierwsze minima kwalifikacyjne wypełnione!

Szymon Gagatek 2013-06-13 12:33

W olsztyńskiej Aquasferze rozpoczęło się czterodniowe święto pływania – Mistrzostwa Polski seniorów, które są jednocześnie kwalifikacjami na Mistrzostwa Świata w Barcelonie. Już poranna sesja kwalifikacyjna pokazała, że wieczorem czekają nas wielkie emocje. Pierwszym zawodnikiem, który na tych zawodach uzyskał minimum na zawody w stolicy Katalonii został Radosław Kawęcki!

RUSZAJĄ LETNIE OTWARTE MISTRZOSTWA POLSKI MASTERS W DĘBICY!

Joanna Kwatera 2013-06-13 00:30

Już w piątek 14 czerwca ruszają Letnie Otwarte Mistrzostwa Polski w Pływaniu Masters. Na dębickiej 50-metrowej pływalni przy ulicy Piłsudskiego 19, przez trzy dni rozegranych zostanie 38 konkurencji pływackich. Zawody podzielone zostały na 4 bloki, a pierwszy z nich startuje w piątek o godz 15.30. Do rywalizacji zgłosiło się 283 zawodników. Obsada zawodów to nie tylko reprezentanci Polski ale też Litwy oraz Czech. W tym roku zawodnicy, którzy wybierają się na Mistrzostwa Europy Masters (31.08-08.09) , na tej imprezie będą walczyć o minima kwalifikacyjne do Eindhoven.